Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 04:25:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 180051 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #90 -: април 30, 2009, 07:39:13 »

Хъм, пак поредни постове, поради липса на опция за редактиране.  blush

Момичета, да се похваля. Снощи писах на "Юлангело" и днес съм получила отговор, че биха могли да участват, ако им дам подробности. Написах им подробностите и сега ще чакам отговор за паричките, охххх, стискайте палци цената да е разумна и да можем да ги ангажираме!!!  write
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #91 -: май 06, 2009, 16:38:31 »

Момичета, на вас в църквите искаха ли ви намети или воали?  angry Нещо такаво се споменава в различни теми и ми стана чудно задължителни ли са? За наметката разбирм, но за воал да те задължават си е направо нечувано!


Хъм, пак поредни постове, поради липса на опция за редактиране.  blush

Момичета, да се похваля. Снощи писах на "Юлангело" и днес съм получила отговор, че биха могли да участват, ако им дам подробности. Написах им подробностите и сега ще чакам отговор за паричките, охххх, стискайте палци цената да е разумна и да можем да ги ангажираме!!!  write

за какво са те? За изнесената венчавка ли? Може ли повече инфо?  give_rose
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #92 -: май 07, 2009, 07:53:55 »

Момичета, получих отговор от "Юлангело". За изнесена венчавка, от кратките с местоположение София, ми казаха съвсем приблизителна цена от 1200 - 1500 лева. Става въпрос за половин час церемония най - много. Ще се опитам да спестя някое левче. Дано успея да ги вместя някак си, че бая скъпичко ми идва.  writer  write
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #93 -: май 07, 2009, 07:59:41 »

 Oh my ...  оле каква е тази венчавка толкова скъпа  Във Варна последно преди няколко месеца беше между 100 - 150 лв два попа и 4 човека хор
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #94 -: май 07, 2009, 08:07:15 »

Аби, това не е цената на венчавката. Това е цената, която ми искат от формация "Юлангело", за да изпълнят песнопенията по време на венчавката вместо хорът от църквата на "Семинарията". Защото съм била там на венчавка и хорът беше от няколко дядковци, които, по мое мнение, пееха ужасно. Венчавката е много по - евтина. Просто, ако ще трябва да ми пее хорът от църквата, ще се откажа изобщо да има хор. А "Юлангело" пеят страхотно, поне от това, което слушах на сайта им и на дисковете, които намерих.

Също така е вярно, че ако бях милионерка щях да скрия между дърветата целия "Йоан Кукузел", ама, хихихи, кой колкото може, толкова.  Girl_hide
« Последна редакция: май 07, 2009, 08:09:10 от Su_to » Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #95 -: май 07, 2009, 12:02:06 »

На Великден бях на църкав и  хорът беше от дядовци, н отакива гласове имаха  Oh my ... Страхотен хор!!!
А 1500лв не знам как трябва да пеят, з ада ги наема. Все пак певици от класа за 2 часа взимат 3000лв как искат такава цена не знам!
Активен
viara_vivi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #96 -: май 10, 2009, 17:15:47 »

Здравейте момичета, много често влизам във форума, но най-накрая реших и да се регистрирам. Моята сватба е в края на месеца - 30 май, с годеника ми искаме открита церемония като по филмите- баща ми да ме отведе до олтара, и попа да ме попита пред гостите дали искам този мъж или не ... а не само да ни разменят корони над главите
Попитахме и в 2-3 православни църкви и 1 католическа (аз съм православна, а годеника ми е католик), но ни отказаха като препорачаха да се венчаем в църквата, защото е едно от 7те тайнства ....
Незнам какво да правя и вече малко съм стресирана, защото не остава време, моля ви посъветвайте ме какво да направя, от къде да намеря свещеник, който да е съгласен на изнесен ритуал.
Предполагам, че някои от вас вече са имали открита церемония и може да ми помогнат. Благодаря ви предварително smile
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: май 10, 2009, 17:24:00 »

viara_vivi Welcome

Не знам в кой град ще ви е сватбата, в  Бургас със сигурност правят изнесени венчавки, така че не вярвам да е по-различно и в другите градове.
Според мен обаче по-сложно ще е да убедите свещеника да видоизмени ритуала по венчаването, т.е. може да се съгласи баща ти да те заведе до олтара, което го намирам за прекрасно   Girl_hide , но едва ли ще се съгласи да те попита, дали искаш този мъж...
Не знам, българските свещеници имат доста закостенели разбирания и твърде праволинейно възприемане на каноните и едва ли ще се съгласят.
Успех!  give_rose
Активен
viara_vivi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #98 -: май 10, 2009, 17:36:14 »

МЕРСИ много за бързата реакция  smile Kiksi
Ние ще си правим сватбата в София или по-точно на 9km от София, но ако трябва ще се откажа от това да ме пита - дали искам мъжа до себе си или не, но поне да се съгласят да я направят там ...
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: май 10, 2009, 17:39:02 »

viara_vivi, ами поне в София има много църкви, започвайте да обикаляте и няма начин според мен да не намерите свещеник за изнесена венчавка (няма логика в Бургас да правят, а в София не).  good
Стискам палци и да споделиш после какво е станало!  girl_wink
Активен
dodo5
Ентусиаст
**
Публикации: 61



« Отговор #100 -: май 11, 2009, 16:39:36 »

нащата църква искат първо граждански брак и кумовете да са венчани...какво да правя да се отказвам от него ли
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: май 11, 2009, 17:56:41 »

и при нас беше така но баща ми се договори някак с попа
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: май 11, 2009, 17:59:22 »

нащата църква искат първо граждански брак и кумовете да са венчани...какво да правя да се отказвам от него ли
От кого да се отказваш, аз не можах да разбера pardon
Сключен граждански брак ще ти искат във всяка църква (за съжаление такъв е закона), а за кумовете- мисля, че може и да не са венчани.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #103 -: май 11, 2009, 19:37:38 »

Не е така това за кумовете! Във всяка църква си определят само правилата, това е обсъждано на предните страници надълго и широко. Примерно в нашата специално питах и казаха,ч ене е задължително да са женени кумовете. питайте в конкретната църква, която сте избрали и недейте така прочетете нещо тук и край - това е! За хубаво или за лошо, сега църквите са си сами за себе си, не се подчиняват на общи правила.
Активен
dodo5
Ентусиаст
**
Публикации: 61



« Отговор #104 -: май 11, 2009, 20:31:00 »

От кого да се отказваш, аз не можах да разбера pardon
Сключен граждански брак ще ти искат във всяка църква (за съжаление такъв е закона), а за кумовете- мисля, че може и да не са венчани.
нашата църква иска кумовете да са венчани ...така трябвало било символно те затов били пазители на младото семейство crazy
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines