Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 04:19:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 179519 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 06, 2009, 14:50:16 »

Да сте чували , че булката , като влиза в църква ако е с гол гръб трябва да се наметне с нещо?????????/ crazy crazy crazy crazy crazy crazy crazy  , че днес един поп ми го каза crazy crazy crazy crazy???????????

Ниа, моите рамене бяха покрити само с булото, което си бях сложила под косата и използвах единствено с тази цел да съм наметната с нещо в църквата и после го махнах. Даже си бях поръчала първоначално едно като шал, което после отказах, защото реших, че е ненужен разход smile А то представляваше едно квадратно парче плат, ама по-големичко от нещо като по-плътен тюл или оргазна, не помня точно, каквото и ти можеш да си ушиеш самичка  smile

Въпреки че булото ми беше прозрачно и едва ми покриваше рамената, нямаше проблем - това в храм "Св.Св. Кирил и Методий"  (понеже не помня ти към кой храм си се насочила.)

За всеки случай майка ми носеше един голям бял плетен шал от не-знам си кои години, много красив, но не ми се наложи да го използвам.
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 06, 2009, 21:24:22 »

Кикс, благодаря ти и на всички други с отговорите . Разгледах ти албума , за да видя как ти е воала и видях шала на кумата ти- хареса ми Bravo. Така , че ще си помисля по въпроса.
Активен
eva2008
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 11, 2009, 14:28:31 »

Здравейте дами  Wink
Предполагам че има и други бъдещи булки, които ще сключват църковен брак в Света Неделя, какво мислите за огромното скеле което са сложили вътре. Дали ще пречи на снимките или видеото
Дали ще го махнат скоро как мислите  crazy
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 11, 2009, 15:28:12 »

Че какво скеле? Ние като ходихме преди Коледа, нямаше скеле, сигурно възстановяват някой стенопис и, според мен, до Великден ще го махнат, защото ще пречи
Активен
eva2008
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 11, 2009, 15:58:18 »

ММмммда и ние като ходихме да се записваме нямаше, но вече има и то никак не е малко
Стискайте палци да го махнат  cray
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 11, 2009, 16:06:11 »

Леле, аз мислех да съм без воал и сега като прочетох за църквата просто бях забравила, че раменете трябва да са покрити. един бял шал ще ми свърши чудесна работа. Благодаря ви Bravo
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 11, 2009, 16:18:41 »

Наистина ли не позволяват в църквата без було crazy
За каде става въпрос при нас нямаше никакъв проблем аз си бях без було
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 11, 2009, 16:21:58 »

Наистина ли не позволяват в църквата без було crazy
За каде става въпрос при нас нямаше никакъв проблем аз си бях без було
може, но раменете трябва да са покрити, когато влизаш в църквата. по цял свят е така. а не, че не дават без було. Извинявай, може би не съм се изказала правилно.
« Последна редакция: март 11, 2009, 16:23:35 от valia_diva » Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 11, 2009, 16:23:15 »

При нас нямаше такова нещо  crazy
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 11, 2009, 16:59:13 »

нашата църква се оказа в ремонт, но вече я пише в поканите и затова ще говорим с попа ритъала да е от пред и без това има голяма градина пред храма
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #40 -: март 11, 2009, 22:54:34 »

Здравейте! За нашата венчавка избрах църквата до зала Фестивална. Някак много ми е симпатична  blush Знаете ли някакви ориентировъчни подробности относно ритуала там- горе-долу какво включва, какво влиза в цената и дали за тази конкретно църква мога да си закупя наш си бокал.. малко съм Offtopic по последната точка, но понеже четох в темата за чашите, че на някои места не давали и затова питам. Благодаря!
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 20, 2009, 12:26:05 »

имам питане- в църквата трябва да занеса кръщелните ни свидетелства, но не разбрах дали и на кумовете трябва да занесем сега. сватбата е август. кога най-късно мога да ги занеса, защото се оказа, че нашата кума не е кръстена и ако тя откаже да се покръсти това не означава ли, че ще ни трябва друга кума или кумове.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 20, 2009, 13:02:45 »

По принцип е проблем, защото по канон кумовете трябва да са кръстени. Но в тази тема съм се начела на всякакви неща, така че не е изненада ако ви венчаят. Иначе ние занесохме нашите кръщелни в деня, а на кумовете не носих защото единият не можа да си го намери, но съм сигурна че са кръщавани. Иначе много исках да ни кумуват други близки, но единият от тях отказа да се кръсти и ми предлага варианти с фалшиви кръщелни, но аз много държа на това и отказах.
Активен
pepina83
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 489


на мама пчеличката


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 20, 2009, 13:06:45 »

valia_diva най-добре се обади в църквата и питай, защото изискванията на  всяка църква са различни.Разбрах че ще бъдите в "Св.Богородица",това е тел. им : 032/62 32 65. Ние ще сме в "Св.Св. Петър и Павел" и там не искат кръщелни, нито на нас, нито на кумувете.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 20, 2009, 14:31:22 »

valia_diva най-добре се обади в църквата и питай, защото изискванията на  всяка църква са различни.Разбрах че ще бъдите в "Св.Богородица",това е тел. им : 032/62 32 65. Ние ще сме в "Св.Св. Петър и Павел" и там не искат кръщелни, нито на нас, нито на кумувете.

Благодаря ти. Току що им звъннах и ми разясниха, че по принцип кума е задължително, но за кумата не е. Но все пак било хубаво да е кръстена. Свидетелствата могат да се занесат предварително само за да ги видят, че съществуват.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines