Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 17:57:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 171850 пъти)
 
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #15 -: март 05, 2009, 16:28:38 »

ооох милички помагайте,направо не знам как да я наредя.Двамата с миличкото искаме и църковен брак,и двамата сме кръстени ама не мога да си открия кръщелното свидетелство пък го искат от църквата...как да я наредим направо не зная.Кръщавана съм като много малка и не знам в коя църква и не е в града от който сме .Има ли начин да си извадя някакво копие или дубликат и аз не знам от къде???Направо не знам.Първоначално идеята ни беше за сватбена агенция която да ни организира всичко и агентката ме увери че няма да има проблем защото я познават от храма,но после се отказахме от услугите й и сега организирам всичко сама и на мен ми искат кръщелните свидетелства...КАКВО ДА ПРАВЯ????????????? help help help
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 05, 2009, 16:32:55 »

По принцип можеш да си вземеш дубликат от свидетелството, но трябва да е от църквата, в която си кръстена.
Аз си мисля друго - защо не се кръстиш отново?
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #17 -: март 05, 2009, 16:39:10 »

ооо ама може ли втори път?не знаех и така може да стане ако не взема дубликат danceg Олеееееееееееееееее супер си миличка,много ти благодаря,направо ми спаси кожата thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 05, 2009, 16:42:56 »

Момичета, издирвам списък на църквите в София, но нещо не ми се отдава  blush Има ли някъде в нета списък, по възможност с контакти.
Активен
akhala
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 05, 2009, 16:53:27 »

Можеш да видиш
ТУК
ТУК
ТУК
и
ТУК
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 05, 2009, 21:49:43 »

sestri4kata , аз мисля, че не можеш да се кръстиш втори път. Все едно да се омъжиш пак без развод. Но най-добре попитай в църквата, която сте си харесали. Кажи им и за ситуацията с кръщелното, те ще те посъветват най-добре какво да правиш.  give_rose
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 05, 2009, 22:11:31 »

Аз пък знам, че в бургаска област не искат кръщелно или поне в някои от църквите под предлог че не е офицялен документ. На мен лично ми казаха че не мога да имам кум католик (след като на една приятелка и двамата кумове пък и младоженеца бяха католици), но пък и не можели да му  искат свидетелството. Вярвали му на честна дума. Що за луда работа е това.  crazy

Аз лично държах много на църковната церемония, но честно да си призная започва сериозно да ме дразнят тези уж канони дето се менят от една църква в друга. А аз си мислех, че православната църква е с по-широк светоглед от католическата (където м/ду другото женят и непокръстени). И че всички сме христяни, но явно се оказа другояче.  crazy
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 05, 2009, 22:39:35 »

sestri4kata и с Милото сме си изгубили кръщелното. Преди няколко дни ходихме до църквата, в която е кръщаван Милото и му извадихме дубликат като погледнаха в спе4циалния регистър. Трябва да знаеш годината, която си кръстен и там си пише имената на родителите и кръсниока.Всичко си е номерирано. 15 лв. ни излезе.Аз също като си ходя към моя край ще отида да си извадя дубликат.
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 05, 2009, 22:46:42 »

Да сте чували , че булката , като влиза в църква ако е с гол гръб трябва да се наметне с нещо?????????/ crazy crazy crazy crazy crazy crazy crazy  , че днес един поп ми го каза crazy crazy crazy crazy???????????
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 06, 2009, 09:31:53 »

nia по принцип всяка жена, когато влиза в църква трябва да е с покрити рамене и глава според канона. Това обаче в нашата страна, за разлика от Русия например, където на входа дават на туристите кърпи и поли (ако не са с такива), това не се спазва особено. При нас нямаше проблем за голите ми рамене, но си зависи от теб и от попа разибира се.  girl_wink
Активен
ddddd
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 06, 2009, 10:13:54 »

Да сте чували , че булката , като влиза в църква ако е с гол гръб трябва да се наметне с нещо?????????/ crazy crazy crazy crazy crazy crazy crazy  , че днес един поп ми го каза crazy crazy crazy crazy???????????

Здравей nia. Не мен ми го каза същото свещеника, който ще ни венчава, и беше категоричен, затова за да не ме наметват с някаква кърпа или нечие сако, ще се наложи да си купувам и сакенце към роклятта, за да го сложа в църквата
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 06, 2009, 10:22:45 »

[ddddd/b] и един шал или воал ще ти свърши същата работа  girl_wink
Активен
ddddd
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 06, 2009, 14:02:50 »

мислиш ли? дано да си права  good, че сакенцето ще утежни допълнително бюджета, а пък и го намирам за ненужно
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 06, 2009, 14:05:52 »

мислиш ли? дано да си права  good, че сакенцето ще утежни допълнително бюджета, а пък и го намирам за ненужно
Със сигурност един воал ти е достатъчен за църквата. Просто раменете трябва да са покрити, но с какво...ти си решаваш.  good
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 06, 2009, 14:13:46 »

Странно това за голите рамене съм го чувала и аз, а пък на нашата сватба нищо не ми казаха или да ми направят забележка.А пък и аз да си призная направо съм забравила и несъобразих изобщо  blush
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines