Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:19:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 171791 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« -: март 03, 2009, 00:36:29 »

Църковен брак - 2 част
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #1 -: март 03, 2009, 14:54:50 »

Момичета, няколко въпросчета  blush
Трябват ли два "чифта" свещи - за ритуална и за църквата?
Една или две чаши трябват за църквата?
Кой хвърля житото след църковния ритуал - кумата, шаферката....?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 03, 2009, 14:58:39 »

Слънце ние църковен брак нямаме, но доколкото съм запозната, свещите от ритуалната стават и за църквата, трябва една чеша за църквата, житото май пак кумата го хвърля.Нека и другите кажат.
Активен
akhala
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 03, 2009, 15:04:27 »

На нас пък не са ни казали за свещи за гражданския... Трябват ли??? Там само 2 чаши ни искат.

Пък за църковния 2 свещи и 1 чаша...
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #4 -: март 03, 2009, 15:44:01 »

И аз не мислех, че трябват свещи за ритуална, но напоследък доста често виждам. Затова се чудех ако ще ми трябват и за двата ритуала, дали ще мога да ползвам същите  pardon
Активен
xristi88
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 03, 2009, 16:06:41 »

здравейте,

сватбата ми е на 30 май в пловдив.малко късно започваме с подготовката,но така се случи. искаме дневна сватба и венчавка,но май от едното трябва да се откажем.поразрових се във форума и доколкото разбрах венчавките преди 16 ч. не са позволени
има ли изобщо храм в пловдив,който да венчае към 11ч.?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 03, 2009, 16:13:21 »

В различните градове е различно, на места има ритуал със свещи на места не така че е хубаво да попитате как е при вас.Същото важи и за църквите и венчавките.Просто Христи един ден ги обиколи и питай, защото има голяма вероятност дори да правят венчавки да са заети вече.
Активен
xristi88
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 03, 2009, 16:19:26 »

благодаря ,Маги  smile
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 04, 2009, 11:00:03 »

Слънце за чашите ви трябва една за църквата, за свещите доколкото знам за църквата трябват две които да са свързани с бяла панделка и може да ги ползваш и за гражданският ритуал.На нас там не ни трябваха и ги ползвахме само в църквата макар, че си бяхме взели още един комплект за всеки случай.А житото знам, че се хвърля от кумата.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #9 -: март 05, 2009, 14:52:22 »

Нещо не знам къде да пусна темата, ако не е за тук, някой да я премести.

Момичета, имам едно тюхкащо се въпросче...

Поради възобновили се мои здравословни проблеми и разните глупости около тях, сватба няма да може да има май месец, тоест няма да може да има и през тази година.  cray  С милото решихме да оставим подписването за тази година, а догодина да си направим цялата дандания.

Обаче, братът на милото ни светнаха, че ще се женят май месец и ние ще трябва да направим подписването по - късно, защото няма да ни стигнат паричките иначе.

Въпросът ми е...ако тази година подпишем, например, юли или август месец, може ли догодина да си направим сватбата (тоест църковният брак и тържеството) май месец или трябва да е в месеца, в който сме подписали?

Ама, че оплетена работа! Ама като съм решила, че искам майска сватба и....  GROAN
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 05, 2009, 14:54:37 »

Може,може и след 10години и след 20,срок няма просто църковния трябва да е след гражданския pleasantry
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 05, 2009, 14:56:22 »

Su_to, много неприятно, че се налага да отложите сватбеното тържество. Но няма никакъв проблем да си подпишете тази година, а църковния и сватбеното тържество да го направите другата година. Дали да е същия месец и същата дата си зависи от вас....както вие си решите. Но няма никакви правила и канони. Горе главата и дано всичко се подреди както искате!  give_rose
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 05, 2009, 14:57:37 »

Мисля, че въпросът ти е за темата Църковен брак, но... да кажат модераторите

Относно проблемът ти - можете да си направите църковен брак и съответно сватба когато си искате. Може и след сто години. Няма никаква връзка между подписването в гражданското и венчавката в църква. Само дето, за да се венчаеш в църква трябва да имаш сключен граждански брак  girl_wink
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #13 -: март 05, 2009, 15:00:38 »

Благодаря ви, момичета!  good   give_rose Малко светлинка в тунела. То вярно, че на Близнаците никога не им потъват гемиите, ама нещо бях поувехнала. 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 05, 2009, 15:08:00 »

Su-to проблема е никакъв.Много момичета който не живеят в БГ правят точно така.Подписват в съответната страна, а после правят църковен брак и празненство тук.Пък и ако ангажирате водеща, тя може да направи нещо като подписване на самото тържество  good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines