Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:08:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето - колички, креватчета, дрешк  (Прочетена 173440 пъти)
 
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: май 16, 2009, 07:41:18 »

Ние пък си харесахме съвсем случайно chicco trio tour 4 bloom:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/2815
та има ли някой с мнение за тях.На пръв поглед изглежда скъпичка,но за нещата които включва според мен си заслужава,а и качеството е добро и ми направи много хубаво впечатление,че е помислено много за комфорта на бебето, както и за удобството му и сигурността му в колата,едните гуми са големички,а аз мисля,че така ще е по-стабилна и коша за новородено изглежда много удобен.
На едно място четох много добри отзиви и за Mutsy 4 rider и че били подобни:
http://www.mutsy.nl/products/4rider/options
Та ако някой има наблюдение или опит ще съм много благодарна да сподели :girl_wink:Знам,че е раничко,ама какво да правя-пусто му любопитство и нетърпение Girl_hide
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: май 16, 2009, 07:56:58 »

Аз все си мисля,че няма смисъл да се купуват много скъпи и комбинирани колички /с два коша+ кошче за кола и т.н./ ,защото почти винаги майката после си купува друга "лятна" количка.
Тези с големите гуми наистина са много удобни и за бебето и за майката,разни препятствия като многото стъпала не са проблем за една такава количка,но не мога да си представя да бутам 12-15кг. количка + 10-12кг. дете в нея,то става 22-27кг. girl_impossible Затова съм на мнение,че за в началото е хубаво количката да е по тежичка,с големи гуми и закрит кош,а след 6-тия,7-мия месец да се смени с по-лека и компактна количка,с по-малки гуми и голям багажник! smile
На Дани количката я смених когато той беше на 8м. и искам да кажа,че в тази се чувства къде къде по-добре smile

П.П. аз в момента бутам количка 5кг., бебе 10,5кг. и чанта+играчки към 2кг. ...= 17-18кг.
« Последна редакция: май 16, 2009, 07:59:50 от сиска » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: май 16, 2009, 08:10:45 »

Тони, аз мога да споделя за Мутсито, понеже едната мама, с която излизаме е с такава. Ми .... невероятна количка е просто. Тя беше в началото с това комбинираното кошче, което е и за кола и за новородено. Смени го, когато малката и беше на 6 месеца, и сега си го ползва само за колата, до към годинката сигурно ще е с него. Количката е супер готина, маневрена, незнам колко кг е, но се управлява и бута изключително лесно, камъни-мамъни, разбити улици и прочие хич не я е грижа. Само да ти кажа, че с тази рама има два вида колички, едната е с помпещи гуми, другата не. Разликата на пръв поглед е само в джантите на гумите. Мисля, че с помпещите беше мъничко по-тежка, но не съм сигурна. Аз лично ти препоръчвам да не е с помпещи, щото е по-голяма разправия, пък може и да "закъсаш" някъде с пукната гума.
А за Чикото - това е една много добра и удобна за беб количка и никак не е скъпа. Сега са ги намалили навсякъде дори. Седалката е широка и дълга, виждала съм двегодишно дете, което си спинка вътре съвсем удобно. Но аз лично съм предубедена за триколките и не ги харесвам, иначе като характеристики Чикото е ок.
Междудругото аз си бях харесала преди време четириколката на същият модел, но Пьотърчето ме отряза, не го кефеше изобщо и така отпадна.
А за няколкото колички - ми аз съм толкова влюбена в моята, че нямам никакво намерение да купувам лятна или каквато и да е друга. Че тя моята във варианта със седалката е 6,5кг. Какво ми трябва друго.....
« Последна редакция: май 16, 2009, 08:12:31 от ina_lemon » Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: май 16, 2009, 09:39:46 »

И аз в началото бях харесала Чикото, обаче като я видях на живо и дизайна не ми допадна. Тук при нас има една майка с Мутси, ами много маневрена е количката, ама коша за новородено и за кола ми се струват доста малки на фона на голямата рама. Иначе е хубава количката. Тонита имаш доста време още, разгледай добре, но ти препоръчвам каквото и да купуваш първо виж как са цените в Англия, защото на скъпите колички дава разлика от по 500-600 лева в сравнение с цените в България и то с доставката говоря. Сайта, от който аз си поръчах моята е www.kiddicare.com и забелязах, че около 12-15 число на месеца правят страхонти намаления, просто трябва да следиш. Аз така извадих късмет с моята, и ми излезе около 600 лева по-евтино от тук.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #409 -: май 16, 2009, 10:32:32 »

Да се изкажа и аз...
darling, след като пътувате много е най-добре да си вземете кошче за колата. В България може би не е задължително, но при нас такава глоба ще ти зашият ако имаш бебе в колата без такъв кош... Дори и такси да поръчаш, за да се прибереш от родилното, колата трябва да е обурудвана с такова нещо. Искам да кажа, че го смятат за изключително важно...

tonitta, и аз като ina_lemon имам едно наум за триколките и то не за друго, а защото в Швеция има много подадени оплаквания от родители за обърнали се колички с три колела (я на някой завой в автобуса или като духне по-силно вятър). Че са по-нестабилни е очевиден факт и за да компенсират този недостатък в някаква степен, количките обикновенно са по-дълги, което според мен ги прави много странни. Ако триколката не е по-дълга от обикновенна количка, значи със сигурността й е под въпрос. Да не говорим, че тези колички най-в началото са създадени за спортуващи родители (джогинг в пакрка и такива активитети), много маневрени и лесни за управление с една ръка... В момента, обаче, са чисто и просто мода.

За големината на коша, ми то на малко бебе (до 6 месеца) много пространство не му трябва. При нас препоръчват дори, ако коша е много голям да се запълни с нещо, защото бебетата се чувстват по-сигурни, когато усещат нещо до себе си (но разбира се, в никакъв случай не трябва и да им е много тясно).

Помпещите се гуми найстина се пукат доста, поне така съм чула, но пък създават по-голям комфорт на детето, защото поемат повече от вибрациите. И въпроса пак опира до това къде, как и колко ще се използва количката.

Аз от известно време се чудя дали няма в България нещо, което не знам как се казва на български, но на англииски се казва soft carry-cot? Никой не го е коментирал, та за това взех да се замислям. Нещо такова е (съвсем пройзволно намерено в нета, повечето марки имат свой такива)

http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Travel-and-Pushchairs/Travel-Systems-and-Pushchairs/Carrycots/Graco-Soft-Carrycot-in-I-Love-My-Bear(0035186)?cm_mmc=Affiliate%2fAwin-_-70441-_-Feed-_-Graco%20Soft%20Carrycot%20in%20I%20Love%20My%20Bear&aw_link=aw

Та това нещо се слага в пълното легнало положение на "лятната" количка и работи като "зимен" кош за новородено. Супер практично е, защото лесно се вади от количката, бебето може да се разнася в него на практика навсякъде, дори може да се използва вкъщи вместо шезлонг за бебето първите месеци.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: май 16, 2009, 10:45:28 »

KlaraFina, такъв carry cot има на линка, който съм постнала от количките на HAUK. И на мен ми се вижда удобно, но моля мамите, които имат впечатления преки или косвени от тази марка колички нека да го споделят smile
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: май 16, 2009, 10:54:24 »

Много благодаря за бързите съвети! @}->--Само да поясня,че на Чикото става въпрос не за триколката,а за четирите колела,може аз нещо да съм объркала в названието на модела,ама и ние не искаме триколка.На четирите колела едните са по-големки,каквито искаме,а другите са стандартни и много маневрена изглеждаше на бутане.А самите гуми са силиконови и не са помпещи.Обаче съм решила да видя и Мутсито,защото все повече хубави мнения чувам,а цената била същата май.А и Ина така я представи,че.... heart
Голди за поръчка от Англия и аз се замислих,ама не знам как стоят нещата с доставката,но тепърва ще проучвам,така че мерси за сайта! @}->--Имам предложение,ако намеря нещо в Германия да ми го пратят,ама за сега не виждам да са по-изгодни нещата Girl_hide
KlaraFina това го видях на един модел на Есприт и на мен страшно ми допадна именно защото е леко за мъкнене на бебо,а аз както съм без асансьор.....или пък,ако заспи на разходка няма да се налага да се буди,така че много ми харесва.Аз затова искам и отделен кош за новородено,макар да е по-тежичък,а и съм напълно съгласна за столчетата за кола-мен Чикото и затова ме изкефиха,че си имат и специално приспособление,ама забравих как се казваше,дето си стои в колата и само после слагаш коша и има и специални колани и подложки,абе всичко....То верно,че има много време,ама и не искам да лудвам с гледането,а и за мен най-важното е на бебо да му е удобно и да е сигурна количката,а не да се потроши и да купувам по 3-4,та затова ми е много важно мамитата с опит да споделят girl_wink
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #412 -: май 16, 2009, 11:09:57 »

darling, линка, който си сложила иска регистрация. Количката не се вижда с други думи.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: май 16, 2009, 11:22:21 »

Благодаря ти че ми каза give_rose Странно защото не съм правила регестрация.
сега виждам че това за което говорим не е  carry cot. Дано тук се види. Цената, за която видях в България е 375лв Oh my ...
http://www.preciouslittleone.com/acatalog/Hauck_Shopper_6_Travel_System_Set_Marathon_Red.html
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: май 16, 2009, 11:40:57 »

Значи Тони, поръчката от Англия трябва да ти я направи някой, който е там. За Англия доставката е безплатна. След това срещу 40 лири ще ти я прати по доставчици, който пътуват до България. Иначе, няма доставка до бг. Относно Carry Cot моя е по друг, слага се на рамата много лесно с адаптори и се маха също толкова лесно, за да не се буди бебето, ако спи и трябва да го носиш някъде. Столчето за кола също може да се монтира на рамата на количката с адаптори и да се действа по същия начин
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: май 16, 2009, 13:20:39 »

Говорите за различни неща.
Това, за което Голди говори е кош за новородено, който се монтира на рамата, повечето, даже всички, които имат такива кошове се монтират по този начин - клик клак и готово.
А това, което е постнала Клара е чисто и просто порт - бебе с твърдо дъно, което може да служи за кош за новородено ,когато се постави върху седалката на количката.
Тони, именно Чикото с 4-те гуми на мен ужасно ми хареса, имам вече познати с такова, ми много са доволни хората. А Петър я определи , цитирам "количка-изрод". Не му допадна нито рамата, нито колелата, абе нищо. Да се чуди човек защо, понеже аз доста хлътнах по нея именно заради грубиянският и вид. Ама разни хора.......
 
« Последна редакция: май 16, 2009, 13:23:01 от ina_lemon » Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: май 16, 2009, 14:19:40 »

Хайде да ви се похваля,че нашият беб вече си има кошарка danceg.Милан  като я сглоби ще пусна снимчици. danceg
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: май 16, 2009, 14:46:08 »

Хихи Ина,а моя мъж пък много я хареса количката,точно защото е стабилна,а като ме знае как сама се спъвам,а и какви са ни разбити улиците....Ух много ме нави и скоро ще отидем да видим и Мутсито и ще решаваме като му дойде времето Girl_hide
jasmine честита придобивка и чакам с нетърпение снимки,че и там се чудя какво ще харесам....Гледах на каталог едни кошарки на Чико и като че ли ми харесаха,ама само на снимка ги видях,та не знам колко са качествени и удобни.Иначе не бях много по-скъпи от другите.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: май 16, 2009, 14:51:52 »

Ако позволиш един съвет, Тони.... Става дума за коша за новородено. Този на Мутсито, който е 2 в 1 и за кола не е особено закътан за нашите ветровити градове. Ние поради тази причина на моето Jane му взехме големия кош, а не този, който става и за кола. Той е дълбок, широк, и достатъчно готин, след като Сми-то още се вози в него.
Мутсито също има такъв голям кош, който за зимно бебе, като нашите, според мен е по-удобен. Те стават и за кола, имат едни джаджи, на които се прикрепват коланите. А после може да си вземете направо група 0+1 стол за кола, след 5-6-ия месец на детето.
Ние сме с отделна кошница група 0 за кола, но тя си беше в комплекта.
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: май 16, 2009, 15:24:11 »

jasmine честито за кошарката , чакаме снимчица Bravo give_rose
Момичета , най-после и ние си имаме количка , yahoo yahoo yahoo много съм доволна , че то голямо чакане беше... crazy

А също имаме подарък столче за хранене и проходилка за беб като порасне blum


* P1010317 (400 x 300).jpg (54.48 KB, 400x300 - видяно 4872 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines