Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:26:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Младоженски кредит  (Прочетена 35089 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #30 -: февруари 05, 2010, 11:47:14 »

Alucinado, не знаех, че може и така да се плати в ресторанта. Трябва да питам значи и за това. Каква хубава идея, защото и на нас главно заради ресторанта ще ни трябват. Мислехме да изтеглим няколко дни по - рано паричките, но изобщо не сме се сетили да проучим възможността да платим директно с картата.

Искам само да попитам, какво е това кандидатстване за увеличаване на лимита? Трябва ли да си имал преди това изплатени заеми по картата или дори да не си я ползвал, но я имаш отдвана пак може?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 05, 2010, 11:56:48 »

то хубаво да платиш в ресторанта с карта, ама не знам  на колко човека ще дадат лимит 5000-6000 лева?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 05, 2010, 11:58:35 »

NINA STYLE, според мен би било добре агенциите да предлагат тази услуга.  good
Все пак вече и в чужбина може да отидеш на екскурзия, плащайки сумата на вноски след това.

За жалост все още няма ПОС терминали във всички магазини и заведения у нас и това много усложнява нещата с кредитнити карти.

Ако някоя агенция ми предложи да оргазнизира и плати всичко, а аз да изплащам към нея в рамките на 12 месеца,  по 500 лв. и ако погася в рамките на 20 работни дни след сватбата остатъка от сумата да се намали тотала с 7%, то без да се замисля, ще й поверя всичко от до.


Su_to, при одобрени и издаване на кредитна карта, например с ти отпуснали 1000 лв. кредитен лимит. След половин година, можеш да кандидатстваш да ти го увеличат примерно на 2000 лв.
Така с времето, като доказал се добър картодържател от 600 лв. лимитът ми е 2500 лв. и скоро мисля пак да пускам молба за увеличаване.

« Последна редакция: февруари 05, 2010, 12:00:21 от lionelsa » Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 05, 2010, 11:59:44 »

ами не съм сигурна за условията
за себе си знам, че картата беше малко ползвана и нямаше задължения, когато кандидатствах за увеличение на лимита.
иначе, за ресторанта, хубаво е да питате дали има такава възможност и да ги предупредите ако ще плащате с карта, за да не стане после някакво неразбиране и проблем.

Румяна, на мен ми отпуснаха първоначално 5, а после 10 хиляди. И заплатата ми си беше съвсем нормална средна за страната заплата. Може да се проучи въпроса много лесно. Избираш си няколко банки, звъниш и питаш. Нормално е да не ти отпуснат максималната сума от веднъж, но впоследствие е напълно вероятно.
А и ако ще е само за ресторанта, мисля, че 5 хиляди са напълно достатъчни (зависи от ресторанта, де)
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 05, 2010, 12:35:18 »

lionelsa Точно това обмислям ! Понеже е пуснато в действие вече и от правна гледна точка тези дни ще имам и точни виждания по въпроса . Аз мисля ,че това може и без да се проверява до девето коляно родата кой какво работи ,че колко взима ,че на колко го осигуряват . Най малкото едва ли някой ще иска да гради  семейния живот и щастието си на гърба и нещастието на някой друг . Имам предвит ,че не ми се вярва младоженци да изчезнат и да не си внасят вноските . Не че няма хора за всичко ,но поне моето съзнание нещо не го допуска . Имали сме случай в които, младоженците плащат седмица ,че и две след сватбата и до сега за толкова години никой не е изчезнал без да си плати . На мен ми се иска нещата да са много лесни и достъпни без куп бумащина и проверки . Мисля ,че ако хората могат да си позволят сватба на изплащане без да са зависими от родители и банки повече хора ще могат да изживеят това прекрасно чувство .  Погледнато от страни за едно такова начинание всеки колега трябва да разполага с доста средства за да може да поеме хонорарите на подизпълнители като - видео ,фото ,дж и куп други неща и може би затова никой не го прадлага . Едва ли подизпълнителите ще искат да чакат 1 година за да си вземат парите от дадена сватба на изплащане . Аз съм намерила решение на това и затова ми беше интересно как ще се приеме тази нова услуга. Вие като булки научавате много ценни неща от форума ,но и аз като човек от другата страна също научавам много повече неща от вас от колкото мога да науча за 1 или два часа по време на срещи с нашите младоженци . Тук виждам нещата в действителност и разбирам вашите проблеми не като агент ,а като човек от вашата гледна точка . Може и да не мога да го обесня точно за да ме разберете ,но поне се надявам ,че малко или много хвърлих някаква светлина .  good
« Последна редакция: февруари 05, 2010, 12:41:12 от NINA STYLE » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 05, 2010, 12:44:04 »

NINA STYLE, искрено се надявам скоро да се уреди от всички гледни точки и да ощастливите много младоженци. give_rose

Повечето ми познати не се женят именно заради липсата на средстава. Някои тях вече имат теглени кредити и никоя банка не иска да им отпуска още един. А за всички е ясно, че дни след сватбата изтеглената сума може да се върне. С който обсъждам въпроса, всички са на мнение, че ако има кой с нормална лихва да им заеме парите, те няма да се замислят за сватба и денят след сватбата ще ги върнат. Въпросът е, че никой не се наема да им я отпусне. Банките нямат сватбен кредит, а отпускат нормален потребителски и следващите 3 до 10 години с огромна надценка си изплащаш сватбата  nea
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #36 -: февруари 05, 2010, 13:35:12 »

roumyana, Alucinado, убихте ме! Как пет хиляди за ресторант?!?!?! На нас даже трите, които смятаме, че ще ни трябват ни се виждат множко?!?! Пет хиляди няма да можем да изплатим веднага. Леле - мале, аз мислех до две и петстотин, максимум три. А ресторантът е хубав, не е лош, ама повече от 60 лв куверт не мога да им дам. Нали целта е да се изплати веднага, за да няма лихви.
« Последна редакция: февруари 05, 2010, 13:37:07 от Su_to » Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 05, 2010, 13:40:44 »

Su_to, спокойно smile ние с Румяна говорихме за максимални лимити, не за сметките в ресторанта. Нашата сметка излезе около 3 и нещо мисля. Но като си уточните куверта и другите подробности ще знаеш предварително около колко ще ви е сметката. Хубаво е да знаеш и каква е максималната стойност на транзакция, която ще имаш на картата (за да знаеш дали ще можеш да платиш цялата сметка наведнъж)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 05, 2010, 13:43:24 »

Su_to не  се тревожи, зависи много от ресторанта, от броя на гостите,има и скъпи ресторанти в София с 100 лева куверт, ако са 150 човека, може и 15000 да са кувертите, има и евтини ресторанти по 20 лева куверта, за 50 човека 1000 лева, аз го казах средно, на нас ни излезнаха толкова и за това казах 5000.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #39 -: февруари 05, 2010, 13:58:30 »

Ух, олекна ми, значи ще успеем да се спавим с кредитната карта, защото тя е до три хиляди.  danceg Благодаря ви, момичета!  smile
Активен
mimivan
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #40 -: февруари 20, 2010, 04:32:01 »

здравейте момичета,
нека и аз се намеся по този болен въпрос - средствата за сватбата!
аз работя в банка и мога от опит да ви кажа няколко неща. Лихвата по КК не е толкова по-висока от колкото по потребителски кредит. преимуществото на КК е, че след като внесеш минимална вноска за месеца може после пак да ги изтеглиш, докато при кредита не е така. за средства които смятате да върнете с парите от "подаръците" може да се възползвате и от дете неща, защото реално и двете нямат такси за погасяване. но ако задължението ще остане след сватбата, е по добре да се ориентирате към кредит, за да не се изкушавате да теглите внесените пари. Като вариант може и двете - кредит за основната част и малка сума в КК за всеки случай / по КК няма лихва ако не ползваш парите/. Аз лично така направих  blush . за съжаление да високи са лихвите - повече от колкото ни се иска, но....
като си нямаме наши - ще плащаме за чуждите  beating а някой ден ще изгрее слънце и на нашата улица.
   Въпреки всичко това, много се радвам, че липсата на средства не ни спира да  подготвим един от най-забележителните дни в живота си!  pardon
усмихвайте се и се обичайте - другото само ще се нареди

  П.П. ако някой има нужда от помощ - с каквото мога ще помогна - да ми пише на лични
Активен
snupidog
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #41 -: март 01, 2010, 15:47:25 »

Всички знаем, че кредит от банката е много неизгодна сделка изцяло в полза на банката. Като начало ние се опитахме да изтеглим за ремонт преди по-малко от месец и не ни дадоха. В момента е много трудно да ти отпуснат каквито и да е пари. Парадокса е в това, че за да ти дадат кредит първо искат от теб да докажеш, че не се нуждаеш от него. И така решихме да си събираме парички - единия месец едното, другия месец другото, малко по малко, така и със сватбата ще направим - единия месец костюма, другия роклята, направихме си някакъв план и вървим по него. Вече даже се радвам, че не ни дадоха кредит. Само като се замисля за лихвата и първоначалната вноска и лошо ми става, грешни пари са това.
Моят съвет е да си отложите малко датата, така ще посъберете парички, поне ще знаете, че са ви чисти. Друго нещо което може да се направи (както ние мислим да направим) е да подпишете само и когато имате възможност да си направите тържество. Ние ще се женим много скромно, само с родители, а по-натам ще напраивм и купон за приятелите. Така и на тях ще им е по-весело и комфортно. Съжалявам за дългия пост, дано съм била полезна.
Активен
Leroy
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #42 -: март 26, 2013, 01:22:38 »

Преди години имаше безлихвен младоженски кредит в рамките от 2 до 5 хиляди лева.До 6 месеца след сватбеното тържество не се начисляваха лихви.От 12 месеца до 5 години лихвата беше 7 процента на година.
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines