Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 04:48:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Младоженски кредит  (Прочетена 35086 пъти)
 
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #15 -: септември 22, 2009, 09:14:12 »

мисля,че 7000 6те ми стигнат. аз имам 3000 angry, но все пак е по добре отколкото да нямам изоб6то. зна4и 6те ми трябват 4000 ккредит.  какви впе4атления имате ? кам коя банка да се запатя smile
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #16 -: октомври 08, 2009, 10:22:20 »

и аз съм протия кредитите.предпочитам да взема от някой роднина или приятел (ако има да ми даде разбира се) отколкото да се занимавам с банки.поне знам че няма да имам лихва , а и ще връшам когато мога и по колкото мога.а пък ако не немаеря ще се съобразя с това което имам спестено.както се случи да си купим колата преди сватбата.имахме известна сума пари а недостатука си го донадих от роднина и ще му ги върназа 2-3 месеца...по добре така отколкото да се ангажирам с банки . това е моето мнение..но всеки е индивидуален така че..
Активен
voyager
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #17 -: октомври 08, 2009, 16:24:36 »

За нашата сватба не искахме да товарим родители,макар че настояваха. Тръгнахме по банки да търсим кредит. Това беше преди 2 месеца. Отчаях се. Банките не даваха пари. Има един "отворен кредит" на ОББ. Много е удобен, защото ти дават карта и само върху изтеглената сума ти начисляват лихва. Но на нас не ни дадоха. Отидохме в JetCredit. Там мисля,че ни даваха кредит към 4000 лв. ,но връщаш двойно. Накрая взехме 3000 лв назаем от колега на милото. И веднага след сватбата му ги върнахме. Затова ако можете да се насочите към приятел или познат, който има скътани пари.
Активен
nmitev
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 29



« Отговор #18 -: октомври 11, 2009, 23:40:08 »

Здравейте,

Преди всичко, независимо от източника на кредитирането, е важно да проверите вариантите да върнете предсрочно сумата без начисляване на всякакъв вид допълнителни лихви и такси. Защо? Ами защото преобладаващо на сватба се подаряват пари! Вие все пак можете да напомните на гостите си за това по поне 5 различни начина :-)  Друг е въпросът, че статистически и много общо погледнато няма да можете да върнете изцяло кредита, ако последния покрива всички разходи и ако сватбата ви е по малко от 100тина души.

При теглене на потребителски кредит от банка или друга финансова институция преобладаващо (!) кредитът не може да се погаси предсрочно без това да ви създаде сериозна допълнителна тежест.  Не само това ами и финансовите небанкови институции имат убийствени лихви - сега прегледах сайта на една популярна такава с име от типа на Cool Credit :-) и се оказва, че лихвата им за кредит със срок на изплащане 1 година е повече от ...100% !!

Ефектен вариант за покриване на част от разходите е кредитна карта. При определено стечение на обстоятелства бихте могли да получите такава дори и да не работите на трудово правоотношение и въпреки високата лихва (между 18% и 20%) бихте могли с нея да покриете част от разходите си (например тези в ресторанта, защото там имат POS терминал и няма да ви се начисли такса, като при теглене от банкомат), като след това върнете сумата до 45 дни ...без да заплащате и 1 стотинка лихва! :-)

Активен
voyager
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #19 -: октомври 13, 2009, 17:52:16 »

nmitev, кредитна карта,добре..но рядко банка ти дава повече от 1000 -2000 лв. в кредитната карта. А за да си покриеш разходите трябва да си направиш 3- 4 карти ли?
Активен
nmitev
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 29



« Отговор #20 -: октомври 14, 2009, 15:37:34 »

voyager,

Ето вие сте взели 3000 лева от приятел. Внасяте ги във банката. Преди поне, сега не знам, имаше банки, които при внасяне на сума за дългосрочен депозит ти дават кредитна карта с лимит размера на депозита. При това положение хипотетично вие получавате 3000 лева. Теглите след това парите от депозита и вече имате 6000 лева.

След сватбата с част от подаръците, които са в парична сума връщате и двата дълга без лихва и без такси.

Дори и 1000 лева да ти дадат е много, стига например точно толкова да не ти стигат :-)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 14, 2009, 15:45:50 »

Ще ме извинявате ама лихвите на тия кредитни карти са убиец просто не и не и не.По-добре един краткосрочен заем с нормални лихви отколкото карта с лихви до небесата.Не съм спец, но майка работи в банка и от нея знам.А и вече има опция предварително погасяване на дълга без наказателна лихва Wink
Активен
franseto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


бъдещ сватбен агент ;)


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 21, 2009, 15:06:12 »

Привет и от мен!

Ние с Мушето ми също сме изправени пред такъв проблемец. При нас не е толкова фатално, защото сме се договорили с родителите всичко да делим на 3, но въпреки това сме сметнали, че всяка двойка трябва да отдели поне 1500-2000лв, което си е сериозна сума за нас. Ние нямаме приятели или роднини, които да ни подпомогнат финансово, а и имаме вече един солиден кредит. Ще съм благодарна, ако някой сподели, дали е теглил някакъв кредит за сватбата и т.н. smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 21, 2009, 15:19:35 »

И аз съм съгласна с Маги, че кредитните карти имат доста високи лихви и такси, особено когато става дума за тегелне на пари в брои.
На мен обаче ми хрумва друга идея как може да се използват "временно" паричките от кредитната карта и след това примерно да се погасят с част от парите, които се получават като подарък. Та идеята ми е: може с кредитна карта (стига лимита й да позволява) да се плати примерно сметката в ресторанта. Няма да имате такса за това, няма и да натрупа лихва, защото след 2-3 дни можете спокойно да си внесете парите. Може да се използва и при пазаруване на някой неща в дните преди сватбата пак по същата процедура - повечето кредитни карти имат гратисен период, в който, както знаете, ако погасиш всичко, което си изтеглил, няма лихва  good
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 22, 2009, 11:37:34 »

Напълно съм съгласна с bubka , милото преди сватбата си вдигна лимита на картата да сме спокойни ако ни трябват парички. Не ползвахме много от тях, защото родителите ни се включиха в разходите, но теглените бързо ги върнахме, и нямаше никаква лихва и както казва един човек "нямаше пълнене гушата на някой излишно" Wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 22, 2009, 16:24:27 »

И ние ще разчитаме на кредитната карта.

Иначе по тарифата на моята банка при теглене в брой се заплащат 1 лв. +1% лихва по сумата. Не мисля, че това е толкова висока такса, както казва бубка. Дори в някои банки да е по-висок процента е много по-изгодно от кредита и условията по него.

Какви са тарифите на вашите банки за теглене в брой? Много ме озадачихте с тези постове pardon
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 04, 2010, 22:56:52 »

Темичката е малко изоставена ,но аз нали съм руса и реших да питам . Интересно ми е как точно си представяте - сватба на изплащане ? Много пъти съм го мислила и стигам до някъде и пак почвам от начало да го мисля . Сега вече сериозно пак го мисля и вече стигнах до някакви решения и изводи и остава само да ми кажете вие какво мислите !  sad
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #27 -: февруари 05, 2010, 09:15:03 »

На нас с милото няма да ни достигнат малко парички и решихме да направим като едни наши познати, които дръпнаха от карта две седмици преди сватбата, платиха всичко и след сватбата си върнаха от подаръците и май почти нямаше лихва. Но мисля, че това е решение само, ако не ви достигат някакви по - дребни суми, не знам дали би могло да се покрие цялата сватба по този начин.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 05, 2010, 10:35:46 »

условията по кредитни карти са много по-лоши от тези по банков заем, процентите лихва с в пъти по-високи по кредитна карта, отколкото по потребителски кредит.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 05, 2010, 11:38:28 »

гледам, че сте се разприказвали закредитните карти, та да се изкажа и аз.
Ние си решихме проблема с кредитнакарта. Около половин година преди сватбата кандидатствах, одобриха ме, но с по-малък лимит от необходимия. 2-3 месеца по-късно кандидатствах за увеличаване на кредитния лимит и ми го увеличиха.
Основната причина да си изкарам карта, беше плащането в ресторанта - все пак това си е най-крупния разход около сватбата. За наш късмет, в ресторанта който бяхме избрали имаха ПОС терминал и нямаха проблем за безкасово плащане.
Вечерта на тържеството платихме с картата (точно 5 минути с издаването на бележки и всичко), два дни по-късно погасихме разхода (от събраните подаръци) и не сме платили и стотинка лихва.
Естествено, много от услугите по сватбата не можахме да платим с карта (защото бях против да теглим пари в брой), но пък и на нас основната идея ни беше за ресторанта.
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines