Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:48:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища октомври,ноември и декември  (Прочетена 136972 пъти)
 
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: юли 22, 2009, 15:57:23 »

А аз не вярвам на тия бабините, защото аз също умирах за шоколад , но от както съм бременна не съм хапвала - само с.п. / да не му се прияде на някой/ преди 2 седмици . Иначе всеки ми вика, че ще е момче , защото коремът ми бил остър, ям само солено, не съм погрозняла всякакви такива дивотии. Ще видим като кажат ще пиша веднага. smile smile smile smile smile smile smile
Активен
nikol_80
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #406 -: юли 22, 2009, 16:31:43 »

Ние чакаме нашето бебче през октомври..нямаме търпрние beddybye

термин 10 октомври
« Последна редакция: юли 22, 2009, 16:39:44 от Bulechka™ » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: юли 22, 2009, 16:33:07 »

Ние чакаме нашето бебче през октомври..нямаме търпрние beddybye

термин 10 октомври

Добре дошла!!! give_rose

Вече добавих и теб на 1-ва страничка good Wink
« Последна редакция: юли 22, 2009, 16:40:32 от Bulechka™ » Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: юли 22, 2009, 18:02:36 »

а мен ме няма на първа страница sad , шегувам се, просто го отбелязвам. Как сте мамита, гледам че при всички за сега всичко си е ок, радвам се, аз почвам като че ли вече да се чувствам лека полека като плондерче, а тепърва какво ме чака... но свиквам няма начин. А инъче имам чувството че вчера усетих бебока, едно особено движение такова като пулсиране, ама много на често, странно чувство, дори и бъдещия татко го усети като си сложи ръчичката, то може изобщо да не е от бебето , но пък ние така се радвахме като бебета... tease
Активен
elf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 138



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: юли 22, 2009, 18:04:25 »

Добре дошли nikol_80 и на ani4ka1710  give_rose пожелавам ви много щастлива бременност както и на всички останали мами  girl_wink
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: юли 22, 2009, 23:01:22 »

а мен ме няма на първа страница sad , шегувам се, просто го отбелязвам. Как сте мамита, гледам че при всички за сега всичко си е ок, радвам се, аз почвам като че ли вече да се чувствам лека полека като плондерче, а тепърва какво ме чака... но свиквам няма начин. А инъче имам чувството че вчера усетих бебока, едно особено движение такова като пулсиране, ама много на често, странно чувство, дори и бъдещия татко го усети като си сложи ръчичката, то може изобщо да не е от бебето , но пък ние така се радвахме като бебета... tease

Ани може да е хълцукането на бебето  . Поне аз ги усещам така.
Активен
jozka
Ентусиаст
**
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: юли 23, 2009, 13:23:23 »

здравейте мамита, отдавна не съм се включвала, защото бях на дъъъъъъълга почивка на морето за 2 седмици  yahoo , прекарах си страхотно, плаж, море........лошото беше, че неможех да се отпусна на плажа така, както предишни години. не трябваше да се излагам директно на слънце и да внимавам като има вълни да не влизам във водата, но пък си струва жертвата Wink и все пак беше хубаво. иначе другата седмица и ние сме на преглед и са ни обещали да ни кажат вече какво ще е бебчето. незнам защо, но и аз имам чувството, че ще е женско, надявам се да се окажа права, макар че и момченце ще е супер, да си е живо и здраво нали си е мойто  girl_wink
иначе на килограми се движа много нагоре, вече съм плюс 10  angry , ама голям апетит имам, какво да се прави, аз къде съм си едра сега съвсем, иначе поне съм ги натрупала от кръста нагоре  blum , сега ще кача малко снимки в галерията. това е засега от мен, като имам новинки ще пиша.

междудругото  Welcome на всички новодошли мами, лека бременност и безпроблемно раждане ви желая.
Активен
jozka
Ентусиаст
**
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: юли 23, 2009, 13:29:49 »

забравих да кажа, че аз моя бебо си го усещам от края на 13 г.с., и всяка следваща седмица тези усещания се засилват, чивството при мен е все едно имам пеперуди в корема си, много е хубаво, така ме гъделичка, чакам си вече и първото ритниче,ама незнам какво е усещането и дали ще успея да го разпозная веднага  pardon
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: юли 23, 2009, 13:37:38 »

Ще го познаеш. Мен така силно ме изшути първия път, че направо подскочих като ужилена. Като мускулен спазъм се усеща. До преди това си бяха все пеперудките, но после станаха като спазъмчета и като къркорене на червата. Сега вече целият корем се мести и тресе като се разиграе юначето
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: юли 23, 2009, 13:46:27 »

Относно шестото чувство - ами аз от първия ден бях сигурна, че ще е момче. Не знам защо - просто така. В един момент се бях разколебала заради разни шантави сънища, но в крайна сметка и докторите смятат, че ще е момче и аз съм на вълна момче. Макар че и момиченце да беше нямаше да го върна  blum . От друга страна на една позната цяла бременност и казваха, че ще е момиче, а да знаете какво сладко пухкаво момченце си има сега  blum Важното е да сме здрави с бебчовците, пък полът няма значение.
jozka със сигурност ще разбереш като те срита бебо. На моменти е доста силно усещане, а като гледам седмиците ти, вече ти е време  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: юли 23, 2009, 14:18:16 »

Здравейте.Малко отчетче от нас. За сега от началото на бременноста съм свалила 2кг и се надявам с много разходки да не кача че аз и без тва съм си дебеланка. Но явно бременноста ми влияе добре. Хемоглобина ми е 120, кръвното 120/70, като третия несец от бременността ми беше  110/60, петия 115/65 ама било нормално. Пулса на бебето е 146 което е добре. Размера на корема от долу до горе (към пъпа) е 25см което е малко над нормалното но е рано да се каже дали бебо е по дебел или просто не е кои знае колко точно замерването на този етап. Захарта ми е 5.0. урината и тя е добре. От другата седмица почвам да ходя на водна гимнастика веднъж в седмицата по 45мин за такижа които са по закръгленки като мен. От септмври започваме и родителските курсове три пъти по 3 часа. А Матиас изяви желание да отиде на  един 3ч часов курс за татковци. Тук е и мястото да си го похваля че на всеки преглед е с мен което е много приятно. Май това е засега на преглед сме пак след около месец. Дано да се чуствам добре. А забравих да кажа че гледаме да четем една книга- Какво да очакваме през първата година всяка вечер преди лягане по малко и сега сме на кърмене ама то 200 страници само за тов. Цяла наука се оказа. Ако науча нещо интересно и несподеляно тук ще споделя с вас. Аиде до скоро патиланци
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: юли 23, 2009, 19:15:37 »

Привет, момичета!!!
Попаднах на тази статия, може да ви е полезна! Wink
  http://www.dieti-otslabvane.com/%D0%94%D0%B8%D0%BD%D1%8F

"100 грама диня съдържат 224 мг магнезий. 150 грама диня покрива дневните нужди от този микроелемент. Недостигът на магнезий се проявява с крампи и спазми, нарушения на сърдечния ритъм, нервност и повишена раздразнителност".

 


 
 
« Последна редакция: юли 23, 2009, 19:43:00 от Bulechka™ » Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: юли 23, 2009, 21:56:32 »

Ние чакаме нашето бебче през октомври..нямаме търпрние beddybye

термин 10 октомври

Честито nikol_80! Пожелавам ти леко бременеене и здраво сладко бебче на финала!
jozka, ще познаеш първото ритниче, не се съмнявай! Усещането е изключително! А после какви усещания ще имаш...Ще видиш! blum Wink yahoo

Нашата принцеса вече много взе да се обажда smile По цял ден рита и се мести из корема ми smile Снощи забелязах издутина на коремчето ми отдясно, а тази вечер издутната беше от ляво! funnytooth Много смешно изглеждам..Усещам се, че все по-често и говоря и я милвам...Взе да има "претенции"  funnytooth иска по-дълго време да съм легнала - така има повече пространство за изява! Вечер като се прибера, задължително полягвам, че краката ми така отичат в жегата, а за нея това е рай - луди танци и купон!
Аз да се похваля, че милото ми подари за р.д. (предварително) ваничка за крака danceg и направо се родих с нея, така ми масажира крачетата и ме отпуска..голяма благодат! сега остана да си намеря солички за вана да си слагам във ваничката, за да имитирам спа ефект Wink
Утре мисля да ходя да давам кръв, за да видим какви са резултатите след Тотема-та дето я пих за хемоглобина. Дано да са добри и да мога да ги покажа на лекаря преди да е излязал отпуска..
Момичета, на вас не ви ли минават порочни мисли да си вземете болнични и да си мързелувате? Аз все по-често се замислям дали да не си взема болничен от 01.08..Иначе официално трябва да изляза от 08.09..Та си мисля дали да не си почина един месец, да отида на някой курс за родители или за раждане..
Вие тези неща проучвали ли сте ги?
Уф пак се отнесох..Лека вечер на всички и да внимавате в жегата тези дни! give_rose
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: юли 24, 2009, 08:43:07 »

Hoty за болничния трябва да отидеш да попиташ в НОИ дали ако си вземеш майчинството после ще ти е на колкото те осигуряват или минималното. Някои казват, че това няма значение, но аз съм чувала , че има .  smile
Иначе и аз толкова много искам да си мързелувам, да си поспивам и когато реше да ходя на работа и когато ми омръзне да си се прибера smile .
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: юли 24, 2009, 09:53:25 »

Хайде сега, пак се почна с тези митове и легенди. sad

Аз питах за една моя приятелка преди време, защото нещо я бяха наплашили и момичетата, които са по-компетентни казаха, че няма такова нещо да взимаш минимално майчинство, след като си бил в болнични.
Ами какво правят хората, дето като мен лежат по болници и не се чувстват добре през останалото време, докато не лежат?

Та моята приятелка беше бая време в болнични и сега не съм я питала точно колко взима, ама със сигурност не е минималното.
Аз съм от 2-рия месец в болнични и доколкото разбрах единствено майчинството ще падне малко, защото пада осигурителната база.

Да не правим повече  Offtopic тука, коментирахме ги тези работи в съответната тема тези дни.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines