Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 15:21:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища октомври,ноември и декември  (Прочетена 136974 пъти)
 
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 08, 2009, 21:14:18 »

ina_lemon, благодаря ти за пояснението give_rose Аз на различни места различна информация прочетох и бях почнала да се обърквам вече...Изобщо имам чувството, че съм много хаотична и непоследователна във всичко...Кога трябва да се регистрирам? Как да избера лекар? Какви са изследванията, които трябва да ми направят при първи преглед? Все въпроси, на които не мога да намеря отговор, защото намирам различна информация на всякъде... shok crazy
Ще съм благодарна на всички, които могат да дадат повече информация, за да не се лутам и да се мотам излишно.. huhhuh.gif give_rose
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 09, 2009, 08:38:17 »

 hoty, честито!!! Лека бременност ти пожелавам и едно здраво и красиво бебе give_rose
 Моята информация е, че за женска консултация записват след 8г.с, но предполагам, че и в седмата не би имало проблем smile. В началото ми направиха пълна кръвна картина, урина, изследване на кръвната група и ВАСЕРМАН.
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 09, 2009, 21:44:20 »

hoty, честито!!! Лека бременност ти пожелавам и едно здраво и красиво бебе give_rose
 Моята информация е, че за женска консултация записват след 8г.с, но предполагам, че и в седмата не би имало проблем smile. В началото ми направиха пълна кръвна картина, урина, изследване на кръвната група и ВАСЕРМАН.
*Elle*, благодаря за информацията! give_rose Аз малко се притесних, че няма да успея веднага да отида да се запиша за ЖК, че то с моя график...Нали първо трябва да отида при личната за направление..но ако е така значи няма да е късно да отида другата седмица да се запиша, а тази седмица ще ходя до личната..Благодаря още веднъж за информацията! Wink
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 12, 2009, 19:58:25 »

Момичета..Имам проблем!  O_OВчера се оказа, че нямам личен лекар!  Oh my ... Моята лекарка е прекратила договора си със ЗК още лятото!  shok И не ме е уведомила.. }:->А аз не ходя там, понеже ме осигуряват в Закрила и когато се е налагало за преглед или медицинско направо минавам през тях и не се занимавам с личната..Но сега трябваше да ми даде направление да се регистрирам за ЖК и направо побеснях вчера като разбрах новината! diablo beating Оказа се че сега мога да се регистрирам (ако изобщо намеря лекар), но направление могат да ми дадат чак след един месец! diablo Дали ще е проблем ако се регистрирам по-късно? Аз имаче мисля през Закрила да ходя на необходимите прегледи в 25-та поликлиника в Младост, там има координатор..Дали има значение в коя седмица си се регистрирал после за майчинството или нещо такова? Много ще съм ви благодарна ако споделите мнение или идея.. Flower
Благодаря ви предварително! give_rose
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 12, 2009, 20:29:23 »

Hoty за самата регистрация няма проблем кога ще я направиш. Аз даже мислих да не ходя на ЖК, но лекарят който ме следи не работи със ЗК и съответно не може да ми издаде болничен лист. Така че и аз съм се наканила да отида да се регистрирам и личният ми лекар каза че няма проблем,че отивам сега,а и защо да не ползвам и това, което ми се полага от здравната каса. Така че спокойно, за срока проблем няма.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 13, 2009, 09:47:25 »

И аз мисля, че няма проблем в коя седмица се регистрираш. Аз отидох чак в 12 г.с., защото прочетох, че до 11 г.с. не може (в смисъл изчаква се да мине първоначалния рисков период). Разбира се всяка болница и лекар процедират различно.
Аз се записах на платена ЖК и изобщо не ми е трябвало направление.
Щом ходиш паралено на други прегледи и се следиш няма за какво да се притесняваш  smile
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 13, 2009, 13:48:10 »

КОгато аз трябваше да се регистрирам бях отишла при личния и той ми каза че такова направления се дава чак след 11 седмица така че ти имаш време не се тревожи hoty
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 13, 2009, 13:59:28 »

Мен ме регистрираха в 6 г.с. и досега не са ми искали никакво направление, защо осе водя частна ЖК, а не по ЗК.
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 14, 2009, 16:23:33 »

Здравейте, мацки! Вчера ходих до 25-та и се регистрирах за личен лекар! yahoo И много се радвам, че като видях за какво става въпрос..Всички отказват да записват нови пациенти, имат си достатъчно, работното им време свършвало и си тръгвали..и т.н. глупотии nea Е повисяхме си с мъжа ми час и половина, но поне имаше ефект! smile good Та даже като казах, че ще ми трябва и направление за регистрация за бременност - веднага ми дадоха - без да се налага да чакам един месец, за да ми го дадат!  :danceg:И така - другата седмица живот и здраве в сряда мисля да ходя да се регистрирам при лекаря, който съм избрала! Между другото мед.сестра на личната ме пита кой лекар съм избрала и като и казах, тя сподели че изборът ми е правилен и няма да съжалявам! yahoo И се успокоих вече..Чакам срядата с нетърпение!
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 14, 2009, 17:12:42 »

Hoty браво че си решила въпроса толкова бързо ! А ти кой лекар си избрала ?
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 15, 2009, 20:38:56 »

darling, след дълго чудене реших да се запиша при доктор Папукчиев в 25-та поликлиника. Първончално мислех да се запиша в Токуда, но бързо ми се изпари ентусиазма - много чакане, а не ми е много удобна..И четох из форумите препоръки за д-р Папукчиев от 25-та и реших да се запиша при него! Дано да ме приеме smile pleasantry
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 19, 2009, 19:36:13 »

Момичета...smile Аз да се отчета какво свърших:) Вчера ходих на лекар и минах първи общ преглед при д-р Папукчиев! yahoo Много съм доволна и не съжалявам за избора си, защото наистина е много внимателен и ми обяснява всичко, което ме интересува. Освен това има и чувство за хумор и това допълнително ме кара да се отпусна и да не се чувствам "като на доктор" smile Каза, че за сега всичко е нормално с бебчо, макар, че не можа много добре да се види, защото не е трябвало да пишкам преди да отида на ехограф  pardon blush Следващата консултация ще е на 01.04 и тогава вече ще ми взимат кръв, урина и т.н. Дано изследванията също да са добри! good Ами това за сега, пак ще се отчитам като има с какво smile Wink
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 19, 2009, 23:10:01 »

hoty, аз мислех, че съм писала, но явно съм останала с мисленето само.  crazy Та мисля, че не си сбъркала с избор на лекар. Аз също бях при него и винаги ми е било спокойно, защото той е много внимателен, обяснява и както казваш има чувство за хумор и това допълнително те предразполага да се чувстваш комфортно на прегледите!  good Лошото е, че има доста пациентки и понякога се налага доста да се чака, но за сметка на това никога не е претупвал прегледа, освен един път като беше болен и ходеше с маска на лицето - прегледа ме на ехографа обстойно и ме остави със сестрата, за да не предаде болестта, което е похвално.  Bravo
Стискам палци всичко с бременноста ти и с бебчето да е наред!  good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 27, 2009, 18:41:01 »

малко да побутна тази темичка!!! blush
Ами пристрастна съм, нали и аз съм мама октомврийка -реколта 2007г. Wink

Имам предчувствие, че много скоро тук ще се разпише и някоя мама октомврийка, но реколта 2009г. Wink good pqz heart

Ноемврийки, как сте, мамчета? pqz

Хайде и декемврийките вече да не се спотайват good pqz
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 27, 2009, 19:02:32 »

Явно бъдещите мами са суеверни. Не ми се вярва да няма нито една бременна, но чакат да мине още време преди да се похвалят. Ще видим коя колко дълго ще издържи да пази тайна  Wink.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines