Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:07:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухненска посуда,домашна техника,ел.уреди-препоръки  (Прочетена 366281 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: май 19, 2015, 14:46:05 »

мм....по-скоро не с 1/2 зелка. То зависи и от зелката де. Ако зелката я нарежеш на по-малки парчета, би могло да стане. Но трябва и здрав мотор на блендера/чопъра. Аз в моя блендер кълцам всичко(даже и краставица за таратор!), но ми прави впечатление, че цвеклото после ми е малко сухо. Явно прекалено много го ситня. Може би някакво по-специално ренде..отивам да търся инфо.

Едит:
Попаднах на това (http://www.emag.bg/rende-tefal-fresh-express-150-w-srebristo-bjalo-mb753e38/pd/D7S7ZBBBM/ ) https://www.youtube.com/watch?v=8O36PzX_pkc
« Последна редакция: май 19, 2015, 14:57:41 от nansita » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #436 -: май 20, 2015, 08:19:05 »

Вчера ми се бъгна нещо форумът, та не можах да разгледам. Сега ще хвърля поглед.
С каква мощност би било добре да бъде един такъв уред?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #437 -: юни 21, 2015, 14:42:17 »

Али, мъжът ми реже зелето с ренде Бьорнер (или Вьорнер, не съм много сигурна) и няма хвърчащи истории. В блендер и него подобни не става, но това ренде е супер. Аз не го ползвам, защото е много остро, а аз не сум от най-сръчните в рязането  blum
Активен
lady_luck
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #438 -: януари 29, 2016, 10:30:57 »

Някой ползвал ли е тези http://banana.bg/podaraci/12239-multifunkcionalna-nozhica ножици? От известно време съм им хвърлила око и не знам дали ще стават за зелена салата примерно, дали ще наситняват много?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: февруари 21, 2016, 17:00:45 »

Някой има ли от фритютниците на Тефал или Филипс, които готвят без мазнина?  Искам да си купя и ме интересува стават ли картофите като пържени и за колко време се приготвят?  И каква е разликата между тези , които са 550 и 350?  Кои са по добри?
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #440 -: февруари 21, 2016, 17:10:40 »

Ние имаме Филипс за около 20 минути стават картофите,ако са бланширани,ако са пресни има време,в което трябва да престоят във вода нарязани (20 мин) и после да се подсушат. Бланшираните са си точно същите като и пържени с разликата,че не стават тежки и мазни (аз на тях дори и една лъжица олио не им слагам),другите също стават,но си има разлика с пържените на тиган,една идея им е по към печени вкуса. Нашият е от 350 по български цени иначе ние го поръчахме от амазон и ни излезе 280. От 350 са по-старите модели и е с въртящо се копче за нагласяне на времето и температурата,пържи до 800 грама, от 550 си имат тъч-дисплеи (предполагам по снимките) и готвят до 1кг 200 грама.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: февруари 23, 2016, 08:49:45 »

Вероника, много полезна информация give_rose

И аз ги заглеждам от известно време тези фритюрници и се питах същите неща, обаче сега се отказвам.
Аз бланширани картофи не харесвам и не купувам, а щом обикновените са повече към печените на вкус не ми се вижда оправдано като разход.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #442 -: февруари 23, 2016, 09:02:22 »

Мари, на Тефал не са така -точно пържени са, но понеже кумата има не мога да кажа нищо за самия уред и реших да не каментирам. Видях само, че ги реже на тънко и че слага олио с лъжичката, която върви с фритюрника, друго технологично не мога да кажа.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: февруари 23, 2016, 09:10:45 »

Благодаря!

То си е нож с две острието. Ние сега не консумираме много пържени картофи, а както казва съпругът ми с покупката на този уред се абонираме за това меню, та вероятно ще пропуснем.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: февруари 23, 2016, 22:32:13 »

Много благодаря  адиктед, наистина полезно инфо. И ние избягваме пържени храни, нищо не пържа. Но това май не е точно толкова мазно. Имам приятелка която преди 4.5  г. Купи един от първите Тефал и каза че не е мазно.а тя има стомашни проблеми и не яде въобще мазно. Но актуална информация нямам. А моето момче на 3 г. Не яде нищо освен бебешки манджи, което е моя грешка , защото нищо вредно не му давах и сега малко като грешка го отчитам. Та от скоро яде пържени картофи, което е своеобразен напредък и затова мислих да взема.
Активен
miroslava
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #445 -: август 13, 2016, 09:52:08 »

Аз съм хвърлила око на тази пещ за мини пици, изглежда добре - http://dreboliiki.com/product/furna-za-pici/
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines