Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:43:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухненска посуда,домашна техника,ел.уреди-препоръки  (Прочетена 366333 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: април 16, 2015, 22:51:27 »

Прахосмукачка само Rowenta silence. Имам такава не се чува, това е любимият ми уред. Цената й е висока, но си заслужава.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: април 17, 2015, 07:41:42 »

Вкъщи използваме робот (iRobot-Roomba), цената си заслужава напълно, предвид на това че не губиш никакво време. Докато той чисти, аз оправям всичко останало  good
Активен
Alissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #422 -: април 17, 2015, 08:24:53 »

За барплота май е решено, че ще го има. А за прахосмукачка сме се насочили към такава с водна риза.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: април 17, 2015, 08:31:45 »

Ние живеем в къща с вътрешни стълби, които също почиства ме , а на втория етаж има 2 нива, тъй че робот не е вариант. И аз гледах РоВента, но пък само с торби намерих от silence серията . Има ли без торби?  За водно почистване не ми трябва, защото повърхностите са Ламинат и естествено дърво. Няма килими.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #424 -: април 17, 2015, 12:33:09 »

Руми, със строителните боклуци и ние имахме преживяване. Нашата е на Елит, но е краден модел на Делонги с воден филтър. Беше ни се затлачил един от постоянните филтри. Махнахме го, но стана много шумна и не дърпаше добре. С малко ровене в интернет и писане на няколко мейла, намерих същите филтри. Даже купих няколко и сега прахосмукачката е като нова. Зорът е да се разглоби и да се види кое и как е запушено.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #425 -: април 17, 2015, 13:27:12 »

Руми ние сме със Самсунг без торби. В пъти по добре е без торби отколкото с торби. Ние също я бяхме дали на човека дето ни реди ламината да чисти с нея и след почистването ММ разглоби там всичко изми я и си е ок. Според мен ако си доволна от нея си вземи същата. Или просто отиваш в Технополис ( аз техномаркет не харесвам)  и си разглеждаш и избираш. Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #426 -: април 17, 2015, 13:29:09 »

Само от любопитство, кое е предимството за без торбните?  blush

Питам да си знам, че ние сме с една от 2005г, която я бях купила за 40е и сигурно някой ден ще я сменим с нормална, та да знам какво да гледам и избирам  blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #427 -: април 17, 2015, 13:34:21 »

Предимствата, които аз виждам, са:
- когато пуснеш прахосмукачката, тя не бълва облак прах;
- водата обира и задържа най-малките прашинки;
- не чистиш торбата;
- не търсиш подходящ модел торба - коя ще пасне, коя не.
Недостатъкът за мен е, че си е малко врътня. Всеки път сглобяваш и разглобяваш. Понякога ти трябва да кажем за нещо много дребно, а се налага да пълниш вода, после да чистиш самата прахосмукачка. А, да. Поне нашата идва малко по-тежка. Все пак пълниш вътре няколко литра течност.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #428 -: април 17, 2015, 13:40:14 »

Кьде ги хвьрляш после? Не е ли вода пьлна с каша от прах и косми?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #429 -: април 17, 2015, 13:56:16 »

Ами в тоалетната чиния. Да, водата се замърсява. Самите косми и прах са като пихтия. После приплаквам няколко пъти самия контейнер за водата, измивам филтрите (те са като гъба) и прибирам прахосмукачката.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: април 17, 2015, 14:00:05 »

Нашата сега е без вода .само с един голям прозрачен контейнер и с едно движение се вади и лесно се изхвърля В коша. Ако е с торба много се прашиш докато сменяш или търсиш еднократни торбички. Определено си е по удобно.
То аз наистина ще ида до магазина и ще избера. Обхождам ги всички , но исках ако някой скоро е проучвал и знае да даде полезен съвет.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #431 -: април 17, 2015, 14:29:11 »

И нашата е без вода. Само вадиш и хвърляш, после измиваш, че тия торбите такъв прах вдигат, а предишната беше с еднократни и все забравях кой модел е, да купим и итн.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #432 -: май 19, 2015, 13:59:34 »

Замислила съм се за уред за рязане на зеле, моркови, ряпа... Айде, дори морковите да ги стържа на обикновено ренде - както и да е, но зелето ми е кошмар. Всичко става в зеле - така хвърчи... Отщява ми се да го готвя или на салата да го правя. Особено зимата - много го обичаме. Имаме пасатор, цитруспреса и всякакви такива джаджи. Трябва ми нещо не обемисто, не от 100 части и приставки, а конкретно само и единствено за зеле. Идеи?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: май 19, 2015, 14:26:29 »

И аз предпочитам прахосмукачките без вода. По-лесно се чистят, 2 пъти в месеца пера филтрите (преди ги перях след всяко почистване, но вече ме мързи).
Али, някой робот няма ли да свърши работа?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #434 -: май 19, 2015, 14:36:30 »

Нансита, аз точно, че не искам някой огромен робот с 1000 приставки, повечето, от които ги имам като отделни уреди. Такъв робот свекърва ми има. Ами седи си в шкафа. Чудех се за някой блендер, ама грам наблюдения нямам. Блендерът може ли зеле да реже? blush Дори и да се наложи да разрежа зелката на 2 или на 4, поне няма да хвърчат парчета из цялата кухня.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines