Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 03:59:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухненска посуда,домашна техника,ел.уреди-препоръки  (Прочетена 367013 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #315 -: ноември 23, 2011, 15:54:49 »

Момичета, споделете вашето мнение - кое е по-добре: готварска печка, която си включва както фурна, така и котлони

или отделно фурна за вграждане и отделно керамичен плот с котлони


Снимките са примерни - за онагледяване на двата варианта. Нямам предвид точно тези марки и модели. Въпреки, че ако сте доволни от конкретни марки, може да споделите и тях  smile
От гледна точка на функционалността няма разлика. От гледна точка на качеството, новите не си заслужават парите. Повечето от новите фурни нямат изход за отвеждане на парите. Като печеш нещо и в момента в който отвориш фурната излиза огромен облак пара и прозорците се изпотяват. Особено зимата се получава голям конденс. Това го забелязах като ходя на гости при сестра ми. Няколко месеца след като си купи такава фурна и падна мазилката от тавана. Същото се случи и при тъща ми. Защо само професионалните фурни и конвектомати имат такива изходи, чрез които можеш да включиш парите към абсурбатора? При по-старите фурни този проблем е по-незабележим понеже те не са херметични и докато готвиш парата по малко си излиза и се разсейва. Не мога да разбера някой като прави тези уреди не мисли ли??? ANGRY ANGRY ANGRY
« Последна редакция: ноември 23, 2011, 15:58:03 от AIVEN » Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #316 -: ноември 23, 2011, 16:20:44 »

Много съм доволна от сокоизтисквачка Ariete http://www.technomarket.bg/products/09073188/reference?product_id=09073188 ; По 3 цели ябълки на веднъж влизат в отвора, както и цели моркови, и определено само сок излиза,а не пюре.  good
А ето този фритюрник на Tefal http://www.technomarket.bg/products/09028220/tefal-fr-4021 ; няма равен просто!!! Събира страшно много,правоъгълната форма е много удобна например за пържене на риба, или 10 кюфтета на веднъж, а като го напълним с картофки - нямат изяждане след това. Колкото и да е вредно пърженето,много често го ползвам,защото нещата стават много бързо с него. А и почистването е лесно металната основа се вади, измива и пак се слага. Цяло лято пържех тиквички например, за 40 мин. т.е. 2 пържения - цяла тава се напълва. Та горещо го препоръчвам, няма да съжалявате!!!
« Последна редакция: ноември 23, 2011, 16:29:24 от fashion » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: ноември 24, 2011, 14:47:42 »

 Заложете на фурна за вграждане с керамични котлони! Ние купихме преди две години печка с фурна и котлони подобна на тази,която е на снимката  и сега вече сме с вградените и сме супер доволни. На другата печка /бялата/, първо и се изтъркаха надписите на копчетата и то само след 6мес. да не говорим,че копчето на фурната отказа и когато я пуснеш после не можеш да я спреш. Хиляди ядове брах с нея. Сега сме с вградени Горение и съм страшно доволна.  smile good
« Последна редакция: ноември 24, 2011, 14:49:15 от Nina Style » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: ноември 24, 2011, 15:08:53 »

Новите и хубави фурни са с добра изолация и винаги като отвориш капака, независимо дали е цяла печка или отделно котлони и отделно фурна излиза много пара. Според мен е въпрос на личне избор и предпочитания за външен вид на кухнята. Ако сега ще се прави нова кухня е много по-добре да се сложат вградени уреди, ако пък вече имаш кухненски шкафове и янам как да вградиш, то тогава можеш да си купиш цяла печка.
Мога да споделя от опит, че съм доволна от нашата фурна за вграждане Самсунг, котлоните ни са Горенье, защото те ми харесаха като дизайн. Свекръва ми има АЕГ фурна и котлони доста по-скъпи от нашите и се появява теч от фурната, така че не е гаранция. Леля ми има цяла печка Електролукс със стъклокерамични котлони и е доволна. така че наистина е въпрос до предпочитания, възможности -финансови и като даденост на помощението.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #319 -: ноември 24, 2011, 15:09:26 »

Аз също съм ,,за,, керамичните котлони, и 2-та видя печки имаме,но котлоните на бялата ръждясаха след първата година...
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: ноември 24, 2011, 15:55:24 »

Аз също съм ,,за,, керамичните котлони, и 2-та видя печки имаме,но котлоните на бялата ръждясаха след първата година...
Това с ръждата и при нас се случи.  sad
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #321 -: ноември 24, 2011, 17:31:12 »

Новите и хубави фурни са с добра изолация и винаги като отвориш капака, независимо дали е цяла печка или отделно котлони и отделно фурна излиза много пара. Според мен е въпрос на личне избор и предпочитания за външен вид на кухнята. Ако сега ще се прави нова кухня е много по-добре да се сложат вградени уреди, ако пък вече имаш кухненски шкафове и янам как да вградиш, то тогава можеш да си купиш цяла печка.
Мога да споделя от опит, че съм доволна от нашата фурна за вграждане Самсунг, котлоните ни са Горенье, защото те ми харесаха като дизайн. Свекръва ми има АЕГ фурна и котлони доста по-скъпи от нашите и се появява теч от фурната, така че не е гаранция. Леля ми има цяла печка Електролукс със стъклокерамични котлони и е доволна. така че наистина е въпрос до предпочитания, възможности -финансови и като даденост на помощението.
Теча е точно поради липса на отвор за парата която кондензира вътре защото вратата е полухерметична. Като отвориш и мъглата е пълна. Трябва и да си пазиш лицето защото на някой фурни вентилатора няма функция ревърс при отваряне и може да си изгориш лицето. smile До сега само веднъж видях такъв отвор на една фурна BEKO но той беше декоративен. Тоест парата излиза в помещението. Просто дупка отгоре на печката на която няма как да се монтира тръбата която да се свърже с абсурбатора. За сега такива изходи съм виждал само на професионалните фурни. Казвам за сега, понеже продължавам да проучвам имали такава домашна печка с такъв изход. smile
« Последна редакция: ноември 24, 2011, 17:41:59 от AIVEN » Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #322 -: ноември 24, 2011, 23:04:12 »

Много благодаря на всички за мненията!  give_rose
Снимката на бялата печка е случайна и не съм видяла добре, че е със старите котлони. Изборът всъщност е между цяла печка с керамични котлони и уредите за вграждане. Просто исках да знам дали някой от вариантите има повече функционални предимства (иначе като външен вид е ясно smile )
Ще имам предвид и това, което AIVEN казва за "функцията ревърс при отваряне".
Прредполагам, че малко по-добре ще се обира парата, ако фурната е разположена под абсорбатора (съответно под керамичния плот)  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: ноември 25, 2011, 11:10:57 »

Слънце аз държа да са отделно и фурната да ми е на по-високо по простата причина, че аз много пека и постоянното навеждане ми докарва страхотни болки в кръста, а и така е по-трудно достъна за едно ходещо дете което би се хванало за дръжката на фурната.Колкото до херметическото затваряне и новите фурни, то на майка ми старата която няма такова затваряне пък и изгори фурнира на шкафовете, защото излиза от страни горещ въздух.Оправия няма общо взето  nea
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #324 -: ноември 25, 2011, 21:37:45 »

Слънце аз държа да са отделно и фурната да ми е на по-високо по простата причина, че аз много пека и постоянното навеждане ми докарва страхотни болки в кръста, а и така е по-трудно достъна за едно ходещо дете което би се хванало за дръжката на фурната.Колкото до херметическото затваряне и новите фурни, то на майка ми старата която няма такова затваряне пък и изгори фурнира на шкафовете, защото излиза от страни горещ въздух.Оправия няма общо взето  nea
Въпросният горещ въздух също е в следствие на липсата на изхода за който споменах. Парата се събира и в един момент трябва от някъде да излезе. Точно както парата под капака на тенджерата. При това положение колкото е по-херметизиран капака, толкова по-лошо - толкова повече пара под налягане се събира докато не отворите фурната. Освен това поради налягането във фурната много често тази пара си намира път към някой други части на печката като дисплея, електрониката и др. Сигурно на някой се е случвало дисплея да се запотява отвътре при печене. При наличие на изход за парите всичко си отива по надлежния път - през комина. Пара, миризми, горещ въздух... Другото всички го знаем. Още от външната врата се разбира какво готви съседката. А представяте ле си какво е у тях щом още от входа се усеща? Аз обичам аромата на ястието да го усетя в чинията на масата.
Винаги когато избирате фурна в магазина, питайте за наличие на такъв изход. Да но се сетят да заредят и с такива модели. Не само да ни пробутват евтините боклуци на цената на професионална печка (конвектомат).
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #325 -: ноември 30, 2011, 11:09:21 »

Честно да ви кажа аз такъв проблем с моята фурна нямам  blush
Вградена е под  котлоните ,пара нямам абсолютно никаква ,има доста добра вентиалция самата фурна,стъклото е винаги студено колкото и време да я ползвам ...само в някой случаи се затопля много леко,но нямам нито конденз след спиране на фурната нито някакви пари по време на работа с нея...
За това когато купувате фурна обърнете внимание дали в самата фурна има филтри за мазнини и пара,това явно играе голяма роля.
А що се отнася до свободно стоящите печки ....  там наистина има пара ,съдя по печката на майка ми,която е с керамика ...има един процеп малък от където излиза парата и става весело просто.
« Последна редакция: ноември 30, 2011, 11:11:38 от Bibsi8792 » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: февруари 20, 2012, 10:06:48 »

Имам нужда от съвет за пералня .
Едната на която сме се спрели е тази  http://www.technomarket.bg/products/09014561/ariston-avf-129-sk
Другата е тази - http://www.technomarket.bg/products/09051915/samsung-wf-8508nmw
Тази - http://www.technomarket.bg/products/09115394/whirlpool-awo-c-51000
И едно Беко  http://www.technopolis.bg/b2c/details/680535/P11100101/Peralnya- … EKO-WMB-61231-PTM
Едно от главните условия е да не е дълбока повече от 53-55 см
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: февруари 20, 2012, 11:09:38 »

Нашата е http://www.technomarket.bg/products/09115394/whirlpool-awo-c-51000 и съм много доволна вече 4 години .Има кратка програма-30 мин,1 час,функция отложен старт,възможност да си регулираш оборотите на центрофугата,функция лесно гладене,икономична и тиха е.Препоръчвам ти я с две ръце.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #328 -: февруари 20, 2012, 15:06:41 »

leni_beni_, щом имаш ограничение за рамерите, ще ти е по-лесно да избереш заради по-малкия избор  blum
Като марки, аз бих посочила други, но те пък и ще са на по-други цени. Както gucci е казала, добре е да има възможност за избор на оборотите на центрофугата, да е тиха, да има различни (като продължителност и температури) програми. Предполагам, че вече всички съвременни перални имат тези опции, така че моят съвет е да заложиш на тази, която е с най-голяма гаранция, или пък ако някоя е на промоция. Питайте също консултантите в магазин за материала, от който е направен барабана.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: февруари 20, 2012, 16:23:05 »

Слънце , да ти кажа не ми е лесно  huhhuh.gif
А от какъв материал е хубаво да е барабана ?
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines