Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 06:39:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухненска посуда,домашна техника,ел.уреди-препоръки  (Прочетена 367551 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #75 -: ноември 25, 2009, 16:37:53 »

leni_beni_, нашата фурна е такава (може би стария модел, защото има малко разлика в дисплея). Под вентилатори може би имаш предвид функцията за печене на топъл въздух (когато печеш няколко неща едновременно). Това си е опция както печенето на грил и т.н. Винаги обаче има някакви вентилато които си въртят когато фурната е вкючена. Не им знам предназначението, но не повлияват печенето. Фурната не може да пече само отдолу или само отгоре, винаги от двете стани едновременно. Супер голям недостатък, който се чудя дали не зависи от монтирането, е това, че когато отвориш фурната излиза невъобразимо кълбо горещ въздух, право в лицето ти... Аз отварям и бягам, че не веднъж съм се парила.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: ноември 25, 2009, 16:42:36 »

Ние имаме печка Индезит с вентилатор и си печа 2 яденета наведнъж и съм много доволна.
А момичета да ви питам някой има ли такова нещо, сега попаднах на нея, и не се сещам какво друго има освен фурна за печене и още нещо... huhhuh.gif


* 230519368.jpg (11.5 KB, 298x298 - видяно 2421 пъти.)
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: ноември 25, 2009, 16:54:46 »

 KlaraFina , и аз бягам от горещия въздух. Но имам чувството че от тези вентилатори ми се омазва цялата фурна. Всичко е в пръски след една мусака  angry . На старата ни "Раховец"  pardon хич нямах такива проблеми. Тази имам чувството, че постоянно трябва да я бърша и си мисля че е от тези вентилатори. На теб така ли ти става? 
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #78 -: ноември 25, 2009, 19:01:37 »

И при мен всичко става в пръски, макар и не чак толкова много. Не се бях замисляла, че може да е от вентилаторите. И в такъв случай имаш предвид тези, дето са са на гърба на фурната и винаги се включват независимо от програмата.

Като помисля, предишната ни печка нямаше вентилатори и пак се цапаше  pardon
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: ноември 26, 2009, 10:51:37 »

Да, точно за тези на гърба на фурната говоря . Аз си мисля, че е от тях, защото чак под ръба на тавите ми става на пръски  angry ...... , но явно така ще си е  pardon Поне ме успокой , че си мислех че нашата е дефектна нещо  crazy
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: ноември 27, 2009, 06:51:32 »

leni_beni_, вентилаторите са заради convection функцията и те са там, за да може въздухът по-добре да циркулира във фурната и да се сготви по-бързо яденето. По този начин фурната пече на по-ниска температура за по-малко време.
Моята фурна е съвсем различна, но няма опция за изключване на вентилаторите. А това, което казвате за пръскането, ми стана странно, защото на мен никога не ми се е случвало. Моята изобщо не се цапа, не съм я мила на ръка никога, само и пускам самопочистващата програма, но доста рядко.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: ноември 27, 2009, 10:13:15 »

ellie_bellie , може да се радваш за почистването. Аз си я търкам, иначе не става  nea . Може пък и още да не съм и хванала "цаката" щото ни е  новичка. А твоята самопочистваща програма каква е - наливаш вода и й пускаш програмата, или от тези който развиват много големи градуси (от сорта на 500-600 може и да лъжа  blush , че не ги помня) и всичко изгаря вътре и после обираш само пепелта?
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: ноември 27, 2009, 10:25:05 »

не съм Ели, но си позволявам да отговоря вместо нея относно самопочистващата функция - настройва се печката на определени градуси (400F) за 4-5 часа и това е.
няма пепел - имаш само нова печка отвътре  blum петънце не остава - много е удобно  good
единственият минус е, че става доста топло в помещението.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: ноември 27, 2009, 10:39:58 »

Много хубаво така ......само че на нас ни идваше малко скъпичко да си вземем такава и нашата е с другото самопочистване. Което според мен не почиства кой знае колко, не и както си мислех. Пускаш и после само забърсваш- да , ама не. Аз не претендирам , че съм голяма домакиня, ама вече взех да си мисля, че нещо не хич не ме бива и незнам как и немога да се оправя с таз фурна  cray
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: ноември 27, 2009, 10:52:07 »

 @}->--не си го слагай на сърцето толкова! само една фурна е. ако не мирише напръсканото - ми кой чак толкова ще я отваря да я гледа. спокойно.
преди имахме печка, която нямаше функция за почистване и лесно се почистваше с препарат от този род:

много бързо ставаше, но спрея има миризма убиец.

на сегашната със самопочистващата функция пише, да не се пръска със спрейове, защото ще се нарани покритието и после няма да действа "благинката".

но ако на твоята няма такива изисквания - намери си по-силен спрей и смело чисти бързо!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: ноември 27, 2009, 11:06:20 »

Anichka , благодаря ти  give_rose
Ще прочета в книжката дали не е забранено, и ще си взема някакъв спрей щом става по-лесно с него
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #86 -: ноември 27, 2009, 11:09:54 »

Аз почиствам само със спрей, дори разглабям цялата фурна - вратичката, стъклата, въобще всичко, което може да се развие и извади.

Но leni_beni_, как може така се тормозиш за една фурна, найстина. То е сигурно защото още ви е нова  Wink
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: ноември 27, 2009, 11:14:57 »


Но leni_beni_, как може така се тормозиш за една фурна, найстина. То е сигурно защото още ви е нова  Wink
Амииии  blush  blush blush и аз си се чудя някой път. Ама сме в нашата си нова къща, всичко е новичко и сигурно наистина е затова. Предполагам , че след някой друга година.....че може и по-рано,  няма да ми пука толкова
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: ноември 27, 2009, 11:32:44 »

Моята фурна не е самопочиатваща, за съжаление, а микровълновата ми е и вече знам колко е хубаво , ама като съм тъпчо и не си купих и такава фурна, та миълта ми е че използвам разни псрейове, но въобще не с епочиства и съответно и аз не чиста и се натрупва и не знам направо, то проблемът е че е малко тясно и не мога хубаво да застана да я почиста, та ако някой знае много ефикасен спрей д акаже
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: ноември 27, 2009, 17:22:28 »

Руми, незнам какви имате там, но този, който Аничка е показала, е направо трепач. И аз в стария си апартамент чистех с него фурната и всичко излизаше без търкане. А Ани е отговорила на въпроса за самопочистващата програма. Абе не става толкова топло, колкото малко мирище заради това, че всичко изгаря отвътре и все пак трябва да отиде някъде. У нас понеже всичко е отворено, затварям вратите на спалните, отварям всички прозорци и така.
leni_beni_, спокойно, мила, ще и хванеш цаката на фурната. Няма страшно. Аз моята не исках да я пускам в началото, защото не и знаех менюто и все мъжа ми виках blush, но един ден него го нямаше и оттогава се престраших хахаха
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines