Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 20:28:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухненска посуда,домашна техника,ел.уреди-препоръки  (Прочетена 367411 пъти)
 
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юли 22, 2009, 10:47:55 »

Цитат
Ble6tu4ka, отдавна съм си харесала тази скара на Филипс и ти май ме убеди за нея.
Сервизът е страхотен и свежарски  good

Бубс, едно пояснение, за да имаш пред вид. smile Скарата в МЕТРО е с 30лв по-евтина, отколкото в Техно Маркет. В МЕТРО е 120лв (с ДДС), а в Техно Маркет - 149лв.
Няма да съжалявате ако си я вземете!


А по повод фритюрниците и миенето им... Ние си нямаме такъв, но точа зъбки за ето този... Напълно се разглабя и може да се мие в съдомиялна. Някой има ли впечатления от него?

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017820
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 03, 2009, 10:52:08 »

Я, каква интересна темичка имало тук... тамън като за моя въпрос, но първо да спомена какво ползваме ние в нашето домакинство...




Компактен, малък и многофункционален. Помага ми във всяко едно отношение и ако пак си купувах кухненски робот - без колебания пак него щях да взема. smile

Ble6tu4ka,ще ми напишеш ли моделчето кое е и долу-горе каква му е цената?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 03, 2009, 11:14:16 »

Не знам в коя тема точно да попитам и за това ще пиша тук.
Някой от вас ползва ли вакуумиращи пликове за дрехи? Моля да ми кажете какви и от къде се купуват?  smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 03, 2009, 11:31:08 »

Не знам в коя тема точно да попитам и за това ще пиша тук.
Някой от вас ползва ли вакуумиращи пликове за дрехи? Моля да ми кажете какви и от къде се купуват?  smile

Nataliya, мога само да кажа къде съм виждала такива пликове, не съм ги ползвала все още, но и аз мисля да поправя този пропуск.
Та, виждала съм първо в магазин на Топ Шоп, ли както се казва тази фирма, която ги рекламира по TV. Магазинът се намира по канала, на Орлов мост завиваш към Военна Академия на може би 100-200 метра след завоя.
В Метро също съм виждала - мисля бяха по евтини. На някаква друга марка.
За съжаление не мога да ти кажа актуални цени, защото ги гледах последно преди година може би  pardon
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 03, 2009, 12:03:43 »

Nataliya, аз ползвам от тези вакуумиращи пликове и съм много доволна. Купувам ги от Практикер. Три размера са и цените им варират от около 4-8 лева за брой. Сега например съм вакуумирала всички зимни дрехи и съм ги прибрала в раклата под леглото. Зимата - обратно, прибирам летните. За мен тези плокове са незаменимо удобство.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 03, 2009, 12:53:36 »

Благодаря ви  give_rose Ще проверя съвсем скоро, че мястото в къщи започна да недостига  girl_impossible
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 03, 2009, 14:48:05 »

И аз да споделя моята бяла техника, която:
Абсорбатор Faber http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=22_154_106&products_id=6192 много съм доволна
Хладилник LG –  good съпругът ми беше тоста скептичен за тази покупка, но скоро ми сподели, че е очарован от хладилника
Фурна, плот, съдомиялна, микровълнова AEG - страхотни са good
Пералня със сушилня AEG http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09030338 - без забележки. Може би е една идея по-шумна отколкото по-новите им модели
Скара AEG – бързо загрява, но продуктите се готвят доста бавничко
Прахосмукачка PHILIPS http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09023921 безкрайно съм доволна  good
Тостер PHILIPS – чудесен е
Фритюрник PHILIPS – модела е такъв, който събира парата в специален контейнер и почти няма миризма при пържене
Мини кухненски робот BRAUN http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029655 - много съм доволна

Данитка, ти от кой модел прахосмукачка на Philips не си доволна, защото аз от моята съм очарована?  scratch one-s head
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 04, 2009, 15:23:57 »

Цитат
Ble6tu4ka,ще ми напишеш ли моделчето кое е и долу-горе каква му е цената?

Ади, ей това е кухненския ни робот. Относително по-скъп от другите видове, които гледахме, но на нас мястото ни е малко, а искахме да има различни нещица. Всичките приставки си ги ползвам.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037998

Миналата седмица като купувахме съдомиялната - видях, че има по-нов модел със същия изглед пак на Philips, обаче освен цитрус преса има и сокоизтисквачка. Цената беше с около 200-250лв отгоре и не знам дали си струва, ама все пак да ти кажа. smile

Мисля, че беше ето този:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09042091
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 10, 2009, 10:52:14 »

Не знам в коя тема точно да попитам и за това ще пиша тук.
Някой от вас ползва ли вакуумиращи пликове за дрехи? Моля да ми кажете какви и от къде се купуват?  smile
В Метро и в Практикер се продават,в метро са 5 бр. в кутия ,а в Практикер са по 1бр. tease Аз без тях никога нямаше да мога да се пренеса,вършат страхотна работа tease
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 14, 2009, 23:12:50 »

Я каква приятна-отчетна тема- "какво си имам вкъщи"lol)))
Да си кажа и аз- ние имаме един сервиз за хранене, който е с мног части и си купих от Комо като обзавеждахме апартамента за 80 лв.- 32 части, бял порцелан, на бели дантелени нишки, много ми е любим и стилен blush
Тенджерки имам 2-една средно голяма и една тиганоподобна малка с капаче стъклено, повече не са ми и трябвали Wink
тигани имам 3-по един малък и голям и един тиган-грил, всичките на Тефал, тавички имам две пак с тефлоново покритие-кръгла и правоълълна.
Всичките ни големи електроуреди големи са АЕГ- пу, пу, нямам оплаквания, а малките-кафемашина, кана, миксер и тостер са на Тефал, ама термоканата ми се развали много отдавна, неразбрах как и защо, но сега покрай беба ще трябва да я оправим или да купуваме нова... Пасатора ми е Браун, много приятен уред, не мисля, че след като го имам ми трябва кухненски робот!
Прахосмукачка сме си взели Таурус и хич не е лоша, испанска марка, аз съм много доволна, не беше и скъпа, но за Коледа мама ни подари прахосмукачка РОБОТ-ейййййй, фантазия girl_in_love и си смуче и си мие пода сама, а аз само си дигам краката като минава покрай мен sarcastic
Честно казано, за кухнята специално, нямат значение марките, а уредите да вършат работа good
ЗА мен едни от най-важните уреди в една кухня са ножовете- аз изполвам на Тескома-серия Престо

http://www.tescoma.com/en/katalog/x3mezistr.php?skupina0=2&skupina=1&skupina2=2
Просто са уникални ножове!!! Bravo
Активен
miminka
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: септември 17, 2009, 09:16:03 »

здравейте момичета,имам нужда от информация относно аспиратора,живеем в апартамент,сложихме аспиратор и го включихме към комина,казаха ми че трябва да се изведе навън,през стената на блока,интересува ме има ли такова изискаване (законово),или само който желае,трябва да знам,защото имаме спор с един съсед,благодаря предварително на всички
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: септември 17, 2009, 10:56:59 »

miminka, първо да кажа че мисля че въпроса ти е за темата "кухнята" . там се коментира всичкп свързано с кухнята- мебели, уреди и т.н.
незнам какво имаш впредвид под законово изискване. по принцип аспиратова чрез въздуховод се включва към комина на блока. ако кухнята ти е малка има аспиратори които са така направени че да нямат нужда от включане към комина, със сменяеми филтри и по мощни са(но лично не съм ги пробвала). често съм виждала когато се обособява кухнята на терасата там да се извежда тръбата навън, но ако имаш доста етажи нагоре не е приятно защото миризмата отива в техните домове, а и малко не е красиво ако на всеки етаж се почви по едно "коминче".
Активен
miminka
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: септември 17, 2009, 11:31:54 »

ние сме го включили към комина,но съсед от трети етаж казва че цялата миризма влиза в апаратмента му,с него се скарахме,защото той твърди че по нови закони аспиратора се извежда от кухнята през стената на блока(навън )счрез тръба,не съм наясно много със законовите мерки затова и повдигам въпроса,въпросният човек твъри ,че който свързва аспиратора към комина му се налага глоба,която била 1000 лева.Явно трябва да попитам в съвета на района?
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: септември 17, 2009, 13:56:54 »

miminka, и аз смятам като Ечи - аспиратора се включва в комина, той нали затова е направен. Дори на новото строителство така се прави.
Освен това, в някои жилища кухнята няма излаз на външна стена (както е при нас например) - тогава как точно ще се приложи този "закон".
Факт е наистина, че обикновено миризмите се носят от аспиратора на съседа, имам познати дори, които си пускат техния като започнат отгоре да готвят, защото иначе у тях започва да мирише  pardon
До колкото знам обаче, си има филтри за тази работа, които се слагат.
Наистина не си представям как в един блок примерно 20 апартамента (да не говорим, ако е по-голям) са си "изкарали" собствено коминче всеки  crazy
Моят съвет е да го попитате този съсед кой точно е закона - да ви го цитира и го потърсете. Погледнах закона за етажната собственост, но там не виждам клауза за това. Ако откаже да ви го цитира - кой закон и коя точка е от него - за мен лично това означава, че си измисля.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: септември 17, 2009, 14:26:14 »

miminka , не разбрах съседа на който му мирише дали е под или над вас, но ще ти разкажа подобен случай: имахме една клиента на която и миришеше когато съседката под нея си включеше аспиратора, оказа се че на въпросната клиента не е монтиран възвратен клапан. след поставянето му спре да и мирише.
а ако си изкарате комин може пък друг да реши да ви глоби за нарушаване на фасадата без разрешение. така че ако може мирно и кротко се разберете със съседа че не си е работа.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines