Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:33:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухненска посуда,домашна техника,ел.уреди-препоръки  (Прочетена 366331 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #15 -: март 12, 2009, 07:21:44 »

valia_diva Изгоряло лесно можеш да почистиш като напълниш тенджерата с вряла вода три - четири пръста над изгорялото. Слагаш на котлона и оставяш да заври. Ври минута - две и изсипваш. След това сипваш веро, да покрие напълно изгорялото и отново заливаш с вода по горния начин. Пак оставяш да заври и малко след като заври дърпаш от котлона. След това не изсипваш водата, а с четка за чинии търкаш. Би трябвало всичко да падне лесно, ако остане нещо, то ще е съвсем мъничко и лесно ще се измие по стандартния начин.

Тъй, като твоята тенджера е изгоряла преди няколко дни е добре да я напълниш вечерта с гореща вода и да я оставиш да стои така през нощта и един ден и чак на следващанта вечер да я миеш.

Този начин е изпитан и така се избягва или се свежда до минимум търкането с тел, което малко или много драска повърхностите и не е желателно.

Успех!  good
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 12, 2009, 16:20:50 »

благодаря ти за съвета, определено ще го пробвам, но с моята тенджера не е само загоряла манджа, а няколко часа вътре всичко се е пекло и беше изгоряло като абсолютен въглен. Дъното сега ми стои черно и никакво търкане не помага. 
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #17 -: март 13, 2009, 08:54:08 »

Да, точно за такава ситуация става въпрос. Може би, ако е прекалено много овъгленото ще трябва да повториш процедурата два или три пъти.
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 08, 2009, 11:50:35 »

Ние имаме това чудо http://www.topshop.bg/turbo_oven-78055-p.html само дето е на Rhonson и е купено от Гърция за 50 евро. Наистина е уникално. В него можеш да правиш каквото си поискаш - печеш, пържиш, вариш. Като печем месце и отвън има страхотен загар, а отвътре е крехко.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 08, 2009, 19:39:11 »


Смятам, че би било много полезно ако тук се отделят водещи марки електродомакински уреди и бяла и черна техника, от които сме доволни/недоволни в ежедневието.

Аз например имам един въпрос относно Steam Mop - някой ползвал ли го е, върши ли работа?
И още нещо - каква марка климатик бихте ми препоръчали от висок клас?
« Последна редакция: юли 10, 2009, 21:55:00 от gucci » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #20 -: юли 08, 2009, 20:53:22 »

 Най-логично, лесно и евтино е да се обърнете към фирма с такъв предмет на дейност.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 08, 2009, 21:26:37 »

Стаси нашият е Дайкин, около хилядарка и то промоционална цена, че зет ни поръча за целия си блок  pleasantry Зимата не сме усетили студ а сметките за тока бяха нормално, поне това е което ние търсехме, да успее да покрие големи температурни разлики с нормален разход на ел.енергия  good Сега в топлото го пускаме вечер има няма за половин час и вече  cold  Та и от изстудяването съм доволна, препоръчвам го с две ръце.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 09, 2009, 13:02:34 »

Добре да дам и аз някои мнения без да ме питат  smile

Ел.кана Sapir - много съм доволна,голям помощник в готвенето,за затопляне на бебешка вода,абе 6  good
 Фритюрник Philips - също съм много доволна  smile
 Прахосмукачка Philips - пълен боооклукк  diablo (ако държите мога да напиша номера на модела )
 Хладилник,печка и микровеле BEKO - много,много добри  Yes
 Тефлонова грил скара Taurus - чудесна е  pardon могат да се приготвят всякакви неща,даже и палачинки  blush Формата не е кръгла,но са доооста интересни
Пералня Zanussi - пере супер,но е ужасно шумна  nea
Пасатор + НЯКАКви джажди към него Braun - Много е готин  girl_wink
Абсорбатор CANDY - нямам думи,простоо е страхотен  yahoo
Сокоизстисквачка FAGOR - хич и не я харесвамммм angry

Ох ще огледам да видя какво съм пропуснала и ще пиша пак  blum
« Последна редакция: юли 09, 2009, 20:01:11 от Данитка » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 09, 2009, 13:08:53 »

Ние в къщи сме така:

Климатик Midea - много сме доволни, работи и зиме и лете общо взето нон стоп.

Кана за таплене на вода Aliaska - общо взето струваше 10 лв. ползваме я 4г. не мога да се оплача.

Пералня - BEKO - без забележки съм.

Фритюрника е Sapir -  не ме кефи, но като за малко пари става.

Машинка за подстригване, чопър, миксер и пасатор Taurus - много доволни.

Ако се сетя още нещо ще пиша, но на нас тепърва ни предстои копуване на кухненски ел. уреди.

Хладилника е Daewoo no frost система(не знам дали така се пише) - много съм доволна от него, но беше зор докато се науча всичко да затварям и завивам със стреч.

Прахосмукачка BEKO - евтинийка, но върши работа за момента, а и като се появи катката просто ни трябваше такова нещо, че много косми след това животно.

Ина, нашата е напълно обикновенна с външен реотан, но върши работа, аз лично съм доволна.
« Последна редакция: юли 09, 2009, 21:45:46 от магито » Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 09, 2009, 13:19:30 »

Аз сега се каня да купувам ел.кана, че за почивката ще ми трябва за водата на дребен.
Значи, казвате, и евтинийките вършат същата работа, като по-скъпите и марковите, да не се изхвърлям в цифрата, че където гледах бяха само  някакви по 60-70лв. И понеже не съм се заглеждала никога в този вид домакински "помощник", реших, че така си вървят цените.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 09, 2009, 18:47:03 »

Прахосмукачка Philips - пълен боооклукк  diablo (ако държите мога да напиша номера на модела )
  Тефлонова грил скара Taurus - чудесна е  pardon могат да се приготвят всякакви неща,даже и палачинки  blush Формата не е кръгла,но са доооста интересни

Аууу, Данитка - сподели моля те модела на прахосмукачката ти. На нас на сватбата ни подариха една прахосмукачка Филипс, но още не сме я използвали и незнам как е, дали е добра.

А относно тези скари - ние за годишнината от сватбата на родителите ми с мъжа ми им купихме скара. Половината е оребрена, другата половина не е. Майка е много доволна от нея - оребрената част си я ползва за всякакви меса, картофи и т.н. , а неоребрената за зеленчуци, пържоли, та дори и палачинки. Онзи ден даже правила яйца и станали страхотни (с пушак на бекон, защото на оребрената страна бил бекона, а на гладката яйцата smilesmilesmile )

А относно климатиците аз пак да си питам - има ли разлика в модела спрямо факта, че климатика ще работи постоянно или не?! В смисъл ако климатика не спира да работи да има по-добри марки, от тези които задължително трябва да спират за няколко часа на ден.
Ние у майка ми сме с климатик Haier, но доколкото знам не е добре да работи нон-стоп. Трябвало да има моменти на спиране...А за новото жилище сме решили да търсим климатик, който да не се спира (защото говорихме с един техник, който каза че най-економичен е климатикът когато не се спира; за да поддържа дадена температура в помещението харчи по-малко отколкото, за да я достигне) (офф, ама и аз така го написах, че дано разберете какво искам да питам  Wink )
« Последна редакция: юли 09, 2009, 18:52:54 от Stassi » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #26 -: юли 09, 2009, 19:21:45 »

 В нас положението е следното :
1.Климатик                             - нямаме
2.Готварска печка                   - Терма 40  /сватбен подарък/
3.Фритюрник                           - нямяме
4.Микровълнова печка              - Elektrolux /от миналия юли /
5.Хладилник                            - Мраз 180 /не е наш/
6.Пералня                               - Ital /на 10 години /
7.Ел.кана                                - Alaska /подарък/
8.Тостер                                 - Moulinex /подарък/
9.Аспиратор                            - нямаме
10.Телевизор                          - SONY 14" /почти от парите от сватбата/
11.Тостер                               - Елит
12.Ел. скара                            - българска
13.Компютър                            - конфигурация с принтер Canon, скенер Canon ,модем, безжичен рутер
13.Телефон                             - Panasonic / на 11 години /
14.Радиокасетофон                  - Decasound /на незнам колко години/

В скоро време не се предвижда друга техника.
« Последна редакция: юли 09, 2009, 19:31:49 от Pachoran » Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 10, 2009, 13:36:37 »

Ние имаме това чудо http://www.topshop.bg/turbo_oven-78055-p.html само дето е на Rhonson и е купено от Гърция за 50 евро. Наистина е уникално. В него можеш да правиш каквото си поискаш - печеш, пържиш, вариш. Като печем месце и отвън има страхотен загар, а отвътре е крехко.

И ние го имаме същото, само където когато го купувахме беше 260 евро и хванахме промоция за 60евро, пак гръцка фирма. Този уред е уникален. Почти всичко вече печем на него. Лошото е че като нагрее повече и на капака му се развинтват болчетата и самия капак се разцепва на 2, което си е малко опасно. Може би новите модели са по-усъвършенствани. Нашето е на почти 3г.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 21, 2009, 22:55:02 »

Я, каква интересна темичка имало тук... тамън като за моя въпрос, но първо да спомена какво ползваме ние в нашето домакинство...

Пекарната ни за хляб е Moulinex



Мноооого съм доволна от нея! За съжаление ние сме само 2-ма и един хляб е доста голям за нас, затова или просто меся тесто в нея и правя полуготови кайзер питки, които малко преди да се доопекат - вадя и замразявам, или я ползваме най-вече за месене на тесто за пица.
Много ме улеснява и по Великден, когато с нея двечките правим жестоки козунаци!

Скара - Philips



Невероятна е! Напълно разглобяема и всяка част може да се мие, както на ръка, така и в съдомиялна машина.. А какви вкусотийки стават на нея... мммм


Кухненския ни робот
- Philips




Компактен, малък и многофункционален. Помага ми във всяко едно отношение и ако пак си купувах кухненски робот - без колебания пак него щях да взема. smile

Пералня, Хладилник, Абсорбатор - Whirlpool
Тези не сме си ги взимали ние. Аз лично не съм особен почитател на тази марка,  но не мога да кажа, че съм недоволна от уредите... Всъщност нямам забележки. smile Но ако си купувах тепърва тези уреди щяха да са Gorenje.

Прахосмукачка - Samsung



СТРАХОТНА прахосмукачка по мое мнение! Мощността й е относително голяма 1800 W, но преди нея ползвахме AEG със същата мощност - пак новичка ( да не помислите някоя стара бракма), обаче всмукателните им способности нямат нищо общо! Просто AEG-то за мен беше ПъЛНО РАЗОЧАРОВАНИЕ.

Телевизора и DVD-то са ни LG. Вършат ни добра работа smile

Тъй като темата е и за ел. уреди.. Ще спомена и моите нещица, които ползвам.
А именно:

Преса за коса - Brown.




Изключително съм доволна от нея! Загрява бързо и е много лесна за употреба. Отнема ми най-много 5 мин да си изправя косата с нея.

Епилатор - Philips.




За разлика от предишния ми, който ползвах близо 8 години, с този определено чувствам разликата. Далеч по-безболезнен е, по-бърз и по-удобен. smile

Колкото до кухненската посуда - и аз съм Tefal и Luminarc фенка. smile Тоя уикенд едва се стърпях да не си купя поредния тиган от МЕТРО, че там сега има промоция на едни зелени тефали с картинки... детоооо.... Ама устисках.
Имам и 2 тяхни тави - една нормална и една оребрена. Също са страхотни! Както и уок тиган, в който съм влюбена!

А след сватбата  най-накрая се поглезихме с мечтания сервиз от Luminarc. Толкова съм щастлива! yahoo



И за финал - имам питане към момичетата със съдомиялни.
Моля Ви споделете впечатленията си от тях? В близките 2 седмици искаме да си вземем, че вече ми писна от постоянното миене и отдавна драпам за такава, но станах разногледа от разнообразието на марки и модели на пазара... А пък и друго си е да чуеш нещо от първа ръка...

 give_rose


Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 22, 2009, 10:38:54 »

Хайде, и аз тук с мнения за нашата техника. Ние все още имаме предимно от дребната, че нали апартамента не е станал  pardon

Микровълнова Samsung - доволна съм като цяло, грила така и не съм го пробвала за всичките тези години
Прахосмукачка Samsung - доволна отново, много е удобно, че боклука се събира отвън и се изхвърля при всяко чистене веднага good
Домашно кино Panasonic - то е хубаво киното, но "фалшиви" дискове много трудно чете. И от флашка когато е пуснат филма, понякога губи субтитрите. Дали сме го сега да ни сложат някакъв по-универсален софтуер, за да си чете всякакви дискове - да видим каква ще я свършат.
Пасатор-миксер Braun - (нещо комбинирано е) много съм доволна  good
Фрутюрник Philips - доволни сме, то какво да му е на фритюрника, освен миенето де  angry
Кафемашина Fagor - не е лоша машината, малка е, прави прилично кафе. За новата къща си имаме стархотна на Briel подарък от кумовете. От опит знам, че правят жестоко кафе  good
Епилатор Philips - доволна съм  good
Преса за коса Babyliss - изключително съм доволна от нея  good
Сешоар Conegliano (това така ли се пише  girl_impossible) - много съм доволна, с дуфузер е  good
Машинка за подстригване Remington - много добра  good
Кантар Tefal - от тези, които ти запомнят теглото и показват колко си + или - . Доволни сме.
Вана за крака Bosch - страхотна  good

Ами, май е това.
Ble6tu4ka, отдавна съм си харесала тази скара на Филипс и ти май ме убеди за нея.
Сервизът е страхотен и свежарски  good

Аз събирам мнение за по-едрата техника, така че, моля споделяйте.
Пералня, хладилник, миялна !!! (тук ми е много важно, че нямам никакви впечатления), плотове и фурни, аспиратор, TV.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines