Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 14:00:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухненска посуда,домашна техника,ел.уреди-препоръки  (Прочетена 367562 пъти)
 
miminka
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: септември 17, 2009, 14:40:11 »

благодаря за инфото,ами съседът е на трети етаж,аз съм на първи,миризмите отиват нагоре към него,според думите му на 4 етаж пък са правили ремонт и са развалили комина,за което ако е така никой не е уведомен,а за това трябва разрешение от общината,но пък кой ще разреши да се развали комин,ако решим да сложим печки на дърва къде ще включим тръбите-пак в комина,не през прозореца.Но основно въпросът ми беше,че имам право аспиратора да е към комина-това е ,значи  съм си в правото,пак благодаря.Моля да ме посъветвате при следващи скандали към коя инстанция трябва да се обърна относно проверки,законови положения и т.н.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 17, 2009, 14:57:53 »

на съседа ти му мирише само ти като готвиш или и когато на 2 етаж се готви? и къде точно му мирише, в кухнята, ако има аспиратор от там ли му влиза миризмата? иначе има логика ако на 4 етаж няма комин, значи той е прекъснат и миризмите излизат където намерят възможност , в твоя случай - от 3 етаж. съседа ти да не се разправя с теб, а с тези които са прекъснали комина. ти може да го посъветваш само да си сложи възвратен клапан.
не съм компетентна и не мога да те посъветвам къде точно да се обърнеш ако проблема прескочи границите на добрия тон и разбиране.
Активен
miminka
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 17, 2009, 15:07:44 »

благодаря за съвета,знам че съседът има аспиратор,незнам дали от втория етаж нагоре му мирише,но идва да се кара с мен когато аз готвя,може да му мирише,то и в нас си мирише при готвене,но и аз не съм виновна за  проблемите по етажите,важното  в случая е аз да съм си права за мен,аспиратора да е включен към комина и да не ми съставят акт за разпространяване на приятни аромати по етажите(в кръга на шегата).
Активен
nmitev
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 29



« Отговор #48 -: октомври 12, 2009, 10:16:58 »

Здравейте,

Аз не съм момиче, но все пак ще ви дам информация :-)

Законът не предписва къде трябва да бъде отведена тръбата на аспиратора. Въпросният съсед ви лъже, в опита си да ви накара да предприемете нещо.

Обаче и вие не сте права. Защо?  Защото законът Законът за задълженията и договорите ви задължава да не вредите виновно другиму, а вие точно това правите. Казано по друг начин - бидейки наясно, че коминът ви не функционира, вие продължавате да използвате аспиратора си, като разбирате, че по този начин създавате проблем за съседа си от третия етаж.

Вие пък сте увредена от съседа си от четвъртият етаж, който е нарушил чл.6, ал.2 и съответно чл.6, ал.1 от Закона за управление на етажната собственост.

Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:

1. не пречат на другите собственици и обитатели да използват общите части на сградата;

2. не причиняват вреди на други обекти и общи части на сградата;


Ами така де - съседът ви ви пречи да ползвате ефективно комина, който спада към общите части на блока, тоест е ВАШ в съсобственост с останалите собственици.

Но е важно да се отбележи: Това, че на вас ви е причинена вреда, не  ви дава право и вие да причинявате вреди. Казано по друг начин: Ако купите една диня, която се окаже развалена, вие няма да я сервирате на гостите си, въпреки че сте я платили и имате право да я консумирате.

Какви са действията, които могат да се предприемат? На теория и вие и съседа ви от третия етаж можете да предявите осъдителни искове в съда.  По отношение на вас и на съседа от четвъртия етаж хипотетично биха могли да се предприемат действия и по правилника за вътрешния ред.

На практика - проблемите, които биха създали такива действия са много по-големи, отколкото проблемите, които създава един апсиратор. За съжаление, особено в етажната собственост често се стига до такива ситуации без изход.

Ако бях на ваше място щях преди всичко да видя къде е проблема в комина :-) Възможно е и да може да се оправи :-) 

Има една хубава мисъл, че когато влезеш в конфликт със съседа си, дори неприятелите ви се смеят.

Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 27, 2009, 20:30:13 »

Момичета, някоя от вас ползва ли в домашни условия хлебопекарна машина и какво ви е мнението за марки и действие?
Дали си заслужава да си вземе човек?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: октомври 27, 2009, 20:31:00 »

ние имаме на мулинекс за 2 кг,хляба става супер  good,но всичко останало не NO
баща ми настояваше да вземем когато забременях,за да не ям буклуци,и като го сметнахме,долу горе излиза същото клато пари,ако си купуваш хляб,само дето не ядеш набухватели
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #51 -: ноември 03, 2009, 14:25:05 »

И ние с милото мислим за такъв уред, даже може би това ще ние подаръка от младоженците към нас /кумувете/.
Вчера опитах такъв хляб с ръжено брашно, беше невероятен, нищо общо с хляба, който купуваме. Но си е ангажимент, трябва постоянно да си снабдена с мая и брашно.
Моя приятелка има такъв уред от 5-6 години, страхотни козунаци пекат в уреда, а и хляб си месят редовно.
Гледам, че сега Тефал са пуснали хлебопекарна с 2 приставки, кръгла и правоъгълна - може би това е по-удачния вариант. Мулинекс пък имат риставки за оформяне на багети. Различните модели са с подобни функции, които вавират между 8 и 14, всички имат отложен старт.
САмо дето аз съм в постоянна борба с килограмите и се плаша от идеята за вкусни топли, тестени изделия   smile
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: ноември 05, 2009, 15:58:05 »

Маслинка, аз като работих в "един магазин" така да го наречем продавахме такива хлебопекарни, една позната си купи и после донесе да опитам някакъв козунак беше правила лелеееее изпокапаха ми лигите. Хубаво е да имаш един такъв, кви приказни стават  good
А хляб не съм опитвала.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: ноември 05, 2009, 16:12:29 »

пфф а да ви кажа ние си купихме нова техника изцяло, обаче сега като се нанесохме в къщата, се оказа че комина е в спалнята  crazy Oh my ... а откъм кухнята трябва да се кърти, че да се нагласи трабата от аспиратора към комина... такова нещо не бях виждала или чувала, направо нямам думи...
и сега седи още в кашона, мн ми е гадно че немога да си го използвам, ама сега няма как да идват да къртят... лошото е че му тече гаранцията, която догодина изтича...
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: ноември 05, 2009, 16:24:08 »

да кажа и аз:
имаме 2 сервиза за хранене от сватбата, третия е от кумовете ни но го пазим, незнайно защо.
Чинии комбинирани- 16 броя черно и бяло пак от сватбата.
тенджери окупирани от свекито 2 броя
тавички пак от свеки 2 броя и една мааалка от мама.
Електроуредите ни са печка- Индезит, миялна машина- Индезит, пералня Аристон
Тиган един, много голям и достатъчен
Кафемашина- Саеко- суперска, от сватбата
Пасатор вече нямаме, гръмна  sarcastic
Прахосмукачка Самсунг
BaBy права си за уредите, да вършат работа пък марката няма значение.
Ножове - мъж ми им е фен имаме в изобилие  pardon
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #55 -: ноември 05, 2009, 17:31:34 »

Само дето и обиколките по тялото нараства  blum
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: ноември 06, 2009, 15:11:19 »

скоро гледах по телевизията мисля че бяха 2 различни предавания: в едното един стар хлебар обясняваше как сега в хляба който купуваме има толкова набухватели и боя за да изглежда като "черен" защото било "модерно" да се яде диетичен хляб. в другото предаване един мъж пък показваше как си прави сам хляба точно с такава машина. изглеждаше неверояно вкусно, а и той каза че е по-здравословно от всички "боклуци" в магазините.
иначе и мен ми харесва идеята винаги да имаш прясно изпечен хляб, но незнам колко време е необходимо да се изпече.
а меси ли се тестото преди да го сложиш да се пече или само разбъркваш съставките ? crazy
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: ноември 06, 2009, 15:26:36 »

я каква инетересна темичка имало smile
 с сервизите се обзаведох достатъчно покрай сватбата.
имам един комплект тенджери на Есперанса: малка, средна и голяма+тиган и са ми предостатъчни за момента.
тигани имам 2 на Тефал и съм страшшно доволна.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: ноември 06, 2009, 16:29:46 »

echy_  само слагаш продуктите вътре и натискаш копчето,след час и половина(или в зависимост от програмата) вадиш готовия хляб blum
Активен
daniela_sl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 07, 2009, 18:33:46 »

Zdraveite momicheta! iskam da popitam niakoia ot vas polzva li parochistachka i ako da kakva.mnogo sum se navila da si vzema takuv ured no se chudia ot kade. Tazi koiato reklamirat stiin mop ili ne6to takova,cheta iz forumite che za nichto ne stava.a znam i o6te edna marka karcher.no 640lv ne mi se davat........
Molia daite predlojenia!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines