Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 23:43:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухненска посуда,домашна техника,ел.уреди-препоръки  (Прочетена 367733 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: ноември 08, 2010, 10:05:31 »

Аз съм ползвала пералня със сушилня на Фагор, за вграждане. Не мачкаше кой знае колко дрехите, но за да ги изсуши напълно, трябва да стоят по-дълго време. Всъщност, никога не съм сушила пране, така че да излиза напълно сухо - просто си помагах с нея, защото там, където я ползвахме нямаше тераса и всичко се сушеше на закрито, което си е мъка.
Според мен доста скапваше дрехите това сушене - изтъняваха, но в ситуации като тази, която имахме, просто няма как да не се ползва.
Не съм забелязала от Фагора да излиза пара много, но както казах, никога не съм държала до пълно изсъхване, намираше се в кухнята, където имаше прозорци, но както казах - беше вградена.
Незнам на други сушилни как е, но при тази ти си нагласяш колко време искаш да се суши, не е предефинирано, което за мен е голямо удобство  good
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #226 -: ноември 08, 2010, 10:35:20 »

Ние имаме отделна сушилня от пералнята. Доколкото знам, когато са комбинирани уредите, се повреждат по-често, а развали ли се сушилнята, оставаш без пералня и обратното. Не съм много сигурна дали е така, но такова е всеобщото мнение. При нас терасите са усвоени и единственият начин е сушилня, ползваме я до пълно изсушаване на дрехите. Ако се извадят веднага след като са изсушени, почти не са намачкани, също помага и това да се сушат сгънати, а не просто сложени вътре директно след пране. Ако престоят много време, се намачкват много, но ако се извадят навреме са учудващо добре.

И при нас отделя доста топлина, но пък зимата е от полза. smile
Активен
GalkaG
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #227 -: ноември 09, 2010, 18:55:37 »

Здравейте,момичета!
Цял следобяд чета вашия форум, попаднах случайно, тъй като темата "сватба" отдааавна съм я минала.  blush
Търсих мнения за тенджера под налягане Fagor,  благодаря ви!
Сега се регистрирах, за да споделя моят опит със сушилната машина. Много отдавна се бях наточила за този уред и миналата година изчетох 100 000 страници форуми, стигнах до категоричния извод да са два отделни уреда, отидох в любимия ми магазин, и в резултат на подробно оглеждане се сдобих с ето това
http://www.technomarket.bg/products/09041463/zanussi-zte-285
Страшно съм доволна! Тъй като съм дългогодишен клиент на магазина, понякога получавам като "бонус" споделяне на  подробности, които принципно не се казват. Та момчето, с което разговарях ми каза, че само този модел на Zanussi има вграден сензор за сухота на дрехите - екстра, принципно налична при скъпите машини.  И верно я има! Ако след определено време на сушене машината "прецени", че дрехите са вече сухи, просто съкращава времето! "Наистина действа!" , както се казва по рекламите pleasantry!
Дрехите не са по-намачкани от сушените по простора, доста по-мекички са, и са напълно сухи. Ако обаче престоят в сушилната преди да ги сушите, т.е. ако ползвате отложен старт, тогава те се намачкват докато са мокри и излизат по-намачкани. Ако си я пуснете да ги изсуши, дори и да нямате възможност да ги вадите веднага след края на програмата, няма проблем. Не е много шумна и не излиза никаква пара около нея, само малко затопля плочките долу,няма нужда от никакви комини, само от един контакт. Абе супер е! Препоръчвам я смело! Дано съм ви била полезна  give_rose
« Последна редакция: ноември 09, 2010, 19:00:12 от GalkaG » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: декември 06, 2010, 16:26:02 »

Момичета дайте отзиви за това нещо :)Много искам да си го купим ,но незнам дали напитките стват наистина хубави.


* image_thumb_250.jpg (25.12 KB, 172x250 - видяно 2489 пъти.)
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #229 -: декември 06, 2010, 16:40:42 »

Фийбс, това не е ли нещо с име Prima Gusto или подобно? На мен ми се видя скъпичко като го гледах в магазина. И има един недостатък - ръчно вадиш контейнера с капсулите. Докато подобни като употреба машини, с автоматично изхвърляне на капсулата в отделението отзад при слагане на нова капсула, са по-евтини, само дизайнът им е доста по-дървен де. Правя уговорката обаче, че това важи, ако говорим за модела, за който си мисля.

Шефът си поръча специално такава машинка, като се върна от Австрия, че там бил писал същото кафе и действително е много хубаво и ароматно,  богата пяна. Капсулата излиза около 0.65лв. и има 5 вида кафе. Ръкохватката за капучино също е добра. Оф... много подробно стана, ама понеже и аз ги харесвам тия машини, затова така разговорливо.  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: декември 06, 2010, 16:53:59 »

Дени ,за нея става въпрос KRUPS KP 2107 NESCAFE DOLCE GUSTO
цена 199 лв от Техномаркет


КАФЕ-СИСТЕМА NESCAFE® Dolce Gusto®
 
НАЛЯГАНЕ: 15 BAR
 
THERMOBLOCK СИСТЕМА - ОПТИМАЛНА ТЕМПЕРАТУРА ОТ ПЪРВАТА ЧАША
 
РЕЗЕРВОАР ЗА ВОДА - 1.5 Л
ПОДВИЖНА ВАНИЧКА ЗА ОСТАТЪЧНА ВОДА СПОРЕД ВИСОЧИНАТА НА ЧАШАТА
 
AВТОМАТИЧНО ИЗКЛЮЧВАНE СЛЕД 20 МИН.
ПРИГОТВЯНЕ НА ТОПЛИ И СТУДЕНИ НАПИТКИ
 
МОЩНОСТ: 1500 W
 
ЦВЯТ:ЛИЛАВ
 
5 вида напитки NESCAFE® Dolce Gusto®
 
Espresso Intenso
 
Caffe Lungo
 
Cappuccino
 
Latte Macchiato
 
Chococino®
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: декември 06, 2010, 17:00:48 »

Хубаво е кафето Фийбс  blum Аз съм доволна от латето  blum
Има я и в малък вариант,но не знам дали в лилаво я има  pleasantry
Няма контейнер за капсули,слага се в мястото за капсули-капсулката и после като си направиш кафето я махаш  smile
В България има 6 вида,иначе от амазон може да си поръчаш още 3-4 вида. Тези с по две капсули излизат по скъпо 8 латета са ти 10лв.,докато кафето е 16бр.-10лв.
« Последна редакция: декември 06, 2010, 17:06:33 от miss™ » Активен
SamVimes
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12



« Отговор #232 -: декември 06, 2010, 17:38:55 »

Ваня, ако не харесваш вкуса на NESCAFE, както аз не го харесвам, машината не е за теб. Това кафе (говорим за кафето), дето излиза от тази машина, просто не е нормално еспресо и не може да бъде, въпреки че добре го блъскат с химия, за да мирише на истинско кафенце. Доста прилича, докарали са го, ама ... не е истинско еспресо.

Ако обаче харесваш NESCAFE, както повечето жени, които познавам (без моята си, което ме радва), мисля, че това ще е една добра придобивка за теб. Отзивите (попитах вътрешен човек от Техномаркет), са по-скоро добри - машините са здрави и не правят проблеми.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: декември 06, 2010, 18:06:29 »

Аз си харесвам латето им,за кафето не мога да кажа-не съм му фен.Но ако човек обича кафе с хубав каймак препоръчвам марката Saeco  pleasantry
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #234 -: декември 06, 2010, 18:18:29 »

Аз също обичам "бъркочите", а не еспресо, например. Но обичам да са направени с истинско мляко, а от тази машина (не че вкусът е толкова лош), но си ми бие на сухо мляко(което е ясно). Предпочивам млякото с нес в микровълнова. Но не мога да не похваля уникалната пяна!  blum
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: декември 06, 2010, 18:38:23 »

Аз определно не съм фен на марката NESCAFE.По принцип пия инстантно кафе ,но на Dauwe Egberts.Затова дълбоко се разколебах относно въпросната кафемашина:)Имайки впредвид и мнението на Mariaid,че бие на сухо мляко ,потърсих машина с моето кафе и с прясно мляко и намерих ето това чудо на Филипс:)

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=bg&scy=bg&ctn=HD7850/80

Та сега ако знаете нещо за това чудо ,моля smile


* HD7850_80-IMS-global.jpg (7.16 KB, 225x225 - видяно 2467 пъти.)
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #236 -: декември 06, 2010, 18:42:34 »

Според мен пробвай първо, все пак може само на мен да ми бие на сухо мляко... pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: декември 06, 2010, 20:02:00 »

Аз не мога да ви кажа мнение понеже съм фен на млякото с кафе(няколко капки) и на мен лично ми харесва  Yes Но то според мен и на другата марка пак ще бие на сухо мляко.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: декември 08, 2010, 08:35:59 »

Фийбс бих ти препоръчала кафемашина на Лаваца.Аз като кафеджийка която пие силно и хубаво еспресо-не мога да пия нищо със захар или мляко или някакви подобни бъркочи мога да кажа че прави хубаво кафе.Има голямо разнообразие на видове кафу-по силни по слаби ,безкофеинови и т.н.
http://genara.eu/index.php/home/machines
тук има повече инфо.
Аз имам наблюдение на ЛБ800 и ЛБ1000.Първата се махат капсулите,втората е с контейнер.
Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: декември 08, 2010, 15:31:00 »

В офиса сме с ЛБ800 - колегите кафеджии са много доволни, наистина прави силно и хубаво кафе (аз не мога да го пия, не съм по кафето).
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines