Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:57:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухненска посуда,домашна техника,ел.уреди-препоръки  (Прочетена 367561 пъти)
 
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #135 -: февруари 03, 2010, 12:32:33 »

Единствената празна поставка от снимакта ми е голямата чуденка.Имате ли идея какво е?
angel4e, мярнах подобна джаджа в Кауфланд с етикетче "салфетник". Логично ми изглежда до поставката за кухненска хартия да има поставка за салфетки... Но момичетата може да са прави, че  това е за филтърчета.  smile
« Последна редакция: февруари 03, 2010, 21:54:07 от mar_my » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: февруари 03, 2010, 14:00:35 »

аз със сигурност няма да го ползвам за филтри.но това е идея-ще се опитам да наредя салфетките там.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #137 -: февруари 03, 2010, 14:48:27 »

И на мен ми се вижда по-логично да е за салфетки. Предполагам - сгънати на триъгълник, поставени с върха надолу  pardon
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #138 -: февруари 03, 2010, 14:56:46 »

Момичета, помагайте. с милото решихме да си вземем скара, от тези електрическите. Много обичам печени зеленчуци, а също така и риба на скара. Той хареса един модел на Тефал, аз пък на Електролукс и сега това ни е дилемата.
 Вие какви ползвате? От кои сте доволни?
И понеже аз ще я мия, за мен е важно скарата да е лесноразглобяема и да се почиства лесно smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: февруари 03, 2010, 15:00:38 »

ако щете вярвайте, най съм доволна от старите скари с голите реотани и решетка отгоре, новите и скъпи скари някак си задушават зеленчуците, по моето скромно мнение. и ние имаме една така и си я ползаваме, ужасно изглежда, но е вкусно, имаме и една нова с тефлоново покритие- скъпичка беше, ама не става нещо
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #140 -: февруари 03, 2010, 15:07:06 »

roumyana и ние имаме такава от старичките. Обаче при нас нищо не се получава. Всичко залепва. Може би аз не я ползвам правилно. sad
Имаме грил тиган с тефлоново покритие  и също нищо не се получава. с малко мазнина-залепва, с повечко-става като пържено. diablo
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: февруари 03, 2010, 15:14:38 »

след като си измила скарата е добре при първото ползване да я намажеш със сланина или напоен тампон с олио, ако нямаш и не залепва, също така трябва да е загряла много добре, преди да я сложиш.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: февруари 03, 2010, 15:15:32 »

Бубка нашия хладилник с фризер е изцяло НоФрост система нито в халдилната нито в другата част имаме и парченце лед, никъде.Единственото неудобство на такъв вид хладилник и фризер е че извлича водата от всичко, а и лед освен в пликчета в друго не можеш да правиш.

Мимка и ние имаме с откритите реотани и там става най-вкусно, колкото до грил тигана аз пека пилешко и зеленчуци без никаква мазнина на него и стават много добре smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #143 -: февруари 03, 2010, 15:17:15 »

Да, и аз бях чела че NoFrost много изсушава продуктите в хладилника. При нашия лед има само във фризера, хладилната част е идеална.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: февруари 03, 2010, 15:24:30 »

Да, така е - NoFrost-a изсушава. Но аз лично съм много доволна от него - няма лед и просто филма с размразяването липсва. А храната - ами аз така или иначе не я оставям непокрита в какъвто и да е хладилник, така че това не е проблем поне за мен.
Яд ме е сега, защото този, който гледахме много ни хареса всичко останало в него, ама къде съм спала - аз си мислех, че всички, които се продават вече са NoFrost  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: февруари 03, 2010, 15:35:37 »

То и аз си мислех, че съм свикнала да покривам всичко ама се оказа, че не съм, а най-кофтито беше във фризерната част като на една риба не я бях опаковала добре и рибата буквално се беше озъбила, ама се свиква и е много удобно.Почистването му е като го забършеш с влажен парцал, супер лесно smile
Активен
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #146 -: февруари 03, 2010, 20:01:19 »

Mimka25, ще споделя мнение за скара.  give_rose  Моето съветче е да си вземете чегунено bbq- от тези кръглите на дървени въглища. Дано да имате двор или открита тераса, но те и електрическите скари май са предимно за вън. С нищо не може да се сравни вкусът на печено на жар. С кеф размъкваме bbq-то, когато ходим на пикник. А няма и какво да му се бракува. Обмислям вариант да купим сач, който да ползваме с bbq-то. Мммм, катмички...
Не знам как ще ти прозвучи следното- в повечето заведения скарите не ги миели. Оставяли да прегори, каквото е залепнало и ги "жулели" с телена четка, а след това само с кухненска хартия. Но това си е мъжко занимание. Ееее, ние не го практикуваме това, но се опитват да ме убедят, че точно това била причината да залепва понякога. Руми ти е казала за омазняването.
Успех в избора на скара.  smile
« Последна редакция: февруари 03, 2010, 21:57:16 от mar_my » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 04, 2010, 08:54:26 »

Хайде, аз да се поФаля - снощи се сдобих с пералня, котлони и фурна. Успяхме да уговорим магазина да ни ги доставят на 20-ти, когато пристига кухнята. Ето ги и тях
Пералнята:


Котлоните:


И фурната:


Към фурната и котлоните, ни подариха и една кутия стъклена, с която може да се готви във фурната - някой има ли такава да каже как стават нещата? Незнам дали ще успея да намеря снимка  pardon
« Последна редакция: февруари 04, 2010, 08:56:18 от bubka » Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #148 -: февруари 04, 2010, 09:11:00 »

mar_my до миналата година и ние имахме заведение, това с телената четка е вярно blum Като знам  какво става в кухните на заведенията, рядко хапвам на такива места Wink Имаме барбекю на дървени въглища, но на терасата в апартамента- просто нестава. Веднъж го запалихме и съседите си помислиха, че има пожар в нас blum
bubka честити ти придобивки, да си ги ползваш много хубави емоции и здраве smile Предполагам, че това стъкленото е огнеопорен съд, нещо като Йенско стъкло. Ако е това, аз моята си я ползвам като керамичен гювеч.
ох мечтата ми е да имам сач, ама незнам изобщо какво се прави с него. Искам да кажа , че незнам как се приготвя ястие huhhuh.gif
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: февруари 04, 2010, 09:22:04 »

Бубка честити ти придобивки.Аз в момента съм в размисъл дали котлоните да са два или четири.Принципно имаме място, но не знам дали ако са четири ще ги ползвам или просто ще си седят така  pardon Сега имам два и ми е добре, но нали планираме да ставаме повече хора знам ли и аз.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines