Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 22:42:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 2  (Прочетена 116310 пъти)
 
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: март 16, 2009, 18:33:52 »

аз правих ранния бХС и цената си беше 42 лв-толкова е за всички независимо ранния или късния,разликата между двата е че ранния дава мисля че беше до 90% -95%сигурност,а късния до 60%-80%
искам и да ви попитам аз до сега не съм ходила на фетална морфология-ще бъда в 21 седмица когато ще ми е прегледа.......вие на ранната фм по собствено желание ли отидохте или аг ви насочи
« Последна редакция: март 16, 2009, 18:52:19 от hristi » Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: март 16, 2009, 19:12:12 »

hristi, ранният БХС и ранната ФМ са си по желание, повечето АГ си препоръчват да се прави между 18 и 22 седмица. Ако имаш притеснения, може и да правиш трета ФМ - мисля, че към 32 седмица беше, не съм сигурна.

Захира, сигурно няма да чакаш много, просто е голямо ходене нагоре-надолу по етажите. Но поне резултатите излизат и в интернет.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #302 -: март 16, 2009, 19:45:40 »

Абе момичета, аз като ги питах тия патки мога ли да си проверя резултатите по Интернет ми казаха "НЕ"
Направо ми иде да ги убия като отида да си ги взема  diablo Аз само звъннах по телефона, че нямах търпение да разбера резултата и след като ми казаха, че риска е минимален се успокоих и реших, че ще вземе резултатите, когато имам път натам. За проверката в интернет те ли ти дават парола за доспът или влизаш с ЕГН? Ако е без парола да ми дадете линк да си видя и аз!?
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: март 16, 2009, 23:30:36 »

Абе момичета, аз като ги питах тия патки мога ли да си проверя резултатите по Интернет ми казаха "НЕ"
Направо ми иде да ги убия като отида да си ги взема  diablo Аз само звъннах по телефона, че нямах търпение да разбера резултата и след като ми казаха, че риска е минимален се успокоих и реших, че ще вземе резултатите, когато имам път натам. За проверката в интернет те ли ти дават парола за доспът или влизаш с ЕГН? Ако е без парола да ми дадете линк да си видя и аз!?
Здравейте момичета,
mariana,
Няма пароли, влизаш в сайта на нац. генетична лаборатория, отиваш на:Проверка на резултати, след това: проверка на резултати - връзка1 ; след това отиваш на алтернативна идентификация  и въвеждаш 3 те имена, дана на раждане  и дата на вземане на кръв, аз точно по време на празниците уцелих да давам кръв и за това около 1 седмица ми се забавиха резултатите, но при всички случай толкова са към 3 дни след взимането на кръв. Просто аз попаднах в такъв период, но за всеки случай и това го имай предвид и не се изненадвай! Успех!
Искам да отговоря и аз за будуването и позата за спане.
Четох някъде,че е най-добре да се спи на  дясната страна с възглавничка между краката, аз пробвах така, но изобщо не ми се получава да спя така цялата нощ, иначе иаз съм като Вас изглежда всички си приличаме в този период, по това как спим, как сънуваме, как ходим до тоалетна по няколко пъти.Но пък всичко е в името на нашите прекрасни слънчица, за това, ще потърпим малко!Успех още веднъж на всички!
 ето тук провери за резултатие:
http://lmpbg.org/
http://84.238.215.2/cgi-bin/WebAccess/AltID
 
« Последна редакция: март 16, 2009, 23:39:28 от desisv » Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #304 -: март 17, 2009, 08:20:02 »

desisv  много благодаря! Може ли някой да хвърли едно око на моите резултати и да кажа вижда ли му се нищо не добре
http://84.238.215.2/cgi-bin/WebAccess/Login2


Нещо не става с линка  sad
« Последна редакция: март 17, 2009, 08:22:12 от mariana » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #305 -: март 17, 2009, 08:58:01 »

Момичета, не знам точно как се практикува в България, но аз си правих ранния тест и искам да ви кажа, че резултатите от биохимичния сктиининг и видеозонното измерване, както и личния риск на майката, базиран на възрастта й, не се гледат по оттделно. Трите фактора се вземат предвид и се изчислява комбиниран риск за тризоми на бебето, който за ранния тест открива до 93% от тризомиите.
За пример мога да дам резултатите ми за Тризоми 18 + тризоми 13 (те са значително по-рядко срещани от Тризоми 21 - Даун):
личен риск според възрастта 1/737
риск според видеозонното измерване 1/13328
риск според биохимичния скриининг 1/252436
комбинитан риск 1/20000

При нас биохимичното изследване се прави няколко дни преди видеозона и резултатите се получават в деня на прегледа, като тогава се изчислява и комбинирания риск. Правя уговорката, че не знам кой фактор тежи най-много, защото изчисленията се правят от специална програма, а не от лекаря.

« Последна редакция: март 17, 2009, 09:01:57 от KlaraFina » Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: март 17, 2009, 09:08:38 »

desisv  много благодаря! Може ли някой да хвърли едно око на моите резултати и да кажа вижда ли му се нищо не добре
http://84.238.215.2/cgi-bin/WebAccess/Login2


Нещо не става с линка  sad

mariana, аз влязох през този линк:

http://84.238.215.2/cgi-bin/WebAccess/AltID

Този, дето си го пратила не се отваря, ако искаш напишни какви са ти данните и да се пробваме да ги отворим.

Аз имам някакво отклонение при втория хормон - по-нисък е от референтните стойности, но ще питам какво означава това като отида при Томова.
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: март 17, 2009, 10:13:30 »

Здравейте всички Мами, усмихнат ден!
mariana , аз не те разбрах линка, който си поставила не се отваря от теб или нещо друго
защото това е страницата върху, която ти трябва да въведеш твоите си резултати, ние не можем нищо да направим, трябват дата на раждане  три имена и т.н. както пише там. Кажи наиситна някой от резултатите си , за да имаем някаква представа иначе ние всички не можем да ги видим твоите резултати през този линк. Само за сведение ще ти кажа, какво каза моята докторка и  ти самата като видиш резултатите, които си получила от изследването и  ги сравниш с референтните / т.е. стойности от....до считани за нормални/ сама ще прецениш има ли основание за притеснение. И още нещо: според мен нямаш и ти  и който и да било от мамите, които все се притесняваме за нещо, това е само оценка на риска, това не е окончателна диагноза , тези изследвания само проследяват колко е възможно да се случи. До сега къде съм ходила  при който лекар съм била... все едно и също нещо чувам , и вече съм убедена , че ние не го изпълняваме , а то е !Повече позитивни мисли! УСПЕХ!
Възрастовият риск за Даун / Т21/ Е 1 ОТ 420 БРЕМЕННИ
Възрастовият риск  ЗА EDWARDS / Т18/ е 1 от 3700 бременни
това пише на моите резултати под изследването ти също пише  и при теб някакви  цифри сравни ги , с това , което пише по долу  на листа ти от изследването а именно: при риск по висок от 1: 250 , тогава се обсъжда амниоцентеза.
Аз ти желая успех и съм сигурна , че всичко е наред.
Ако много се притесняваш за нещо , най- лесния начин е да получиш компетентен отговори от специалист напълно безплатно на 14 етаж в Майчин дом проф. Кременски, той е ръководител на Генетичната лаборатория и той дава резултатиета на ръка и обяснява това  ,което те притеснява и  и просто обяснява какво са показали  изследванията. Ням анищо страшно Усмихвай се - всичко е наред!

desisv  много благодаря! Може ли някой да хвърли едно око на моите резултати и да кажа вижда ли му се нищо не добре
http://84.238.215.2/cgi-bin/WebAccess/Login2


Нещо не става с линка  sad
[/quo
« Последна редакция: март 17, 2009, 10:40:03 от desisv » Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: март 17, 2009, 10:31:14 »

Добро утро момичета - споделете как се справяте с жестоките киселини. Нощи почти не ъм спала такива киселини махче направо по едно време ми плачеше. Аз уж имам едно хапче от лекаря предписано, но не ми помогна. Давайте съвети - моля smile
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #309 -: март 17, 2009, 10:37:13 »

Rodi, аз започнах да пия газирана вода ей така, без да се усетя, че явно заради киселините много ми помага. Но в един момент усетих, че това ми е спасението. А посред нощ някоя солетка може да хапнеш.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #310 -: март 17, 2009, 10:48:32 »

Rodi аз преди да си легна вечер пия топло мляко с мед и ми помага, но съм си взела и газирана вода за всеки случай!
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: март 17, 2009, 10:50:23 »

Ами тази газирана вода , не ви ли подува момичета smile
Активен
Ивче
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 218



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: март 17, 2009, 11:03:14 »

Здравей Роди, на мен ми  помагат страшно много тиквените семки.По принцип аз не ги обичам,но като знам, че ме спасяват си хапвам по 15-20 семки вечер и наистина има ефект.Надявм се и на теб да ти помогнат ако ощене си пробвала с тях.
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #313 -: март 17, 2009, 11:32:06 »

Ами тази газирана вода , не ви ли подува момичета smile
ами аз не пия наведнъж цяло шише, няколко глътки само, колкото да ми мине през гърлото и да ми успокои киселините.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: март 17, 2009, 11:41:57 »

На мен ми помагат и фъстъци  pardon млякоргазирана вода...Но понякога като ме хванат и челна стойка да правя нищо не помага blum
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines