Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 19:37:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 2  (Прочетена 116293 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #255 -: март 13, 2009, 09:21:58 »

no4ko24, твоята лекарка е започнала да роботи по шведски маниер. Само дето тука за "ако искаш пий витамини" не се плаща.

Аз като виждам, че корема ми расте и се чувствам добре, си мисля, че и бебето е добре. Хич не се тормозя излишно, че не ми взимат кръв и урина всеки месец.

И да ви кажа, че в момента, в който ми изникне въпрос си го записвам в тефтера. Като отида на консултация си вадя тефтера и започвам да питам по списък Иначе забравям, ако не е нещо, което точно в момента ме интересува. 

Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: март 13, 2009, 09:29:22 »

Наистина такова отношение и маниер на работа са недопустими NO особено като се има предвид, че се дават не малко пари и то в реномирана частна болница.
Ночко, опитай се поне да не се ядосваш. Няма ли възможност да се смени лекарят?
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: март 13, 2009, 09:35:36 »

Goldi, мисля, че е 80лв. и още 20лв., ако искаш диск, но ще се отчета обещавам  good Дано този път не съм разстроена и имам настроение да пиша след прегледа.

Ммаги, аз просто нямам късмет с отношението на хората явно, знам си я Лазарова, че е дръпната и по принцип не искам да ходя при някоя лигава лекарка дето да ми обяснява колко чудесно е всичко, предпочитам да е ддобър специалист. Но много ми дойде това отношение. Иначе си следя разбира се теглото, много стриктно даже, ама ей така й казах, да се осъзнае за какво всъщност отивам.
Аз мислех да раждам при Лазарова, затова и не искам да се оплаквам от нея. Но вече не знам. Може би е станала твърде популярна и има твърде много пациенти. Така се случва като някой лекар (и не само) стане твърде известен.

КлараФина и аз така си бях записала въпроси, но като ми отговори едносрично на първите 3 и на мен ми се отщя, чак ми се доплака, честно казано, 5 седмици съм го чакала този преглед, не усещам още бебето, нищо не ми е ясно - дали е ОК или не... Слава Богу е добре.

Наталия, аз вече започвам да обмислям смяна на лекаря, лошото е, че много големи очаквания имах за Токуда и мислех там да раждам. Ако се откажа от Токуда - отначало трябва да започна с "мисленето и избирането"  nea

Много се ядосвах, чак прекалено, знам, че НЕ ТРЯБВА ама ...
« Последна редакция: март 13, 2009, 10:26:52 от no4ko24 » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #258 -: март 13, 2009, 09:42:05 »

Ми и нашия бебок не ще да рита. Днес съм в 20+4 и не го усещам.
Усещала съм на няколко пъти нещо, което може и да е бебето, ама може и да не е, защото точно тогава съм имала и балончета в червата.

Я по-спокойно, нали си го видяла, че е добре.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: март 13, 2009, 11:15:34 »


Наталия, аз вече започвам да обмислям смяна на лекаря, лошото е, че много големи очаквания имах за Токуда и мислех там да раждам. Ако се откажа от Токуда - отначало трябва да започна с "мисленето и избирането"  nea
Да, май ако тръгнеш отначало да търсиш лекар и болница ще си навлечеш още повече притеснение и нерви.
А варианта с пренасочване към друг лекар пак в Токуда май няма да е много удачен crazy
Важното е, че бебчо е добре smile
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: март 13, 2009, 13:45:19 »

О имаме си нови попълнения в темата - на Деси добре дошла и леко бременеене smile
Момичета аз не съм ходила нито 3Д нито на 4Д , дали има проблем дпоред вас. Аз питах моя лекар които ми води ЖК и тои каза ами отивай ако имаш излишни пари и не съм ходила.
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #261 -: март 13, 2009, 14:09:58 »

Никакъв проблем не е, по принцип като си прави ФМ на 2Д гинекологът всичко си вижда, 3Д си е за родителите- да си видят личицето на детенце и да се кефят. Така че е просто още една екстра, ако не ти се дават пари, не ходи. Но за нас лично беше страхотна тръпка и се радвам, че го направихме.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: март 13, 2009, 14:16:48 »

Роди, това, на което аз ще ходя е фетална морфология - не е само глезотия, тази докторка при която ще ходим е и детски кардиолог (ако не се лъжа точно така ли й е специалността) и тя гледа органите на бебето и ги измерва, гледа сърчицето, брои камери, клапи (поне така ми обясни по телефона). Това е фетална морфология - а вече дали ехографът е 2Д или 3Д май не е най-важното. И понеже ако е 3Д бебо не може да се "прикрие" - ще ни каже вече и пол  heart
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: март 13, 2009, 14:33:33 »

Ами моя лекар гледа на 2Д и всичко казава
Активен
Ивче
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 218



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: март 13, 2009, 16:27:13 »

no4ko24,Goldi, кога се чухте с доц.Томова, за да си запазите час? На мен ми предстои Фм при нея в края на април. Рано ли е да и се обадя вече или записва от месец за месец?
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: март 13, 2009, 16:32:26 »

Аз се обадих на 2-ри февруари, и първия свободен час беше за 19-март, така че и се обади, защото и при нея стана пренаселено
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: март 13, 2009, 17:28:44 »

момичета какво ви е мнението за марков по отношение на Фм.........?
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: март 13, 2009, 17:29:28 »

О имаме си нови попълнения в темата - на Деси добре дошла и леко бременеене smile
Момичета аз не съм ходила нито 3Д нито на 4Д , дали има проблем дпоред вас. Аз питах моя лекар които ми води ЖК и тои каза ами отивай ако имаш излишни пари и не съм ходила.
Благодаря и на теб, приятно ми е да съм тук, сред толкова красиви мами  Good luck
Искам да напиша нещо по темата за изследванията,аз вече го написах веднъж , но споменах само д-р Цолова в МЦ "Фемина"
Има много статии, които ясно и точно дават обяснението на нашите въпроси, относно кога в кой месец , какви изследвания трябва да се направят. Ще потърся и ще дам някой линк.
Изследвания на 2D аз напривих по собствено желание , наблюдаващата ме лекарка не ми го каза, като нещо желателно аз сама си го направих.По принцип изследвания за дефекти на невралната тръба/ коремната стена и Даун се правят в 11-14 г.с., и в 15-19 г.с.  като преди  кръвната проба , която задължително се дава само в Майчин дом, а ако сте пациенти на някоя частна клиника , кръв за тези изследвания ви се взима от самата клиника и се изпращат за изследване в майчин дом пак, защото там е  Националната  генетична лаборатория. в момента това изследване струва точно 42 лв.
Като предварително Вашиьят лекар трябва да определи в коя г.с. сте, и в рамките на до 2 дни да се направи това изследване. Самото изследване което аз направих на 2 D пак казвам, си е по желание при добре протичаща бременност. Още в 13 г.с. ти казват пола / разбира се ако искаш да го знаеш/ в МЦ Фемина питат, дали желаеш да го узнаеш. smile Кръв и урина  се дава в началото на бремеността под 12.г.с. ако до този момент не сте посетили  лекар , може и по късно да дадете кръв за рутинните изследвания а именно пълна кръвна картина , плюс СПИН,  и ВАССЕРМАН. Определяне на кръвната група ако не си я знаете предварително. Всичко това се заплаща от Здравна каса , плащате за 2 те изследвания само 3 лв. в лаборатория, която работи с ЗК.
Моята Лекарка по ожтношение на 3 D каза следното , чрез това ултр. звуково изследване се проследява развитието на сърцето, за това е толкова важно. Прави се в 19-23 г.с.
До колкото съм запозната пълна кръвна картина при добре протичаща бременонст правят някъде и всеки месец, а някъде не. В последните седмици от бременността, консултацията е  всяка седмица и тогава при кръвна група на майката Rh/ -/  се правят и допълнителна кръвни изследвания за антитела.
Дано съм била полезна на някой.
За изследването вече на 4 D зная, че малко е пресилено в смисъл, който има допълнително пари може да види примерно на кой от двамата родители ще прилича бебето.  look Късмет на всички!
Активен
Ивче
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 218



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: март 13, 2009, 17:30:19 »

Мерси Голди, ще и звънна веднага.
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: март 13, 2009, 17:34:21 »

момичета какво ви е мнението за марков по отношение на Фм.........?
Лекарката ми  ми го препоръча, но аз предпочетох МЦ Фемина, до колкото зная цените на тези прегледи навсякъде са еднакви така, че дали ще е във Фемина, при Марков, при Мазнейкова  едно и също, а иначе съм чула , че е добър специалист. Съжалявам само толкова, но само съм чула, не  го зная от опит. crazy
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines