Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 05:25:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 2  (Прочетена 120935 пъти)
 
veronika_4
Регистриран

Публикации: 3


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: март 10, 2009, 20:50:56 »

Благодаря вашите също!Да ви питам в края на 14 седмица съм и ще ходя на 3Д ехограф дали ще видим пола вече Yes
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: март 10, 2009, 20:52:22 »

Зависи кой ще те гледа на 3Д. На мен Марков ми позна пола в 13 г.с.+ 6 дни
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: март 10, 2009, 21:48:04 »

Здравей те, относно болничният искам да кажа, че изцяло зависи от гинеколога ти, аз съм в началото на третият месец и ми дадъха болничен преди две седмици. Не съм влизала в болница. Нямах проблеми просто работия с козметика и парфюми и ми ставаше лошо от миризмата. Акушерката ми каза , че имам право на 180 дни болничен и 45 дена преди термина майченски и така се събират доста дни. Иначе ме праща всеки месец за ЛКК.

Роди единствената шарка , която е опасна е рубиолата и до колкото ми каза акушерката се правят някакви изследвания, спициално за нея. Другите шарки са опасни единствено ако не си ги карала или ако нямаш ваксина.  Но все пак е много по приятно да си почиваш в къщи и да си поспиваш smile  blush
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: март 12, 2009, 13:18:01 »

Здравейте съвсем нова съм в този форум. скам да поздравя всички мами тук и им пожелая успех. На мен ми предстоят и двете хубави неща и сватба и раждане на бебчо. Да се похваля - Термина ми е 18.08. и вече знаем , че ще е момче. Скоро трябва да пътуваме с бебо и малко се притеснявам, в 5 ти месец съм , трябва да летим при татко и макар , че още от сега ми е мъчно за всичко тук, ще трябва да се справим с всички трудности на новия живот там. Искам да попитам дали някой е летял  със самолет в тези месеци и око знае нещо да напише. Благодаря Ви !Забравих да поздравя и тези, които  им предстои сватба ЧЕСТИТО И ЗА ДВЕТЕ НЕЩА! twohearts
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: март 12, 2009, 13:25:49 »

desisv, добре дошла smile Честито! Пожелавам ти много красива сватба и безпроблемна бременност  give_rose
Аз съм със същия термин girl_wink За летенето със самолет мисля, че не е препоръчително в последните месеци. Според мен не е проблем да летиш сега ако естествено се чувстваш добре и не си имала проблеми до сега с бебчо. smile
Активен
Ивче
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 218



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: март 12, 2009, 13:38:06 »

desisv, добре дошла при нас! Мисля,че не трябва да е притесняваш от полета-стига да се чувстваш добре, няма никакъв проблем да летиш. Аз със сигурност мога да ти кажа,че стига бременността ти да протича безпроблемно, ти можеш и до 8 месец да летиш. След 7 месец по принцип е необходимо писмено потвърждение от лекаря ти,че си добре, затова че дори и да ти се наложи да се върнеш по-късно, няма да има проблем. Работила съм като стюардеса и сме имали пътнички дори в деветия месец(но при полети в Европа). Затова че бъди спокойна.
Пожелавам ти лек полет, прекрасна сватба и лека бременност!
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: март 12, 2009, 13:46:01 »

Благодаря на Всички, които веднага се отзоваха на моето питане, името ми е Десислава  и ако мога и аз да помогна с нещо ще се радвам.  Bravo
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #247 -: март 12, 2009, 14:09:23 »

Деси добре дошла и от мен  give_rose И честито за хубавите новини. Пожелавам ти наистина прекрасна сватба и сладко бебче на финала на безпроблемна и приятна бременност  give_rose И да се отчиташ редовно  girl_wink А кога ти е сватбата?
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: март 12, 2009, 14:14:02 »

Благодаря вашите също!Да ви питам в края на 14 седмица съм и ще ходя на 3Д ехограф дали ще видим пола вече Yes
Здравей veronika_4
Аз вече ходих и на 2 и на 3 D още на  2 D бях в 13.2 г.с. ми познаха пола. Записах се в МЦ"Фемина " при д-р Цолова, без да я избирам препоръчваха ми доц. д-р Димитрова, но места имаше за след 2 месеца някъде или 1.5 м., много се чака за  доц. д-р Димитрова и аз се записах при д-р Цолова. Самото изследване мина много успешно , за първи път виждах бебо толкова ясно, изживяването е неописуемо,  дори бях притеснена защото докторката обяснява много подборно  какво гледа и какво вижда, т.е. за всеки орган обяснява , когато го види  ,че  има даден орган , че е добре и просто , че всичко е наред, но все пак ние  бъдещите мами се страхуваме да не ни кажат нещо лошо за бебчо.За това и аз бях притеснена, дори след това ми падна кръвната захар  и малко ми стана лошо, но това е заради притеснението.Препоръчвам ти горещо самата д-р Цолова , една прекрасна жена, мила и любезна, страхотен професионалист ще отговори на всички  твои въпроси, колкото и глупави да ти изглеждат. Това се случи и с мен, без каквато и да е досада д-р Цолова с изключителен професионализъм отговаряше на всички мои  и малко тъпички въпроси. Цената на самото изследване за 2 D  е 60 лв., аз поисках запис на CD  за да може и нашият татко да го види чак в Германия, общо всичко струваше 70 лв. като диска  ти го дават те, не е необходимо да носиш нищо. За изследване  3 D   цената е 70 лв. и 10 лв. за запис ако желаеш. Успех дано полът на бебчо е точно  тъкав какъвто ти го желаеш! yahoo
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: март 12, 2009, 14:19:27 »

Деси добре дошла и от мен  give_rose И честито за хубавите новини. Пожелавам ти наистина прекрасна сватба и сладко бебче на финала на безпроблемна и приятна бременност  give_rose И да се отчиташ редовно  girl_wink А кога ти е сватбата?
Много благодаря!
Самият акт ще бъде осъществен в края на м. април, защото в момента текат законните процедури документално, защото сключването на гр. брак ще бъде в Германия. Таткото ни е  немски гражданин  и за това се притеснявам малко от летенето, но за любовта както казват няма граници.  heart
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: март 12, 2009, 14:29:23 »

здравей Десиславка,аз съ6то съм работила като стуардеса и искам да ти кажа че между 28та и 34 та гестационна седмица може6 да пътува6 с документ от твоя гинеколог в който се упоменава в коя седимца си и т.н ,а след  34тата седмица е забранено!Надявам се да съм ти била полезна!Лека бременност!
« Последна редакция: март 12, 2009, 14:34:50 от carol » Активен
bandidi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: март 12, 2009, 18:56:34 »

Деси, добре дошла и от мен! Успешно бременеене, леко и щастливо give_rose
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: март 13, 2009, 07:52:56 »

Не съм си дала отчета от прегледа, сега да се включа. че бях много ядосана след прегледа. Бебо е добре, ако може да се вярва е вече 290грама и 18 см. Не ми казаха пол, явно не е застанал правилно, но другата седмица на 3Д вече няма да има мърдане. Изследванията са ми много добри, желязото е идеално и дори хемоглобинът ми е почти в норма.

В Токуда ми взеха 15 лв. за ЖК и 30лв. за ехография  diablo Имайки предвид, че Лазарова нищо не ме пита и нищо не ми казва, ако аз не я попитам. Какво тогава е тая ЮЦК се чудя? Накрая й казвам, добре де няма ли да ми измерите кръвно, кг, не се ли записват тия неща, все пак е ЖК? И тя: ами ти не си ли ги следиш? Добре де, щом искаш иди при сестрата да ти ги измери. Питам я да пия ли някакви витамини - ами ако искаш пий. За следващия път нищо не ми назначи - а то е след 1 месец и си мисля, че поне стандартните кръв и урина би трябвало да ги имам.  crazy Направо толкова съм разочарована, все пак отивам там и си плащам за всичко - за кръвните изследвания 60лв., за ЖК 15, за ехограф 30, а накрая такова отношение все едно съм отшла да й губя времето и то безплатно. Тая Токуда много почва да ме разочарова.

Иначе вчера дадох и кръв за БХС.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: март 13, 2009, 09:11:09 »

Ночко, хайде веднага след прегледа пиши колко пари ти е взела Томова, че аз съм на следващия ден след теб и да няма изненади
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #254 -: март 13, 2009, 09:17:47 »

no4ko24 поздравления за това, че се развивате добре  good

аз също ходя на ЖК в Токуда само че при д-р Колева и мога да кажа, че съм очарована. Ходя по ЗК и не плащам абсолютно нищо, нито прегледи, а ме гледа задължително всеки път на ехограф, нито изследвания, всеки път ми пуска кръв и урина. Така че моето мнение за Токуда е коренно различно. В крайна сметка то се формира от конкретния лекар, явно ти си попаднала на човек, а който много не му се занимава и съответно трябва да се санкционира по някакъв начин. Между другото там много изкъсо ги следят тези неща, така че ако ти се занимава можеш да пратиш един e-mail с оплакване, доколкото знам при Лазарова този маниер на поведение е перманентен.
Конкретно за кг-мите и кръвното наистина ти трябва да ги следиш редовно, няма как да се разчита на резултатите, които се отчитат на ЖК веднъж месечно.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines