Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 19:24:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 2  (Прочетена 116292 пъти)
 
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: март 10, 2009, 13:09:56 »

eli_kr , welcome-2 при нас бременеещите smile
А за спането по гръб-най-много на теб да ти стане неудобно =]Не зная какви книги четеш,но такова нещо  nea
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 10, 2009, 14:34:11 »

Аз специално наблегнах по този въпрос за спането на моят доктор,защото обожавам да спя по гръб,а бях чувала,че не било препоръчително,но той ме убеди да си гледам живота и че това са пълни глупости nea
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 10, 2009, 15:06:51 »

Не са пълни глупости, просто с напредването на месеците матката започва все повече да тежи. Ако се спи по гръб тя натежава в коремната кухина и затруднява притока на кръв, но не я спира или пък да пречи на бебето. Пречи на майката - да й се се движи свободно кръвта и съвсем физически си тежи. И аз съм го чела, не на едно място. Но е просто препоръчително - най-подходящо и щадящо за органите е да се спи наляво - било най-щадящо за бъбреците. Аз лично обичам да спя по гръб, но избягвам. Всеки си преценява.  good
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: март 10, 2009, 16:09:14 »

Момичета искам да ви питам нещо  - аз сега съм в отпуск до края на март и искам после да си вземам болнични докато ми почне 45 дневния , кажета какво да направя ,каква е процедурата. Ще ви бъда много благодарна ако ми кажете защото съм малко притеснена как ще стане.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #229 -: март 10, 2009, 16:18:13 »

Ами доколкото знам болничните ги издава проследяващият те лекар. Така че най-добре му кажи какво си намислила, пък той ще каже как ще стане. Все пак трябва да има някаква причина  pleasantry за да ти издаде болничен.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: март 10, 2009, 16:28:26 »

Аз причина имам , но въпросът е там че тои след като не участва в комисия може да ми даде само 7 дни. За това питам после към кой да се обърна за повече болничен.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #231 -: март 10, 2009, 16:36:36 »

Ами въпреки това той трябва да знае "вратичките". Чувала съм ,че някои влизат и в болница за малко, за да вземат болнични.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 10, 2009, 16:40:49 »

Аз причина имам , но въпросът е там че тои след като не участва в комисия може да ми даде само 7 дни. За това питам после към кой да се обърна за повече болничен.
Гинеколога ти пише в картона препоръка/предложение  за еди колко си дни болничен, с която препоръка картона ти отива на ЛК/ти си го носиш в поликлиниката по местоживеене/. Те издават болничния. Принципно не правят проблем , особено за бременни, но причината трябва да е основателна все пак.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: март 10, 2009, 16:52:40 »

не може ли да те "вкарат" в болницата, ако трябва ще преспиш там и така ще може да ти даде 1 месец болничен !!!! аз като бях в болницата имаше много момичета с тежка работа и им даваха болничен по този начин, а и бяха само  за визитация в болницата и после си седяха вкъщи  good пиай проследяващия лекар ? моята винаги ме е питала каква ми е работата, ако ми тежи да ми даде болничен  smile
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 10, 2009, 16:53:49 »

Както е писала Ина, след 7-те дни, които ти е дал наблюдаващият те АГ, ти издава направление за ЛКК, където ти издават болничен за 30 дни, а след това при нужда процедурата се повтаря. В направлението и в картона ти най-вероятно ще пише като причина опасност от преждевременно раждане / аборт (което не бива да те стряска  girl_wink ), понеже обикновено за това дават 30 дни, но лекарят ти ще прецени според това колко дни трябва да си в болничен. Аз поне бях така от средата на октомври докато ми започнаха 45-те дни  girl_wink От ЛКК обикновено не правят проблеми, а издават почти веднага въпросния болничен  smile
« Последна редакция: март 10, 2009, 16:55:33 от solecito » Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: март 10, 2009, 17:57:07 »

Ами аз незнам дали съм ви разрала правилно,но аз мислех така да излизам в болничен и се заинтересувах как стоят нещата.Ами не дават как да е болничен,първо трябва наистина да те вкарат в болницата за известно време,защото трябва там да те водят в книгата за присъствие в самата болница,не става само да пишат,че си лежала еди си колко дни в болница.Второ задължително ще се наложи да  *db*бутнеш  *db*някой лев на доктора .Rodi,ти защо искаш да излезеш до края на  бременността в болничен,имаш ли някакъв проблем?
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: март 10, 2009, 19:40:59 »

Проблема ми е че работя в училище и сега е много лош период и има и епидемия от шарка и аз съм в пряк контакт с деца постоянно и не ми се рискива а и децата не са длъжни да се съобразяват с моето състояние. Даже дин ден като се качвах по стълбите едно така връхлетя отгоре ми, че ако не беше моя колежка да ме хване щях да се строполя долу, абе в училише не си е за бременни. А и усещам че пътуванто вече не е за мен, едвам издържам по автобусите, един път бях напрово припаднала.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: март 10, 2009, 19:43:10 »

Аз от 2-ри до 30 април ще излизам в болничен, и после от 7 до 31-ви май, и ще лежа 4 дни в болница за да ми дадат първия болничен, и още четири за да ми дадат втория, такова било изискването
Активен
veronika_4
Регистриран

Публикации: 3


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: март 10, 2009, 20:04:57 »

Здравейте,аз чакам моите две бебенца на 17 септември....тук има ли и други мама с двечки

Модератор: Пише се на кирилица
« Последна редакция: март 10, 2009, 20:31:31 от goldi » Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #239 -: март 10, 2009, 20:32:17 »

Ехааа veronika_4  Bravo Честито - да са ти живи и здрави бебчовците, да изкараш наистина лека и безпроблемна бременност  give_rose Аз ако не се бъркам май си първата с близначета тук   pardon
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines