Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 04:36:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 2  (Прочетена 116354 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: февруари 25, 2009, 11:58:06 »

Ами аз си знам кога ми е била овулацията и кога съм забременяла, защото си ги следя тези неща.
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #106 -: февруари 25, 2009, 12:13:15 »

Аз също не вярвам на тези методи за определяне на пола, най-малкото защото в крайна сметка полът се определя от наличието на хромозома X или Y в сперматозоидите, а не от яйцеклетката, да не говорим дали е от десен или ляв яйчник.
Но това не означава, че не съм разглеждала поне 10 таблици с прогнози М/Ж в зависимост възрастта на майката и месеца, в който е заченато детето. И по метода на Ванга се изчислявахме  Wink, но това е по-скоро за забавление и не разчитам на такива прогнози.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: февруари 25, 2009, 12:21:11 »

в крайна сметка полът се определя от наличието на хромозома X или Y в сперматозоидите, а не от яйцеклетката, да не говорим дали е от десен или ляв яйчник.


Ами то и никой не е казал, че пола се определя от яйцеклетката, а говорехме за това, къде се усеща бебето, та от там стана на въпрос и от кой яйчник е отделена.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 25, 2009, 12:24:45 »

Искате да кажете че от който яйчник е отделена там се осеща бебето ли crazy
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #109 -: февруари 25, 2009, 12:37:08 »

Ами то и никой не е казал, че пола се определя от яйцеклетката, а говорехме за това, къде се усеща бебето, та от там стана на въпрос и от кой яйчник е отделена.
Е да де, но аз си мислех, че обсъждаме локацията на базата на този контекст
[Незнам,има мното поверя,например скоро ми казаха,це ако стои от лявата страна ще е момиче и от дясната на десния яйчник,момче.При мен май е повоче от дясната,но можеби вече си внушавам,защото знам какво ще бъде blum

Както и да е, няма нищо лошо човек да се забавлява с разни "предсказания" и измислици  good
Активен
daniela_sl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: февруари 25, 2009, 12:54:20 »

Ей сладурки,Вие много неща сте изписали след мен,всичко това разбира се са само приказки,надявам се,че никой не е взел на сериозно думите ми! give_rose
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 25, 2009, 17:31:41 »

Аз да ви се оплача,милото ме снима ,да ви се покажа ама снимките ми са големи и незнам как да ги смаля cray
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #112 -: февруари 25, 2009, 18:06:04 »

jasmine  - аз намалям размера през Paint - влизаш в меню Image от там Strech and Skew и на хоризонтал и вертикал слагам по 50%. Незнам дали ще съм ти от полза, но се надявам да помогна, че да те видим Wink
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: февруари 25, 2009, 18:40:47 »

По отношение на калкулаторите за пола, и на мен всички си противоречаха, но има един метод, (в който виждам някаква логика и досега винаги е бил точен).
Идеята е, че на мъжете кръвта се обновява на всеки 4 години, а на жените - на всеки 3 считано от рождената година. Колкото по-нова е кръвта, толкова е по-силен гена на съответния родител и такова ще бъде детето. Например, кръвта на жената се е обновила август 2008 (родена е през август), а на мъжа ще се обнови през декември 2009. Жената забременява в началото на 2009 и следователно полът на детето е момиче. Не знам доколко ясно го обясних, но се надявам да сте схванали идеята Wink
Ще ми е интересно да чуя и вашите мнения good
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: февруари 25, 2009, 18:46:47 »

 Ами  на нас и на двамата ни е била на 1 година ? crazy Като мъжът ми е роден февруари, а аз януари, а зачеването е декември. Голяма борба на гените ще падне  funnytooth
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 25, 2009, 18:51:10 »

Е в този случай не знам и аз blum "Борбата е безмилостно жестока..."  blum Най- верният метод си остава "раждане" blum
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 25, 2009, 18:57:18 »

Дааа ... направо нямам търпение да разбера решението на природата. Следващият ми видеозон е в края на март, когато ще съм към края на четвърти месец, дали тогава ще се види? crazy
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: февруари 25, 2009, 19:47:02 »

Маги го е казала точно хромозомите са тези които го определят момичета няма смисал да изчисляваме  blum
каквото ни се падне няма да върнем smile smile smile
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 25, 2009, 21:04:58 »

Момичета, абе къде ги намирате тези занимавки?  Girl_hide Искам и аз да се позабавлявам!

И да ви кажа за вчера- за първи път "се видяхме" как вече приличаме на човече, че досега- по-скоро на рибка  Girl_hide Иииии сме едни буйниииии  yahoo Много сладко- побутва лекарят бебочето да се разшава и ние като взехме да размахваме едни юмручетааааа, че едни ритнициии  funnytooth ROFL И аз се кефя на макс и си мисля- а така, а така, боен бебок- като майка си, хихихих  sarcastic banana
И нямам търпение пак за нови срещи  danceg

Нещо друго ме обърква- изчисляването на седмиците  nea Вчера лекарят ми каза, че съм в 11-та седмица и 5-ти ден. На тия тикърчета, които си слагаме под мненията, друго излиза... Терминът ми е на 15-ти август, а това са 8 календарни месеца. В тикърите ми излиза термин септември. Овулацията, която си засичах през декември /месецът на зачеване/пък е съвсем друга дата... Много е объркано.  nea Защо така? Знам, че лунарните месеци се броят, а те са по 28 дни, ама пак нещо не ми излизат сметките. blush
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #119 -: февруари 25, 2009, 21:22:50 »

Идеята е, че на мъжете кръвта се обновява на всеки 4 години, а на жените - на всеки 3 считано от рождената година. Колкото по-нова е кръвта, толкова е по-силен гена на съответния родител и такова ще бъде детето. Например, кръвта на жената се е обновила август 2008 (родена е през август), а на мъжа ще се обнови през декември 2009. Жената забременява в началото на 2009 и следователно полът на детето е момиче. Не знам доколко ясно го обясних, но се надявам да сте схванали идеята Wink
Ще ми е интересно да чуя и вашите мнения good

Какво общо има кръвта с пола на бебето. Та той се определя от X и Y хромозомите, а не от колко ти е "силен гена" (каквото и да означава това понятие).

Единствено мисля, че има нещо вярно в това, което No4ko е написала, само с уточнението, че ако правите секс в деня на овулацията не означава, че ще е момче, ами че сперматозойдите-момичета и сперматозойдите-момченца имат еднакви шансове. Ако сте правили секс няколко дни преди овулацията, шансовете за момиченца са по-големи, но не е гарантирана мома. Найстина е доказано, че женските сперматозойди са по-издръжливи, а мъжките по-бързи.

Fenix, май не разбрах съвсем всичко около термина ти, но ако вчера си била в 11+5, това означава, че си в 12-та г.с, а пък утре влизаш в 13 г.с. (утре си в 12+0). Бременността продължава 40 седмици (включително двете до овулация, в които не сме бременни), което е 10 месеца, ако се броят по 4 седмици на месец или 9 нормални месеца, средно по 4,5 седмици на месец.
« Последна редакция: февруари 25, 2009, 21:24:48 от KlaraFina » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines