Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:16:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 2  (Прочетена 114352 пъти)
 
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: март 27, 2009, 11:24:32 »

Мили момичета син бебо или розова бебка...все наши са си!!!  girl_wink heart danceg
Само искам да кажа, че техниката е наистина достатъчно напреднала, но зависи от лекаря дали може да "разчете" това, което вижда!!!
Аз също до последно ще си имам 1 на ум  smile Важното е да сме живи и здрави и заредени само с положителни емоции!!! girl_wink
desisv Стига завижда благородно, ами ни идвай на гости!!!  blum
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: март 27, 2009, 11:50:50 »

Мили момичета син бебо или розова бебка...все наши са си!!!  girl_wink heart danceg
Само искам да кажа, че техниката е наистина достатъчно напреднала, но зависи от лекаря дали може да "разчете" това, което вижда!!!
Аз също до последно ще си имам 1 на ум  smile Важното е да сме живи и здрави и заредени само с положителни емоции!!! girl_wink
desisv Стига завижда благородно, ами ни идвай на гости!!!  blum
give_rose / благодаря за поканата, ама  сигурно другото лято  чак ще е   cray но да сме живи и здрави!
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #437 -: март 27, 2009, 12:55:41 »

desisv, каква е разликата между 2D и обикновенния видеозон?

А за познаването на пола факторите са много. Зависи от техниката, от опитността на преглеждащия, от позицията на бебето в момента на прегледа и от това как са оформени и колко са големи половите органи на бебето. В по-ранните седмици, момиченца с по-големи срамни устни много лесно се объркват с момченца, положението на пъпната връв също може да заблуди.
Съвсем с право се отнасяте скептично към ранните прогнози, а аз бих се отнесла скептично дори и към лекар който ми каже "абсурд да се сгреши".
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #438 -: март 27, 2009, 13:27:18 »

desisv, каква е разликата между 2D и обикновенния видеозон?

И аз това се чудя  huhhuh.gif Мисля, че е едно и също.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: март 27, 2009, 13:29:12 »

Това си е напълно оикновен видеозон
Активен
ivcheto83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #440 -: март 27, 2009, 14:43:49 »

Здравейте прекрасни, мами! give_rose
нека и аз да се присъединя към вас. За сега ми казват, че ще серадвам на момченце..но ще видим на края. В краина сметка неприемат рекламации в родилното blum danceg yea
Желая на всички безпроблемно бременеене butterfly Good luck butterfly Good luck butterfly Good luck
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: март 27, 2009, 14:47:12 »

welcome-2 ivcheto83
Казвай как върви бременността ти smile как се чувстваш.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: март 27, 2009, 14:51:05 »

Това си е напълно оикновен видеозон
И аз съм на същото мнение! Даже само 4Д различавам, ама то няма как да го обърка човек  blum
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: март 27, 2009, 15:36:04 »

Аз да си призная честно, не съм специалист в тази техника и не мога да кажа разликата между обикновения и 2 Д видеозон. Но обещама след няколк одни съм на преглед при моята докторка , и ще попитам каква е разликата. А  че разлика има в 2-3-4  Д то е ясно. Просто ако не друго единият е по усъвършенствана техника на триизмерен образ от другата и т.н. Аз имам снимки от обикновен видеозон , но на тях не пише 2 Д , вероятно съм се заблудила, просто нищо не мога д акажа за разликата, но самият факт, че ме изпращаха 3 пъти  на различен преглед тоест различен от обикновения мидеозон в кабинета на моята докторка , вероятно има  и разлика.Пак казвам аз не съм специалист, ако може някоя от вас да даде по- точна информация нека го направи, ще бъде полезно за всички. Мога от собствен опит да кажа, че за мен е твърде излишно / ако разбира се бременността протича нормално/   и на 2 и на 3 и на 4 Д. Дори аз когато отидох за 3 Д  ме гледаха отново и на 2 Д. Органите се гледат на 2 Д. Това мога да кажа от опит . Що се отнася до лекарката , която ми каза че е абсурдно да се сгреши  - имах предвид следното, това беше моето второ посещение там при една и съща лекарка и аз попитах  дали има вероятност да се сгреши, тя каза че е абсурдно. Иначе съм си напълно доволна от лекарката и още веднъж моите адмирации за отношението и  компетентността  на д-р Цолова.  give_rose
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: март 27, 2009, 15:37:31 »

Здравейте прекрасни, мами! give_rose
нека и аз да се присъединя към вас. За сега ми казват, че ще серадвам на момченце..но ще видим на края. В краина сметка неприемат рекламации в родилното blum danceg yea
Желая на всички безпроблемно бременеене butterfly Good luck butterfly Good luck butterfly Good luck
Здравей и добре дошла при нас! give_rose
Всичко хубаво ти пожелавам, лека и безпроблемна бременност!
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: март 27, 2009, 15:48:22 »

Да продължа с темата за видеозоните: Сега се порових малко и открих ето тази информация.  
Какво представлява ултразвуковото изследване?

Какво представлява ултразвуковото изследване?

Ултразвуковото изследване представлява преминаване на високочестотни звукови вълни през матката. Отразяването им от плода и промяната им се анализира и „превежда” от компютъра във вид на образ, който представя позицията и движенията на бебето. Плътните тъкани (като костите) дават по-големи отклонения на звуковата вълна и са бели на екрана (и снимката), а меките тъкани са сиви и на петна. Течностите (като амниотичната течност, в която лежи бебето) не отразяват звуковата вълна и затова на екрана са черни. Контрастът между тези различни степени на бяло, сиво и черно позволява на специалиста да анализира образа.


Какво е 2D (двуизмерно) ултразвуково изследване?


Двуизмерното ехографско изследване (в режим 2D) е стандартното ултразвуково изследване. Исторически това е най-честата и най-дълго прилаганата форма на изследване в практиката. При 2D ехографията се получават виртуални срезове на плода, които се представят на екрана по двете основни равнини – “х” и “у”.


Какво е 3D (триизмерно) ултразвуково изследавне?


Съвременни ехографски апарати позволяват, чрез сложен процес на компютърна обработка, да генерират получената информация в триизмерен (3D) образ на плода.
При 3D ехографията освен за двете стандартни равнини – “х” и “у” се получава информация и за третата равнина – “z”.

Основната разлика между 2D и 3D

При 3D ехографията освен триизмерна повърхностна снимка на плода се запазва и голямо количество информация в дълбочина (обемна информация). Чрез специализирания софтуер на ехографския апарат тази обемна информация може да бъде допълнително анализирана и обработвана, включително и след края на ултразвуковия преглед.


Какво е 4D (четириизмерно) ултразвуково изследване?


4D ехографското изследване позволява генерирането на триизмерен (3D) ехографски образ в реално време.
В случая под “четвъртото измерение” се има впредвид времето. По този начин, особено в по-напредналите гестационни срокове, е възможно да бъдат изследвани и наблюдавани мимиките и жестовете на плода. 4D ехографията дава възможност след приключване на прегледа да се избере определен момент, който да бъде допълнително изследван и анализиран в трите равнини – “x”, “y” и “z”. В някои случаи това може да бъде от особено важно значение от медицинска гледна точка.
Материалът е от : http://www.svdimitar-medcenter.com/ehograf.html


В МЦ " Фемина"  при посещението ми на 2 Д / който вероятно е обикновен видеозон/ виждах доста добре на 2 ри екран всичко , което се гледа като органи и ясен образ двуизмерен образ на бебчо. При моята гинеколожка не се виждат тези неща, вероятно з атова съм останала с впечатление, че разлика има!
Дано е полезна тази информация и на други  мами!
« Последна редакция: март 27, 2009, 15:52:17 от desisv » Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #446 -: март 27, 2009, 15:59:53 »

ivcheto83    welcome-2
desisv радвам се, че си си изяснила какво е 2,3,4 D  good
Момичета по напред ви питах, но пак ще се повторя. Съхне ли ви устата? Имам в предвид цялата устна кухина, не само устните?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: март 27, 2009, 16:09:15 »

На мен не ми съхне устата, но пия повече вода от преди (ожаднявам повече).
Jasmine беше споменала, че съхненето на устата може да е симптом на гестационен диабет  crazy.


Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #448 -: март 27, 2009, 16:11:59 »

Nataliya точно от това се опасявам. Аз вече почти не пия вода. Първо не ми се пие и второ ми е гадна  bad Гледам да пия други течности, но май не са достатъчно. Със сигурност щи се консултирам с лекарката ми, но това ще е след 10 дни.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: март 27, 2009, 16:17:10 »

Това са някои други симптоми:
Лесна уморяемост
Гадене
Повръщане
Повишена жажда
Често уриниране
Замъглено зрение
Загуба на тегло независимо от увеличения апетит
Чести инфекции на пикочните пътища, вагината и кожата

Тук присъства и "повишена жажда", а при теб е обратното. За по-сигурно наистина е добре да се консултираш със специалист и дано няма нищо тревожно.  smile
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines