Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 19:35:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбен пръстен, на коя ръка се носи?  (Прочетена 139040 пъти)
 
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #15 -: юли 29, 2006, 15:49:20 »

Това за стандартите не мога до го разбера, пръстен се носи там където ти е удобно и това е...
Активен
tsveteli
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #16 -: юли 29, 2006, 16:31:16 »

Рере, много се нараняват , но пък са много красиви
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 31, 2006, 12:43:29 »

Годежния пръстен с еноси на лявата!
А халките на дясната! И ние много им се радвам на нашите и нямаме търпение да си ги носим! Даже и бъдещият ми съпруг, но след като си ги взехме от златаря, иначе все казваше,ч е много не обичал да носи пръстени (той наистина не носи), но сега много им се радваме и чакаме сватбата, за да си ги носим - постоянно!!! Dance blum heart
Активен
Paola
Регистриран

Публикации: 6


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 31, 2006, 16:49:57 »

като гледам всички какво сте написали  - явно е, че всеки носи на която ръка му е удобно;
най-куриозното е, че попитах 1 от поповете в църква "Света Неделя" и отговорът му беше:
"В България щом имаш халка на дясната ръка - значи си женен!" - не искам да коментирам повече, но определено ми беше странно, че получиш подобен отговор. Все пак не се ли те хората, които по-добре знаят за ритуали и традиции.
Така, че дерзайте  - важното е, да се чувствате добре и за сте щастливи, че носите халка.
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #19 -: август 11, 2006, 19:39:09 »

Православните християни носят халката на дясната ръка, а католиците - на лявата.  smile
smile Но нали сме в демократична страна и всеки прави каквото си иска.
 На мен ми е удобно да нося пръстени  само на дясната ръка. Затова не мисля ,че ще имам проблем с халката.
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #20 -: август 12, 2006, 16:21:10 »

Аз я нося където трябва по традицията,
но това е защото там ми е удобно.
На която ръка е удобно там да си я носи, всеки казвам аз. smile
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #21 -: август 28, 2006, 17:23:40 »

Аз живея в Гърция и тук брачната халка изпълнява ролята и на годежен пръстен. Когато двойката е сгодена  халките се носят на лявата ръка, а след сватбата ги слагат на дясната. С един куршум два заека  Wink

Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #22 -: август 29, 2006, 10:47:27 »

Аз живея в Гърция и тук брачната халка изпълнява ролята и на годежен пръстен. Когато двойката е сгодена  халките се носят на лявата ръка, а след сватбата ги слагат на дясната. С един куршум два заека  Wink


това е варианта!! good Ние нашите си ги носим на дясната ръка, но милият ми съпруг много често я сваля без да го усетя!! Причината, която изтъква е, че си пазел много горкичкия! Ама ми намерисва на  beating не може само аз да си захабявам своята я! aggressive
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 29, 2006, 11:21:56 »

Браво, Katerina!!! give_rose heart hiphip hiphip hiphip
Това е наистина много точен отговор!  good
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #24 -: август 29, 2006, 13:36:12 »

Ааа момичета, никакви такива  beating beating beating И нашичкият не носи абсолютно никакви бижута, обаче халката вообще не я сваля. И не че не му пречи-и на двамата ни станаха белези отдолу, ама като си се хванал на хорото -ще играеш докрая  danceg danceg danceg. Вообще не се е и опитвал да си я маха, явно се е привързал  biggrin biggrin biggrin
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 29, 2006, 13:40:17 »

denisimo, съгласна съм с теб! И дано и при мен стане така, имам в предвид милото да не си я маха, я за море, я по друг повод, че  beating beating beating
И нашичкият не носи абсолютно никакви бижута, обаче халката вообще не я сваля. ...... ама като си се хванал на хорото -ще играеш докрая  danceg danceg danceg. Вообще не се е и опитвал да си я маха, явно се е привързал  biggrin biggrin biggrin
Активен
V.L.
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 29, 2006, 14:09:26 »

...имам в предвид милото да не си я маха, я за море, я по друг повод, че  beating beating beating
  biggrin biggrin biggrin
Bulechka_TS , не е страшно ако половинката ти си свали халката ,когато сте на море или басейн.Дори от опит ще ти кажа ,че е по-добре.Съветвам те и ти да го правиш в такива слечаи.
Ние бяхме на море след сватбата миналата година и половинката реши че няма проблем да се къпе в морето с халката , защото му беше леко тясна.Е ДА ,АМА НЕ.След поредното излизане от морето се оказа без халка - беше му паднала във водата.И така само седмица след сватбата вече нямаше халка..От тогава и аз моята я свалям в такива ситуации и дори като се прибера вкъщи  и захвана домакинската работа я прибирам в кутийката.Няма смисъл да рискувам.Иначе я нося на дясната ръка, а съпруга ми я носеше на лявата, (макар и само за седмица)защото му било по-удобно.С халка или без не сме по-малко женени и свързани един с друг.Важното е любовта и вярата един в друг да не угасва никога! Love girl
« Последна редакция: август 29, 2006, 14:13:07 от V.L. » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 29, 2006, 14:18:50 »

Оооо, V.L., много неприятно, но винаги може да си направинова халка!  *THUMBS  biggrin biggrin biggrin

Важното е любовта и вярата един в друг да не угасва никога! Love girl
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #28 -: август 29, 2006, 14:23:59 »

Да, и аз моята на плажа си я махам и като пера на ръка също, защото има наистина реална опасност да падне-един път я намерих в мивката  crazy crazy. И да знаете един път я бях загубила (беше си вкъщи ама бях забравила къде съм я оставила-точно преди да пера) и направо изпаднах в шок, на милото и на него много криво му стана, даже и в боклука рових само и само да я намеря. Няма нищо лошо да я махаш в такива случаи, обаче само от "мерки за безопасност", не по някакви измислени извинения. Зависи от от пръстите-на мъжа ми едвам му я сложих, а пък му е по мярка и сега няма мърдане и в морето даже. Ама моята по-лесно излиза. С Bulechka се шегуваме за  beating beating beating beating и все пак-по -добре да не се налага  diablo diablo diablo
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #29 -: август 29, 2006, 14:27:56 »

Предполагам, че неприятно е не това, че си я махат понякога, а самият факт, че нямат желание да я носят  cray cray. Добре, че моят мъж е злато и така си ме обичка  Dance Dance-поне засега  blush
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines