Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 08:49:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Как забременяхте? Планирахте ли бремеността си, или стана случайно?
Планирана - 96 (81.4%)
Случайна - 22 (18.6%)
Общ брой гласове: 115

Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Планирана или случайна беше вашата първа бременост?  (Прочетена 41139 пъти)
 
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« -: февруари 13, 2009, 21:09:35 »

Как забременхяте случайно, или всичко беше планирано? При нас е планирано- искаме бебе в края на годината!!! yahoo yahoo yahoo
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #1 -: февруари 13, 2009, 21:27:31 »

Vanessssa, ти май трябва да се местиш в темата на бебеправещите...ако ще е в края на годината.

При нас свичко беше от планирано, та по-планирано. Майтапа е, че стана, а тия неща не винаги става да ги планираш.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 13, 2009, 22:26:20 »

при нас също беше планирано  good Е не съм мислила за зодия или месец, в който искам да раждам, понеже знам, че това не става по поръчка. Все пак мъжът ми изчака да реша, че искам вече дете ( понеже той е 7 години по-голям и вече беше готов на тази крачка ), след което отидох на профилактичен преглед, за да "получим зелена светлина"  tease и то взе че стана от раз  pardon а очаквах да "се трудим" поне 5-6 месеца  blum
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 13, 2009, 22:47:20 »

ОООООООО абсолютно планирано, вие повечето знаете че 3 месеца преди да забременея с Анди имах неуспешна бременност, и желанието ни стана още по-голямо и неискахме да чакаме дълго.Аз също невярвах че ще стане още първият месец в който започнахме бебеправенето, но Господ си знае работата.

P.S. все още помня датите в които бях в овулация по един овулационен календар  girl_wink
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 14, 2009, 10:42:37 »

При нас също беше напълно планирано, дори се надявахме че бебо ще се роди през декември и така и стана  heart също помня датите на овулацията, както и дата когато видях положителния тест  yahoo yahoo
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 14, 2009, 13:06:58 »

И при нас планирано =]Казахме си след сватбата почваме...е ние почнахме още в първата брачна нощ blush
И изненада въпреки това имаше,защото взе че от раз стана бебо pardon а аз си мислех че ще отнеме няколко месеца...А Мишо беше 100 % сигурен че ще стане от раз crazy pardon
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 14, 2009, 18:17:04 »

И при нас беше планирано, естествено след задължителните профилактични прегледи... tease
явно , когато се настроиш за дълга битка, всичко се решава в първия рунд Wink, защото и при нас се получи още на първия месец... blum

PS: колкото до сантименталната част на цялото бебеправене - съм като слон - помня дати и часове даже blush
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #7 -: февруари 14, 2009, 18:26:42 »

Аз бях казала, че не искам да съм бременна на сватбата и затова оставихме бебеправенето за след това. Стана от втория път  yahoo, но и аз се бях настроила, че сигурно ще трябва да почакаме за двете чертички. Та общо взето в рамките на 2 месеца ми се случиха най-хубавите неща  heart
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 14, 2009, 18:42:26 »

При нас също беше планирано
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 15, 2009, 12:36:09 »

И ние го планираме и то с такава точност, че чак се плаша....  huhhuh.gif ОБщо взето съм си "избрала" (колкото и неуместна да е тази дума когато става въпрос за бременност и раждане) да родя юли или август и много се притеснявам че може да не стане и плановете ми да отидат на кино  blush Но като чета май всички са действали по план, при никоя не е станало без да е планирано  pleasantry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 15, 2009, 13:21:08 »

Съвсем планирана и очаквана от мен и съпругът ми, беше първата ми бременност!!!
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 15, 2009, 13:29:39 »

И при нас беше планирана и много желана
Получи се от 4 път но си мислех че ще отнеме много време yahoo yahoo yahoo
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 17, 2009, 17:34:11 »

При нас не беше много планирано, защото доста време не се пазехме, без да следя дати или нещо такова, но като разбрах, че почвам нова работа, решихме да изчакаме поне няколко месеца и тогава да подновим опитите. pardon Е да, ама не - то взело, че станало точно, когато уж се пазехме и по-малко от 1 месец след като почнах работа, разбрах, че съм бременна.  Oh my ... Беше изненада и за двама ни, но пък нямаше по-щастливи от нас в този момент!  yahoo
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #13 -: февруари 17, 2009, 17:44:17 »

И при нас планирано =]Казахме си след сватбата почваме...е ние почнахме още в първата брачна нощ blush
И изненада въпреки това имаше,защото взе че от раз стана бебо pardon а аз си мислех че ще отнеме няколко месеца...А Мишо беше 100 % сигурен че ще стане от раз crazy pardon
Това сякаш аз съм го писала, пазехме се 8 години, започнахме с опитите от 1вата брачна нощ и на първия месец още си имахме изненадаааааааааааааааааааааа danceg danceg danceg
Напълно планирано  good
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 17, 2009, 19:49:28 »

Ние изчакахме да ни мине сватбата и да си направим ремонта на апартамента, нанесохме се май месец и от юни започнахме опитите, а на 2 август разбрахме, че беба е станала и много се зарадвахме !! не очаквахме че ще стане толкова бързо !!!!! но като видяхме двете чертички  PREGQ PREGQ нямаше по-щастливи от нас  yahoo yahoo yahoo
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 21, 2009, 14:46:27 »

 При нас беше също желано, но планирахме да стане след сватбата някъде. Направихме си прегледи, но всички казаха, че НЯМА да стане от първия път и ние,за да си ги подсигурим тези "неуспешни опити" започнахме преди сватбата и ремонта,а бебо взе че стана от първия път yahoo И така цялата ми бременност мина в ремонти, на ремонт че му върви на нашия юнак blum
Активен
Kassi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 117


Нашето съкровище, Валентин


« Отговор #16 -: февруари 21, 2009, 17:40:07 »

Ние решихме, че много искаме да си имаме бебче и започнахме опити и то взе че стана веднага, мъжа ми беше сигурен, че ще стане бързо, докато аз не си давах много празни надежди, но 2 дни преди датата на цикъла и преди теста вече бях почти сигурна, че нашето бебче е готово. give_rose
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 22, 2009, 19:12:23 »

Ние малко емоционално го решихме. По принцип искахме първо да се оженим и след това, но моето предложение така и не идваше и ми беше омръзнало да чакам. Една вечер и на двамата просто ни се прииска да пробваме, по принцип искахме бебе. И това беше, точно веднъж опитахме и аз също като вас не вярвах, че ще стане. Още повече, че после си гледах календара и овулацията ми трябваше да е минала вече. Но и нашата Лили стана от веднъж и сега ще ни е шаферка smile
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #18 -: юли 23, 2009, 22:35:51 »

Бухтичка познато мила - и ние така първия опит беше от раз и неуспешен. За втория обаче да чукна на дърво - вече преполовихме 10тата седмица - скоро влизаме в 11тата. А и ми е кеф бебо е заченат на 24ти май и ще се роди по план на 14.02 - все по празници  yahoo
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 24, 2009, 13:15:39 »

При нас също беше планирано, аз все казвах нека да е след сватбата smile да не ми е лошо по време на купона и така и стана  good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 24, 2009, 13:51:36 »

Планирана! good
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 24, 2009, 14:11:16 »

И при нас беше желана и планирана бремеността. Искахме да стане след сватбата и така се получи  heart
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 24, 2009, 18:56:59 »

Планирана. Само исках да е след сватбата,  weddingday.
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 24, 2009, 20:48:26 »

О, представете си колко желан беше нашия бебок и колко планирано трябваше да бъде всичко, като  се има предвид, че бяхме в две различни държави на 1300км, и се виждахме през 2-3 месеца  angry
Но Бебо го направихме тук, имахме само 1 седмица време Oh my ... и после трябваше да се връщам в България, а след около 20 дни вече имаше  и двете  чертички  yahoo
Е това е ВСИЧКО 100% ПЛАНИРАНО!!! Girl_hide
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 25, 2009, 10:06:40 »

Ами желана и планирана, ама малко на шега стана  Girl_hide . Решихме, че няма да се пазим, защото всички познати ни обясняваха как като имаш дългогодишна връзка и сте се пазили от забременяване после забременяването от същия партньор било трудна работа. И така започнахме с "непазенето" 1 месец преди сватбата, наистина не се получаваше, ама тогава нито съм смятала овулация и т.н. След 3 месеца реших да си купя от тестовете за овулация и да ги пробвам. И така - този месец видяхме положителния тест  PREGQ
Активен
tedi_medi
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #25 -: юли 27, 2009, 10:48:48 »

Моята бременност беше нещо по средата smile Искахме бебе и опитвахме да стане, но то не ставаше 4-5 месеца и вече се бяхме отказали, получих годежен пръстен и тъкмо реших че може би първо ще направим сватба и хоп след няколко дни ми закъсня и какво теста положителен smile
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #26 -: юли 28, 2009, 13:41:08 »

О, представете си колко желан беше нашия бебок и колко планирано трябваше да бъде всичко, като  се има предвид, че бяхме в две различни държави на 1300км, и се виждахме през 2-3 месеца  angry
Но Бебо го направихме тук, имахме само 1 седмица време Oh my ... и после трябваше да се връщам в България, а след около 20 дни вече имаше  и двете  чертички  yahoo
Е това е ВСИЧКО 100% ПЛАНИРАНО!!! Girl_hide
Оао голямо планиране наистина е било  Oh my ... . Важното е в крайна сметка, че си чакате здрав бебок и че правенето ви се е осладило след многото планове  blum А с таткото и сега ли ще сте разделени или вече се събрахте?  crazy
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 28, 2009, 13:45:20 »

Моята бременност беше нещо по средата smile Искахме бебе и опитвахме да стане, но то не ставаше 4-5 месеца и вече се бяхме отказали, получих годежен пръстен и тъкмо реших че може би първо ще направим сватба и хоп след няколко дни ми закъсня и какво теста положителен smile

Бебчо е чакал пръстена значи  tease
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #28 -: юли 28, 2009, 13:47:40 »

Така си е - ами какви са тези работи? Той си иска церемониалностите и това е  blum
Активен
denki6a
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #29 -: юли 29, 2009, 09:38:40 »

Първата ми бременност беше случайна, дори не очаквахме въобще и не знаех как да реагирам, но от немърливост на лекарите загубих бебето. Тази бременност беше планирана и засега всичкое наред и се надявам така и да бъде.
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #30 -: септември 04, 2009, 13:02:13 »

Планирахме нашата Катя.4 месеца някаде я правихме yahoo
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: септември 04, 2009, 13:15:06 »

Е аз трябва да кажа и двете, хем планирана ама когато дойде май и хем случайна, че никой не я очакваше сега  tease
Абе планирана май е по правилното  good
Активен
Peteto23
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: септември 06, 2009, 09:57:18 »

При нас беше неочаквано,и като си направих теста с таткото не можех ме да повярваме.Няколко седмици ходехме като болни,ама сега таткото е на седмото небе и няма търпение вече да се ражда. :)Аз също искам вече да си я видя и да сия гушна.
Активен
du6eva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


nie sme du6etata


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: септември 07, 2009, 17:21:28 »

 и нашата Даринка е планирана  yahoo yahoo yahoo
Активен
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: септември 07, 2009, 22:50:24 »

Нашето слънчице и то планирано беше, не че сме изчислявали дните в овулация и т.н , ама не сме се и пазили и ето го сега декември ще стане на 2 .Кога минаха тези 2 години не усетих  blum
Активен
Дилия
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12


сем.Иванови


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: септември 09, 2009, 15:55:33 »

и нашето Дари е планирано и желано с много любов бебче
не сме го правили с точност,но си казахме че го искаме и не сме се пазили към 2-3м. и на 8февруари бях на преглед и той д-р нищо не ми каза и ние хептен се бяхме отказали,чаках до 15 да ми дойде но не и на майтап си направих тест който бе (+)
мъжа ми беше на гурбет и аз разплакана,шокирена, insane му казах и той спокоен ми казва:спокойно,утре си направи друг за да сме сигурни и да отидам на лекар  Oh my ...
и така почти 11м.сме родители на това злато


* IMG_0315.JPG (63.24 KB, 640x480 - видяно 531 пъти.)
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: септември 09, 2009, 16:51:30 »

и аз трябва да кажа, че е по-скоро планирана, въпреки, че се закачи от 1вия път без да изчисляваме и нагаждаме много, много:)
ще видим какво своенравно сладурче ще излезе.
Активен
Таня
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 434


http://www.album.bg/maca18f/


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: септември 10, 2009, 09:44:15 »

и нашия бебок е планиран  Wink ние отдавна искахме бебенце и 3 месеца работихме и чудото стана, и отчно 1 седмица след сватбата разбрахме, че съм бременна и това за нас беше най- големия подарък  girl_wink
Активен
sl1ncata
Гост
« Отговор #38 -: септември 20, 2009, 18:16:00 »

нашето бебе беше планирано но го правихме 5 месеца и даже не очаквахме че е станало тук може да кажа че е и случайна но май е повече планирана smile
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: септември 20, 2009, 18:31:23 »

Планирано и много желано heart Имахме някои проблеми и мислехме,че повечно щепочакаме.Преди да решим проблемите 5месеца и след това още 4 и най-накрая бебчето ни беше факт!
п.с Като чета все повече/да не кажа всички/бебоци са плод напланиране!Не е като едно време "що стана,та не вечерахме" blum
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #40 -: ноември 02, 2009, 21:16:39 »

При нас си беше планирана и желана!Стана неочаквно бързо,на първия месец опити! heart
Активен
nataliiika
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #41 -: август 10, 2010, 09:07:28 »

знам 4е това което 6те ви попитам не е сварзано много с темата но не се qдосваите lol) искам да ви питам така като сте по опитни кога е хубаво да се казва за бременността преди третиq месец или след това и има ли нqкаква опасност ако преди 3 месец е казано sad((


Мнението е редактирано от модератор  nea
Мнения написани с латински букви не са позволени. Съобразявайте се с правилата!
« Последна редакция: август 10, 2010, 12:30:20 от Teo » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 10, 2010, 09:29:44 »

И при нас е планирана и много много желана. Стана много неочаквано  girl_in_love girl_in_love

Наталия, аз знам, че до 3 месец бременноста се счита за рискова и едва след това можеш да кажеш.
При всеки е различно, така че не е нужно да спазваш това.
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #43 -: август 26, 2010, 00:00:17 »

И нашия бебо определено си беше планиран и много ама много желан. heart
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: август 26, 2010, 06:59:47 »

Нашия Никола също си беше планиран и много желан  blum
Аз не исках да съм бременна на сватбата, затова изчаквахме да мине тя. Никога не съм следила овулация и тогава също не бях .Но  според моите изчисления след това и стандартните овулационни календари , съм забременяла на сватбеното ни пътешествие . А според един доцент при когото ходихме на ФМ , това се е случило в сватбената ни нощ  yahoo Което и от двете дда е - все си е романтично
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 26, 2010, 13:21:05 »

И първата и втората бременност бяха абсолютно планирани и много желани! heart За Ели се потрудихме около година, но сега вторият път стана доста по-бързо! girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #46 -: август 26, 2010, 13:58:18 »

И при нас планирана  good

Сьщо стана от раз, което беше неочваканият момент. Както се майтапя, то детето е чакало, чакало и е било на стартова позиция горкото, само като дадохме зелен светофар и  RUN  sarcastic
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 26, 2010, 21:06:23 »

И при нас си беше планирана и много желана smile. След около година не много редовни опити ,сега си гушкаме малкото съкровище.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: август 27, 2010, 09:09:07 »

Напълно планирана и желана. Бях се подготвила за чакане и все си казвах, че не може да стане веднага, а всъщност бях много изненадана, защото стана веднага - на първия месец опити.  girl_wink
Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: септември 02, 2010, 14:01:30 »

И при нас беше абсолютно планирана, бяхме го решили още преди нова година кога ще започваме да работим за бебе. Даже бях казала на мъжа ми, че искам да забременея между юли и октомври  girl_wink  за да си имаме пролетно бебе. Даже най-добре на морето.  danceg  :danceg:И то взе, че се случи... началото на август, докато бяхме на почивка. Бог си знае работата!
« Последна редакция: септември 02, 2010, 14:04:35 от Hope » Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 29, 2011, 20:22:25 »

И при нас беше планирана ,даже бяхме на екскурзия като стана работата  yahoo
Много исках да е Близнаци ,като нас 2 мата ,но той си беше решил да е раче и това е!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 29, 2011, 21:36:46 »

Не мога да кажа,че при нас беше планирана,но пък бе желана smile  blum
Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #52 -: август 04, 2011, 08:57:28 »

Здравейте на всички.От скоро съм в този сайт и искам да ви попитам нещо.Вчера с приятеля ми разбрахме че съм бременна и въпроса ми е дали наистина мога да се доверя на тестовете 99,9%.Питам защото всички мой познати който имат деца или очакват казват че усещат нещо а при мен няма нищо има само голяма доза страх и паника дали теста е верен? GROAN
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #53 -: август 04, 2011, 09:12:54 »

Ако тестьт е положителен няма сьмнение. При отрицателен резултат може да има грешка, но при положителен  - не.

Не е задьлжително да се чувства нещо. Това е индивидуално. Аз нямах абсолютно никакви симптоми.

И - честито !
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #54 -: август 04, 2011, 10:19:16 »

Моята бременност беше планирана, да. Аз още преди да направя теста предчувствах че има нещо, бях 90% сигурна че има бебе...направих теста а 2та черта беше много светла почти едвам забележима, и мъжа ми чак се осъмни че съм бременна и след една седмица отидох на лекар защото аз мислех че е много рано, а се оказа тогава че сме края на 1ви месец... yahoo
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: август 05, 2011, 14:05:42 »

При нас бебчо се планира , решихме че тогава е дошъл подходящият момент за да направим реалност мечтата ни, но за жалост то се опъва и май ще се появи когато то само си реши , а не когато ние. smile
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 18, 2011, 06:47:13 »

при нас ... не знам дали беше планирана... искахме дете , но не сме слагали месеци в които да се роди бебето или месеци в който трябва да забременея, когато стане не се пазехме , но стана тава , когато точно тогава когато най-малко очаквахме smile
Активен
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #57 -: септември 20, 2011, 16:35:04 »

планирана
Активен
valit0
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #58 -: февруари 18, 2013, 05:00:02 »

Напълно случайно след 5дена закъснение и бам тест 2 чертички и лудница незнаяехме какво да правим но за жалост го загубихме  cray cray cray
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 25, 2013, 00:25:25 »

Предварително се извинявам за дългия пост, но ще споделя моя опит, макар, че не е много "за разправяне", може да помогне ако някой преминава през подобен период.
Първото ни дете беше планирано и много желано, дори се "приготвях от рано". Три месеца преди да забременея пиех фолиева киселина и витамини, определихме точното време, когато искахме да ни се роди златото, всичко си беше изпланирано до последния детайл и чакахме рожбата ни с голямо желание и надежди. Аз самата съм от многодетно семейство и съм много щастлива, че имам сестри на които мога винаги да разчитат и затова бях сигурна, че ще имам поне три деца, за да могат и те да имат това което аз имам.
Но бързо плановете ни излязоха от контрол.  Преминах доста трудна бременност и раждане, а и самото отглеждане - първите две години ми се сториха кошмар. Нямах никого до себе си, всичките ни роднини бяха далеч, нямах и много приятели, все пак в чужда страна, дори и езика още не знаех... Да ни е жива и здрава дъщеричката, но си е дете с характер и си беше истинско предизвикателство за възпитание. (Докторите казват, че е с изключителна интелигенция, (може би заради количествата фолиева киселина която пиех  tease), и заради това е толкова трудна за отглеждане....) Здравето ми се наруши драстично, бях изпаднала в страшна депресия, появиха ми се проблеми с щитовидната железа, постоянно бях нещастна, косата ми започна да пада, надебелях, чувствах се ужасно, а може би и бях много млада за майка, едва 21 годишна... Затова решихме да нямаме повече деца, поне докато не се почуствам готова за следващо дете. Раздадох всички неща свързани с бебето и бременността, дори книгите които си бях купила за бременност "изхвърлих" от вкъщи.
И така минаха 2-3 години в непрекъсната борба с депресията и здравето ми. Около четвъртата година започнах да се "нормализирам" и да реализирам една по една целите си. Пуснах малката на градина. Здравето ми се нормализира и в професионален план успях да се реализирам, намерих и баланса между детето и кариерата, дори съпругът ми се беше примирил да си останем с едно дете. Апогеят на радостта ми беше миналата есен, когато изследванията ми показаха, че хормоните ми се нормализираха, косата ми отново получи своя блясък, възвърнах си фигурата, получих повишение на работата, с две думи бях на върха. Като за инат или съдба, следващия месец ми закъсня. Трябва да кажа, че винаги сме със защита и просто няма как да се случи, но очевидно не ми е било писано да се наслаждавам повече на този вид живот и попаднахме в онези 3% когато презервативите не са ефикасни (заради хормоналните ми разстройства не смеех да използвам противозачатъчни хапчета, а спиралата ми е някак си страшна, макар, че след тази бременност сериозно обмислям всички алтернативи).
След като ми закъсня с няколко дни, изпаднах в паника, дори истерия, не смеех да си направя теста.... За мен "най-лошото" се беше случило. Точно през този период в работата дойдоха нови директори, които не ме познаваха (все пак съм чужденка, нямам още завършен бакалавър, не говоря езика перфектно, а старият директор се вече беше запознал с работата ми и беше доволен от постигнатите резултати), колегите като, че само чакаха да се възползват от ситуацията и да ме върнат на старото място, а какво ли остава ако разберяха, че съм бременна...
« Последна редакция: май 25, 2013, 00:28:26 от PetraShili » Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: май 25, 2013, 00:25:59 »

Много мислехме със съпругът ми, понеже за нас аборта е недопустим, освен в изключителни ситуации... Дори тръгнахме на семеен терапевт, понеже не можех да приема мисълта, че трябва да се откажа от щастието и спокойствието си и да започна отначало кошмара, който преживях с първата бременност.... Лека полека на работата нещата се нормализираха, директорите отново ни тестираха и преразделиха задълженията спрямо резултатите, така, че си останах на новата позиция, но "най-страшното" тепърва предстоеше - Как да им кажа, че съм бременна, като току що ми потвърдиха позицията?!
Най-лошото бе, че и тази бременност беше проблематична, отново постоянни повръщания, няколко пъти бях на системи, хормоните на щитовидната железа отново започнаха да се покачват, просто не можех да го крия за дълго. Събрах смелост и им казах третия месец (бях хванала коледните и новогодишните празници и затова издържах толкова, иначе и по-рано щеше да се разбере). Не бяха много "очаровани", че трябва да търсят нов човек за замяна, но пък излязоха хора и съвсем човешки ми влязоха в положение. Наеха човек извън фирмата на моето работно място. Добре, че в Сърбия има закон, който покрива всички разходи100% - от заплата до данъци на бременните , и фирмата можа да наеме нов човек на моето място без това да се отразява финансово на разходите им, а аз продължих от вкъщи да им помагам в специфични задачи.
С напредването на бременността ми, постепенно започнах да приемам факта, че съм бременна, и че това е уникално преживяване, на което трябва да погледна положително. Въпреки, че тази бременност е още по тежка от първата, и преживях доста негативни емоции покрай нея, все пак малката принцеса, която нося не е виновна за всичко това и тя си има своята цел и смисъл в живота. Дъщеря ми е на седмото небе, че ще си има сестричка (от момента в който й казахме, че съм бременна, тя заяви, че иска само и единствено сестра, и че ще се казва Анабела). Дори един път, когато бях много разстроена около бременността и повръщанията и мъката през която преминавам, тя дойде, прегърна ме и ми каза> "Мамо, обещавам ти веднага щом родиш, аз да се грижа за сестра ми, ще я приспивам, преобличам, ще я пазя" после замълча, замисли се и каза "Но все пак ти ще трябва само да я кърмиш, защото аз няма да мога."
И така, последните няколко месеца, въпреки повръщанията и болките, започнах да се наслаждавам на мисълта, че скоро ще гушкам едно малко съкровище и ще имам привилегията да бъда част от живота му...
Активен
Kleopatra8
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #61 -: юни 18, 2013, 14:43:23 »

Желана, но случайна. Така искахме да стане - Божа работа, а не насилена и отне около година.
Активен
elvenpath
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #62 -: август 01, 2013, 10:18:04 »

И двете. Решихме да правим бебе, но очаквах да стане след 3-4 месеца, шокирах се, че стана веднага:)
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #63 -: май 02, 2014, 18:20:31 »

След като двама души се решат на тази сериозна крачка да имат бебе плод на взаимната им любов не ми е ясно какво значи насилена работа ? Ние пък с моя любим планирахме бебеправенето след сватбата до която остават 2 месеца но не издържахме smile и невиждам особенно значение дали ще съм в 2 ри месец или ще изчакаме да мине сватбата немога да чакам а и не желая smile радвам се  че не ни отне много време и вече резултата е ясен на подписа и бебо ще присъства макар и в коремчето  !!!!  weddingday   PREGQ   
Желана, но случайна. Така искахме да стане - Божа работа, а не насилена и отне около година.
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #64 -: юли 05, 2014, 18:45:30 »

Моята бременност беше много желана, планирана и дълго чакана. След дълги години опити за дете и ходене по мъките, изследвания и разни мрачни прогнози от разни лекари, успях да забременея по естествен път, което изуми лекарите, но се оказа, че не съм единствения подобен случай. А след раждането се оказа, че няма причини да не мога да имам и второ дете, ако пожелая, защото след първото раждане повечето ми здравословни проблеми са намерили свое решение и то без лекарска намеса, а това си е истинско чудо. Дай Боже всекиму такова щастие!
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines