Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 22:55:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Pro ana  (Прочетена 16596 пъти)
 
Soldier`of`Fortune
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36


Call me insane and I`m proud to be


« -: февруари 12, 2009, 20:48:34 »

Да бъдеш „про-ана" През последните няколко години в интернет масово навлезе про-ана движението. "Про-ана" всъщност е галеното име за про/за - анорексия. Някои от про-ана сайтовете съдържат толкова скандален материал, че в момента се наблюдава масовата им "чистка", предвождана от емблематични фигури като Опра Уинфри - оттам и първоначалната трудност за лаика (не-анорексика) да се добере до някоя абсолютно автентична про-ана страница. Тези сайтове са именно за хора, които приемат анорексията и булимията като начин на живот, като въпрос на твърдо решение и на дисциплина - в никакъв случай не като болести, които трябва да бъдат лекувани. Ако прекарате няколко денонощия, сърфирайки по различни про-ана сайтове (преди последните да са засечени и премахнати), ще бъдете поразени от няколко неща. Първо, голяма част от анорексиците и булимиците наистина смятат, че всичко у тях е под контрол - нещо повече, те са сигурни, че имат повече воля от "обикновените" същества. Идеята за превъзходството на про-ана хората е причината във виртуалното пространство дори да се заговори за "революцията на про-ана елементите". Според "философията про-ана" повечето хора са подвластни на биологическите си импулси, докато анорексиците имат силата да кажат "не" на животинското. И да отстояват решението си. Да са верни докрай (и до СМЪРТ, ако трябва) на определени правила. "Ако съумеем да се възползваме напълно от този потенциал - пише в един от най-преследваните и често местени сайтове - и го приложим в други области, бихме могли напълно да променим света. Може би дори ДА ГО ЗАВЛАДЕЕМ! Има много организации, които се мъчат да открият хора с нашите възможности, опит и фанатична дисциплина - за да се зароди, възбуди и мобилизира една истинска революция. Ако не ние, кой? Ако не сега, кога?"
Активен
Soldier`of`Fortune
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36


Call me insane and I`m proud to be


« Отговор #1 -: февруари 13, 2009, 19:08:07 »

Тук май няма такова възмущение към Ана?  huhhuh.gif
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 13, 2009, 19:14:29 »

Какво точно очакваш от темата, която си пуснала? Полемики, хули, съпричастност, възмущение или какво? Понеже първия ти пост е просто една статия, с каквито нета е пълен до безобразие. Ако имаш лична история - сподели, ако не - наистина ми е интересно какво развитие по темата очакваш.....
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 13, 2009, 19:19:54 »

Какво точно очакваш от темата, която си пуснала? Полемики, хули, съпричастност, възмущение или какво? Понеже първия ти пост е просто една статия, с каквито нета е пълен до безобразие. Ако имаш лична история - сподели, ако не - наистина ми е интересно какво развитие по темата очакваш.....

И аз това щях да питам, просто статия, прочетох я, спряла съм да се трогвам от тези неща. Ако имаш конкретен случай ОК, ако не .....  pleasantry статий в нета колкото ти душа иска  crazy
Активен
Soldier`of`Fortune
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36


Call me insane and I`m proud to be


« Отговор #4 -: февруари 13, 2009, 19:25:54 »

Чакате поредната сълзлива история тип "Аз съм анорексичка и искам да се излекувам, но не мога?"
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 13, 2009, 19:28:29 »

Не, ние не чакаме това..... Но ти какво очакваш от нас е въпроса.
Активен
Soldier`of`Fortune
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36


Call me insane and I`m proud to be


« Отговор #6 -: февруари 13, 2009, 19:32:03 »

Искренно възмущение.  smile
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 13, 2009, 19:37:17 »

Ами тогава, мило момиче, най - малкото което можеше да напишеш в първия си пост е нещо от рода на "Какво ви е мнението за това". Така поне щеше да предадеш на писанията ти вид, от който да личи желание за обсъждане на въпроса.
Та...... какво точно те възмущава теб, кажи сега - хилядите болни от анорексия момичета, сайтовете, в които има потресаващи материали или нехайството на здравната общност в БГ за този вид проблем?
Аз съм регистрирана в бг-сайт за хранителни разстройства, но той е за взаимопомощ. Не за масово възмущение.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 13, 2009, 19:40:32 »

Искренно възмущение.  smile
На кое да се възмущаваме? На това,че хората не разбират ,че страдат от анорексия ли? Ами с възмущение не се помага на такива хора. Нещо не мога да схвана идеята на темата-ако е да се възмущаваме на анорексиците-сбъркала си много. Или да се възмущаваме на това ,че те могат да кажат "не" на животинското,а аз не мога crazy ако имаш конкретни въпроси задай ги give_rose
Активен
Soldier`of`Fortune
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36


Call me insane and I`m proud to be


« Отговор #9 -: февруари 13, 2009, 19:43:07 »

Нищо от изброеното не ме възмущава. По принцип аз предизвиквам искреното възмущение. Аз съм  про ана.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 13, 2009, 19:44:53 »

Май ще останеш разочарована от липсата на възмущение тук. И незнам защо го очакваш, това е твоят избор.....
Активен
Soldier`of`Fortune
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36


Call me insane and I`m proud to be


« Отговор #11 -: февруари 13, 2009, 19:47:39 »

Чак съм леко разочарована, свикнала съм да се възмущават от избора ми.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 13, 2009, 19:50:19 »

Хммм..... очевидно ти е удобно и комфортно от това, което си избрала да бъдеш. Обаче си пасивно агресивна, а в това аз лично виждам желание да промениш това, което си. Обаче това си е твоя работа.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 13, 2009, 19:50:42 »

Апоолония ти имаш глава на раменете си ти си я чупи!Всеки избор е само и единствено твой.Ако си чакала внимание, или да започнем всички в купом да казваме колко е лошо това объркала си форума.Сори, но ако мисълта ти е аз съм скандална ще те разочаровам не не си даже никак не си  nea
Активен
Soldier`of`Fortune
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36


Call me insane and I`m proud to be


« Отговор #14 -: февруари 13, 2009, 19:53:44 »

Да променя това, което съм? В никакъв случай. Само теглото си искам да променя.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines