Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 15:42:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Координатор на сватбата!  (Прочетена 177364 пъти)
 
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: декември 14, 2013, 19:20:56 »

6 години с негативни мнения се занимаваме след регистрация във форума ? Много интересно ! Това, че си получил лоша услуга не озачава, че с десетилтие трябва да висиш и да злословиш ! И какъв е в крайна сметка проблема? Аз лично не знам. ПР и реклама винаги означават едно и също при малки и средни фирми. При големите е друго !
Ей Пачоране,Пачоране ,ако изказването ти е насочено пряко срещу моите мнения _АМА МНОГО БЛАГОДАРЯ !!!Много още години ще си стоя тук,за да помагам с мнения на хора,които четат и се интересуват от странични неща,не само от наложени мнения на фирми ,предлагащи услуги,каквито са в този форум.
ЗАщо една кауза винаги трябва да среща негативни и мрънкащи индивиди като теб ,не знам ,но се радвам,че те има,защото макар и недобре изказани мнения,все пак си нещо като активатор на темите  blum
А по темата за агентките -Повече от 98 процента в Пловдив ,специално ,са много или малко комерсиални .
За да си сватбен агент ,не е нужно години да си работил,а да имаш муза,да имаш талант ,да имаш усещане за комуникация,да имаш излъчване и да умееш да предлазполагаш хората!А това много малко го умеят.Да си накупиш аксесоари ,панделки за столове и вази в различни цветове,да качиш на сайта ти снимки от чужди сайтове в никакъв случай не те прави професионалист !
А по темата за реклама и ПР -моля те спри да пишеш и да се излагаш,ако хора като мен,бъдейки в този бранш четат ,само ще се чудят и маят колко непросветен народ има,че разлика между Реклама и ПР не правят ! Offtopic tease
Deliysky- за да правиш класация,поне трябва да си ползвал услугите на тези хора и да имаш лични наблюдения!Какво значи за украса става- за друго не ???То сватбен координатор също не е човек от агенция,който прави само украсата,по принцип,но замисли се ,......кой изпращат от агенциите ???Точно най -некадърните ,а за сватбен координатор не се учи
« Последна редакция: декември 14, 2013, 19:22:39 от Бела » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #316 -: декември 14, 2013, 19:44:41 »

Инфото което мисля да споделя е от преки наблюдения и си има съответните доказателства smile
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: декември 14, 2013, 20:07:38 »

Инфото което мисля да споделя е от преки наблюдения и си има съответните доказателства smile
Супер ,споделяй да не ме обвиняват само мен в негативна реклама smile smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: декември 14, 2013, 20:26:11 »

..кой изпращат от агенциите ???Точно най -некадърните ,а за сватбен координатор не се учи Само това не го разбрах???
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: декември 14, 2013, 21:04:19 »

..кой изпращат от агенциите ???Точно най -некадърните ,а за сватбен координатор не се учи Само това не го разбрах???
Това моето мнение е нещо недобре конструирано ...за сватбен координатор не се учи ,както и за сватбен агент -или ти е талант ,или не !Много хора работят не защото имат идеи за украси или нещо друго,а заради парите(това е друга тема )<А за координаторите споделих мнение ,споделено на мен от мои приятелки от София и Варна ,точно това бяха техните думи :"Изпратиха ми най-некадърните ,които вързваха панделки ,а г-жата ,за която си мислехме ,че ще е координатор така и не си вдигна телефона"
Само споделям smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #320 -: декември 14, 2013, 21:16:35 »

Точно затова мисля, че трябва да има такава тема. Аз имам доста да напиша. Мога да почна с някои по грубички неща. Например - гр. Хасково, клиент от чужбина, харесва най-скъпия фотограф от листата на агентката. Агенцията го "Ангажира". Клиента не познава фотографа. Сватбата се снима от човек който се представя за лицето Х. По една случайност Клиента и Фотографа се запознават след време на нашето черноморие. "Ангажирания фотограф" , ако правилно ме разбрахте. И научава, че е снимал преди 3 месеца някаква сватба, на която не е бил изобщо. За едни супер пари. Дали разбрахте?
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: декември 14, 2013, 21:38:33 »

Ужас !Наистина е добре ,една такава темичка  good
А на моята сватба се получи почти същото ,с тази разлика ,че ми изпратиха човек ,който не съм капарирала да снима събитието и ме уведомиха в деня на   сватбата(аз видях ,то не беше и официално уведомление хах ),т.е. никакво време за реакция.Може би затова съм предубедена към некачествените снимки  Girl_hide
 Offtopic
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: декември 14, 2013, 21:48:39 »

Мисля че достатъчно се раздводни темата и затова си позволих да пусна тема Сватбени агенции / дано да не бъде изтрита / - http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35923.msg626224.html#msg626224
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #323 -: декември 14, 2013, 21:56:47 »

 Бела, защо не вземеш да обърнеш по-голямо внимание на своя праздник. Остави "НАЛАГАЩИТЕ СЕ ФИРМИ" тук във форума. И до днес повечето не разбраха, че сериозните фирми се занимават със сериозни неща и не правят компания на булките тук. С оборот от сватби фирма не се поддържа в България. Ако не разбираш какво се опитвам да ти кажа ще ти го разясня подробно.
 Имаш изключително погрешно мнение за сватбените агенции. Най-малкото, защото те не са на щат към общината или държавната администрация. Ако една агенция не е комерсиална, то по-добре да затваря и да ходи да си търси препитание като служител някъде. Работата на сватбената агенция е бизнес, който има една цел - парите. Така е във всяка частна фирма. Ако мислиш, че някой ще работи за твоите красиви очи - в заблуждение си.
 И не на последно място - заблуда е , че не е необходим дългогодишен опит в изграждането на агенция. Само с талант, муза и комуникация -НЕ СТАВА. Ако не вярваш - опитай ! Но едно е вярно - пълно е с булки, фризьорки и други талантливи "собственички" на агенции, които са напълнили пазара с присъствие, но и не с работа. Не е достатъчно да си комуникативен само с клиентите, а и с професионалистите. Не е достатъчно само желанието, а е необходимо и капитал, опит, отговорност като човек и професионалист, познания по счетоводство, дизайн, техника...и още и още. Ако толкова много се печелеше от тази дейност, агенциите щяха да са колкото хранителните магазини. С услугите в България нещата винаги са стояли зле. Причина -манталитета ни като нация и население. Българинът сам мие автомобила си на улицата с кофа и четка, сам си сменя гумите, сам си поправя колата, сам си поправя дрехите, сам се снима и му харесва това, сам си вари ракията, сам си поправя електроуредите, сам си боядисва стените и лепи тапети, сам си обръща нивата и сее домати и зеле, сам си прави абсолютно всичко. И му харесва това, което е направил, дори да е примитивно на пръв поглед, и загубеното в тази дейност време спокойно може да използва за много по-стойностни неща.Опита, доброто образование и капитала са решаващи за всичко . И малко късметец разбира се.
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #324 -: декември 14, 2013, 23:05:31 »

Само ракията не намесвай в общата сметка  blum
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: декември 15, 2013, 12:43:27 »

Точно затова мисля, че трябва да има такава тема. Аз имам доста да напиша. Мога да почна с някои по грубички неща. Например - гр. Хасково, клиент от чужбина, харесва най-скъпия фотограф от листата на агентката. Агенцията го "Ангажира". Клиента не познава фотографа. Сватбата се снима от човек който се представя за лицето Х. По една случайност Клиента и Фотографа се запознават след време на нашето черноморие. "Ангажирания фотограф" , ако правилно ме разбрахте. И научава, че е снимал преди 3 месеца някаква сватба, на която не е бил изобщо. За едни супер пари. Дали разбрахте?
Това не е нормално. А тази агенция не среща ли клиентите с хората,които ще работят на тяхното тържество? Тези клиенти не получават ли информация за сайт,координати на въпросния фотограф или друг подизпълнител?  sad  В тази ситуация и клиента ми е много странен,защото никой не си избира професионалистите само по-каталог. Правят се срещи и се предоставя информация на клиента за всеки професионалист повече от това да им се покаже един албум със снимки.  good  Всеки си има някакъв начин на работа и ние не сме хората, които да ги съдим, но от такива издънки след това страдат всички агенции. Не разбирам, какво печели агенцията от това да прати друг фотограф? Не може да изпратиш човек с минимални способности на космическа цена. След сватбата най-малкото агенцията трябва да затваря и да си ходи. Все пак тези клиенти са гледали някакви снимки на високо ниво,а след това получават нещо което не струва или няма нищо общо с портфолиото от първите срещи.  sad
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: декември 15, 2013, 13:07:56 »

Nina Style има много такива агенции, които след като са наети и им е оказано доверие, правят каквото си поискат и доста често очакванията се разминават с резултата. За едно съм съгласна с Pachoran - не стига само да имаш добър вкус и желание, за да отвориш агенция. За съжаление, обаче, реалността е такава. Мога да говоря за Бургас - има няколко големи агенции, които може би се справят добре /аз не съм съвсем съгласна/, но освен тях почти всеки голям цветарски магазин, магазинче за ръчно изработени подаръци и магазин за булчински рокли, предлага украси, услуги, покани и т.н., това нормално ли е??
Не си боядисвам сама, не си мия колата сама, не си сменям гумите сама, но сватбената украса и организация си я направих сама и съм доволна, както и гостите ми. Ресторанта помоли да им оставя част от украсата си, за  коледните празници, нямах никакви издънки с профитата, всичко мина идеално - извода е, че можеш и сам, стига да имаш време и желание. НО това , че се справих сама, не означава, че сега мога да сложа табела - Сватбен агент, както доста от "агентите" правят. Затова смятам, че именно неуспехите на такива агенти трябва да се споделят, за да обръщат хората внимание и тези фирми да изпадат от пазара. Форума е за споделяне на инфо и е хубаво бъдешите младоженци да могат да виждат и "за" и "против" - не може само положителните неща да се чуват и да се лобира за хора, които също имат своите издънки.
« Последна редакция: декември 15, 2013, 13:18:24 от InLove_Girl » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: декември 15, 2013, 13:21:46 »

InLove_Girl не само в Бургас, но и в цялата страна положението е такова. Аз съм съгласна с целия пост на Пачоран от първата дума до последната. Аз също съм човек,който ползва на 100% всякакви услуги, защото не искам да опирам до съседа и да се моля на познати за каквото и да било. Има си фирми за всичко. Друг е въпроса че манталитета като цяла в България е такъв, че аз мога и знам всичко. А въпроса на какъв професионалист ще попаднеш е още по-сложен.  good В Пловдив всяка година отварят нови агенции и тази година ми се наложи да работя с една от тях. Бивша булка сътворила своята сватба и вече е на пазара като професионалист. Няма да навлизам в подробности, но младоженците които я бяха наели не си знаеха нито фотографа нито оператора и до последния ден я издирваха за да си видят точния цвят на панделките. Срещи проведени на кафето и какво ли още не. Истината е че самите клиенти не си правят труда да се срещнат с няколко агенции и тогава да решават какво да правят. Да не говорим, че най-евтината оферта за повечето клиенти е най-добрата. Всеки път съм изумена от това, че единственото което ги интересува е просто цена и нищо повече.  good
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: декември 15, 2013, 13:32:56 »

Искам  единствено да помоля профитата : Не слагайте всички младоженци под общ знаменател. Знам, че се срещате с много двойки и имате поглед, и сигурно сте прави до голяма степен, но пък аз познавам доста двойки, който скоро са минали по тоя път или сега са на него... и не е точно, както го описвате. Последните години младоженците все повече се интересуват от това, което ще се случи на сватбеният им ден - избират, обмислят и т.н. За моята сватба, която беше на 08.12.2012 , запазих ресторант на 15.01.12, ходих на 2 сватбени изложения и се срещнах с всички възможни агенции и агенцийки, фото, видео и DJ и така направих избора за себе си. Повечето бургаски булки, с които се запознах и на живо постъпваха по същия начин. Недейте да обръщате всичко към парите, защото понякога дори, когато си си платил за всичко скъпо и прескъпо - профитата се дънят.

П.С. Бъдете обективни - сами признавате, че има агенти, които не стават, но въпреки това клиентите са виновните...Нима не сте подбирали услуги, за които сте си мислили, че избирате най-качественото, а след това сте оставали разочаровани, или винаги сте избирали най-хубавото и доброто???
« Последна редакция: декември 15, 2013, 13:39:59 от InLove_Girl » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: декември 15, 2013, 13:48:04 »

InLove_Girl В никакъв случаи не поставям всички под един знаменател. Права си, че повечето са доста информирани и аз лично съм много щастлива,когато дойдат при нас и имат поглед върху нещата. Тогава и за нас е много по-лесно!  good Но повярвай ми голям процент все още не си правят труда да се срещнат и да разговарят с поне двама трима професионалиста. Учудващо е защото живеем в свят на развити технологии и ако нямаш време за нищо то поне ще намериш такова за да се поровиш в нета и да се поинтересуваш. И аз останах без зъболек,но след два дни четене и търсене на мнения си намерих добър специалист.  good Честно казано, като се замисли човек съвсем не знае вече на какво да вярва. Наясно съм, че и нета е една голяма измама, но какво друго ни остава? Затова аз винаги разчитам на лична среща и малко или много на интуицията си. А най-добре е когато някой доволен ме изпрати при изпробвани вече професионалисти.  good Това е най печалившата схема.  smile
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines