Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:33:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Координатор на сватбата!  (Прочетена 176584 пъти)
 
elleivanov
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #255 -: юни 22, 2013, 10:41:52 »

DjDimi, не знам кое ви е толкова забавно, но се радвам, че разнообразявам видимо скучното ви ежедневие.

И не съм господин. А колкото до професионалното Ви развитие, не мога да разбера dj ли сте, фотограф ли сте и изобщо какъв сте...
Видим е обаче, опитът Ви в гей сватбите.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #256 -: юни 22, 2013, 12:21:47 »

Ааааа значи вие сте булката, не е срамно да си признаете, нали ще се омъжвате все пак...а както сте написали "да си организирамс сватбата сам" , може да накара и първокласник да се засмее...Весела сватба ви желая. smile
« Последна редакция: юни 22, 2013, 12:28:40 от djdimi » Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #257 -: август 28, 2013, 09:56:16 »

Дано не ставам досадна, но да попитам и тук...  help

Предстои ни избор на сватбена агенция.
Знам, че трябва да усетя, че това е моята агенция.. че това е човекът и т.н. Но като изключим шесто чувство и т.н. нямам представа кои са наистина важните въпроси, които да задам и които ще ми помогнат да взема решение.

Бих се радвала на мнения по въпроса "какви въпроси да зададем на сватбения агент/координатор на сватбата" good
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: август 28, 2013, 10:14:13 »

Дано не ставам досадна, но да попитам и тук...  help

Предстои ни избор на сватбена агенция.
Знам, че трябва да усетя, че това е моята агенция.. че това е човекът и т.н. Но като изключим шесто чувство и т.н. нямам представа кои са наистина важните въпроси, които да задам и които ще ми помогнат да взема решение.

Бих се радвала на мнения по въпроса "какви въпроси да зададем на сватбения агент/координатор на сватбата" good
Ако не е проблем и аз искам да се включа и да попитам същия въпрос! +1  scratch one-s head Hmmm
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #259 -: август 28, 2013, 10:47:06 »

Дано не ставам досадна, но да попитам и тук...  help

Предстои ни избор на сватбена агенция.
Знам, че трябва да усетя, че това е моята агенция.. че това е човекът и т.н. Но като изключим шесто чувство и т.н. нямам представа кои са наистина важните въпроси, които да задам и които ще ми помогнат да взема решение.

Бих се радвала на мнения по въпроса "какви въпроси да зададем на сватбения агент/координатор на сватбата" good

Всичко зависи от това за какво точно ще ползвате агенцията. Примерно аз ги исках само за украсата, и исках цени за панделки и цветя само защото от това имах нужда. Първо помисли за какво точно ги искаш, ако сте избрали ресорант и ако повечето неща те ви ги предлагат безплатно ,( като посрещане на младоженци, платно, менче, посрещане на гости и итн) няма симсъл за всичко да ги ангажирате

Повечето агенции имат описано на сайтовете какво предлагат и имат различни пакети, разгледай какво предлагат и питай тук свободно дали ще имаш нужда smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: август 28, 2013, 11:10:58 »

Както е писала Мариола - най-важно е да си изясните за какво ви е агенция: за цялостна координация или само за декориране. Така срещата ви ще е максимално ползотворна и изцяло насочена според вашите нужди. След като решите какъв точно ще е ангажиментът на агенцията, помислете колко госта ще е сватбата, къде ви се иска да се проведе, какви са особеностите на ресторанта, ако вече е запазен, какви елементи ще има самото събитие - граждански брак, църковен брак, коктейл, вечеря и т.н. Какво очаквате от агенцията по време на отделните елементи от сватбата? Помислете и с какви средства разполагате, така ще може по-бързо да се направи бюджет спрямо вашите изисквания и възможности.
На срещата те ще са по-опитните и със сигурност ще ви е полезно, защото и те ще задават въпроси, някои от които дори няма да сте се сещали  pardon
В днешно време агенциите са доста гъвки и има различни възможности за сътрудничество.

П.С. Като булка с минала сватба - в деня на сватбата оставете всички възможни задачи на агенция - декорация, поставяне на ваши артикули за декорация, организиране на ритуал, настаняване на гост и всичко друго, което се сетите. Вие сте Булка и ваша работа е единствено да се усмихвате и да бъдете щастлива, нищо повече. Вашите родители са родители, те също се вълнуват като вас, понякога дори и повече, не ги товарете с излишни и объркващи ангажименти!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: август 28, 2013, 21:59:52 »

Дано не ставам досадна, но да попитам и тук...  help

Предстои ни избор на сватбена агенция.
Знам, че трябва да усетя, че това е моята агенция.. че това е човекът и т.н. Но като изключим шесто чувство и т.н. нямам представа кои са наистина важните въпроси, които да задам и които ще ми помогнат да взема решение.

Бих се радвала на мнения по въпроса "какви въпроси да зададем на сватбения агент/координатор на сватбата" good
При първия разговор с агентката винаги казвате до къде сте стигнали с подготовката и какво още ви остава. След това можете да обясните,че от това което ви остава искате агенцията да свършат част от нещата. Ако искате помощ за декора, то просто трябва да обясните какво ви трябва или какво си представяте и след това агента да ви предложи различни варианти и така заедно намирате най-доброто за вашето тържество и за вашия бюджет. Можете да попитате агента за всичко,което не ви е ясно или не знаете как или къде да го намерите. Ако човека срещу вас не ви изслушва или не може да разбере вашите идеи,това означава,че не е вашия човек. Много е важно в един такъв разговор да усетите спокойствие и подкрепа от страна на агента. Да го почувствате близък и да можете да говорите без никакви притеснения пред него. Това не се получава със всеки,но съм убедена,че ако с първия агент не става то със следващия или по следващия ще се получи.  smile А когато се получи вие сами ще го усетите,защото въпросите ще извират сами от вас и ще прекарате доста време в офиса на дадения агент. Според мен няма точно определени въпроси,защото всяка сватба е различна,хората са различни,разбиранията и вижданията също са различни. Може да си приличат сватбените тържества,но всяко едно е уникално само по себе си.  good Съвета ми е да посетите поне две агенции за да можете да направите разликата. Много е трудно да се обясни с думи,но след една или две срещи с агенти,ще се радвам да споделиш какво е преживяването и какво мислиш. На мен лично,ще ми е много интересно,защото ще е мнение от човек от другата страна и дори да критикуваш или хвалиш някой,ще е полезно не само за мен,а и за други колеги и за другите бъдещи булки. Убедена съм,че повечето момичета си задават твоя въпрос и твоето мнение след няколко срещи, ще е полезно за всички.  good
« Последна редакция: август 28, 2013, 22:13:42 от Nina Style » Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: септември 10, 2013, 08:25:36 »

Напълно съм сългасна с долупосоченото от  Nina Style good
Трябва да се почувствате ,че това е "вашият човек" .Аз за моята сватба се срещнах с три агенции ,преди да избера ,но още след първите 5 минути разговор ми стана ясно ,че нещо не си допадаме.Има хора и хора ,сами трябва да почувствате на кой ще доверите вашият сватбен ден .за да го направи незабравим както е в мечтите ви !
А в процеса на разговор ще си изникнат въпросите ,ще се убедите колко малко детайли има ,за които агентите обикновено са наясно и винаги питат .Затова е важно това да е "Вашият човек ",а не просто разходно перо в бюджета ви
Активен
Bubstyr
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30



« Отговор #263 -: септември 10, 2013, 23:38:59 »

Ние решихме да сме без агенция. Към всяка покана прекрепяме подробен сватбен сценарии, за да може всеки гост да прецени кум коя сцена да се присъедини. Преди ресторанта ще имаме welcome drink и шаферите ще настаняват гостите докато ние приемаме поздравления. В самия ресторант, ако възнокнат проблеми и за следене дали персонала върши това,за което му се плаща ще назначим роднина (той се познава даже с управиителката). Иначе само за декорацията сутринта обмисляме как ще стане, но и на това ще му намерим решение  blum
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: септември 11, 2013, 18:43:49 »

Здравейте!

Включвам се лека полека и аз в темите, планираме сватба!
За догодина е, но понеже и двамата знаем горе долу какво искаме, а и сме си запазили ресторанта, почвам да се трудя... =)
Мислих много за въпроса с координирането и мисля да го поверя на моите две шаферки и на един от най-добрите си приятели (щото не пие много....)... Вече ми е много мътна цялата история кога се плаща за ресторанта - предполагам след церемонията?
Чудя се дали кума да не е отговорен за тия неща, ама... Той като го знам ще се напие от радост! =)
Активен
Bubstyr
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30



« Отговор #265 -: септември 11, 2013, 19:24:29 »

Здравейте!

Включвам се лека полека и аз в темите, планираме сватба!
За догодина е, но понеже и двамата знаем горе долу какво искаме, а и сме си запазили ресторанта, почвам да се трудя... =)
Мислих много за въпроса с координирането и мисля да го поверя на моите две шаферки и на един от най-добрите си приятели (щото не пие много....)... Вече ми е много мътна цялата история кога се плаща за ресторанта - предполагам след церемонията?
Чудя се дали кума да не е отговорен за тия неща, ама... Той като го знам ще се напие от радост! =)
 

И нашата сватба е догодина и сме вече със запазени ресторант и църква. Възлагането на задачки на хората снялакъв пост като шагери и шаферки смятам,че е много мил жест. Така те ще се чувствт още по-свързани с със събитието. Само за кума и сметката го побмисли споррд мен. Това за кумовете е важен ден почти колкото за вас. По-добре си назначи някой друг,за да не го караш да се притеснва да не оплеска нещо - и без товас толкова вълнения,ритуали,речи...
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: септември 12, 2013, 16:46:23 »

Дам, отказах се малко след като го написах. Не е никак добра идея.
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: септември 13, 2013, 08:44:30 »

Аз искам да вмъкна само едно уточнение -агенция и координатор са различни неща !Може да имате само човек,който се грижи всичко да мине гладко ,защото вярвайте ми ,има винаги дребни спънки около настаняване ,ритуали и прочие,А този човек САМО присъства на тържеството.Отделно е вече,ако искате украси и други услуги от агента:) smile
Аз лично съм против важни гости на сватбата като кумове,шафери и родители ,сестри и братя да се натоварват със задачки ,вместо да празнуват,но всеки си знае как му е най-добре и как се чувства най-спокоен.Особено и наистина ,персоналът в ресторанта трябва и той да работи хехх,най-вече управителите  smile
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: септември 13, 2013, 10:43:20 »

Точно вчера, покрай тая тема, се загледах из сайтовете на разни агенции, които предлагат координатор в деня на сватбата.
Доколкото разбирам това е човек, който да помогне точно с доукрасяването, слагането на важните неща по масите, подаръчета, тейбъл картички, помага и/или води програмата и игрите... И като гледам за цени от 100-150 лева това не е много, пък си е бая отговорност и голяма помощ.
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: септември 14, 2013, 20:52:56 »

Според мен  всеки един агент вече може да изпълнява тази длъжност,но не знам защо си мисля,че те са отделни неща-или координира буквално сватбата -ритуали ,гости и прочие ,или украсява и се занимава с декорацията,или пък и двете .Моя приятелка използваше услугите на едно момиче  точно за координатор-т.е.за човек,който ще присъства там .Не украсяваше/Но пък може по време на сватбата да дооправя украсите ,ако нещо се развали по масите,да сменя свещите и да пали новите,примерно ...
Но в днешни дни агенциите имат пълни пакети за всякакви услуги .Аз бях натоварила шаферката ми с такива задачки,като се омъжвах не бяха модерни координаторите и съжалявам и до ден днешен,че почти й развалих празника със задачки.
За мен ,едни 80-100 лв са напълно нормални ,ако само ще присъства на сватбата
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines