Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:41:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Координатор на сватбата!  (Прочетена 176596 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: декември 18, 2012, 21:28:38 »

flyin Добре е че даваш пример от вашата сватба,защото Пачоран е много прав и аз подкрепям мнението му.  good Вие сте имали бюджет в който сте искали да включите повече гости за сметка на друго например. Но всички знаем и сме ставали свидетели на тържества с солиден бюджет от към куверти, нощувки, безумно скъпи рокли и сватбени пътешествия, а в същото време пестят от неща, които са неоходими и не са за подценяване. Едно от което е координатора. Да, може да не е важно за вас или за други, но на фона на стотиците излишни пари,които се харчат за една сватба си мисля, че хората просто не могат да си разпределят правилно бюджета и Пачоран много добре го е обяснил.  good
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #241 -: декември 18, 2012, 21:30:54 »

 Съжалявам, но аз не се бъркам в решението на младоженците къде да си похарчат парите. Но хонорарът твърдо си го заслужавам, защото полагам труд, а трудът се заплаща. Тебе приятно ли ще ти е за положен труд да не ти платят ?
 Както виждаш всичко , дори организацията на сватбата е подчинено на българския манталитет. Тогава не коментирайте в тема, в която вие не сте готови да заплатите за услугата сватбен координатор. Какво очаквате да получат като съвет от вас четящите тук бъдещи младоженци ? Тук не е тема къде да настаним гостите на сватбеното си тържество. Пишете в други теми, примерно за хотели, резервации ...
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #242 -: декември 19, 2012, 13:20:29 »

Pachoran колкото и да е прав за много неща, в крайна сметка младоженците са клиенти - и като такива те преценяват колко пари ще похарчат и за какво ще ги похарчат  pardon хората са мноооого различни  pardon всеки има свои приоритети-едни са си мечтали цял живот за едно, други хич не го смятат за важно и отделят по-голяма сума за друго... pardon важното е на всеки клиент да се обясни подробно какво се случва в деня на сватбата, какви са възможностите, кое е задължително и от кое може да се спести  good и спрямо всеки се прави предложение (съвкупност от варианти) специално за него, неговите желания и възможности. това е задължително в самото начало на подготовката - точно така се прави разпределение на сватбения бюджет  Wink
основния проблем е не дали сватбения агент е важен и задължителен а дали младоженците разбират правилно какво представлява тази услуга  pardon все още не е толкова разпространено в България и е трудно всеки (захващайки се за първи път с организиране на сватба) да прецени обективно плюсове и минуси и да реши дали да ползва агенция. Защото всеки е в правото си да реши за себе си дали да се натовари психически и физически с допълнителни неща или да плати на някой и той да го отмени и да му помогне.
Типично по български сме свикнали да свиваме разходите задължително. На всеки му се иска да има повече и по-интересни неща на сватбата, единственото, което не разбират младоженците е, че могат да го постигнат, но с адекватно разпределение на бюджета, с професионална препоръка.
Активен
rita_777
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #243 -: декември 19, 2012, 15:30:35 »

Като прясна, минала по този път ще си позволя да си дам мнението по тази тема. Много е субективно и е трудно да се каже ДА или НЕ за сватбения координатор. Аз за себе си не исках да имам координатор, нито агенция, нито роднина. Ако имах координатор щях да има още един в цялата верига, на който да обяснявам какво и как го искам.Исках аз да си изпипам детайлите и да съм сигурна, че ще е така както аз искам.Мисля, че аз по-добре знам в каква обстановка ние, близките  и приятелите ни ще се чувстват добре, сравнение с човек, който никога не ги е виждал и не ги познава. В поканите точно описах, как ще протече самия ден, за да улесня всички гости. Зная, че приятелите  и близките ни, не биха се притеснили, ако има нещо да ни кажат или да попитат. Предварително всичко бях уточнила за църковния брак(занесла предварително бокал, свещи и т.н), изнесения ритуал, коктейла и ресторанта. Всичко беше уточнено с DJ. Само в самия ден на обяд отидох да сложа подаръчетата по масите, за да знаят гостите местата си. Нищо друго не съм правила в този ден, само се радвах, че успях да организирам нещата и се наслаждавах на хубавите емоции. Всичко е въпрос на организация. Мисля, че всеки би се справил сам.
Активен
magi1
Любопитен
*
Публикации: 29



« Отговор #244 -: декември 19, 2012, 18:27:04 »

rita_777, наистина се възхищавам на спокойствието ти и умението така да разпределиш времето си за да отидеш сама да наредиш подаръчетата  smile

 През последните 2, 3 г. бяхме канени на няколко сватби, ако трябва да бъда честна, най-много ме впечатли тази на  едни приятели, а  сватбата беше организирана от Агенция ( още тогава си взех визитка, но не искам да правя реклама на никого тук ) И украсата беше невероятна, подаръчетата бяха страхотни, сценария, изненадите, беше наистина различно и много се забавлявах. Още при влизането се потопихме в невероятна красота.
Последната сватба беше на моя добра приятелка, тя организираше всичко, украсата я правиха в тях майка и, сетра и и тя, съученички на сестра и ходиха да я слагат в ресторанта,тя си купува разни материи за украса.... НО... си личеше, че е нещо не е както трябва, грубчко стоеше. Имам снимки, но не бих желала да ги публикувам ( и се надявам да не се разпознае в тези редове). Тя беше много горда с аксесоарите,  подаръчетата  ( бяха като правени в час по ръчен труд от деца в началните класове) и всичко останало и каза, че гостите били възхитени. Според мен всеки в края на сватбата като отива при младоженците казва от възпитание "ВСИЧКО БЕШЕ МНОГО ХУБАВО" или "МНОГО ВЕСЕЛА СВАТБА БЕШЕ''... никой няма да посмее да каже какво не му е харесало.
Искам да завърша с това, че когато булката има умения да се справи с украси, подаръчета, покани и др. и организация, координация и т.н  е чудесно. Много приятно и мило да получиш нещо направено с любов от булката за своите гости, но за съжаление повечето булки са окрилени и малко надценяват творческите си възможности... А за финал тази моя приятелка каза, че си е спестила сумати пари за нещата които е правила и тук излиза на преден план, не  желанието и да се включи в подготовката, а спестяването на някой лев... ( според мен това спестяване си личеше доста)
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: януари 04, 2013, 10:16:42 »

Аз съм много объркана как точно да стане всичко  shok Някой може ли да ми препоръча такъв професонален организатор за Варна?
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #246 -: януари 04, 2013, 11:29:23 »

Katerinaatan: и аз също търся координатор във Варна, но нвмам успвх все още...
Активен
MaiTe
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



« Отговор #247 -: януари 04, 2013, 16:13:07 »

И аз бих споделила нещо по темата. Нашата сватба беше стравнително малка (70 човека) и ползвахме услуги на агенция. Човек от въпросната агенция играеше ролята координатор. Вярно е, че не знам как биха протекли нешата в алтернативния вариант, но за мен беше чудесно да мога да разчитам на подобна помощ. През целия ден, който си е доста емоционално наситен, не трябваше нито за миг да помислям за неща като "къде е ..." или "взех ли...". Изключително бях улеснена във всичко и не се наложи да се притеснявам за технически детайли.
При условие, че съществува възможност да се наеме само координатор (някой по- назад беше споменал сума от порядъка на 150 лв.), не бих се лишила от него.
Успех на бъдещите булки, но е важно да запомнят, мисля си, че някои неща могат малко да повлияят на цялостната организация, но денят винаги ще си остане вълшебен- специално кооридиниран или не smile
Активен
EmmaSt
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #248 -: януари 14, 2013, 01:04:41 »

Здравейте,
за пръв път пиша във форума, доста публикации изчетох, но честно казано не намерих, това, което ме интересува за тази година...На мен също ми предстои сватба през септември в София, и съм на етап дали да наемем сватбена агенция за цялостна организация или само координатор за деня на сватбата и съответно аз да се нагърбя с всичко...Пуснах няколко запитвания от контакти на познати до агенции, но цените им не ми се виждат никак ниски... ако някой може да ми сподели лични впечатления и мнения, ще съм благодарна... И дали всички агенции работят с конкретни доставчици, защото 2 от 3, ми казаха, че предпочитат да работят с "избрани от тях хора".. а аз вече съм си харесала един фотограф и много ми се иска да е той...sad
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #249 -: януари 14, 2013, 08:38:28 »

Здравейте,
за пръв път пиша във форума, доста публикации изчетох, но честно казано не намерих, това, което ме интересува за тази година...На мен също ми предстои сватба през септември в София, и съм на етап дали да наемем сватбена агенция за цялостна организация или само координатор за деня на сватбата и съответно аз да се нагърбя с всичко...Пуснах няколко запитвания от контакти на познати до агенции, но цените им не ми се виждат никак ниски... ако някой може да ми сподели лични впечатления и мнения, ще съм благодарна... И дали всички агенции работят с конкретни доставчици, защото 2 от 3, ми казаха, че предпочитат да работят с "избрани от тях хора".. а аз вече съм си харесала един фотограф и много ми се иска да е той...sad

Под доставчици, подизпълнители ли имате в предвид ? Повечето агенции могат да ви предложат услугите на фотограф, видеооператор, DJ и т.н. , някои си партнират и с повече от един, така че да могат да ви предложат по-голям избор, но никоя агенция, ресторант или някой друг не може да ви задължи да ползвате услугите на даден професионалист, ако не желаете.
По отношение на цените, повечето агенции са гъвкави и могат да ви дадат примерен вариант какво може да се направи с даден бюджет, попитайте и за този вариант.
Успех !  good
« Последна редакция: януари 14, 2013, 08:45:30 от Фотография Русинов » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: януари 14, 2013, 09:45:12 »

Здравейте,
за пръв път пиша във форума, доста публикации изчетох, но честно казано не намерих, това, което ме интересува за тази година...На мен също ми предстои сватба през септември в София, и съм на етап дали да наемем сватбена агенция за цялостна организация или само координатор за деня на сватбата и съответно аз да се нагърбя с всичко...Пуснах няколко запитвания от контакти на познати до агенции, но цените им не ми се виждат никак ниски... ако някой може да ми сподели лични впечатления и мнения, ще съм благодарна... И дали всички агенции работят с конкретни доставчици, защото 2 от 3, ми казаха, че предпочитат да работят с "избрани от тях хора".. а аз вече съм си харесала един фотограф и много ми се иска да е той...sad
Аз не смятам,че една агенция може да си избира с кой да работи. Избирате вие,а  агенцията е длъжна да се сработи с хората,които сте харесали и предпочели. За това е агенция за да осъществи контакт с всички подизпълнители и да ви бъде в помощ през цялото време.  good
Активен
EmmaSt
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #251 -: януари 14, 2013, 22:17:15 »

Благодаря за последните 2 поста!  @}->--Явно не съм попаднала на агенцията, която категорично ми заяви, че иска да работи със собствения си екип от поддоставчици....затова предположих, че повечето така работят...веднага ще се преориентирам и ще споделя smile
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #252 -: януари 18, 2013, 15:34:57 »

EmmaSt пощата ви е пълна..
би трябвало всяка агенция да се съобрази с вашия избор (без значение фотограф, DJ и тн.), макар, че има доста агенции, които се опитват да налагат на клиентите си конкретни подизпълнители - по една или друга причина.  nea
Nina Style го е казала много добре - професионалиста работи добре и с непознат за него подизпълнител-според мен, всичко опира до желанието...  pardon
и най-важното е клиентите да са доволни - в крайна сметка, нашата роля е да ви помагаме и улесняваме, а на да ви натоварваме излишно  smile
Активен
elleivanov
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #253 -: юни 16, 2013, 17:14:34 »

Аз реших да си организирамс сватбата сам, без да ползвам услугите на сватбена агенциа,но специално за деня на сватбата и по-точно за координиране а работата по време на сватбата наех Royal Wedding за частичен ангажимент. Има доста добри отзиви за тях, затова им се доверих. Честно казано не искам да товаря някой от гостите с настаняване, следене на списъци, сервитьори, координиране на програмата и т.н.
Така че ако искате и вие се възползвайте от този частичен ангажимент.

Peace:) Girl_hide
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #254 -: юни 17, 2013, 22:33:10 »

Аз реших да си организирамс сватбата сам, без да ползвам услугите на сватбена агенциа,но специално за деня на сватбата и по-точно за координиране а работата по време на сватбата наех Royal Wedding за частичен ангажимент...
Peace:) Girl_hide
Доста забавно, господине, не разбрахме вие булката ли сте... "Моята рокля е 1890 лв и беше най-скъпата рокля, но оригиналът е над 4000 лв в БГ и то с отстъпката на сватбената ми агентка. Иначе в Ателието има модели и от по 780 лв. Моята приятелка,която ми препоръча ателието си беше купила роклята за 830 лв.Отделно, че те много често пускат промоции по 20-30%.
Не знам, на теб какъв ти е бюджетътъ?"...
...или младоженеца... не че имам против гей сватбите, ама още не са ги разрешили официално със закон в България...освен ако вашата не е Ъндърграунд, непременно се обадете да ви снимам безплатно... Виж във във Франция и Великобритания е друго нещо, там ги правят организирано и с чувство...за хумор... smile
« Последна редакция: юни 17, 2013, 22:36:30 от djdimi » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines