Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:59:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Координатор на сватбата!  (Прочетена 176545 пъти)
 
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: декември 15, 2012, 00:23:43 »

Nina Style, ако прочетеш малко по-нагоре в коментарите ще видиш, че според мен координатор, които да настани гостите и да преброи 100 салати не е координатор според мен. Организаторът на сватбата трябва да е запознат детайлно с цялото събитие и всички уговорки между младоженците и екипа, който работи. Но няма да пиша едни и същи неща. Всеки сам решава какви хора иска да му помагат за подготовката на сватбата.
Аз лично не бих се наела сама да правя всичко, все пак основна роля на булката е да е булка. Не разбрах какъв точно е спорът?
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: декември 15, 2012, 01:51:02 »

Nina Style, ако прочетеш малко по-нагоре в коментарите ще видиш, че според мен координатор, които да настани гостите и да преброи 100 салати не е координатор според мен. Организаторът на сватбата трябва да е запознат детайлно с цялото събитие и всички уговорки между младоженците и екипа, който работи. Но няма да пиша едни и същи неща. Всеки сам решава какви хора иска да му помагат за подготовката на сватбата.
Аз лично не бих се наела сама да правя всичко, все пак основна роля на булката е да е булка. Не разбрах какъв точно е спорът?
Точно това казвам и аз! Че координатора е човек,който е през цялото време на подготовката заедно с всички останали. А не само в деня на сватбата! Спор не виждам да има.  good Всички сме на еднакво мнение,но казано по различен начин.
Активен
Sofiasta
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #227 -: декември 17, 2012, 14:41:17 »

Здравейте момичета!
Аз съм категорично ЗА координатор! В крайна сметка булката трябва да се почувства като такава и да се наслади на своя момент, а не да тича като замаяна преди и след и да си изпили нервите good
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #228 -: декември 17, 2012, 15:46:18 »

Аз лично не си представям как точно, ще се сложи човек играещ ролята на координатор, ако същия този човек не е бил през цялото време на срещите и самото уточняване на подробностите.  good
съгласна съм!  good не винаги младоженците могат да предадат в детайли уговорките си с подизпълнителите - поради липса на време, а и цялата тази лудница особено в последните дни... crazy
Още повече, че координатора/агенцията в хода на разговорите и срещите с младоженците ги опознава  знае какво им харесва и какво не биха допуснали  pardon така може да реагира адекватно във всяка ситуация.
Ако мога да допълня поста на Nina Style ако се спрете на помощта на приятелка/роднина тя не само няма да знае как да реагира в кризисна ситуация, но и ще изпусне повечете ритуали (църквата задължително), защото работата е много и изисква време и внимание.  pardon
Неприятно се получава често, когато младоженците сами избират подизпълнителите - обикновено те са приятели на родителите/на приятели и тн., много прехвалени и често се разчита повече на тях и не им се отделя необходимото време, не се правят уточненията, които бихте направили с някой, който не познавате. Най-често при тях изникват неприятни изненади за съжаление...Случвало се е дори младоженцинте да нямат телефона на производителя на торти, точно защото той е "техен човек" и да чакат до 12 ч. вечерта да им донесе тортата, без да знаят какво става, ще стане или изобщо и тн...Най-малкото да звъннат и да питат... crazy
Младоженците също не взимат предвид факта, че дори и някой да е останал доволен от DJ например, това съвсем не означава, че на тях ще им хареса  nea вкусовете и критериите на хората са мнооого различни... за съжаление се разбира в самия ден и вече няма други варианти... Това е още едно доказателство, че координатора/агенцията можа да бъде полезна, защото ще предложи точния човек, познавайки вече младоженците и ще гарантира за него  good
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #229 -: декември 17, 2012, 17:30:43 »

 Аз мисля, че агенциите не са порастнали до толкова, че да предлагат точния и подходящия човек и изпълнител. Все още те се водят от чисто субективни фактори. Или фактори с типично българска черта- близки роднини, приятели, познати..... Много от агенциите са строго профилирани като сватбени агенции и имат една силна дейност, примерно, украса, декорация, покани ......примерно . Останалото е просто опити и посредничество. Сватбените агенции и до този момент не контактуват със силни фирми подизпълнители в бранша, включително от сватбения бранш. Просто нямат интерес ,включително финансов.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: декември 17, 2012, 20:47:40 »

Много ясно, че агенциите ще кажат, че без координатор, че и то професионален, булката ще лудне biggrin Истината е, че и с координатор, и без, стресът е сериозен.
Не съм съгласна, че координаторът е задължителна фигура по време на сватбата. Във форума има предостатъчно примери за добри сватби, изцяло организирани от младоженците. Координаторът е добра идея, бих казала препоръчителен вариант, но само ако човекът наистина е наясно до най-малки подробности с организацията, уговорките с професионалистите, уговорките с роднините и с вкуса на младоженците. И ако, разбира се, младоженците могат да си го позволят. Ние не можехме smile

На нашата сватба даже мъжът ми не беше наясно с абсолютно всички детайли, а аз бях съвършено спокойна и единствено се притесних, когато една от чантите за ритуалите изчезна на излизане от дома ни и не се сетих кой я е взел. Намери се съвсем на време, че даже бяхме по-рано и на двата ритуала.
Страхотно е усещането да знаеш, че сте се справили сами и всичко е минало според вашите очаквания.

Наистина, имали сме и страхотен късмет да намерим истински професионалисти (видео, фотограф и dj), които да помогнат и да ни улеснят максимално, без почти никакви инструкции от наша страна (на Влади даже съвсем никакви инструкции не бяхме дали, защото така и не се видяхме преди сватбата, а само по телефона се чухме, колкото да се уговорим къде да дойде).
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: декември 17, 2012, 21:15:19 »

flyin В никакъв случай не казваме,че без агенция или координатор сватбата няма да мине. Първо на всеки собствената му сватба е най-хубавата и най-добре организираната. Съгласна съм,че има много хубави сватби,които са минали и без много екстри и глезотии,но въпроса не е в това. Ти сама казваш,че стреса е голям и аз също съм на това мнение. Идеята е всичко да мине с възможно по-малко стрес и младоженците да се насладят на купона и вниманието към тях в този ден. Ясно е че една сватба може да мине и без много други неща,но да не забравяме че сме 2012г. и нещата вървят напред,а не назад. Аз лично си спомням времената на сватбите на палатки без покривки от сатен и вместо куп професионалисти като координатори,агенти и прочие просто цялата рода влизаше в действие.  Истината е че никой няма да откаже в този ден професионалистите да се грижат за него,но просто не всеки може да си го позволи. Макар че почти всяка сватба вече има координатор за самия ден. Хората просто се убедиха,че това не е работа на мама на татко или на братовчедката. Още по малко пък на булката или младоженика да търсят изгубени торбички на фона на всичко останало. При вас е имало време да я намерите,но има ситуации в които всичко се случва прекалено бързо.  good Никой не се отказва от спокойствие стига да може да си го позволи.  give_rose Колкото да усещането,че сте се справили сами, ще кажа че агенцията или координатора съвсем не ви отнемат това усещане,а напротив. Всичко, което се случва е по ваше желание и нареждане,а ние сме просто изпълнители на вашите идеи. В крайна сметка вашите гости накрая казват,че сте организирали прекрасна сватба,а не че агенцията е организирала  тази прекрасна сватба. Това съм го чувала поне сто пъти.  good
« Последна редакция: декември 17, 2012, 21:25:14 от Nina Style » Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #232 -: декември 17, 2012, 21:40:45 »

Неволно моя координатор се оказа моя татко, той бе до и с мен по времето на организацията на сватбата,
И знаеше какви са моите желания и очаквания за този ден.
Той бе този,който се грижи за оркестъра за извеждането, за разпределение по коли и автобус, влизане за църква и помагаше на фотографа да организира гостите за снимките, настаняване в ресторант и всичко останало! Безкрайно съм му благодарна, защото това бе не само нашия ден, но и деня мечта за нашите родители!
Не бих го размениха за никого друг, и пак си остана време за забавление за всички
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: декември 18, 2012, 00:42:37 »

flyin В никакъв случай не казваме,че без агенция или координатор сватбата няма да мине. Първо на всеки собствената му сватба е най-хубавата и най-добре организираната. Съгласна съм,че има много хубави сватби,които са минали и без много екстри и глезотии,но въпроса не е в това. Ти сама казваш,че стреса е голям и аз също съм на това мнение. Идеята е всичко да мине с възможно по-малко стрес и младоженците да се насладят на купона и вниманието към тях в този ден. Ясно е че една сватба може да мине и без много други неща,но да не забравяме че сме 2012г. и нещата вървят напред,а не назад.
Е, аз определено не казвам, че собствената ни сватба е била най-хубавата и най-организираната (пък и спрямо какво се измерва това  huhhuh.gif ), а давах пример, че нещата се случват според очакванията на младоженците и без агенция, защото има хора тук, които започват с организирането на сватбата си и не знаят от къде да започнат. Мисля, че това е форум за взаимопомощ, а оставам с впечатлението, че постоянно някакви фирми налагат определени стандарти тук, което не е правилно.
Nina Style, това не е нападка към теб. Даже от постовете ти съм добила доста положително впечатление за работата ти като професионалист. Просто исках да се намеся, защото ми се иска хората, които тепърва започват с организацията, да не се отчайват, че не могат да си позволят сватбена агенция, защото с добра организация могат да постигнат наистина сватбата на мечтите си.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: декември 18, 2012, 00:55:45 »

Аз не ползвах агенция или координатор за сватбата си.. Планирах всичко внимателно, всички детайли минаха през мен. Помолих приятелки да украсят ресторанта според моя схема, персонала в ресторанта ми помогна с настаняването на гостите пак по строга схема. Всичко мина по план - без нито едно недоразумение, объркано място, неясноти и без НИТО ЕДНО позвъняване на моя мобилен телефон. Не бях притеснена или изнервена, цялата ми подготовка приключи денят преди сватбата. На самият ден се наслаждавах изцяло на резултати.Това доказва, че ако човек има време и желание може да се справи без намеса на агенти, стига и избраните професионалисти /фото, видео, ДЖ, персонал на ресторант/ да са достатъчно надеждни - в моят случай всичко се получи идеално.Не казвам, че агентите не са полезни, но за себе си бях решила, че мога да се справя сама - успях.
« Последна редакция: декември 18, 2012, 01:00:43 от InLove_Girl » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #235 -: декември 18, 2012, 10:17:43 »

Pachoran със сигурност си прав за профилирането на агенциите. Дори и много "агенции" са всъшност цветарски магазини, които имат зад гърба си години опит и проведени събития, но за тях са правили само и единствено декорацията.. crazy
Не съм съгласна, че определени подизпълнители се препоръчват единствено и само заради комисион  nea в крайна сметка, се провежда среща с младоженците, показва им се портфолио и те решават сами  pardon На мен пък лично ми е по-неприятен факта, че "трябва" да се работи само с най-добрите  crazy или по-точно най-известните  crazy има доста добри професионалисти, които дори и да не са от големите имена съвсем не означава, че няма да се справят много добре.  Wink
flyin никой не твърди, че без координатор не може  smile координатора/агенцията биха улеснили много подготовката и самата сватба  pardon - с много идеи, насоки, препоръки... ДА, вие и сами ще се справите (и се справяте), просто координатора пести това време и в много случаи - нерви и неприятни ситуации.  pardon
а моите наблюдения са, че за повечето булки е въпрос на чест да се справят със всичко сами  smile за доста булки организацията е приятна - аз също обожавам да се занимавам с това и напълно ги разбирам  Girl_hide всичко опира до финансите
Никой не се отказва от спокойствие стига да може да си го позволи.  give_rose Колкото да усещането,че сте се справили сами, ще кажа че агенцията или координатора съвсем не ви отнемат това усещане,а напротив. Всичко, което се случва е по ваше желание и нареждане,а ние сме просто изпълнители на вашите идеи. В крайна сметка вашите гости накрая казват,че сте организирали прекрасна сватба,а не че агенцията е организирала  тази прекрасна сватба. Това съм го чувала поне сто пъти.  good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: декември 18, 2012, 18:26:14 »

flyin и ти имаш право и в никакъв случай не съм приела твоя пост като нападка. Истината е че българина е оправен човек и е свикнал да се оправя за всичко сам. Може би все още не сме научени да се оставим в ръцете на другите, да ни поглезят малко и да се чувстваме добре, без всичко да минава през нашата глава. За много неща аз също предпочитам да си ги свърша сама и не се доверявам на други, но вече взех да си го налагам и да се възползвам когато мога от помощта на други хора. Вярно е че всичко е свързано с финансите,но затова не сме виновни нито ние нито вие. Просто  държавата ни е такава.  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: декември 18, 2012, 18:40:38 »

Това е истина за държавата казаното, просто нямаме финанси и сме станали "Всичколози" по принуда. И на мен ми се е искало в много други сфери да се отпусна и да се насладя, но вместо това ми се е налагало примерно да следя фризьорката да не ми отреже половината коса, вместо единия пръст който съм поискала.
За мен лично, за сватби ръководени от чужбина и за сватби над около 150 човека, агенцията би била много полезна.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #238 -: декември 18, 2012, 20:25:38 »

 Аз обаче не съм съгладен с последните постове. Младоженци, които нямат финансова възможност не правят сватбено тържество в ресторанта и не си позволяват разход, колкото 10 годишната бруто заплата на двамата, ако примерно са служители в дължавната администрация, просвета и т.н. Кой е този, който няма финансова възможност, а плаща среден куверт 50 лева на гост, нощувка на гостите - 50 лева на стая и ходи на сватбено пътешествие на няколко континента ? Това са младоженци с възможности, но които правилно не са разпределили сватбения си бюджет и имат един характерен български манталитет. Във форума има толкова много теми, които засягат тези въпроси и нееднократно се е дискутирало в тях.
 Лично аз с удоволствие чета мнения, в които се дискутира работата на сватбения съветник, агенция, координатор и прочие. Аз не искам да чета как да спестим от сватбен координатор и да отидем на Халкидики. Не искам да чета мнения за това как сам си направих всичко, купих си рокля от нета или Илиянци, спестих от това и това, баща ми снима ритуала, а не застане като възпитан човек до супругата си и новите роднини. Не искам да чета мнения, в които плачем, че нямаме финансова възможност, а след сватбата слагаме в джоба си бюджета на сватбата в джоба - кеш.
 Сватбеният координатор може да се ползва при сватба от 2 човека и 2 000. Той пести пари в много отношения, независимо от броя гости. Но истината е, че трябва да се наеме много преди деня на тържеството, тогава ефекта от неговата дейност ще е по-голям.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: декември 18, 2012, 20:40:43 »

Аз обаче не съм съгладен с последните постове. Младоженци, които нямат финансова възможност не правят сватбено тържество в ресторанта и не си позволяват разход, колкото 10 годишната бруто заплата на двамата, ако примерно са служители в дължавната администрация, просвета и т.н. Кой е този, който няма финансова възможност, а плаща среден куверт 50 лева на гост, нощувка на гостите - 50 лева на стая и ходи на сватбено пътешествие на няколко континента ? Това са младоженци с възможности, но които правилно не са разпределили сватбения си бюджет и имат един характерен български манталитет. Във форума има толкова много теми, които засягат тези въпроси и нееднократно се е дискутирало в тях.
 Лично аз с удоволствие чета мнения, в които се дискутира работата на сватбения съветник, агенция, координатор и прочие. Аз не искам да чета как да спестим от сватбен координатор и да отидем на Халкидики. Не искам да чета мнения за това как сам си направих всичко, купих си рокля от нета или Илиянци, спестих от това и това, баща ми снима ритуала, а не застане като възпитан човек до супругата си и новите роднини. Не искам да чета мнения, в които плачем, че нямаме финансова възможност, а след сватбата слагаме в джоба си бюджета на сватбата в джоба - кеш.
 Сватбеният координатор може да се ползва при сватба от 2 човека и 2 000. Той пести пари в много отношения, независимо от броя гости. Но истината е, че трябва да се наеме много преди деня на тържеството, тогава ефекта от неговата дейност ще е по-голям.
Уважавам мнението ти, но не съм съгласна с него и ще ти обясня защо, макар и с примери отново от нашата сватба. (Извинявам се за което, но предпочитам да давам лични примери, отколкото да говоря общо или от името на други хора.)

Първо, защото с най-голямо удоволствие организирахме сватбеното си тържество, разчитайки само на себе си (и на добрите професионалисти, които намерихме), и бихме организирали още едно такова с най-голям кеф, ако имахме възможност. Нервите при нас (пък и като гледам при познати двойки) не бяха от дреболиите около организацията, колкото от роднините, а това сватбената агенция не може да го оправи smile

Второ, защото една добра агенция щеше да ни излезе поне толкова, колкото нощувките на гостите ни. Предпочетохме да си дадем парите за това всички близки хора да бъдат с нас. Като цяло абсолютно всяко едно решение минаваше през една голяма цедка дали искаме да си го позволим, дали е необходимо, дали наистина си заслужава и тн.

П.С. Някак си игнорирах това, че се бъркаш на хората кой какво харчи, аз не бих ти се бъркала колко ти е хонорарът, например, и дали го заслужаваш Wink
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines