Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 19:38:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Координатор на сватбата!  (Прочетена 177335 пъти)
 
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: април 29, 2009, 08:41:11 »

Е как един координатор ще взема 500 лева?!?! Oh my ... Ти ме уби направо!  shok
А колкото до "Аз съм по-добра" мога да ти кажа, че го чух на няколко пъти и ме подразни доста. Мисля, че това кой е по-добър само ние можем да го кажем, но чааак като е минала сватбатбата ни.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 29, 2009, 09:53:07 »

аз сум потресена от Pachoran цената която всеки плаща за всяко нещо е съобразена с неговият бюджет...не може ти да взема6 на половина или една трета от цената на една услуга за 6-7 часа това направо е смешно...не може да мислиш че трябва да печелиш повече от лекарят или проектанта само защото ще работиш 6 часа някъде където ще те нахранят където ще ти платят и транспортните разходи хайде много моля това е СМЕШНО ....но явно това само в БГ може да се случи...така че не ми казвай ти как печалбата му не била 100% да навярно е 90% но ги взема чисто само за ден аз  с 8 годищното си образование не вземам на ден толкова а мисля моята работа е много по отговорна и по важна от тази на координатора, който напрежението което ще има за работните му часа за което ще си и хапне и щте се вози е твурде нищожно и несравнимо.....а да не говорим и колко по платено ...който иска и 1000лв да иска за координация като мисли че ще има балами да иска но тези скъпи личности май все без работа стоят... tease
« Последна редакция: април 29, 2009, 09:56:13 от liva82 » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: април 29, 2009, 10:35:33 »

Значи извинявайте, че пак пиша тук, но според мен всеки момент ще заключат и тази тема, затова преди това искам да си защитя тезата защо очаквам сватбения агент да може да ми каже "аз съм по-добър". Муцито, разбирам ти довода, наистина като нямаш черно на бяло нищо, няма как да го кажеш. Обаче сватбата се снима и филмира цялата. За координатори и украса е много лесно да си покажеш работата. Аз не мога да разбера къде е проблема в това и защо така се мистифицира цялата работа. Се едно при врачка ходим, да му се не види.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: април 29, 2009, 10:40:26 »

Много  Offtopic взехте да ставате.Влизате в безсмислени спорове.Цените навсякъде са различни и има прохождащи и стари фирми който определят различни цени.Всеки сам си избира кой да му върши тази работа и после споделя дали е станало добре или не.Има случай в който цената не определя качеството, а и очакванията на всеки човек са различни.

За съжаление тези теми вместо да са в помощ вече са във вреда на бъдещите младоженци. diablo
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #124 -: април 29, 2009, 10:51:33 »

Моля ви, умолявам ви спрете!!! Нищо няма да постигнете. Знаем вече всички какво става, когато въпросният господин се изкаже така компетентно в някоя тема. ако не знаете, ще ви кажа - заключват я, защото ние пламваме и ето какво излиза.
Стига с тия безплодни кавги. Кого ще убедите м мнението си?!? Никого. Просто темата става противна, а трябва да  е полезна!

Ще помоля момичетата, които са минали по този път да споделят как е било при тях с транспорта и преговорите с управителя. Това с преговорите ме вкара в шок. Ами по тази логика ако координаторът види надписана сметка, нищо не може да каже, защото не е собственик на агенциите? Нещо се обърках
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: април 29, 2009, 11:01:59 »

Ама хора координатора е с вас само в самия ден нещо бъркате нещата. Сватбения организатор урежда неща с ресторанта и т.н. Координатора е там само в деня на сватбата и няма никакви отговорности към вас преди това. Той приема алкохола в деня, в който се носи в ресторанта. Следи в самия ден всичко от тръгването от младоженеца, през кумовете, до булката да е наред, след това се грижи за нещата в ритуалната зала, след това в църквата, посреща и настанява гостите в ресторанта, следи кога се изнася храната, дали е заредено по масите с алкохол, дали са почистени пепелниците. Ако някой от гостите има някъкъв проблем той съдейства и въобще се грижи младоженците да не се притесняват за нищо в този ден. Преговори за условията в ресторанта се водят много преди събитието и не смятам, че има какво да се преговаря в самия ден. В самия ден се следи просто дали всичко, което е уговорено между младоженците, ресторанта и други подобни се изпълнява. Ако сте наели агент за цялостна сватбена организация това е съвсем различно, но тук обсъждаме координатори, които идват само в деня на сватбата и отговарят само за този ден всичко да е наред.  give_rose

Просто много се измести фокуса на темата и разговора. Тук нещата стояха за това, че цените от координатори и агенции се надуват носнователно. Честно да ви кажа моя приятелка се жени в Белгия и момичето, което се занимаваше с координацията на сватбата и беше взело по 10 Евро на час или общо 100 Евро за събитието. Едва ли въобще може да се говори за сравняване на стандартите.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #126 -: април 29, 2009, 19:00:28 »

 Ако се придържате към съфорумците с добър тон и изразявате мнение и позиции никой няма моралното право да заключва темата. Трябва да стане ясно, че координатор на сватбата може да имаме в различни етапи на тържеството в самия ден на празника, а така също в подготовката на тържеството. Всеки сам избира необходимостта от такъв човек и за това той заплаща определена цена. Аз лично съм категорично против споменаването на някакви едноцифрени, двуцифрени и трицифрени числа ей така. Мисля, че когато посочите цена за тази услуга е необходимо да упоменете какво сте искали и какво сте получили срещу нея. Цената за мен не говори абсолютно нищо.
 Мисля, че е във Ваша полза да спрете с коментарите за образованието си, работата, трудовото си възнаграждение. Това е далеч от темата на подфорума.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: април 29, 2009, 20:17:42 »

Много  Offtopic взехте да ставате.Влизате в безсмислени спорове.Цените навсякъде са различни и има прохождащи и стари фирми който определят различни цени.Всеки сам си избира кой да му върши тази работа и после споделя дали е станало добре или не.Има случай в който цената не определя качеството, а и очакванията на всеки човек са различни.

За съжаление тези теми вместо да са в помощ вече са във вреда на бъдещите младоженци. diablo
От всичко което прочетох мисля че това е най правилния пост ! Не мисля че трябва да се дразнете от това че Pachoran се е опитал да обясни нещата по своя си начин . Ако се замисли човек е много прав за много неща ! Колкото до координатори които ви мъкнат по кафета а не в офис предназначен за това мисля че само това може да ви говори много ! Вярно е , че всеки си знае най добре с какви средства разполага и му се виждат много 150 или 200 лв / нищо не влагам в тези суми написах  ги просто като пример / но найстина има и хора които плащат по доста солидни суми за услуга сватбен агент или координатор и това не значи че трябва да ги линчуваме защото цената им е такава . Всеки има право на избор и на мнение . Не мисля че има спор за да се заключи темата все пак затова е този форум да се кажат истини и да се сподели личното мнение и виждане ! Ако форума е само да си говорим мили и лъжливи приказки то те едва ли са в полза на  някой ! Не мисля че трябва така да се нахвърляме един върху друг само защото отсрещния има различно мнение !  good good good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 29, 2009, 20:55:44 »

 Offtopic Продължаваате ......Моля не разводнявайте темата !  Offtopic
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: май 01, 2009, 18:29:17 »

Вече е време да внеса малко яснота по въпроса. Въпросната агенция, която ми създаде толкова много ненужен според мен стрес е Фен Арт. Жената се държеше изключително високомерно, имаше изказвания от рода, че не можеш да искаш оферта за гарнитура и да обсъждаш гарнитура, а накрая да си поръчаш само диван. huhhuh.gif Без комента!!!! Обясняваше ми че съм незначителен клиент и не можела да се занимава да ми праща оферти по два и три пъти  huhhuh.gif Също без коментар!!! Аз съм проектант проектирам летища, проектирам и гаражчета - всички клиенти са важни за мен, та те идват с парите си, но де да беше така за всички ..... nea Та след сумати мъчения и след може би двуцифрено число позвънявания към въпросната госпожа от моя страна и от страна на милото тя благоволи да вдигне телефона на милото, отново се е държала грубичко, но го е прехвърлила към "управителя", който мисля, че е мъжа и. Е с него поне са се разбрали, човека му казал да отидем да ни върне парите. Днес се срещнах с този господин и за мое учудване беше изключително възпитан и любезен човек. Върна ни парите и дори се извини за това, че са създали напрежение. Та мили хора ако въобще решите да работите с въпросната агенция по-добре избягвайте контакта с въпросната госпожа, за да нямате моите проблеми  diablo може би господина е далеч по-коректния партньор give_rose Но аз лично няма да се обърна към тях вече никога, както и всички мои приятели и бизнес партньори. Когато агенциите в България осъзнаят, колко е важен клиента защото е Клиент може би ще бъдем Европейци в това отношение поне.  give_rose 
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: май 07, 2009, 09:27:15 »

Съжалявам, миличка, че се е наложило да минеш през такива неприятности. Наистина надменното отношение към "най-хубавия ти ден" е ужасно обидно и вгорчава много предсватбените емоции. Плюй през рамо и хич не поглеждай назад!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #131 -: май 07, 2009, 17:01:16 »

Тъй като темата за агенциите е заключена, ще напиша тук, все пак е относимо - аз платих 700 лева на агенцията, като това включваше присъствието и на двете координаторки на самия ден. Тази такса обаче включваше и неограничен брой срещи за обсъждане на всякакви въпроси, предложения, коментари, търсене на определени неща (напр. фойерверки), ходения до ресторант, запазване на часове, намиране на фризьор и гримьор и много други. Включваше и присъствие на целия ден на сватбата на две момичета.
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #132 -: май 10, 2009, 17:48:56 »

Тъй като темата за агенциите е заключена, ще напиша тук, все пак е относимо - аз платих 700 лева на агенцията, като това включваше присъствието и на двете координаторки на самия ден. Тази такса обаче включваше и неограничен брой срещи за обсъждане на всякакви въпроси, предложения, коментари, търсене на определени неща (напр. фойерверки), ходения до ресторант, запазване на часове, намиране на фризьор и гримьор и много други. Включваше и присъствие на целия ден на сватбата на две момичета.

не е ли много скъпо това?!?!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: май 10, 2009, 20:48:23 »

не е ли много скъпо това?!?!
И на мен нещо скъпо ми се струва !
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #134 -: май 10, 2009, 21:32:36 »

 Ако става въпрос за град София и при споменатите "неограничен брой срещи" тази цена може и да е нормална, може да е много, а може и да е недостатъчна. Координаторът може да е "пазарен" да изпълнява своите функции на такъв още в етапа на подготовката на тържеството. Координаторът би трябвало да е служител на сватбена агенция или да работи за себе си. Със своите съвети той би помогнал много и в подготовката. Така е и по-пълноценен.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines