Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:36:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Координатор на сватбата!  (Прочетена 176592 пъти)
 
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: април 28, 2009, 12:37:03 »

Не забравяйте, че към разхода се добавя и цената на куверта. Все пак, викнем ли човек, трябва да му осигурим и нормални условия, няма да седи като кон на празна ясла, я!
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 28, 2009, 12:37:24 »

ми абсобютно просто наистина се уливат в цените. Аз имам две дипломи за висше образование и куп сертификати и пълна проектанска проспособност, е не ми плащата по 200 лв за няколко часа работа. Сто лева или 150 е напълно нормална цена, но вече 200  diablo Е всеки сам си преценява, но.... затова има конкуренция да се мачкат цените  Bravo Освен това е криза  blum я малко да живнат с промоцииките  danceg
И АЗ ТАКА МИСЛЯ НЕ МО0ЖЕ НЯКАКВА СИ КООРДИНАТОРКА ЗА НЯКОЛКО ЧАСА ДА ВЗЕМА ПОЛОВИН ЛЕКАРСКА ЗАПЛАТА какви са тези суми и ги пъчи все едно 1 лв иска ох аман от такива хора които си мислят , че тяхното най хубаво най правилно дано повече момичета да са се взели в ръце и да четт форумите....че все май се намира някой да и diablo пълни гушите на тея.....
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #107 -: април 28, 2009, 20:51:02 »

Напълно съм съгласна! Именно за това се дразня толкова, когато в темите за ди-джеите започнат да ми обесняват как трябвало да им се даде наййй-малко 700лв за петте часа. Като вземат да се пъчат със скъпи апаратури и т.н. Абсурдно е! Не може ти да си учил 5 или 6 години за магистърска степен и заплатата ти да е по-малка от това, което взима един ди-джей за 5 часа! Нито да е наполовината на хонорара на координатор.

ама и да си говорим пак отиваме и даваме парите накрая...като се поддържат такива цените.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 28, 2009, 20:57:06 »

Напълно съм съгласна! Именно за това се дразня толкова, когато в темите за ди-джеите започнат да ми обесняват как трябвало да им се даде наййй-малко 700лв за петте часа. Като вземат да се пъчат със скъпи апаратури и т.н. Абсурдно е! Не може ти да си учил 5 или 6 години за магистърска степен и заплатата ти да е по-малка от това, което взима един ди-джей за 5 часа! Нито да е наполовината на хонорара на координатор.

ама и да си говорим пак отиваме и даваме парите накрая...като се поддържат такива цените.
не всички ги даваме тези като мен и като теб а и като повечето момичета тук си ценим изкараните с труд пари и знаем как става затова не ги даваме на такива Випаджийки които имат големи пртенции ....аз не бих ги дала защото това не мисля че е редно girl_impossible
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 28, 2009, 21:05:20 »

Аз пък да се похваля на мен ми дадоха оферта за две кординаторки за 150 лв. yahoo.Едната ще тръгне още от младоженеца,а другата ще е от рано в ресторанта,след това двете ще се съберат в ресторанта и ще останат до края на тържеството.Мисля,че за тази цена предложението си е супер.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: април 28, 2009, 21:39:49 »

и моята за двама координатори е 150 лева и включва точно това  give_rose
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #111 -: април 28, 2009, 21:41:34 »

 Не разбирам защо се сравнява Вашето образование и заплата с цената на сватбен координатор. От друга страна над 70 % от подизпълнителите /включително координаторът на сватбата/ имат също магистерска или бакалавърска степен. Цената на услугата е нещо, което включва три компоненти - труд, материали и наем техника и няма нищо общо със заплатата на младоженците. Ако приемем, че сватбен координатор струва 100 лв. не мислите ли, че в тази цена трябва да се включат
1. Транспортни разходи /автомобил, гориво за автомобил, паркинг по-рядко и такси/
 Надявам се, че наетия от Вас координатор ще дойде прилично и официално облечен, но не с трамвай при 40 градуса на сянка и смърдящ на пор.
2. Разходи за трудово възнаграждение на човека, който виждате на място
3. Някаква печалба за фирмата
4. Разходи за наем или заем за офис, ток, вода, канал, комуникации и т.н.
 Сравнението между Вашата заплата и образование с цената на услугата са две много различни неща. Удивлявам се, че хора с магистерска степен правят подобно сравнение. Ако наистина сте завършили университет, то трябва да имате минимум два семестъра обща икономическа теория, която обяснява много от тези неща. Имам чувството, че не сте присъствали на много от лекциите и парадираното от Вас образование е малко или много ... Дано сте били в час по другите предмети уважаеми доктори и проектанти.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #112 -: април 28, 2009, 22:23:39 »

Аааааайде пак се започна. Не може ли в една тема да не се намесиш?!?!?!?

Аз пък да се похваля на мен ми дадоха оферта за две кординаторки за 150 лв. yahoo.Едната ще тръгне още от младоженеца,а другата ще е от рано в ресторанта,след това двете ще се съберат в ресторанта и ще останат до края на тържеството.Мисля,че за тази цена предложението си е супер.

Къде и от коя агенция е това?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #113 -: април 28, 2009, 22:43:35 »

 Amelia, ако имаш нещо лично против мен желая да го "чуя" публично. Просто се опитвам да обясня колко прави 1+1. Това се учи в първи клас.
 Аз предлагам двама координатори за 150 лева за целият ден. Остава да свършите следните неща:
1.Изпратете човек до офиса на фирмата /с автомобил надявам се/, който да ги вземе и "достави" на място
2.Осигурете два автомобила за тези лица или поне някакви места някъде по автомобилите на Вашите гости и приятели с условието да са навреме на указаните места
3.Осигурете консумация на тези лица
4.Осигурете два транспорта за връщане по домовете
Забележка :
1.Сватбен координатор №1 живее във Владая
2.Сватбен координатор №2 живее в Обеля 2
3.Офисът на фирмата е около "Интерпред"
4.Връщането за улеснение може да е и с такси
5.Шофьорите на използваните автомобили за придвижване, а така също и другите хора с тях просто да забравят, че са на сватба. Тяхната роля е съвсем друга.
« Последна редакция: април 28, 2009, 22:56:51 от Pachoran » Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: април 28, 2009, 23:03:24 »

Аааааайде пак се започна. Не може ли в една тема да не се намесиш?!?!?!?

Къде и от коя агенция е това?
Аз както казах получих същата оферта за същите услуги от двама координатори и жената с която разговарях ми изглежда много сладка и много в час. Агенцията е Сбъднати мечти
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: април 28, 2009, 23:21:19 »

Amelia, ако имаш нещо лично против мен желая да го "чуя" публично. Просто се опитвам да обясня колко прави 1+1. Това се учи в първи клас.
 Аз предлагам двама координатори за 150 лева за целият ден. Остава да свършите следните неща:
1.Изпратете човек до офиса на фирмата /с автомобил надявам се/, който да ги вземе и "достави" на място
2.Осигурете два автомобила за тези лица или поне някакви места някъде по автомобилите на Вашите гости и приятели с условието да са навреме на указаните места
3.Осигурете консумация на тези лица
4.Осигурете два транспорта за връщане по домовете
Забележка :
1.Сватбен координатор №1 живее във Владая
2.Сватбен координатор №2 живее в Обеля 2
3.Офисът на фирмата е около "Интерпред"
4.Връщането за улеснение може да е и с такси
5.Шофьорите на използваните автомобили за придвижване, а така също и другите хора с тях просто да забравят, че са на сватба. Тяхната роля е съвсем друга.
Ох като започнете с такива глупости само да разводнявате темите и те да бъдат заключвани след това , колко струва един транспорт подяволител. Съвсем информативно аз съм от Смолян, живея в София до там са 270  км пресечена местност със завой или общо 540 километра в двете посоки едно пътуване до Смолян и обратно ми струва точно 42 лева на газ не зная какво толкова се обсъжда транспорта в София защото в София никак не могат да се минат 500 км за един ден, а дори и да се минат едва ли транспорта е най-голямато перо в разходите на един координатор и това са пълни глупости. Абсолютно е логично да си плащаш за спокойствието в деня на сватбата, за което се грижи координатора, аз лично отдавна смятах, че ще наема такъв и наистина ще го направя, просто цената трябва да е премерена. А и в България има финансова криза ако някой не е разбрал  blum Успех на всички в организацията тук сме за да си помагаме не само да си говорим с тон, който е за друго място  give_rose
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #116 -: април 28, 2009, 23:30:34 »

 Координаторите са полезни в много от моментите на събитието сватба и ако наистина разбират от работата си ще усетите бързо резултата от тяхната работа. Тяхната работа обаче не е само в деня на сватбата. Те не са регулировчика на кръстовището пред Народното събрание. Изискват се много предварителни срещи, коментари, изисквания, договорки... Това не струва 150 лева в град София за двама координатори. Договорки може да прави единствено управителя на сватбената агенция. Тези договорки са скрити и открити грубо казано.
 Координаторът на сватбата няма право и не може пряко да се договаря с управителя на ресторанта. И двамата са служители /работници/. Право за договорки има само собственик на сватбена агенция и то с възложени такива права от страна на младоженците.
 Относно транспорта - гримьора или фризьора за определено възнаграждение свършват своята работа за два часа и "бягат" към следващата булка. Сватбеният координатор, ако приемем че работи за Вас от-до как да се придвижи или движи. Кой плаща автомобила, кой плаща горивото, кой плаща шофьора, ако координаторът не е шофьор. Какво координира човек, който няма мобилност и бързина да изпревари събитието и да си свърши работата. За какво е този координатор, който се движи с Вашата скорост и тази на гостите. Какво ще свърши преди Вашето идване.

Мисля, че възлагате много неща върху плещите на човек, който не е в състояние да си свърши работата. За цените не говорим.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: април 29, 2009, 00:09:11 »

Така отново грешно схващане. Аз съм проектант, проектирам обекти с голямо обществено значение, пътувам много и в София и извън нея. Не смятам, че транспорта в София трябва да е определящ за цената на един координатор. Както обикновенно внасяте спор във всяка тема и я разводнявате. Тук сме да си помагаме и смятам, че основното заради, което един координатор получава възнаграждение е йфлд да се грижи за гладкото протичане на празненството на младоженците, а не само да се транспортира напред назад.   girl_impossible
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: април 29, 2009, 07:57:22 »

Този път ще трябва да се съглася с Pachoran.
Ролята на координатора никак не е малка или маловажна, цените няма да ги обсъждам, защото те явно са болната тема на всички ни. Обаче след като говорих с агенцията, която наех (последно снощи) и поразпитах по-подробно се оказа, че :
в самият ресторант ще присъства един човек, който действително ако не е собственика на агенцията няма право да води предварителни преговори с управителя (това е работа, която се върши от собственичката). Сами разбирате, че по този начин е ангажиран моменално още един човек(собственика на агенцията). За транспорта- и това е важно, защото ние имаме време за придвижване, но координатора трябва да е преди нас навсякъде. Незнам за София, но за Варна в летния сезон особено това никак не е лесно.
За кризата само мога да кажа (лично мнение), че преди седмица си бях в БГ и от всичко, което видях ми се струва, че нещата са доста пресилени. При финансова криза да не намериш място в едно кафе, малко нереално ми се вижда. И честно казано ми се струва, че просто е по-удобно да се оправдаваме с това. Разбира се в никакъв случай не толерирам кожодерството от страна на всякакъв вид институции като чуят вълшебната дума "сватба"( както вече казах казах цената за координатор при мен е 150 лева), но все пак всеки сам си прави сметката за всичко!
Успех на всички с подготовката и дано намерим подходящият координатор, за да сме спокойни поне ж сватбения си ден, да му се насладим и да имаме време за повече усмивки!
« Последна редакция: април 29, 2009, 08:30:56 от mucito » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: април 29, 2009, 08:21:51 »

Айде да минат сватбите на момичетата с координатори за по 70-100-150 лева и пак да си говорим. Кое колко не струвало. Защото в темите за свършената и несвършената работа има няколко потресаващи истории за координаторите за по 500+ лева.

Аз пък мисля че си е съвсем редно да се сравняват заплати и цена на услуга на час. Ние също пътуваме до работните си места. И си го плащаме от заплатите. Които вие на свободната практика определяте като "чиста печалба". Това са пъъълни щуротии. Аз съм работила и по двата начина и знам много добре.

Как пък никой нема очи да каже - аз съм по-добър, затова искам повече пари. А не да ми обяснява, че живеел в Обеля. Това е абсурд. Не смее, не смее никой да каже - аз съм по-добър. А защо? Защо не идете като Ади Цанова да изкарате един курс някъде? Защо не поддържате контакти с младоженците си, защо нямате фийдбек от тях, защо нямате портфолио с идеи и снимки? Крадени снимки от нета, снимки на празни безлюдни ресторанти.. па качете видео, качете себе си как наставлявате младоженците, как водите хоро, как говорите с персонала.. да ви видим лицата! Представете си певица или актьор на сайта си да се представи така, както се представят българските сватбени псевдо-агенции - да си снима костюмите и празната сцена например. После - аз съм по-скъпия сватбен агент 'щото живея в Обеля - смяяяях!

Да не говорим, че някои агентчета хич никакви офиси нямат, никакви тоци не плащат, влачат те по кафенета в работното ти време и чакат да им платиш сметката накрая!
« Последна редакция: април 29, 2009, 08:41:01 от BASTET » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines