Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:37:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Координатор на сватбата!  (Прочетена 176588 пъти)
 
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #300 -: октомври 15, 2013, 11:38:51 »

И как точно е развит, като няма особено много професионалисти, които знаят за какво става въпрос?

Lillly,
Права сте, че не са мнозинството, но това е поради факта, че във всеки профил подизпълнители има безброй самозванци, които с ниските си цени примамват клиенти, които след това с право се съмняват че има добри координатори. Вярно е и че времената са такива, че е неизбежно да се търсят по-евтини услуги. Това помага на некадърните, незнаещите и неможещите да намират работа и да карат хората да недоволстват. Това недоволство обаче е следствие от Вашият избор, който в никакъв случай не осъждам, защото парите в днешно време не стигат за нищо ...........
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: октомври 15, 2013, 12:14:50 »

Координация и организация (декорация още повече !)са съвсем различни по значение думи,ще го видите във всеки един български речник!:) pleasantry
Най - простото за булките ,което аз ще ги посъветвам е просто да разграничат дейността на КООДИНАТОРА и на Сватбения Агент (който в много случаи може да поеме тази роля,но едно е организация на самото парти ,друго е неговата КООРДИНАЦИЯ)! Girl_hide
А със сигурност има агенции,които не правят тази разлика и координатор им влиза просто като допълнителен текст в рекламното каре smile
А един сватбен агент пък според мен е най-идеалният човек да бъде и координатор,но не да координира своите работници коя панделка къде за завържат,а да координира процеса,събитието било сватба или друго -както вече споменахте този процес си има много аспекти .Гостите в днешно време вече почти се настаняват сами в повечето случаи  good.
И пак твърдя ,че за Пловдив познавам поне три фирми ,за които ЕВТИНО не означава НИСКО КАЧЕСТВО !!!Въпрос на себеуважение на тези хора,въпрос на лично усещане и съвест .
А и познавам още толкова в Пловдив,които работят на "американски "цени ,но качеството им е под всякаква критика,да не говорим ,че човекът,който играя роля на Координатор е толкова смотана(без извинение  blum)и толкова намусена,негативна и мрънкаща,че спокойно можеше да не се наема за тази услуга. Offtopic
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: октомври 16, 2013, 11:07:47 »

Иска ми се  да има тема - "Как да изберем сватбена агенция?" .. или - "Всичко за сватбените агенции"..
 sad Толкова ми е трудно и сложно да избера. Наистина има страшно много фирми. Как да си избере човек най-лесно?? Защо някой не даде съвет за това?
Извнявам се ако има нещо.   girl_impossible
« Последна редакция: октомври 16, 2013, 11:25:21 от misspanda » Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: октомври 16, 2013, 13:40:23 »

Иска ми се  да има тема - "Как да изберем сватбена агенция?" .. или - "Всичко за сватбените агенции"..
 sad Толкова ми е трудно и сложно да избера. Наистина има страшно много фирми. Как да си избере човек най-лесно?? Защо някой не даде съвет за това?
Извнявам се ако има нещо.   girl_impossible
Има в темите много отзиви ,макар и повече позитивни :)Да ,наистина е трудно !Моята сватба беше преди много години ,тогава точно навлизаха агенциите (или аз много не бях запозната ,може и по-стара да е тази услуга smile)Но както съм споделяла,много трудно избрах моята и се радвам ,че имах късмет и попаднах на професионалисти !Аз лично си правех лични срещи с управителките на агенциите и не ми ли харесаше някой първите 5 минутки - го отписвах от списъка! girl_wink
При моя избор водещо беше първото изречение ,дали ще е "Вижте сега колко сме велики и какви красоти имаме на снимки "(много от които крадени от чужди сайтове !)или "Кажете сега как си представяте Вашата сватба и имате ли нещо конкретно като идея "- както и ме "грабна "госпожата  ,чиято агенция наех  :offtopic:Съжалявам за отклонението .
Активен
pepito
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #304 -: ноември 29, 2013, 20:23:54 »

Иска ми се  да има тема - "Как да изберем сватбена агенция?" .. или - "Всичко за сватбените агенции"..
 sad Толкова ми е трудно и сложно да избера. Наистина има страшно много фирми. Как да си избере човек най-лесно?? Защо някой не даде съвет за това?
Извнявам се ако има нещо.   girl_impossible

Много е трудно наистина. Аз работя като ивент мениджър. Организирам всякакви събития, (до сега сватба съм организирала като услуга на моя приятелка, безплатно), но на фона на работата ми, ми се стори истинска почивка smile Та идеята ми беше, че често ми се налага да общувам със сватбени агенции, наемам ги като под изпълнители основно за украса, за другото не ги бива особено. та Последните 3 седмици се срещам със всякакви сватбени агенти и агенции. Направо съм възмутена от качеството на предлаганите услуги. Не знам хората как им се доверяват. Дори прехвалената Ади Цанова, може да разбира от организация на събитие, но е толкова властна и налагаща мнението си, че се чудя как може въобще някои да работи с нея. Не изслушва, не чете внимателно като пишеш, но те залива с въпроси, на които дори не те оставя да дадеш отговор.

Според мен трябва да се избере първо човек който вътрешното ти чувство казва, че е ОК. Да ти е приятно да общуваш с него и да виждаш, че се интересува от това какво искаш ти и какво ти си представяш, а не какво ще ти предложи според разбиранията му и естествено според процента, който ще вземе от под изпълнителя, защото повярвайте ми, в много случаи това е водещо.

Другото важно нещо е препоръките. Искайте препоръки. но не такива написани на листче, а ако може да ви дадат телефони за контакт с конкретните лица. Никой до сега не ми е отказал да ми каже мнението си, след като му се обадя и попитам какво мисли за дадена агенция и как е минала организацията с тях. Ако хората са доволни го казват, ако имат някои забележки също ги споделят.

Но най- важното е човешкото отношение и това, да усетите, че те искат да направят този ден специален за вас, защото им носи удоволствие работата, а не защото ще изкарат пари от вас. Никой не обича да гледат на него като портфейл.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #305 -: ноември 29, 2013, 23:00:22 »

 Препоръки ? От кого ? Вие като ивент мениджър изисквали ли сте препоръка от ваш подизпълнител ? Или сте търсили някой да ви свърши работата за 100-300 лева ? Защо говорите смешни неща ! Как е възможно отношенията между две фирми да се базират на препоръка ? Нали се досещата, че ако ми влезете в офиса и ми поискате препоръка, аз мигновенно ще ви изгоня от офиса като мръсно коте. Дори и за сватба да става въпрос КЛИЕНТЪТ НЕ МОЖЕ ДА ИЗИСКВА ПРЕПОРЪКА ОТ ПОДИЗПЪЛНИТЕЛ. Подизпълнителя да не кандидатства за работа, за да представя препоръки. СМЯХ !
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: ноември 30, 2013, 07:39:00 »




Другото важно нещо е препоръките. Искайте препоръки. но не такива написани на листче, а ако може да ви дадат телефони за контакт с конкретните лица. Никой до сега не ми е отказал да ми каже мнението си, след като му се обадя и попитам какво мисли за дадена агенция и как е минала организацията с тях. Ако хората са доволни го казват, ако имат някои забележки също ги споделят.

Но най- важното е човешкото отношение и това, да усетите, че те искат да направят този ден специален за вас, защото им носи удоволствие работата, а не защото ще изкарат пари от вас. Никой не обича да гледат на него като портфейл.
:bravo:Напълно подкрепям мнението !А дори и препоръките са важни ,както за всички други професионалисти ,работещи за твоя Сватбен ден !Препоръки от всички ,използвали услуги било на ди джеи,фотографи и на сватбени агенции.Особено в град като Пловдив , в който наистина има може би две агенции ,от които младоженци са доволни  good
Дааа,това за първото чувство ,когато се срещнете с някой и неговото човешко отношение е водещо при избор !
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: ноември 30, 2013, 14:17:18 »

Pachoran, прочети пак мнението на Пепито. Става въпрос за лична препоръка в качеството на потребител. И тук съм напълно съгласна. Много по-ценна е личната препоръка от 10 банери по сайтове.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #308 -: ноември 30, 2013, 21:40:15 »

 Някой от вас представя ли си какво означава да звъниш на потребители по телефона като представител на агенция или частно лице, за да сондираш мнение за работата свършена от агенция, пък било и то сватбена ? Кой в днешно време раздава телефонни номера на ляво и на дясно ? Не пренасяйте конкуренцията между фирмите тук. Лично аз като потребител на сватбени услуги ще се замисля върху факта - какъв човек трябва да бъдеш , за да сондираш мнение от потребители. Отговорът е -друга агенция ! И не на последно място, не споменавайте ей така за спорта , имена на физически лица и фирми. Това е първият признак за това, че вие сте некадърен конкурент. Никой професионалист няма пряко да обвини в публичното пространство конкурент. Ще използва слабостите му, за да привлече повече клиенти, и да спечели повече, а не да се занимава с "медийни изяви "
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: декември 01, 2013, 11:19:48 »

А, бе, човек, в 21век живеем biggrin Какви телефони, какви контакти? Търси се по форуми. Четат се мнения, ако няма мнения, се пита. Разходи се по другите теми, за да видиш примери за това. Става въпрос не само за сватбени агенции, става въпрос за абсолютно всичко. Изумява ме, че човек с толкова стотин мнение в този форум пише неща за телефони и звънене.
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #310 -: декември 01, 2013, 11:45:52 »

Трагичното на този 21 век е, че нито единият, нито другият метод е гаранция за удовлетвореност.
Нито един подизпълнител няма да спомене негативните черти на колеги, с които работи.
А проверяването в интернет е свързано с много рискове.
Ще провериш портфолиото на някой фотограф? И какво ще видиш? Отбрани кадри от сватби, на които си бил сериозен и креативен. И толкова... Ще погледнеш пълно портфолио? От някой ден, когато този фотограф е бил съвестен. А напоследък претупва комерсиално...
Ще влезеш в сайта на някой сватбена агенция и ще се впечатлиш от "крадените фотографии", от поставените мнения и изиграни роли на уж доволни младоженци?
Няма спесение от този капан. Откакто работя в този бранш и имам възможността да "слушам" какво се говори зад кулисите знам, че подизпълнителите като цяло гледат да минат тънко, бързо и безболезнено при възможно най-висока цена. Факт.

Само преките мнения на живо от доволни младоженци дават максимална гаранция за добър избор.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: декември 01, 2013, 12:27:06 »

Да, портфолиото твърде малко говори. Затова пишем във форуми. За да обсъдим и да дадем мнение. Страхотен пример за това е "моите номер едно за София" тук във форума. Тук, разбира се, има рискове: субективно мнение, скрити реклами и тн. Впрочем кризисният PR на фирмите по форумите е удивително слаб и в единични случаи помага за нещо. За нормалният PR пък да не говорим. За съжаление не само със сватбените агенции е така.

Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: декември 01, 2013, 20:04:46 »

Те фирмите не правят разлика между реклама и Пр ,което им е основен проблем .Само крайната сума в сметките им е важна sadsad
А мнения -разбира се ,че от форуни ,най -вече ,аз лично всички негативни отзиви след некоректно отношение за моята сватба съм споделила и се постарах ,повече хора да ги чуят smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #313 -: декември 01, 2013, 21:03:48 »

 6 години с негативни мнения се занимаваме след регистрация във форума ? Много интересно ! Това, че си получил лоша услуга не озачава, че с десетилтие трябва да висиш и да злословиш ! И какъв е в крайна сметка проблема? Аз лично не знам. ПР и реклама винаги означават едно и също при малки и средни фирми. При големите е друго !
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #314 -: декември 14, 2013, 03:12:54 »

Преди време доколкото си спомням имаше отделна тема за сватбените агенции. Бях насъбрал доста по темата и тъкмо ми остана малко време - не мога да намеря въпросната тема. Та има ли такава, или аз съм в грешка? Че зимата съм приготвил едни неща..................... В БГ има не повече от 5% истински сватбени агенции, които си заслужават парите и уважението, защото вършат коректно и професионално своята работа. Всички останали 95% са стотинкаджии и пладнешки разбойници. Причината е, че това са булки, който след собствената си сватба решават да станат агентки ( имам най-малко 3 такива клиентки smile или обикновени декораторки, които Вие с въпросите си сами поставяте в ролята на сватбени агентки. Точно по тази причина по-нагоре в темата сте установили  , че "за украса стават ,но за другото не". Е това е истината, жалко за можещите, защото го отнасят и те в общия кюп! Та ако има тема моля дайте линк, че имам да нахраня едни 10тина броя от класацията  ТОП10 - По-По-Най-Далеч Тях smile
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines