Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 17:47:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Координатор на сватбата!  (Прочетена 177845 пъти)
 
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #270 -: септември 19, 2013, 15:23:07 »

 
Точно вчера, покрай тая тема, се загледах из сайтовете на разни агенции, които предлагат координатор в деня на сватбата.
Доколкото разбирам това е човек, който да помогне точно с доукрасяването, слагането на важните неща по масите, подаръчета, тейбъл картички, помага и/или води програмата и игрите... И като гледам за цени от 100-150 лева това не е много, пък си е бая отговорност и голяма помощ.

Хмм това звучи интересно и така няма да ангажираш някой от гостите да мисли за тези неща в деня на сватбата smile Някои ресторанти съм чувала, че могат да съдействат с поставяне на номера, лична украса и пр., но ако не е така и ако правиш всичко сам едно "рамо" в деня за 100лв. звучи много добре smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: септември 19, 2013, 17:23:19 »

Това ми попадна в фейсбука и за да разведрим темата реших да го кача. Незнам дали ще се чете добре,но ще пробвам.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #272 -: септември 19, 2013, 19:33:09 »

 Едновременно много свежо, но и много трагично ! В същност на фона на всички проблеми си създаваме още проблеми. Визирам всички - младоженци и професионалисти! И какво пречи на всичко - МАНТАЛИТЕТА. Това ни е проблема.
 Аз лично, ако правя сватбено тържество първото нещо, което бих направил да си намеря много добър сватбен СЪВЕТНИК или сватбен КОНСУЛТАНТ, нещо като сватбен АДВОКАТ. Това ще ми спести време, пари и нерви. С удоволствие бих дал примерно 5 % от сватбения си бюджет, за да спестя най-вече пари, и то много пари. За пореден път се убеждавам, че е необходим подобен човек, който само със съвети да напътства хората, които не са се сблъсквали с това събитие. В същност не говоря за сватбен координатор, но той е част от цялата верига.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: септември 20, 2013, 10:29:12 »

Хехе, забавни "факти"
Истината е, че както може да не попаднеш на кадърни хора за услуги като например ресторанта (да ти поднесат ястията студени), по същия начин може да попаднеш на агент, на който само името му е такова!
За мен е важно да имаш съветник или помощник, особено ако нямаш време да отриваш сама топлата вода. Аз не съм наемала такъв, разполагах с достатъчно свободно време за да се справя сама и това ми достави удоволствие. Всичко се получи както исках. Единственото, което съжаляваме, че на самата вечер нямах професионалист, който да следи дали всичко е по план. Трябваше аз да се занимавам с разни дребни нещица, които обаче не бяха много (късмет!). Така, че агент който да е с теб неотлъчно през деня - подкрепям  good
Така няма да натоварваш нито себе си, нито някой близък. Друг е въпроса дали ще намериш кадърен човек smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #274 -: септември 20, 2013, 12:18:35 »

Ние нямахме координатор в деня, но за сметка на това Дж-я беше и водещ. Предварително ни беше поискал списък на желанията ни за вечерта, както и как ще протече църковния ритуал ( беше изнесен ), та той си знаеше кое след кое следва и нито един път не ни е занимавал с каквото и да е.
Мисля, че за организирането на една сватба е  изключително важно много добре да проучите професионалистите, с които ще работите, независимо дали става въпрос само за фото и видео, украса или как ще ви сервират храната в ресторанта.
Добрата предварителна подготовка ще ви спести много нерви, ще сте спокойни и ще се наслаждавате само на вашия ден. 
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #275 -: септември 20, 2013, 18:48:58 »

Lillly , който го е страх от мечки не ходи в гората. Винаги можеш да попаднеш при всякакви хора-кадърни или некадърни. И тук във форума се вясват некадърници, но понякога и некадърника е по-добър от некадърника на квадрат. Когато се говори за професионализъм ,не трябва да се има в предвид само начина на работа, а и чисто човешки качества. По възпитанието, облеклото, диалога и пр....на един човек можеш да получиш много повече информация, от неговата работа.
 Нека да отбележим един много важен факт-вие правите сватбено тържество в живота си един единствен път . А ние участваме в подобни събития всяка седмица. Кой според вас е по-добрият ? Идеята да помогнем в организацията няма само комерсиална част само, има и чисто човешка.
 В този ред на мисли искам да кажа, че разумните хора решават проблемите си много преди събитието и пястят пари и време. И на мен често ми идва да кача автомобила си на тротоара и да легна под него, но има сервизи, а и не е много редно. Скъсат ми се дънките-шия добра на машина, но отивам при шивача. Развали ми се телевизора - техник съм, но го нося на сервиз. Просто удоволствието от работата няма нищо общо със сериозната страна на нещата.
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: септември 23, 2013, 09:02:10 »

Nina Style хехе ,много вярно !
Pachoran good
Много ми хареса изразът "сватбен адвокат " danceg
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: септември 23, 2013, 09:15:05 »

Абсолютно съм съгласна с мнението на Пачоран! Единствения проблем за мен лично е, че в България сякаш този бранш още не е добре развит. Тенденцията е (едва ли не), координатор се възприема като хората, които ще ти украсят ресторанта в деня на сватбата  crazy
Аз разбирам разликата, тя е огромна, но още сме така да се каже доста зелени за този тип услуги. Честно казано, ако някой ми беше препоръчал добър координатор, щях да ползвам услугите му, така че споделяйте мнения! Опита и впечатленията (без да целят реклама/антиреклама) са най-важното!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #278 -: септември 23, 2013, 10:11:11 »

 Напротив, има професионалисти в бранша, които успешно биха се справили с това. Да, малко са тези с подчертана "сватбена насоченост", липсва им опит до някъде в някои части на събитието наречено сватба. Основният проблем е, че липсват клиенти, които да са готови да използват подобна услуга и да заплатят обявената цена.
 Сватбата е събитие като всяко друго събитие - конференция, симпозиум, годишнина, концерт, корпоративно събитие, фестивал... и пр. Почти няма разлика в процеса на организация и отговорностите. Както при сватбата, така и при останалите събития имаме планиране, бюджетиране, избор на подизпълнители - настаняване, изхранване, техническо подсигуряване, украса, програма и пр. и пр. Често стотици и хиляди хора се третират по начин, по който се третират гостите на сватбата. Това е всеки ден, всеки ден имаме организирани събития в различни градове, настаняват се в хотели хиляди хора, изхранват се, създава се програма на обучението им или развлечението им... И въпреки всичко сватбата като събитие остава малко в страни от полезрението на агенциите по организация на събития. Естествено си има причини за това - малко клиенти за подобен род услуга, малки обороти.. За разлика от агенциите по организация на събития, сватбените агенции нямат необходимия опит, те са тясно спецелиазирани в своята си дейност и като , че ли са неопитни и по-малко сериозни.
  В крайна сметка имаме незаинтересованост на агенциите по организация на събитие към сватбата като събитие в резултат на определени причини и неопитност на сватбените агенции по организиране на събития, просто защото са тясно специализирани и някак си не се справят добре, липсва им опита и начина на работа в организация на другите събития.. Третата страна -клиентът има манталитет, който не дава възможност за влизане на сериозни агенции в този бранш.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #279 -: октомври 11, 2013, 12:42:09 »

Lillly,
В България и този браш е развит доста добре!!!
За съжаление както във всички останали браншове и в този има такива, които не са на ниво и те не са малцинството от прадлагащите подобна услуга. Има много добри агенции, които предлагат качествена услуга подплатена с вещина и яснота за всеки детайл.
Тук обаче пак се връщаме на вечната тема - ЦЕНАТА !!!
В 90% от случаите - това е нещото, което дели участниците във всеки един бранш на добри, не-толкова добри и некадърни. Всичко останало е празни приказки.
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: октомври 11, 2013, 14:38:39 »

Не винаги цената е определяща за предлаганото качество !По -скъпо в никакъв случай не означава по-добра услуга!Много агенции често спекулират с цените.А и за координатор чак толкова не е нужно да е скъпо ,все пак само координира Girl_hide
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: октомври 11, 2013, 15:00:31 »

И аз не смятам, че цената е определяща в случая.
Ако пазара е добре развит ще има голяма конкуренция и цените ще паднат, няма да има толкова голяма възможност за спекулации. Аз не забелязвам такова развитие, главно защото няма интерес точно за координатор. За повечето булки това са излишни средства и не се интересуват от подобен тип услуга.
С времето смятам, че манталитета ще се промени и на всеки ще му е ясно защо му е необходим сватбен агент и колко е "нормалното" заплащане на такава услуга.
Както вече казах аз не успях да се насоча, така че ако има доволни нека изкажат препоръките си.
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #282 -: октомври 11, 2013, 15:10:53 »

Колкото гостите са по-млади и луди, толкова повече значение за тях има дисководещият и толкова по-малко нужда имат от координатор /по време за сватбеното тържество в ресторанта/.
Интересно е да се сподели КОИ са случаите, в които координаторът има решаваща роля в едно тържество?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #283 -: октомври 11, 2013, 18:29:45 »

 Цената на услугата сватбен координатор зависи от ДОГОВОРА между младоженци и агенция или физическо лице. Агенците изобщо не спекулират с цените, а напротив - работят на изключително ниски  цени. Защото се търси ниската цена и не се използва в пълен обем услугата. Ако услугата бъде и осчетоводена, то картинката ще е наистина плачевна. Добре, че се намират все още млади момичета работещи за 20-30 лева.
 Координаторът има много по-важни функции от всеки фотограф или друг изпълнител, ако се използва в пълния си капацитет. На село, или в провинцията сватбените тържества са скромни и не със сложна организация. В столицата и в по-големите градове има сватби с много подизпълнители и много по-големи изисквания по договор. Там координаторът има думата. А не фотограф или който и да е било.
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #284 -: октомври 11, 2013, 18:52:49 »

А какво общо има фотографа в този "филм", за който обясняваш?
Моето становище е, че фотографа трябва да бъде невидим по време на тържеството и е това, което се опитвам да правя когато снимам. А въпросът ми беше кои са решаващите роли на координатора по време на тържеството и тук фотографи НЕ са замесени  pleasantry
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines