Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 11:50:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За музиката по сватбите  (Прочетена 193374 пъти)
 
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #405 -: май 19, 2010, 19:59:11 »

Едно е просто да си слушаш някаква песен, друго е, когато тя е символ в специален момент от живота ти. За такъв знаков танц, не бих допуснала да избера песен, без да съм наясно какво послание носи. Всъщност, това не важи само за музиката, за всеки детайл трябва да си наясно защо го избираш.
И да, звучи ми извратено момичето да е в прегръдките на баща си, докато се пее: " Говори ми тихо и никой няма да ни чуе. Нашата любов я живеем аз и ти... "  На днешно време с едно движение в Гугъл и може да видиш текста на всяка песен, дори да е на китайски. Безвкусно е, когато има такова разминаване.

И..., не го приемай лично, критиката ми би могла да ти е полезна в професията, а би могъл просто да я подминеш, аз само си написах мнението.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: май 19, 2010, 20:18:15 »

Аз не виждам нищо извратено в това тази песен. smile Все пак става въпрос за любов heart, нима не съществува такава нежду баща и дъщеря? give_rose Не видях в текста такава интимност, тоято да е неприсъща за такава връзка, но това си е начин на тълкуване - моя личен. pardon Ако някой свързва тази песен със спомен- това вече е различно нещо..... blum
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #407 -: май 19, 2010, 20:18:49 »

 Ей, не се карайте  Wink И двамата сте прави посвоему. Аз самата търся италианска песен с подходящо звучене, тъй като моментът от "Кръстника", в който бащата танцуваше с дъщеря си на сватбата и, е нещо което ме е трогнало като гледка от преди много години. Но дори и да не е такава, ще се опитам да пресъздам усещането от тази сцена с надеждата да се получи незабравим момент.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: май 19, 2010, 20:29:47 »

Права си мила. smile Аз съм на мнение, че този момент, както и всички останали, ще са незабравими сами по себе си. И съм сигурна, че тогава ще сме потопени в такива чувства, Dance че едва ли ще чуваме точно музиката. Естествено хубаво е песен която харесваме и я свързваме с момента, а това е толкова лично и индивидуално...... Не знам дали се изразих ясно blush
« Последна редакция: май 19, 2010, 20:31:28 от anelcka80 » Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #409 -: май 20, 2010, 07:45:25 »

И аз много харесвам момента от 'Кръстникът'! smile  Може да го видите в този клип на 10:34
http://vbox7.com/play:edea0027

Те танцуват само на музика, която не е музиката от Parla Piu Piano. Според мен това е един добър вариант, да е просто красива музика, без да е песен.

Гледали ли сте този списък?
http://www.ourweddingsongs.com/father-daughter-songs

За съжаление всички са американски, но поне по заглавия, някои са трогателни. Сега ще послушам малко. Допада ми идеята за Нат Кинг Кол и Натали Кол, на първо четене, защото е като диалог между баща и дъщеря.
На моята сватба, преди 11 години, нямах танц с баща ми, а сега ще имаме малко тържество без родителите, така че за мен въпроса не стои.
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #410 -: май 20, 2010, 13:53:14 »

Като идея мога да предложа Summertime
http://vbox7.com/play:b1fd7874

Има време танцът да бъде обявен и булката с баща си да стигнат до дансинга - 27-28 секунди и заедно със саксофона да започнат. Ако имат умения, танца би могъл да бъде много ефирен, музиката дава възможност.
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #411 -: май 27, 2010, 14:06:02 »

Хайде да направим списък на песните според всяка от нас, на които гостите ни биха танцували.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: май 27, 2010, 14:10:03 »

според мен е абсолютно невъзможно да се направи такъв списъкк. всеки човек има различен вкус, да не говорим за разликата в поколенията, може на някоя песен на една сватба да танцуват висчки, а на друга никой
Активен
gudrun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: юни 22, 2010, 00:55:24 »

falenopsis
Благодаря, че сподели с нас сайта - супер е  yahoo
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #414 -: юли 11, 2010, 14:18:14 »

 Може ли някой да ми помогне за една малко странна идея?  Ashamed Търся българска народна песен или мелодия със сходно като ритъм и емоция звучене:
http://www.youtube.com/watch?v=-07lVDqIpt8&feature=related
 Предполагам, че една хубава ръченица ще свърши работа, но не знам къде да я намеря  pardon С удоволствие бих си използвала тази, но подозирам, че меко казано ще притесня DJ-я  smile
« Последна редакция: юли 11, 2010, 15:13:51 от michelle » Активен
vanq_nurse
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #415 -: юли 12, 2010, 18:47:55 »

bqh na svatabata na moq priqtelka predi godin i tq izpolzva uslugite na DJ. Ostanah o4arovana ot tova mom4e i si kazah 4e TOI 6te e i na moqta svatba smile eto momenta doide i bez da se pokolebaq 6te go rezerviram za moqta svatba  smile


Кирилицата е задължителна!

Хитреците нямат спирка а даже и трудът не си е направил да пише на кирилица   danceg Bravo


« Последна редакция: юли 13, 2010, 11:43:29 от Teo » Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: юли 13, 2010, 13:54:19 »

Може ли някой да ми помогне за една малко странна идея?  Ashamed Търся българска народна песен или мелодия със сходно като ритъм и емоция звучене:
http://www.youtube.com/watch?v=-07lVDqIpt8&feature=related
 Предполагам, че една хубава ръченица ще свърши работа, но не знам къде да я намеря  pardon С удоволствие бих си използвала тази, но подозирам, че меко казано ще притесня DJ-я  smile

michelle, мисля, че ирландската/келтска народна музика има своята специфика, доста различна от българската народна - да не говорим, че колкото фолклорни области в България, поне толкова различни ритми ... ако търсиш български фолклор и искаш сценично изпълнение, бих могла да ти препоръчам различни такива. събирам всякаква бг народна музика, така че бих могла да ти пратя нещо. ако проявяваш интерес, пиши ми.
« Последна редакция: юли 13, 2010, 13:57:31 от Trubadura » Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: юли 13, 2010, 14:13:52 »

дами, всъщност как процедирате с DJ-ите и музиката?
сами си правите трак листата предварително и я давате на водещия или по-скоро маркирате какви стилове, кои са "задължителните" песни и в каква последователност ги искате?

моята листа вече е не за 6 часова сватба, а за цели 3 дни sad много ми е трудно да отсея, а и като се има предвид, че гостите също ще имат възможност да поздравяват с техни песни ... лудница.
какво бихте препоръчали?
Активен
katqsl
Ентусиаст
**
Публикации: 61



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: юли 13, 2010, 14:28:11 »

И аз съм в голяма чуденка по този въпрос...Първоначално тръгнах по същия начин да правя някакви дълги списъци с песни, но в един момент се отказах. За сега ми се струва по-добре да си избера само 10-15 песни, които са ни най-любими и по-не дотам масови, а с Dj-я ще уговорим кои стилове са ок и кое е крайно нежелано да се пуска и така...интуицията ми казва, че това е по-добрия вариант, но и аз ще чакам за отзиви по въпроса да видя какво да реша в крайна сметка.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #419 -: юли 13, 2010, 15:04:56 »

 Въпросът, който обсъждате, го коментирахме преди време(сигурно е по-назад в темата или в тази за DJ-ите). В крайна сметка се стигна до извода, че е "допустим" списък от максимум 10-20 песни, не повече. Иначе : "За какво ви е DJ, ако вие изберете по-голямата част от музиката"? Спомням си и коментар на DJ от друг форум, че когато му дадат повече от допустимия брой песни, които посочих по-горе, директно изхвърля диска в кошчето и пуска каквото той реши  angry Добре, а какво да кажем за случаите, когато младоженците дават примерен диск с песни и не се пусне нито една от тях?
 Съгласна съм напълно, че трябва да се доверим на усета на DJ-я, затова сме го избрали. Интересно ми е, обаче, как при разговора ще стане това? Ако си говорим само за музикални стилове и групи, смятам, че няма как да стане. Ето, примерно аз харесвам страшно много някои песни на Depeche Mode, но други пак техни не мога да понасям. Как да се застраховам, че точно такива няма да пусне? Поне за себе си съм решила да направя разумен списък със задължителни песни, да направя възможното да ориентирам DJ-я за музикалните ни предпочитания и да стискам палци, че няма да ми се прииска да си запуша ушите в някой момент  Wink
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines