Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:21:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бившите приятелки  (Прочетена 134556 пъти)
 
green_queen
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #60 -: април 09, 2013, 12:14:22 »

 Тъй като на моят бъдещ съпруг майка му и баща му са в много добри отношения с родителите на бившата му приятелка,те искат да ги поканят на нашата сватба! Без да питат какво е мнението ми за това. Мислите ли,че това наистина е проблем или аз приемам нещата много навътре?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #61 -: април 09, 2013, 13:58:11 »

На твое място също бих ги приела доста навътре, ако това питаш diablo А мъжът какво казва?
Активен
green_queen
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #62 -: април 09, 2013, 14:04:18 »

че реагирам прекалено остро и не иска да се кара със семейството си за това
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #63 -: април 09, 2013, 14:14:58 »

Ами май нямаш особен избор, ако можеш убеди свекито, че няма да ти е приятно...то остана и бившата приятелка да дойде crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 09, 2013, 14:25:39 »

че реагирам прекалено остро и не иска да се кара със семейството си за това
тъй като питаш открито и искрено, ще си кажа мнението и аз открито, макар и остро- за мен това е началото на един проблем с мъжа ти, не може да се съгласи на подобна глупост с техните,само и само да не се кара с тях! Оттук нататък за колко много неща може да се коалира с техните, за да те дразнят, не искам и да си представям. На твое място бих била толкова обидена от реакцията му, че щях да кажа финал на сватбените си планове. Остава да покани и бившите си гаджета да ти бъдат шаферки-абсолютно нахалство!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #65 -: април 09, 2013, 14:27:12 »

...за жалост наистина си права... Дано има различен финал случката girl_impossible
Аз реших да не съм толкова остра и затова се спестих pleasantry

И сега се замислям за обратната ситуация - ако те си заженят щерката дали ще поканят свекърите ти pleasantry Защото силно ме съмнява...
« Последна редакция: април 09, 2013, 14:32:28 от casky » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #66 -: април 09, 2013, 14:46:03 »

Мале, а аз се кахърих, че искат да поканят на мъжа на дъщеря си родителите.  angry

Кофти ситуация, но не мисля, че трябва да се сърдиш на мъжа си. В крайна сметка мъжете гледат да избягват конфликти и просто едва ли му се занимава и за него е по-лесно да вдигне ръце. Опитай се да говориш спокойно с мъжа си без излишни емоции и се опитайте да изясните защо толкова настояват родителите му и той тези хора да са там и ако не са им топ приоритет да не ги канят.

casky е права, че ако дъщеря им се зажени едва ли ще поканят родителите му (съвсем логично и разбираемо)
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #67 -: април 09, 2013, 14:52:24 »

Vivi20 те са им също сватове biggrin Ние ги поканихме без даже да съм се опитвала да си вдигам нервите...а пък и ние често ходим в тях. Ама едното няма нищо общо с другото girl_impossible
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #68 -: април 09, 2013, 15:00:44 »

Няма нищо общо, вярно е.  Girl_hide Но ние не сме близки с тях и не ги познаваме добре, за това не искахме да идват, но както и да е, примирихме се. Но тази ситуация някой ако ми я беше сервирал с бившата какви гири щях да вдигам не е истина ... дано се разреши въпроса безболезнено.  sad
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #69 -: април 10, 2013, 00:28:30 »

В нашата връзка хавата се разваля още при самото споменаването на бившите, няма значение моите или неговите, пък камо ли да се поканят на сватба нечии родители  :bad:страшно ненормално ми звучи  crazy green_queen, не го позволявай това нещо, защото никой няма право да разваля твоя празник... представи си на сватбата твоите родители, свекъра и свекървата и как да ги нарека другите не знам... не само ти, но и твоите родители биха се почувствали меко казано странно при такава ситуация.. стискам палци да можеш да ги разубедиш твоите хора ,че това наистина не е добра идея  NO
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 10, 2013, 11:13:17 »

Аз се намесвам само защото имам различно мнение. Какво толкова че са родители на бившата? Те щом са си останали приятели сигурно са забравили дори че децата им някога са били заедно. ПРиемат ги за приятели, приеми ги и ти. Какво точно те притеснява, задай си този въпрос!Нали знаеш че мъжа ти и момичето никога няма да се съберат?
Вярно е че мъжете не обичат да си създават проблеми с родителите си(повечето, де), така че на него най-малко му се сърди, но щом и той не го приема за голям проблем, явно наистина те са си просто приятели.
И накрая, аз много обичам да се фръцкам пред бившите на мъжа ми. Много ми е гордо като ги видя. Знаеш ли защо? Защото се радвам, че са ми го оставили и съм си наумила, че те съжаляват че са го изпуснали ( може да не е вярно, но аз като си знам стоката се гордея).
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #71 -: април 10, 2013, 12:23:59 »

И аз така, като ангелче идвам с различното мнение.  :)Ако родителите са приятели от години и връзката е била нещо като "сватосване" между познати, не е голям проблем. Даже на едни от приятелите ни се случи точно същото - децата им бяха известно време гаджета. Сега приятелите все още си викат "свате и сватанак" Wink. Хехе, младите си имат други половинки, ама си мисля, че ако някой се зажени, ще ни канят всички, цялата компания....
Все пак хората сме различни и би трябвало green_queen да реши, дали ще се чувства добре в тази компания.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #72 -: април 10, 2013, 12:30:32 »

Аз пък също съм горда като ги видя и мисля по подобен начин, ама като ги видя. Защото доста по-различно е мъжът ми да ми организира среща на една маса...е, това поне за сега не си е позволявал girl_wink Даже се е случвало аз да му предлагам biggrin Защото както съм споменавала сме комшии и съответно имаме и общи приятели и познати, отделно гаджетата му ги знам още от както съм била на 13 и даже не съм го познавала лично. И да отбележа, че съм излизала с негово бившо гадже - не веднъж!, без него, защото имаме общи приятели, но аз нямам нищо против момичето, даже й симпатизирам. А и ако е била нещо важно за него, нямаше сега да е с мен girl_wink
Относно приятели и т.н. - ами не е ли редно да мислят и за чувствата на бъдещата си снаха, ако очакват същото насреща? Все пак приятелите са едно, семейството друго...
Иначе е вярно, че тя сама трябва да си реши точно както го чувства girl_wink

По- съм склонна да разбера, ако са се познавали както Свекърва казва отпреди това т.е. не са се запознали покрай децата си, ама това вече много хикс ми изглежда...
« Последна редакция: април 10, 2013, 12:50:28 от casky » Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: април 10, 2013, 14:49:56 »

Тъй като на моят бъдещ съпруг майка му и баща му са в много добри отношения с родителите на бившата му приятелка,те искат да ги поканят на нашата сватба! Без да питат какво е мнението ми за това. Мислите ли,че това наистина е проблем или аз приемам нещата много навътре?

Може би не са допуснали, че не би ти било приятно.
Кажи им на тях, че от гледна точка на това, че тези хора са родители на бившата приятелка на мъжа ти, не би ти било приятно да присъстват. Ако не са близки приятели от дълги години, не виждам защо това да е проблем. От друга страна, дори и да са, само факта, че тяхното присъствие ще те притесни, би трябвало да ги накара да се съобразят с желанието ти. Дано нещата се развият по най-благоприятен начин  good
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 02, 2013, 19:12:53 »

да бе недопуснали,че ще й е неприятно,а какво да е щастлива и да и опъне на бившата червен килим,да й замеси пита с мед....бившите са бивши и нямат място в настоящето и бъдещето,те са минало....през първата година от нашата връзка милото беше получил 2 смс от една бивша и ми ги прочете и от там нещата се наредиха,просто знаеше какво ще стане,ако не ми каже или ако не разбера,караници,скандали,натякване,нямаше да го оставя да диша докато не ми каже истината....казах му как да постъпи,тя натрапницата му предлагаше да пият кафенце да се видят,можело на кино да идат или някоя вечер филм да гледат...да да ще гледат те  beating филма е "елиминирай врага" казах му да й обясни достатъчно ясно да не го занимава по никакъв повод или аз ще й обясня, и той вдигна телефона,обясни й че не желае нищо от нея, няма никакъв смисъл да се предлага , че има връзка и че на мен не ми е приятно...а ние двамата сме от един квартал, и натрапницата и тя,ние живяхме блок до блок,виждахме се , засичахме се, ... преди 2 години тя имаше нахалството да звънне,и милото в банята и тя ми падна...гледам непознат нномер и вдигнах и чувам "анатоли,нелито е..." и само като й казах не е анатоли,петя е не го търси,за да не те намеря аз и тя ми затвори...неминуемо се засичаме в квартала,но не ме гледа, минава на другия тротоар, а на мен малко ми трябва да й направя панаира,и ако съм мн злобна може и да я понабия...малко съм тренирала джудо smile затова съм малко курнас...но с те1чение на времето тя разбра че няма шанс, тя има в приятели във фб наши приятели гаранция че знае 4е ще има  weddingday  Сватбаааа 
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines