Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:42:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бившите приятелки  (Прочетена 134547 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 09, 2011, 16:01:47 »

kadriana и аз не знам какъв е точния съвет...Бях в подобна ситуация преди съвсем малко време...Да кажем мнякъде ноември - декември! Ще ти кажа с две думи как се разви ситуацията... Аз му направих профил във ФБ по негово желание, също по негово желание всяка вечер му проверявах профила за някакво състезание с коли, намери много съученици от града в който е учил и всичко докато не се появи една дама..... Спря да ме моли да му проверявам фейсбука, седеше на компютъра до много късно среднощ, а една вечер докато беше в банята получи смс, аз пък го прочетох...беше от същата дама, пишеше просто "как си?"  nea Аз обаче замръзнах с телефона в ръка... Той разбра че съм му видяла телефона, скалъпи някаква лъжа и започна освен фейсбука (между другото беше си сменил паролата) да си крие и телефона... Питах го, разпитвах го...нищо нямало, луда ли съм и т.н. Докато един ден когато беше извън града по работа не седнах на компютъра и не му смених паролата, знаейки че ще разбере....няма как, но това ми беше шанса да получа вътрешен мир. С влизането във ФБ дамата му писа "добро утро", отговорих, пита ме "как си?", отговарям "добре, гледам си детето!" ...и тя написа "видях че снощи си ми звънял и си пи присал смс но телефона не беше при мен!!!". Показах и на майка му написаното, за да не ме обвини пак че съм луда и си внушавам! Станах и казах че си събирам багажа и се изнасям с детето! Майка му му се обади по телефона и господинчото се прибра за части от секундата  blum Запона да ми обяснява че няма нищо, само са си писали .....така приключи тази история, след това си изтри профила, а телефона му вече винаги ми е пред очите (не че настоявам, просто не го крие, оставя си го на масата в хола примерно...) ! Та тъй приключи тази история...Не знам ако върна времето дали пак бих постъпила така, не знам дали беше най правилното, но смятам че нещата се развиха по най добрия възможен начин.
Но наистина недей да му казваш директно че си му ровила в телефона ... Примерно поискай му телефона да видиш нещо....и тогава пред него го питай с приятелски тон кое е това момиче или нещо подобно! Но не се настройвай за скандал, не го притискай, не му викай  blush
Пиши когато имаш нужда  give_rose
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #46 -: март 09, 2011, 16:36:35 »

ТЦтцтцтц какви жени има ,гледат го женен с дете и не ги интересува...продължават... Познавам такива подобия на човешко създание-жени ,отвратила съм се колко подли могат да бъдат и как не ги вълнува нищо  diablo
Така ги оплитат, че незнаят от къде им е дошло. Такова нещо трябва да се пресече в началото и да не се отлага.

 
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #47 -: март 09, 2011, 17:49:15 »

Аз пък не разбирам защо се обвиняват само жените в тези случаи, честно. Все пак и мъжът е голям, отговорен човек, способен да взима решения сам.  pardon
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 09, 2011, 20:25:43 »

michelle goodpost
Въпросът с бившите винаги е сложен. Намесени ли са и ревността и съмненията става вече... girl_impossible
Според мен има два вида бивши. Бивши, с които човек е изживял любовта си и и се е "наситил" и бивши, които е преодолял/не е преодолял. За мен да кажеш "Аз съм преодолял този човек" означава в прав текст "Имам си мъка в душата свързана с него, но е изтласкана и вече не мисля за нея". Това е почти еднакво опасно с това да не е преодолян бившия, защото значи, че още има чувства, макар и изтласкани и не се знае дали няма да излязат наяве някога. Ако човек се прави, че дадена връзка не е съществувала, ако "зачерква" някого от живота си, ако не може да го погледне в очите и да каже чистосърдечно "здравей", то значи "има нещо гнило в Дания"! Просто нещо е останало и за да не ни гложди душичката отвътре се правим, че го няма. Значи, че или не сме удовлетворени от това, което сме направили и получили в тази връзка или от това как тя е приключила. Да можеш да имаш елементарни контакти с бившия без притеснения и задни мисли, значи, че вашата любов е приключила, доизживяна е и от нея няма следи, които да ви мъчат. Тогава всичко е ОК.
От друга страна, ако контактите са от сорта "Не трябваше така да приключваме...Трябваше това да ми го кажеш..." и подобни, това си означава за мен на 100%, че нещо е останало. Разбира се не значи непременно, че човек ще остави сегашната си половинка. Но щом тези контакти продължават, значи този човек има нужда от тях. Според мен той просто има нужда от дадена емоция, която сегашната половинка не дава, а бившата я предоставя без проблем. Това съвсем не означава, че е комплексиран, а че по този начин си набавя нещо, което му липсва.
В такъв случай може би е хубаво да се замислим какво е това нещо, което не даваме и можем ли да го дадем. Връзка със забрани и лимити не се гради! good Този път го избират слабите хора. За това израстваме, за да се учим как да постъпваме, до контролираме необузданите си емоции и грешни постъпки. Колкото и да ни е трудно да контролираме ревността и гнева, ако искаме да изградим една стабилна връзка, в която и двамата се чувстват добре, и ако тя си струва, трябва да намерим и верния начин. Но според мен той не е чрез ултиматуми, ограничения, скандали, притискане, сцени, криене на чувства от себе си и от другите, липса на споделяне и т.н.
И накрая една лична забележка! Изразът "всички мъже са такива, примирете се" за мен е казан от някой, на когото са му изневерявали винаги (или просто е "втора цигулка") и си мисли, че цял живот ще е така и съответно и всички други са така! Е да, ама не е съвсем така! Колкото мъжете изневеряват, почти толкова и жените! И не всички го правят, а тези на които нещо не им достига!
Малко дълъг пост, но темата наистина ме развълнува! give_rose
« Последна редакция: март 09, 2011, 20:28:19 от Monikamaria » Активен
kadriana
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22


Va dove ti porta il cuore


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 11, 2011, 10:27:55 »

Момичета, аз искам да ви кажа, че моята драма приключи  girl_wink
Питах го вечерта няма ли да ми разкаже за Лили. И той явно се досетил, че съм видяла нещо във ФБ или в телефона, само каза :ами нали съм ти казвал, бяхме една компания. И като ме усети на къде бия, започна да се смее. Никога не би се занимавал с подобни глупости/мръсотии каза точно/ и обича само мен. В което аз съм на 100 % убедена.
Казах му, че просто не ми е приятно като крие контактите си. Както ми разказва за мъжките си приятелства, така може да ми разкаже и за това момиче.
За ровенето в тела нищичко не каза /ама то ми е толкова добо милото/  blum
Закле се, че е звънял само на 8 март. А аз твърдях, че лъже и му показах хисторито на телефона му. Каза, че не помни да звънял или говорил. Което обяснява липсата на тези разговори във ф-рата за февруари. Интересно ми е дали ще покаже разговора на 8 в следващата ф-ра, защото съм сигурна, че е гаф на оператора.
Аз вярвам на мъжа си и съм сигурна в неговата любов. Просто ми се случи сама да се забъркам в някакъв филм.
Michelle, не смятам, че задължавам мъжа ми за едно или друго или му налагам моето мнение. Просто аз съм такава и имам определени принципи. Той ме опознал като човек и ми е предложил да прекараме живота си заедно, така че смятам, че по този начин ме приема и мен, и характера ми и принципите ми.
А колкото до това, че твоя мъж те е накарал да приключиш тези отношения, не мисля, че е толкова страшно. Все пак, като му е неприятно, ти можеш да направиш заради него.
Мисля, че всеки от двамата трябва да сподели какво според него е "мръдване встрани" или какво му е неприятно в отношенията на партньора с другия пол, именно защото всеки има различни разбирания за това. По тази причина трябва да се споделят чувства и емоции с партньора.
По-добре да заявиш - не ми е приятно да кавалерстваш на приятелката ми примерно, отколкото да наблюдаваш това известно време, да се дразниш и гневиш вътрешно и един ден да избухнеш като динамит, без горкия  човек въобще да знае откъде му е дошло.
Ох, доста се отплеснах. Извинете ме за дългия пост.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #50 -: март 11, 2011, 13:06:45 »

  smile Я да си кажа "по-пространно" мнението, че да се разберем.
  Без последният абзац написаното беше по-скоро съвет. Исках да покажа една хипотетична ситуация, която има малко общо с конкретната. Нещо, върху което човек да се замисли. Останах с впечатление(дано не съм права), че се налагат определени ограничения-"Щом ме обичаш и сме женени, с бивши няма да имаш нищо общо". Може би ми съм възприела погрешно?
 Съгласна съм със следното-лични, интимни неща, свързани с отношения, каквито има в една двойка, е хубаво да се случват само в нея. Когато един човек чувства, че е обгрижван, няма нужда да споделя и да изключително близък с друг, освен с партньора си. Истински силната взаимна връзка го изключва. Понякога, обаче, може да не е така силна и за двете страни. Или да има "пукнатинки". Или липса на взаимност в някои отношения. Лошо е да се случи така  sad Най-хубаво е да си поговорят двамата и да разрешат този въпрос.
  С какво не съм съгласна-давам въображаем пример. Аз обичам да ходя на определен вид театрални пиеси с познат/и или приятел/и и да си бъбрим след това за тях. Половинката се отегчава от подобен род мероприятия. Ако човекът, с който имам възможност да ходя и да обсъждаме такива пиеси, е бивше гадже, аз трябва да не стъпя в театрален салон повече? При положение, че само ще си говорим и толкова? Това е нещо, което възприемам като крайно.
 Съгласна съм, че събирайки се двама души, възприемат начина на мислене и принципите на другата страна. Но когато те осезателно им пречат да бъдат пълноценни личности в обществените си контакти, тези двама души трябва изобщо да не се женят или да се разделят? Това ли е правилно?

 П.П. Забравих нещо  smile Ако въпросното бивше гадже започне да проявява поведение на различно от това на добри познати/приятели, естествено е да се ограничат или прекратят контактите. Ама ако не го прави, не разбирам защо?
« Последна редакция: март 11, 2011, 13:45:14 от michelle » Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #51 -: март 13, 2011, 18:29:55 »

Аз лично съм страшно ревнива и това не бих могла да го изтърпя. Не знам как точно бих реагирала, но няма да е спокойно. Ако той те обича, би трябвало да разбере, че това те наранява, и да спре да го прави. Щом си говорила с него и няма ефект.. това никак не е добре.. Опитай пак да поговориш.. Не мисля, че в тази ситуация имаш много голям избор как да постъпиш.. Но те разбирам, и аз на твое място бих се чувствала така..
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #52 -: април 27, 2012, 15:01:37 »

Виждам,че от доста време не е писано по темата, но аз се изкуших....  pardon
ТЦтцтцтц какви жени има ,гледат го женен с дете и не ги интересува...продължават... Познавам такива подобия на човешко създание-жени ,отвратила съм се колко подли могат да бъдат и как не ги вълнува нищо  diablo
Така ги оплитат, че незнаят от къде им е дошло. Такова нещо трябва да се пресече в началото и да не се отлага.

 

И аз съм 1:1 на това мнение, но е факт, че много мъже са със "Слаби Ангели" (все гледат да не обидят другите и все да са насреща при нужда като неосъзнато ни нараняват). Кофти е че ние жените сме по-склонни да сложим край на взаимоотношения които виждаме че биха били повлияли на отношенията с мъжете ни, докато те не толкова или започват да го правят скришно  angry
Съгласна съм че от болезнена ревност няма смисъл, но ако няма поводи няма и ревност. Аз лично в някой отношени съм способна да изревнувам но в други не, но аз май вярвам повече в това че мъжа ми държи на мен, но не вярвам на заобикалящите го жени  beating защото каквото и да си говорим малко сме жените които се съобразяваме със семейното положение на мъжете около нас, както и това, че една жена ако иска нещо ще направи и невъзможното да го получи. И нали именно заради това сте семейство за да обсъждате  проблемите и притесненята помежду си, иначе какво става когато всеки мълчи и си прави каквото знае. Колкото повече се премълчава даден проблем толкова по сериозен става той.
Активен
ralica_10
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #53 -: декември 07, 2012, 12:34:32 »

Много време се питах дали да не пиша и аз.С моя приятел сме заедно от три години и половина .Винаги досега сме се разбирали страхотно, но миналата година във Facebook видях, че си е писал с една негова бивша приятелка от студентските му години , за която той преди това ми е разправял , че са  нямали връзка (да вметна само ,че тя вече е била женена има дете от мъжа се , но той пичива) и той и бил само ГОЛЯМ приятел. Беше и писал ,че ако нямало сега жена до него би се молил да се върне при него .Последва голям скандал от моя страна и рев и плач от негова и увещаване, че видиш ли нямало нищо и само си чешел езика с нея. Някакси ме убеди и аз му простих.Иначе попринцип по- добър мъж от него няма .Винаги каквото сам поискала това е ставало, всяка вечер ми обянява ,че ме обожава и т.н. Искам да поясня ,че попринцип аз съм доста по-съблазнителна от него и определено най-хубавата от всичките му бивши ,не че има някакво значение , но се чудя вече дали не са комплекси....
И така аз му простих ,но имах вече едно на ум. И се оказах права преди няколко дена видях пак в този прословут FACEBOOK, че и и е писал на същата дама пак и че не може да забрави какво са изживяли заедно и да се чуят.

След това аз вече не издържах признах му ,че съм гледала и така пак рев и плач , пак обяснения ,че нищо не е станало ,пак рев ,че ще ми докаже ,че нямало никакво значение за него .Между другото аз ми казах ,че може да си тръгне по всяко време ,не го задържам и щом толкова копнее за нея да отива там . Искам да поясня ,че той е доста сдържан като характер ,а аз несъм ,и че наистина е давал всичко за мен.
« Последна редакция: декември 07, 2012, 12:40:10 от ralica_10 » Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: декември 07, 2012, 14:27:37 »

Рали това ако се случи на мен, колкото и да е добър съпруга ми и колкото да обичам ще му кажа да си  хваща пътя. Съжалявам, че така се изказвам, но случи ли се на мен това няма да го простя.
 Аз да ви кажа какво се случи при нас, и пак в прословутия фейсбук. Един ден мъжът ми получи покана за приятелство от негово бивше гадже. Той не искаше да я приеме, аз го накарах. И понеже ние не си крием лаптопите и винаги сме онлайн на следващата сутрин докато си пиех кафето и разглеждах фейса, поглеждам и гледам писмо от Све....(бившата му), цял роман слово изявления, колко много съжалявала, че той не я е разбрал тогава, че искала отново да се видят и т.н. и аз от негово име й написах, че всичко за него е минало, тя отдавна не е в живота му, че има семейство, бизнес и т.н.
И от там се започнаха едни обяснения от нея ама ужас. Най-накрая й написах, че не искам да ми пише никога повече, че нямам желание да си пиша с нея и тя се разсърди бълва малко змии и гущери и това беше smilesmilesmile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: декември 07, 2012, 14:32:21 »

перличка, ти тази мадама си я направила на мармалад tease Wink
Ралица, ако съм на твое място, ама аз съм малко крайна- няма да го погледна повече, ясно е че иска да кръшне. Лъже те в очите според мен.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: декември 07, 2012, 14:41:37 »

Ралица подкрепям мнението на Перличка и Еми...щом пише такива неща определено има желание да кръшне..поговорете си много сериозно и не му позволявай да те манипулира с обещания и сълзи..а нека бъде един наистина сериозен разговор.

Може да е просто някакво временно объркване, но ако се налага го стресни малко...ако живеете заедно се махни за един ден и нека види, че си наистина сериозна и трябва да престане. Виждам, че ти си знаеш, че трябва да си иммаш едно наум с него.

Пожелавам ти да е нещо временно и нещата да се оправят...ако ли пък не то значи той не е точният човек за теб  give_rose
« Последна редакция: декември 07, 2012, 14:52:29 от cveta_d86 » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 07, 2012, 14:48:13 »

перличка, ти тази мадама си я направила на мармалад tease Wink
Ралица, ако съм на твое място, ама аз съм малко крайна- няма да го погледна повече, ясно е че иска да кръшне. Лъже те в очите според мен.

И аз съм на същото мнение, подкрепям и поста на Цветето good
В същото време знам, че отстрани изглежда лесно, но когато човек попадне в дадена ситуация, положението е малко по-различно. Въпреки това аз смятам, че трябва да заемеш твърда позиция - не е достатъчно да му кажеш,че може да си тръгне. Той е сгафилият, ти трябва да решиш дали да си тръгне, а не той
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #58 -: декември 07, 2012, 15:09:45 »

Ралица, цом два пъти е писал, едва ли ще престане  diablo
А ти защо само четеш, а не й теглиш една като Перличката?
Аз веднъж случаййно погледнах в неговия ФБ и попаднах на 2 съобщения - едно от преди и едно след сватбата (честитка) изпратени му от бивша приятелка. Рових, рових, но не открих той да й е отговарял. Не беше и в списъка му с приятели. Ядосах се и я блокирах. После размислих и исках да й напиша това-онова, но не можах да я намеря нито от неговия, нито от моя профил. Не знам как е възможно  beating
Питах го за съобщенията и се оказа, че е виждал само първото...
Не е писала от тогава, но ако посмее отново бедна й е фантазията  diablo
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: декември 07, 2012, 15:17:33 »

Интересна тема сте подхванали.
Ралица, според мен винаги знаем кога взаимоотношенията ни с определен човек са приключили. Ще се наложи да се замислиш съвсем спокойно дали все още се обичате и си вярвате и дали бихте могли да преодолеете това. Аз също като Цвети ти пожелавам да се окаже нещо временно, но ако не е така - въпрос на самоуважение е да излезеш от връзка, която те прави нещастна, дори и да сте от 3 години и половина заедно и той да е направил всичко за теб (както ти си писала).

Ние с мъжа ми сме от 5 години и половина заедно и нито един от двама ни не знае за миналото на другия (в интимен план). Аз нямам идея кои са му бившите приятелки, той си няма понятие кои са моите и какво се е случило преди. Беше съвсем съзнателен избор, той настоя за това в началото и аз нямах нищо против, защото не съм особено ревнива и не ме интересуваше миналото му(и на този етап не мисля, че някога ще ме интересува). Смятам това за най-доброто решение, което сме взимали, след, естествено, решението да бъдем заедно smile Винаги сме си имали доверие и е прекрасно да живееш спокойно, без да те измъчват съмнения и да те гризат черни мисли. Само да споделя, че и сме си дали свободата всеки да излиза самостоятелно с приятели, ако пожелае, но това ни се случва доста рядко.
По нещата, които момичетата са писали преди по темата - на мен ми се е случвало няколко пъти бивши мои гаджета да ми пишат някакви неща (един даже се ожени миналата година и това не го спря да ми прави намеци), но аз винаги съм намирала начин да ги отрежа. Аз също мисля, че при мен бившите гаджета са в миналото и не бих могла да остана близка приятелка с тях, но това не пречи да честитя рожден ден или имен ден. Не сме в детската градина все пак.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines