Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:58:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бившите приятелки  (Прочетена 134545 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 12, 2009, 14:03:12 »

Goldi   и аз като теб бях решила да не пиша в темата, защото виждам че повечето момичета приемат навътре нещата. Но подкрепям напълно това което ти и КлараФина сте казали Bravo Bravo Затова няма да се повтарям. Имаше и някаква поговорка - Дай свобода на човек до теб и ако те обича той ще се върне. Аз също приемама за обидно да ми се ровят в личното пространство след като вече съм направила своя избор.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #16 -: февруари 12, 2009, 14:10:51 »

Аз отново ще се придържам само към случая на abella, цитат от разказа й:

"Тя  му обясняваше, че наистина го обичала и как му е позволила да й причини толкова неща, но в крайна сметка го оставила да си тръгне и как се разделили. А той от своя страна отговаря „Защо сега разбирам за тези неща?”..."

Да разгледаме фактите. Разказа й завършва с много точие, т.с ние не знаем какво повече той й е отговорил. Можем само да гадаем, а тогава сценарийте са много. Абсолютно съгласна съм, че трябва да се сложи границата някъде, и тя минава горе-долу тук някъде, но до този момент, аз все още мисля, че той не е направил нищо лошо. Как да отговори човека, ако найстина не е знаел... Както inaxastra е писала, жените сме много прости понякога и сме склонни към такива глупости, искам да каже, че то този момент за мен патката е тя, а не мъжа на abella.

Каква е ситуацията в действителност, едва ли и ще разберем. Това, обаче, че и двамата не говорят за случилото се, е много по-лошо от самата случка, според мен.
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 12, 2009, 15:19:22 »

Момичета, да ви призная и аз съм изпадала в ситуация - бившата на съпруга ми му се обажда абсолютно за всеки един повод - рожден ден,коледа нова година и на мен ми става супер криво, но НИКОГА не го показвам до такава степен, зада го ядосам. Даже понякога тя като каже да отидем на вилата й и аз все го бъзикам дай обади й се да излезем на сладкарница, даже му напомних за нейния рожден ден. А той като цяло изобщо вече не иска да чува за нея. Не се стремя да му забранявам, да го тласкам като цяло към нея, защото нали знаете забранения плод е най-сладък. Така че, моят съвет е да го изненадваш повече, примерно с вечеря, с малко еротика и да не го дразниш за тия чатове или обаждания.
Желая ти успех!!!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #18 -: февруари 12, 2009, 15:54:08 »

Сега се замислих, че на рождения ден на бившия ми приятел и аз му се обаждам, а за именния ден (един от по-известните е) и за Нова Година му пращам смс. Май е време да престана, а? Естествено не го правя пред мъжа ми, но аз бих се дразнила, ако той прави така. До голяма степен го правя механично, и то защото когато се разделихме с бившия беше драма голяма и аз положих извънредно големи усилия, за да запазим нормални отношения и да си останем приятели, та сега може би си доказвам колко правилно съм постъпила, ето, приятели си останахме, чуваме се от време на време даже... Но ако той си има жена до него, и там някаква досажда... не съм го поглеждала от тази страна, ще взема да спра  sad.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 12, 2009, 17:24:39 »

Аз преди бях много ревнива, бившия ми приятел ми изневеряваше постоянно с бившата си, та когато се събрахме с мъжа ми и започнаха да валят смс-и от бившата му, много плаках и много побеснявах, въпреки че човека грам поводи не ми даваше, ама аз толкова бях препатила от тези неща че вече  cray Та бяхме на косъм от раздялата защото получих смс-и от нея /беше ми докопала визитната картичка от разни наши колеги че тя доста време е била с него и неговите колеги са нейни познати/, та в смс-ите пишеше "знам че сте ходили във велинград, на ледената пързалка" и т.н. неща от сорта на "нали се сещаш че няма как да го знам ако той не ми го е казал", при което рев, рев от моя страна. Явор се опитваше да ме убеди че няма нищо такова и не я е виждал от както са разделени, но моята ревност ме беше заслепила. В последстиве разбра от майка му че е идвала в тях уж да си провери нещо нейно на компютъра, а се е оказало че е разглеждала снимки и от там знае всичко което ми написа. После разбра че сме се събрали с явор и ми прати смс "ти знаеш ли че той в събота беше с мен", което беше някакъв гаден блъф от нейна страна, защото в събота цял ден и цяла нощ сме били заедно! Та от тогава съм спряла да се съмнявам в този човек. А и Голди го е казала "ако иска винаги може да ми изневери какъв е смисъл да си тровя живота в мисли дале ще го направи или не" pleasantry
Но като цяло бившите са една сериозна част от нашето минало, същия този който създаде в мен такъв страх от изневери и такава болезнена ревност, сега си има бебе на няколко седмици и ми пише "искаш ли да правим секс, защото жена ми още не се е възтановила"!!! Нямам какво да коментирам  diablo
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 15, 2009, 11:54:41 »

Аз отново ще се придържам само към случая на abella, цитат от разказа й:

"Тя  му обясняваше, че наистина го обичала и как му е позволила да й причини толкова неща, но в крайна сметка го оставила да си тръгне и как се разделили. А той от своя страна отговаря „Защо сега разбирам за тези неща?”..."


Каква е ситуацията в действителност, едва ли и ще разберем. Това, обаче, че и двамата не говорят за случилото се, е много по-лошо от самата случка, според мен.
гледни точки различни ама на една досадна жена като бившата в случая това е сламка....."защо сега аз разбирам?" един вид ако знаех по-рано щеше да е различно....
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 15, 2009, 19:14:44 »

Абела, подкрепям те напълно!
Не приемам за нормално да се поддържат подобни контакти. И аз имала сходни проблеми /съвсем в буквалния смисъл/ по едно време с милото и реакцията ми беше красноречива, защото мъжете не винаги умеят /искат да поставят ясна граница. Обяснението което получих? Его!!! Разбрах довода, но не го приех! И аз до ден днешен получавам смс за разни поводи от бивши,ама знаеш ли каква е разликата- аз не отговарям!!! Смятам, че така е редно. Всичко е въпрос на лично удещане за допустимо и недопустимо.
Активен
paula_
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #22 -: септември 30, 2009, 14:40:50 »

Според мен няма лошо бившата да звани на мъжа ти за някой повод,но просто да не го прави често.Не мисля,че мъжете ви биха се развели с вас заради някоя бивша дори и да правят секс,но ако вие разберете по бихте ги оставили...Всичко е въпрос на достойнство.Затова и мъжете ви се крият от вас,защотото сте прекалено ревниви.Радвайте се,че не сте вие "другата жена" ,а сте тези при които се прибират и тези от които имат деца.Затова оставете мислите дали биха ви изневерили,защото отговора е да.Мъжете са си такива,но това не значи,че не ви обичат или че ще ви оставят! give_rose
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: септември 30, 2009, 16:37:45 »

Според мен няма лошо бившата да звани на мъжа ти за някой повод,но просто да не го прави често.Не мисля,че мъжете ви биха се развели с вас заради някоя бивша дори и да правят секс,но ако вие разберете по бихте ги оставили...Всичко е въпрос на достойнство.Затова и мъжете ви се крият от вас,защотото сте прекалено ревниви. ,а сте тези при които се прибират и тези от които имат деца.Затова оставете мислите дали биха ви изневерили,защото отговора е да.Мъжете са си такива,но това не значи,че не ви обичат или че ще ви оставят! give_rose

Това са абсолютни глупости, ще ме прощаваш ама съвсем не си права  nea Какво значи "Радвайте се,че не сте вие "другата жена" " , когато са две винаги едната става "другата" и не мога да се радвам че се прибира в къщи при мен и детето и целува детето след като е целувал някоя уличница  pleasantry

П.С. Ей го 1000 грешки съм направила така се развълнувах  blum
« Последна редакция: септември 30, 2009, 17:58:14 от Gergancheto » Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 30, 2009, 16:48:07 »

Това са абсолютни глупости, ще ме прощаваш ама съвсем не си права  nea Какво значи "Радвайте се,че не сте вие "другата жена" " , когато са две винаги едната става "друага" и нем ога да се радвам че се прибира в къщи пеи мен и детето и целува детето след като е целувал някоя уличница  pleasantry
good много добре казано, Гери
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 30, 2009, 16:59:53 »

To тук май се смесиха две понятия - бивша приятелка и любовница, които ще ме прощавате, ама хич не е задължително да са един и същи човек.
Въобще заради някой бивш (мъж, жена, няма значение, това не е до пол) - наистина трудно някой ще зареже жена/мъжа си.
Заради любовница - вече е друго и не е точно за в тази тема да се коментира.

Аз лично не бих се "психясвала" от някоя бивша - щом тя е станала бивша, значи мъжа ми е предпочел мен, като човек, с който да създаде семейство  good
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #26 -: септември 30, 2009, 19:33:34 »

Аз съм си решила проблема- моето момче няма бивши  girl_wink поне не в интимен план.
Иначе аз дори не се и сещам за моите и да ги видя някъде на улицата, все едно е било в друг живот.  girl_impossible Това са отдавна забравени моменти и не бива да ни притесняват.

Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 14, 2009, 12:29:25 »

Хубава дискусия се е получила тук.За да не повтарям думите на Klarafina,само ще кажа,че съм на 100% с нея.И повярвайте ми,една жена се чувства 100 пъти по-добре ако мисли като нас,отколкото обратното.Не е задължително изневарята и контактите с бивши да са свързани.Аз ,лично,поддържам слаби връзки с някой от бившите си,защото те са част от моя живот,не мога да се правя ,че не съществуват или любовта ни,макар и не вечна не е била.Ако не си станал враг с бившия,защо да не го поздравяваш ,да му честитиш поводи,това е  един познат.Имате минало.Не можете да зачекнете цели месеци или години от живота си, само защото сега сте влюбени в друг.
Аз съм много ревнива,писах го  в съответната тема,но никога няма да забраня на мъжа си да общува с момичета ,с които е имал отношения.Тъпичко ми е ,когато се чуват или виждат ,но не мога да направя такова нещо.
От личен опит мога да споделя,че имам 2 дългогодишни връзки,при които любовта свърши,просто чувствата изчезнаха;хората се обичат,но до един момент и след това решават,че искат друго.Започват да го търсят и когато го намерят сключват брак.Тези две момчета са най-малката заплаха .Връзките ми с тях са стигнали до дъното,няма какво повече да се случи в любовен аспект.Но при положение,че съм делила едно легло с този човек,преживявали сме и добро и лошо ,как да се направя,че той не съществува!
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 15, 2009, 14:36:44 »

Но при положение,че съм делила едно легло с този човек,преживявали сме и добро и лошо ,как да се направя,че той не съществува!
Ами просто продължаваш живота си напред!Миналото си остава в миналото.....нима цял живот имаш ангажимент емоционален към някой бивши?Малко е обидно за настоящата половинка според мен.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 15, 2009, 16:33:38 »

LOSHKA подкрепям  good Не виждам защо е нужно да причиняваш на човека до себе си подобно нещо  Wink Поне при мен основно мото в живота е да умееш да се поставяш на мястото на другия, поставяйки се на мястото на другата страна разбирам че няма да се чувствам комфортно от създалата се ситуация  good
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines