Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:32:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да освежим старите мебели...  (Прочетена 133446 пъти)
 
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« -: януари 28, 2009, 23:57:55 »

Момичета, отварям тази тема защото ми се иска тази година да освежа кухнята, в смисъл да боядисам стените и шкафовете, които са от старите СКШ. В момента, по-точно тази година няма да имаме възможност да си направим нова, защото купихме апартамент, в който се оказа че моите родители ще живеят и там правихме кухня и разбирате фиинансите не стигат. Затова незнам с фолио ли да облепя шкафонете или да ги шкуря и боядисвам. Някоя от вас правила ли е такива експерименти.Споделете ....
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 29, 2009, 08:46:17 »

Жени ако пуснеш снимки най-добре ще можем да ти кажем, но специално за шкафове има няколко варианта. Ако са с дървесен цвят просто наистина могат да се изшкурят и отгоре да се лакират в естествен цвят или да се байцват - има лакове с най-различни отенъци и цветове. Напоследък е много модерно дървени мебели да се боядисват в бяло, но това само в случай, че помещението не е бяло, а цветно за да контрастира. Ако обаче мебелите не са дървени най-добре е с фолио  както ти казваш.
Иначе а разни хорни гарнитури, дивани и т.н. най-лесния и евтин начин за освежаване е претапицирането. Стават просто като нови мебелите.
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 29, 2009, 11:18:00 »

Старите ни шкафове са мнооого запазени и затова можеби още не се решавам да ги сменя - те са от старите лъскави бели СКШ. И просто незнам как мога да махна това бялото за да ги боядисам, затова предположих, че с фолио ще е по-добре, но пък става доста лъскаво и затова crazy
Ето едно сайтче със статийка за по-сръчните http://www.comfort.bg/bg/%e8%ed%f2%e5%f0%e5%f1%ed%ee/view/400.html
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #3 -: януари 30, 2009, 09:19:29 »

Ами, за този тип шкафове, фолиото е много добър вариант. С боядисването става доста трудно, а и наистина няма как да се изшкурят. Аз миналата година имах подобен проблем и след известно размисляне в "Направи си сам" на дир-а, се спрях на фолиото.

Единственото, което трябва да знаеш за фолиото е, че трябва да си отделиш време само за него, да помедитираш  blum  преди да започнеш и да работиш бавничко и спокойно, защото има лошия навик, ако бързаш, да прави балончета и после, разлепвай, пак залепвай. Не е хубаво да ги срязваш. Оправят се, но друго е да си е цяло.

Хубаво е да го превите двама души, единият да развива ролката и да изтегля, а другият да лепи върху повърхността. Горе - долу на принципа с тапетите, само че тапетите може и сам, ама това е много кофти да го лепиш еднолично.

Засега не мога да се сетя друго.
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 30, 2009, 09:31:29 »

Аз също ще се доверя на филиото! Взела съм си фолио да си налепя мебелите в моята стая. Те не са много стари, но като си взех ново бюро за компа и една библиотечка с различен цвят и сега различните цветове постоянно ме дразнят. Та... скоро, като ми дойде музата  blush, ще се захванем с майчето и като приклщчим, ще се похваля!

p.s. много хубава тема.  good
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 30, 2009, 13:24:22 »

аз доста неща съ облепяла с фолио, във свеки един стар шкаф, панела  на климатика вкъщи съм залепила с червено фолио, за да се връзва повече и вратичката на миялнята също облепиг, че само тя беше останала бяла  tease tease стига да е гладко, а твоите са такива с фолио и е най-добре, ако може и да се разглобят поне вратичките ще станат супер !!! smile успех ти желая покажи после резултата !!!! smile  good good
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 30, 2009, 13:37:52 »

Благодаря ви момичета за съветите. Снощи умувахме със съпруга ми как и откъде да почнем, по принцип решихме да пробваме с боя-първо да грундираме ипосле боя.Имам една маса с 2 крила, на която едното крило не се отваря и ще пробвам първо там и ако стане ще е върху шкафовете.Другата седмица съм отпуск/ не помня дали ви казах/ и ще обръщаве кухнята наопаки и естествено после и снимки ще има  kiss Благодаря още веднъж.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 30, 2009, 13:49:44 »

Женя Иванова за старите СКШ аз се сещам за 3 ваианта:
- облепване с фолио, което както споделиха момичетата е доста бавничко и иска време и спокойсвтие.
- старите СКШ-та са от ламинирани плоскости, които можеш да боядисаш с блажна боя или с явто-емайл лак без да ги шкуриш предварително. защото от абразива ще надереш гладката повърхност. шкурят се само дървесни повърхности от едтествена дървесина. а като подмениш и дръжките ще изглеждат като нови.
- да замениш старите врати с нови. корпуса си запазваш а си поръчваш само вратичките в желан от теб декор  и пантите. повечето мебелни магазини които работят по размери на клиента могат да ти го направят.
успех ! после да се похвалиш с резултата.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 30, 2009, 14:19:41 »

аз доста неща съ облепяла с фолио, във свеки един стар шкаф, панела  на климатика вкъщи съм залепила с червено фолио, за да се връзва повече и вратичката на миялнята също облепиг, че само тя беше останала бяла  tease tease стига да е гладко, а твоите са такива с фолио и е най-добре, ако може и да се разглобят поне вратичките ще станат супер !!! smile успех ти желая покажи после резултата !!!! smile  good good
Ели ,ще ми пуснеш ли снимка на климатика и миялната да видя как се  е получило,че ми стана интерсно като вариант за бялата техника! danceg
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 30, 2009, 15:07:37 »

Ние с фолио освежихме креватчето на Коско, което беше от брат ми!!!, Също така и гардероба сме решили така да освежим и подновим, сега пък мъж ми иска и входната врата така да поднови crazy
И аз съм се замисля за шкафовете на кухнята - всичко е в бяло и стените, и плочките, шкафовете също са бели crazy, та ще видя скоро да обсъдя тази ми идея с мъжа ми, да видя как ще реагира той и да купим фолиото! Wink

За облепването изобщо не се притеснявам, брат ми се е специализирал в лепенето на фолио good много е добър и бързо се справя Bravo Та това ще поверя на него! Wink
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 30, 2009, 15:18:06 »

ето тук го има климатика, а миялната скоро я правих и не съм я снимала sorry :

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=248167&pid=5903804

ако иска парола: 123456
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 30, 2009, 15:23:06 »

Майка ми и баща ми си облепиха всичките врати с фолио и стана много хубаво, пак си личи но определено е по-добре. Благодаря за идеята echy и на всички други момичета, мен ме притесняваше тази боя,/т.е. самата повърност/ дали трябвада се шкури или директно да се нанесе боя. Благодаря още веднъж, а ето и един продукт на Оргахим за отстраняване на бои                                                      http://www.orgachim.bg/xml_catalog/xml_photogallery_slideshow.html мисля да се доверя на техните продукти за боядисването.

Сори малко за  Offtopic, но Ели как е съдомиялната, доволна ли си от нея. На нас кумовите ни подариха такава и понеже още не съм я ползвала и се чудя сега с лекия ремонт къде да й намеря място се чудя дали изобщо си заслужава или да си я държа докато си направим нова кухня и да си купим по-голяма,  тази да оставя на нашите
« Последна редакция: януари 30, 2009, 15:27:28 от Женя Иванова » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 30, 2009, 15:53:20 »

Жени, аз не бих се доверила на това за сваляне на боята!! nea Позлвахме за сваляне на боята в банята и   н и щ о   не стана, само се "накъдри" боята по стената! bad Не помня дали беше на "Оргахим" или на друга фирма, но за всеки случай пробвай някъде, където няма да се вижда, за да не стане беля!!! Wink

Успех!!! good
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 30, 2009, 17:45:37 »

Ще пробвам направо върху старата пък каквото ще да става. Няма къде да отиде ще снимам и ще покажа.Благодаря още веднъж
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 30, 2009, 17:52:12 »

Ще пробвам направо върху старата пък каквото ще да става. Няма къде да отиде ще снимам и ще покажа.Благодаря още веднъж

Ще чакаме снимки!!!
И успех! good
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines