Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:34:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фотоепилацията!!!  (Прочетена 137893 пъти)
 
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 16, 2009, 15:55:28 »

Искам да попитам, някой който е правил лазерна епилация доволен ли е? Прочетох че солесито си е правила, но от фотото е по-доволна, а на мен ми препоръчаха лазерна. И започнах първа процедура но няма никъкъв ефект, а козметичката ми каза че ще забележа падане на косми но НЦ nea, няма а минаха повече от 10 дена. И незнам има ли смисъл? Каза ми поне 6-7 процедури за да има ефект, като лятото спираме.

Много зависи какви са ти космите и кожата! Попринцип ефекта се усеща още първия път, но си трябват поне няколко процедури! Дори и след това може да се наложи да ходиш, но доста по- рядко good, което е добре. Другите методи на обезкосмяване трябва да ги прилагаш по- често. Освен това след процедурата можеш сама да си махнеш космите- корена вече го няма и изникват много бавно!
За лазерната епилация мога да кажа за себе си, че ме боли повече иначе ефекта мисля, че е един и същ. Не немирам разлика, но съм чувала, че лазерната е по- добра. smile
« Последна редакция: февруари 16, 2009, 15:56:59 от vanessssa » Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 16, 2009, 16:04:15 »

Хммм - аз също си правя фото - каних се доста време и най- накрая сколасах тази година. До сега съм направила 2 процедури. И е супер. Още от първият път ми "окапаха" повечето косми (на подмишниците). Но със сигурност няма как да стане от първият път. Цена - 40 лв. (но това е в Бургас-аз си ходя при нея вече 10 години и специално си ходя до Бургас на козметик) Мисля да се пробвам и на триъгълника и сигурно ще го направя още другият месец.

Кофтито е само, че трябва да оставиш всииико да ти израсте добреее (т.е. да ходиш известно време "космат"), после се бръснеш до кожа и отиваш - щрак-щрак. Моите мишници ги правят за не повече от 10 мин...не знам pardon
Skylife,при кой козметик ходиш в Бургас(пиши на лични ако може координатите  blush)?Цена 40 лв.предполагам,че е за 1 процедура,а колко общо са нужни за постигане на желания резултат?А за триъгълник знаеш ли колко струва 1 процедура?
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 16, 2009, 18:42:56 »

Искам да попитам, някой който е правил лазерна епилация доволен ли е? Прочетох че солесито си е правила, но от фотото е по-доволна, а на мен ми препоръчаха лазерна. И започнах първа процедура но няма никъкъв ефект, а козметичката ми каза че ще забележа падане на косми но НЦ nea, няма а минаха повече от 10 дена. И незнам има ли смисъл? Каза ми поне 6-7 процедури за да има ефект, като лятото спираме.
има доста голяма разлика между фотото и лазерната епилация - на лазерната са ти нужни бая повече процедури и е малко по-евтина от фотото. Също така има разлика в обработката на космите, но всичко зависи от типа кожа и това колко са тъмни космите - ако са ти светли, и лазерната ще ти свърши добра работа, но ако са по тъмни - определено фото  girl_wink Аз лично съм била на 3 процедури лазерна и нямаше НИКАКВА РАЗЛИКА, АМА НИКАКВА, а от 2 процедури фотоепилация разликата беше ОЧЕВАДНА  blum
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 16, 2009, 19:08:57 »

Аз ще споделя моя опит от лазерната епилация. На мен ми казаха, че работи най-добре ако имаш светла кожа и тъмни косми, защото в такъв случай лазерът регистрира по-добре тъмният фоликул и го унищожава. Аз си правя процедури на бикини зоната, като от 2-рата процедура видях значителен ефект, но пак имаше доста. Моят пакет включва 6 процедури и след това 2 години поддръжка. На мен за 6 процедури не ми изчезнаха космите напълно и сега продължавам да ходя, като съм вече в 2-годишния период. В  първите 6 процедури ги правихме през 10 седмици, като сега са по-често вече - всеки 6 седмици. Това обаче през колко време ще са разредени зависи и от самата апаратура. Лошото е, че лазерна епилация е абсолютно забраненена при бременни и кърмачки, а е много често след бременност хормоналните нива да се изменят в организма и да ти поникнат пак косми.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 16, 2009, 19:20:47 »

и аз съм правила няколко процедури лазерна в Леграно и нямаше кои знае какъв ефект, спрях защото започнахме да бебеправим. Другият месец започвам фотоепилация ви се надявам на по-добри резултати

има доста голяма разлика между фотото и лазерната епилация - на лазерната са ти нужни бая повече процедури и е малко по-евтина от фотото
Солесито, не знам ти къде ходиш, но аз където и да съм питала цената на фотото и лазерната е една и съща специално за триъгълник, а за броя процедури - и за двете ми препоръчват между 4 и 6
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 18, 2009, 11:17:05 »

Аз ще споделя моя опит от лазерната епилация. На мен ми казаха, че работи най-добре ако имаш светла кожа и тъмни косми, защото в такъв случай лазерът регистрира по-добре тъмният фоликул и го унищожава. Аз си правя процедури на бикини зоната, като от 2-рата процедура видях значителен ефект, но пак имаше доста. Моят пакет включва 6 процедури и след това 2 години поддръжка. На мен за 6 процедури не ми изчезнаха космите напълно и сега продължавам да ходя, като съм вече в 2-годишния период. В  първите 6 процедури ги правихме през 10 седмици, като сега са по-често вече - всеки 6 седмици. Това обаче през колко време ще са разредени зависи и от самата апаратура. Лошото е, че лазерна епилация е абсолютно забраненена при бременни и кърмачки, а е много често след бременност хормоналните нива да се изменят в организма и да ти поникнат пак косми.
Ели и на мен ми казаха за бремени че не се прилага, но за промените след бременост - нищо... (аз съм в такъв период) ще попитам следващия път. И аз съм заплатила пакет, но направо незнам... като от първия път няма никакъв ефект. Иначе се спрях на лазерна, защото чух че е по-добра от фотото. По принцип съм с черни косми и не чак толкова бяла, но не и матова кожа. Обясниха ми също че обработката е за 3 вида корени светли, кафяви и черни, но при бели май не действа лазера - та незнам ако са ми бели тези пусти корени...
Ще ходя всеки месец около числото на което съм почнала, но незнам каква е точно апаратурата им. И за последващ период не са ми казвали, дават изчистване до 80% на космите, но все с и е нещо при мен  pardon 
Активен
Jiji_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #21 -: февруари 21, 2009, 13:33:52 »

понеже и аз се интересувам от фото и лазерната епилация, като ходих да питам на мен ми казаха че лазарната е по добре примерно за лице, бикини зоната - по точно мястото трябва да е ограничено. Т.е. лазарната епилация е по прицизна. А например като ръце или крака е по добре фото епилацията. Аз ще се интересувам още, ако разбера ще пиша  give_rose
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 22, 2009, 09:44:07 »

Всъщност аз сега си погледнах договора и той е за 10 процедури + 2 години поддръжка,  а не за 6 процедури, както писах в началото. Също така забравих да спомена, че мястото, което се третира, може да бъде само бръснато между процедури, не трябва да се използва кола маска, епилатор или всякакви други средства, които отскубват космите, защото това не позволява фоликула да остане на място и да бъде максимално унищожен от лазера.

За сравнение ефектът, който аз наблюдавам след година и половина процедури е, че значително намаля окосмяването ми и това, което е останало е много фини, почти бебешки косми. Бръсна се 1 път на седмица и половина някъде, като преди трябваше да се бръсна през 2-3 дни. А сега дори и няколко дни след обръсване, като си прокарам ръката в обратна посока, е напълно гладко.

emily, нормално е да няма ефект от 1 път, не се притеснявай. Аз бих се притеснила ако не видиш никакъв ефект след 3 път. Но дотогава трябва да почнат да падат.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 25, 2009, 15:54:20 »

Сладурки аз сега съм решила да ходя на фотоепилация, пък да видим....чувам добри отзиви за фотото  girl_wink решила съм да си правя на триъгълника, тъй като там ми е най-болезнено (предполагам както при всички вас  good)....като се подложа на процедурата, ще доложа как се чувствам и какво е било и ако съм доволна ще споделя  Girl_hide
Най-много съм щаслива от факта, че вече съществуват методи за трайно обезкосмяване  yahoo
Хммм забравих да споделя, че няма и да е мн скъпо - около 50-60лв на процедура  tease
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 25, 2009, 18:16:06 »

Fiamaa,  къде ще си правиш фото? И то за тази цена Bravo Аз следващия месец започвам (че трябва още малко да мине време от кола маските и епилатора), но на мен ми искат по 150 лв. за цял триъгълник на процедура huhhuh.gif
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 03, 2009, 21:20:37 »

Fiamaa,  къде ще си правиш фото? И то за тази цена Bravo Аз следващия месец започвам (че трябва още малко да мине време от кола маските и епилатора), но на мен ми искат по 150 лв. за цял триъгълник на процедура huhhuh.gif
Олеее 150лв  Oh my ... аз ще ходя при моята козметичка (в София)...тя е решила сега да взима такава машина и ще се възползвам....и това си говорехме с нея, че вече на всякъде изкуствено надуват цените  beating и реалната цена на услугата въобще не е това, което представят  girl_wink..... ако искаш инфо пиши на лични-да не правим излишна реклама  pleasantry
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 04, 2009, 18:01:53 »

О-о-о непременно искам малко повече инфо give_rose ако наистина става въпрос за повече от наполовина по-евтино girl_impossible и без това си е цяло състояние целия курс, а пък аз искам още и линия корем и подбедрици girl_wink
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 13, 2009, 09:33:50 »

О-о-о непременно искам малко повече инфо give_rose ако наистина става въпрос за повече от наполовина по-евтино girl_impossible и без това си е цяло състояние целия курс, а пък аз искам още и линия корем и подбедрици girl_wink

Мила почна ли да ходиш на фото? Доволна ли си?
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 13, 2009, 10:38:41 »

Fiamaa, даже вече направих 4 процедури. Правя триъгълник, корем и подмишници, че за цели крака лятото не е подходящо и тях наесен - така ме посъветва Дани.
Така като гледам обаче едва ли 6 процедури ще са ми достатъчни blush опадат гадините, но след време пак се показват. Напълно празните участъци са все още по -малко от половината за съжаление nea Но и на тях се надявам да им видя сметката diablo
Обаче последния път така ме боля на меките части на триъгълника, даже после имах и рани angry

При теб как е положението?

PS: още веднъж благодаря за контакта с Дани give_rose
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 26, 2010, 11:06:44 »

Harmonia ,Петето,
елате да кажете какво стана,до къде стигнахте.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines