Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:09:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фотоепилацията!!!  (Прочетена 137892 пъти)
 
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« -: януари 26, 2009, 23:06:35 »

В желанието си да изглеждат добре, дори перфектни жените прибягват до различни методи. Фотоепилацията е мотод на обезкосмяване, който напоследък става все по- популярен и по- достъпен. Но дали  тези процедури могат да навредят на бебето...........Надявам се темата да ви бъде полезна,  интересна и най- важното да отговори на много въпроси!!!!! Girl_sing
« Последна редакция: януари 26, 2009, 23:08:17 от vanessssa » Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 27, 2009, 07:29:34 »

Относно фотото, аз съм си правила преди да забременея и има страхотен ефект  good НО в момента, в който казах на козметичката си,че вече съм 2 в 1, тя ми обясни, че фотоепилация не можем да правим не само докато съм бременна, но и докато кърмя  girl_wink
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 31, 2009, 21:44:10 »

А то зависи ли на коя част на тялото прилагаш терапията??? Например, ако третираш само лицето??? А ефекта е безспорен, но трябват поне няколко процедури!!! smile
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 31, 2009, 22:13:22 »

ами аз съм си правила само на мишниците - ефект се вижда още първия път, но след 2-ри, 3-ти вече е доста осезаем  good След като родя и спра да кърмя имам намерение да си направя процедура и на триъгълника, защото ефектът наистина е по-голям на фона например на лазерна епилация, на която също съм ходила. Всичко зависи и от типа кожа и косъмчетата - тоест фотото действа най-добре на светла кожа с тъмни косъмчета (какъвто е и моят случай  girl_wink )
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 31, 2009, 23:13:16 »

да си призная от доста време насам ми се иска да си направя нещо такова, но всъщонст никой от моите приятели не си е правил, и незнам, така че solecito ако не те затруднява ще кажеш нещо повече по този повод, примерно колко време трае, какъв е ефекта , продължителност, болезнено ли е разни други такива подробност. А относно цените дали имаш някаква представа горе долу.Знам че тези неща бих могла да ги задам и в съотвения салон примерно, но се чувствам понякога много тъпо ,като вземат да отговарят все едно си някой много невеж.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 01, 2009, 09:41:37 »

разбира се, че ще ти кажа каквото знам, мила  give_rose
За времетраене на процедурата (поне за мишниците, че аз само това съм правила) - е около 20-ина минутки. Преди процедурата ( най-добре същия ден, но може и предния стига да не са минали 24ч ) мястото, което ще се обработва, трябва да се избръсне! (не се махат косъмчетата по друг начин, защото идеята на фотоепилацията е да "изгори" корените, затова трябва да има такива, когато отидеш  girl_wink ). Та значе мажат те с едно безцветно гелче и с уреда (голям колкото кибритена кутийка горе-долу) се обработват космите. Първият път не е много приятно (усеща се малко като боцкане и все едно ти закачат нерв на някои места), но вторият вече е напълно безболезнено. Има малко миризма на опърлено, ама.... тя минава почти веднага  blum След това косъмчетата израстват напълно нормално (все пак са били избръснати), но ако ги оставиш мааалко повече време без да ги махаш, ще забележиш, че падат сами ( аз първият път бях  shok ). После се получават нещо като "дупки" - тоест места, на които въобще не растат косъмчета. Добре е да се правят процедури, да кажем 1 на 2 месеца (поне така ми каза моята козметичка) и вече в зависимост от кожата и космите се определя броят на процедурите. за съжаление аз успях да си направя само 2 преди да забременея, така че трябва да изчакам още доста, докато мога отново да си направя, ама....  pardon Относно цените.... ( за тях мога да говоря само що се отнася до моята козметичка, понеже не съм питала или търсила на друго място). За една процедура на мишниците последно беше -50 лв. Знам също, че за триъгълник беше 100лв(ама изцяло, а не само бикини зона), а за целите ръце - 150 лв. А, и още нещо се сетих..... аз исках да си правя на ръцете, но имам доста бенки, та по този повод козметичката ми каза, че не трябва да се прави на такива участъци, та при мен ръцете отпаднаха  pardon
надявам се да съм била полезна, ако те интересува нещо, питай, че аз за това се сещам в момента  girl_wink
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 01, 2009, 09:48:31 »

Solesito, ти в кой салон ходиш??? Аз не съм правила мишници, но все пак ми се струва доста скъпо 50лв. Аз последно чух от моята козметичка, че е около 15 евро за мишници, но беше преди време и незнам. smile Незнам сега може да е по- скъпо!
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 01, 2009, 10:08:30 »

ами в интерес на истина аз за цени незнам, но нещо съм чувала че поне няколко пъти се ходи за да стане както трябва, ако ви чета вие по веднъж май сте ходили, което е още по добре де. Но за лятото тази година мисля да си направя на определение места....благодаря много за инфото, аз сигурно още ще си питам, ама само да се сетя.. blum
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 01, 2009, 10:15:22 »

Ами за да  съм искрена ще ти кажа, че от веднъж не става! Поне при мен е така. Вярно е, че резултата го усещаш още първия път, ама пак изникват космите. И трябва да правиш поддържащи процедури на няколко месеца! Определено това е най- ефективнив вариант, и е болезнен колкото коламаската. Боли те за секунди, но е поносимо- не е болка за умиране. Заслужава си- много бавно изникват  космите! smile
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 01, 2009, 10:17:50 »

аз ходя в един салон близо до Дондуков (мъничък е салона, но при тази козметичка си ходя повече от 2 години и половина). Относно процедурите, май няма начин да стане отведнъж каквото и да се прави. Все пак, за съжаление, не става с магия  blum blum blum Иначе мен вторият път не ме боля въобще, даже честно да си призная почти нищо не усетих   pardon
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 01, 2009, 10:30:25 »

Моля те кажи кой е точно салона. Искам да пробвам по- близо ми е. Аз ходя в еди салон зад малкото НДК и ми е доста далече, а пък и машината си има график и не винаги е там-  трябва да се съобразявам. Не може когато аз искам sad!  А що се отнася до болката явно кожата привиква и не ти прави впечатление. Аз също вече почти не усещам нищо.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 01, 2009, 11:30:36 »

пратих ти инфо на лични, за да не става реклама  smile
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 01, 2009, 13:55:23 »

Мерси, мерси! good
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 16, 2009, 15:41:52 »

Искам да попитам, някой който е правил лазерна епилация доволен ли е? Прочетох че солесито си е правила, но от фотото е по-доволна, а на мен ми препоръчаха лазерна. И започнах първа процедура но няма никъкъв ефект, а козметичката ми каза че ще забележа падане на косми но НЦ nea, няма а минаха повече от 10 дена. И незнам има ли смисъл? Каза ми поне 6-7 процедури за да има ефект, като лятото спираме.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 16, 2009, 15:51:24 »

Хммм - аз също си правя фото - каних се доста време и най- накрая сколасах тази година. До сега съм направила 2 процедури. И е супер. Още от първият път ми "окапаха" повечето косми (на подмишниците). Но със сигурност няма как да стане от първият път. Цена - 40 лв. (но това е в Бургас-аз си ходя при нея вече 10 години и специално си ходя до Бургас на козметик) Мисля да се пробвам и на триъгълника и сигурно ще го направя още другият месец.

Кофтито е само, че трябва да оставиш всииико да ти израсте добреее (т.е. да ходиш известно време "космат"), после се бръснеш до кожа и отиваш - щрак-щрак. Моите мишници ги правят за не повече от 10 мин...не знам pardon
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines