Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 06:14:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките - 4 част  (Прочетена 146606 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: януари 23, 2009, 17:41:04 »

Въпрос за халките - 1 част, 2 част, 3 част
« Последна редакция: януари 23, 2009, 17:47:04 от Bulechka™ » Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 24, 2009, 11:44:46 »

Исках да попитам дали знаете някъде където предлагат халки от платина...във Варна? Или поне някакъв друг материал различен от златото? Аз все още не съм сигурна какви искам, но ми се щеше поне да видя и такива модели. Засега това, което съм гледала ми се струва много еднотипно, а искам нещо малко по-различно.
Активен
olini3333
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #2 -: януари 24, 2009, 18:36:21 »

И аз искам халките ни да са от платина,или в краен случай бяло злато,но намирам само в Сара Трейд...знае ли някои дали има на друго място??
А най-вече се интересувам дали има в БГ някъде да гравират халки,но не ръчно,а с лазер?Прочетох всичко в 4те теми за халки и никъде не се казва...а за мен е много важно cray
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #3 -: януари 24, 2009, 19:19:13 »

Когато проверявах цените на платината през лятото, в Швеция 1 грам платина струваше около 200 лв, от офиса на Сара Трейд в Раковски ми дадоха цена от 300 лв за грам.
До тогава подозирах, че във тази фирма си правят каквото си искат, защото така или иначе стоката им се продава във всички магазини, но точно в този момент получих и доказателство за това.

За съжаление не мога да кажа къде другаде работят с платина. Като сте решили да давате толкова пари за халки, проверете в марковите магазини за бижута, може би някои вносни по каталог...
« Последна редакция: януари 24, 2009, 19:20:51 от KlaraFina » Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 24, 2009, 19:54:31 »

Ами тук във Варна има един магазин Класик, в който мислим да погледнем, само на там се надявам. Просто с бебето не ни е много лесно и не знам кога ще успеем, та се опитвам да събера мнения.
Иначе засега съм гледала в някакъв магазин Lux и в Хугасян и всички халки ми изглеждат абсолютно еднотипни, нищо не ми харесва. Определено не си представям цял живот да нося такъв пръстен.
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #5 -: януари 25, 2009, 20:27:58 »

здравейте.след доста обикаляне по магазини,в търсене на идеалните халки,стигнахме и до сара-трейд.там бяха единствение халки,които ни направиха впечатление.аз имах само едно изискване-моята-дамската-халка да бъде с камъчета.и двамата със слънцето ми носим само сребро,затова се спряхме на варианта бяло злато за халки.искам да ви попитам нормално ли е цена от 470лв за едната халка.от бяло злато са,по 10гр.?питам ви не за друго,а защото като минах всичко писано на тема халки,от вашите мнения видях,че става въпрос за много по-малки суми.бюджета ни е ограничен и трябва да се съобразим с него.халките,които видяхме в сара-трейд наистина ни харесаха,но цената....ако някой има идея за магазин,в който може да намерим нещо хубаво,нека сподели(от Русе сме).ще ви бъда благодарна!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 25, 2009, 20:38:48 »

jewel не знам как върви грама сега, но ние лятото дадохме за две халки комбинирани бяло и жълто 440лв, като двете общо са 12 гр. това беше лятото.Така че мисля че цената е нормална за сега.Все пак грамажа ви е голям 10 гр за една халка доста големички ми се виждат, но вие си знаете.Успех.
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #7 -: януари 25, 2009, 21:23:29 »

http://www.sara-trade.bg/shop/customer/product.php?productid=4600&cat=3&page=6   това е дамският пръстен.нашите ще бъдат само от бяло злато,а не като тези от сайта им-комбинация от 2 цвята.цената ,обаче ще е тази-цвета на златото нямал значение..
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 25, 2009, 22:19:46 »

А мерихте ли ги, знаете ли как ще седят на ръката ви, защото изглеждат по един начин,  седят по друг.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 25, 2009, 22:37:43 »

jewel, халките, които сте си избрали са много хубави ли си личи, че са масивни. Нашите също са изцяло бяло злато, защото и аз нося сребро предимно. Първоначално бяхме решили да са в комбинация жълто и бяло, но след като от магазина ни казаха, че с времето бялото падало и трябвало да се носи да му правят баня, решихме, че няма да робуваме на халките си и ги избрахме да са изцяло бели. В галерията ми има снимка, не много качествена, но все пак се добива представа за тях. Нашите общо са към 14 грама и ни излязоха 600 лева без малко, защото ни направиха отстъпка, заради забавянето (тя отстъпката май си беше включена в цената, де, ама да не го правим на въпрос  blum). Аз лично исках халките да са по-широки и да изглеждат по-масивни. Някакси не харесвам тънките халки и пръстени и исках нашите да са по-дебели. Моята халка е 6.10 грама, поне така пише на сертификата. Иначе няма значение за цената дали златото е бяло или жълто. А ако по халките ви има мат, да имаш предвид, че с времето пада и се налага матиране наново. Ами това е от мен. Sorry за дългия пост.
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #10 -: януари 26, 2009, 10:35:03 »

благодаря ти за изчерпателния отговор butterfly
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 26, 2009, 11:23:17 »

jewel, наистина тези халки са доста грамове злато, което няма как да струва колкото наполовина по-леките варианти. Но на мен тази цена ми се вижда височка. Малко над 900 лева струват две 6 грамови халки от Алтънбаш, като някои са биметални, та дори и от три части, изработени от злато с различни примеси, което изглежда различен цвят и не се изтрива и променя от носене. Много модели са с камъчета и цената не се променя, стига да са циркони, а не диаманти. Ако ние решим да даваме толкова пари, аз бих си взела такива, че поне да са марка и на това бих разчитала, че ще са качествени. Помисли добре, защото това са много пари и за такава сума имаш голям избор. Блазя ти, ние май няма да можем да си позволим толкова скъпи халки.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 26, 2009, 12:10:20 »

jewel, ние в събота си взехме готови халките от Сара Трейд (магазина им в Раковски). Цената на грам е 38 лева. Изработката стана за 4 работни дни, нямам никакви забележки. Много си ги харесахме.
Успех и на теб, но задължително мерете модела. Защото аз бях харесала няколко,като при меренето нито един не ми се "върза" добре на ръката. Та, с мерене става харесването най-добре!
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #13 -: януари 26, 2009, 14:09:12 »

ние ги мерихме и халките заспаха на ръцете и на двама ни.просто се питах дали е оправдано да се дават толкова пари.преди час имах обаждане от златарски магазин,относно матирането на бялото злато.човекът ми каза,че матът може да издържи максимум една година,ама най-вероятно можело и само месец..направо неповярвах!а ние разчитахме само на тази идея за мата,при положение,че ги искаме да са изцяло от бяло злато ,относно показаните ви от мен пръстени-да изпъква така горният пласт,където са камъчетата(на дамския).сега вече се чудя да търсим нови халки или да изберем варианта в комбинация-бяло и жълто злато,и да се откажем от идеята за един цвят.
благодаря на всички ви отново!супер сте!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 26, 2009, 14:20:13 »

Jewel, аз също в началото исках матирано да е златото, но като разбрах, че пада се отказах.Исках и халките да са само от бяло злато, че нося сребро, но накрая направихме бяло и жълто и да ти кажа като ги мерихме направо ни заспаха на ръцете, а въобще не бях гледала този модел.Жълтото е много малко в сравнение с бялото и се вижда, но като акцент и сега съм много доволна, че си избрахме тези халки.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines