Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 01:20:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека не караме пили!!!  (Прочетена 9783 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: януари 23, 2009, 16:57:43 »

Пускам тази тема, защото ме потресоха думите казани от момичето cray cray cray

"Мамо, излязох с приятели. Отидох на един купон, и си спомних какво ми каза преди да изляза: "Недей да пиеш, ако ще караш." Затова, пих еднин спрайт. Почувствах се горда със себе си за това, че послушах съвета ти, и за разлика от много мои приятели бях трезвена!! Направих своя избор, и твоите думи бяха свещенни за мен. Когато купона свърши, хората започнаха да се качват по колите си, пияни. Аз се качих в моята със сигурнустта че съм в състояние да карам. Тогава, Мамо, неможех дори да си представя какво ме очаква. Нещо неочаквано... Сега съм тук, просната на земята и чувам полицайте да говорят: "Момчето, което се блъсна в тази кола е пияно". Мамо, гласовете са толкова далечни..! Кръвта ми е навсякъде и се опитвам с всички сили да не заплача. Мога да чуя и докторите: "Момичето няма да издържи". Сигурна съм мамо, че момчето което ме блъсна, не е искало да ме рани. Но защо...?! Той е пил, а аз трябва да умра. Защо живота е толкова несправедлив, Мамо? Защо хората го правят, знаейки че могат да заличат толкова човешки животи..?! Болката ми в момента е огромна, все едно ме бодът с хиляди ножове. Мамо, кажи на сестричката ми да не се плаши, кажи на Татко да бъде силен
И моля те, отиди при момчето, и му дай съвет, както даде на мен. Може би, ако неговите родители му бяха казали, сега щях да съм жива, мамо! Дъхът ми отслабва все повече и повече, и започвам да се страхувам наистина. Това са последните ми моменти и се чувствам толкова сама. Как исках да можеше да си до мен сега, мамо, докато съм тук на земята, умираща. Исках да ти кажа толкова неща, Обичам те мамо, Обичам те толкова много! Обещавам да те пазя, да бъда твоя ангел, и да те защитавам както направи ти. Сбогом мамо."


Тези думи са написани от журналистката, която е била на мястото на инцидента. Докато е умирало, момичето е шепнело тези думи.

От теб не се иска нищо,просто ако поне малко тази история те е трогнала,прато го на няколко човека за да запазим нас, и тези около нас
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 23, 2009, 17:17:34 »

Танче, тема е cray ,жалкото е че хората за които е насочена няма да я прочетат sad
 Аз не пия и не бих карала пияна ,но се качвам със страх в колата. angry Не е само пиенето,човек като се качи в колата трябва да осъзнава,че не е сам на пътя. И аз не карам по правилата винаги и аз изпреварвам на забранени места и карам с много над ограничението,но винаги си правя сметка доколкото мога.Жалкото е,че много млади загиват в ПТП-та,жалкото е и че родителите дават децата им да карат без книжки-а какво остава да го възпиташ да не се качва пиян. Няма как да стане.  diablo
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 23, 2009, 17:54:08 »

Танче много ме трогна тази тема  cray  но наистина жалко че тези към които наистина е насочена просто няма да я прочетат  cray
И аз не карам пила, с ръка на сърцето мога да се закълна, но ме е страх от хората който не са като мен! В себе си съм сигурна, не съм сигурна дали този в отстрещносто БМВ дето лети с бясна скорост не е обърнал 2-3 големи преди да се качи зад волана  shok Това е жалкото, но нека ние бъдем трезви зад волана и направим каквото зависи от нас, нека се надяваме че и ТЕ някога ще се променят  pleasantry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 23, 2009, 18:02:31 »

Аз изобщо не карам, защото няма книжка, а и скоро е мисля да взимам, защото както казва баща ми: "Ти може всичко да знаеш и да караш по правилата, но не знаеш, този срещу теб дали знае и на колко големи е!!!" И за съжаление е много прав! sad
Вярно, че тези, които трябва да прочетат това няма да го прочетат sad
Вярно е и че загиват много невинни хора и деца по пътищата ни! cray

...........
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 23, 2009, 20:08:59 »

много хубава тема, направо се  cray cray cray
Аз също нямам книжка и нямам намерение да имам - адски много ме е страх и то точно от " шофьора срещу мен". Мъжът ми кара от 12 години нон стоп и е много внимателен и въпреки всичко на няколко пъти само чудо ни спасява от катастрофа. Даже последният път беше преди 3 дни на Сливница. Ние чакахме на светофар, но нямахме видимост надясно(имаше машина, с която поправяха пешеходния светофар). Светна зелено, един мина на червено покрай нас, а мъжът ми се забави да тръгне( шесто чувство ) и един идиот с голф, говорещ по телефона профуча отдясно на червено поне с 80 км/ч. ако бяхме тръгнали навреме, щеше да се е врязал в моята врата и само бог знае какво щеше да стане....... girl_impossible Е как да искам да взема книжка?!?!?!?
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #5 -: януари 26, 2009, 13:51:17 »

 cray  cray  cray Направо ужасно.  cray  cray  cray

За карането пил, няма две мнения, поне според мен. Да се качиш пил и да шофираш си е живо престъпление. Един ден, когато ще имам деца, ще гледам да ги науча колко безотговорно е да караш пил. Никога в къщи не се е позволявало такова нещо. Аз нямам книжка, все още, но са ме учили, когато един ден взема, че това е едно от първите неща, които трябва да запомня. А брат ми винаги си оставя в страничния джоб пари за такси като отива на парти. Човешкият живот не струва 10 - 20 лева.

Макар, че освен със закони, и най - вече с церберско следене и наказания за спазването им не виждам как може да се реши въпросът. Защото както казахте, ти може да караш човешки, но не се знае как кара джигитът срещу теб. Затова само и единствено, наказания, глоби, присъди и каквото там още има. Няма такова като "Ама аз, ама само една биричка, еми само малко." Пил си, има таксита. Оставяш колата на платения паркинг и си я взимаш утре, ако ли не има си "дрънк енд драйв". Ако ли не, не пиеш. Лошото е, че заради някой, решил да махне с ръка на тези неща се затриват невинни животи.

Милото понякога ми се хили, че и в три през нощта на празна улица чакам да стане зелено, за да пресека. Само че, ако правилникът за движение се спазва до абсолютно откачалска педантичност от всеки шофьор и пешеходец, катастрофите ще намалеят сигурно с 90%.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 26, 2009, 15:50:36 »

Su_to,наказания и закони има,но няма как полицая да седи на всеки 100метра и да спира всяка кола,много от ПТП стават между малките населени места,където няма как полицая да види хората пияни ли карат. Може би трябва по-често да въртят клипове с ПТП,има толкова ужасни катастрофи и е хубаво хората да знаят,че като карат пияни-може да им се случи нещо подобно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 26, 2009, 15:55:44 »

Не е само до закони, а и до манталитет.Аз нали ги гледам в Плевен пишлимета, купили им кола и са големи мъже сега.Състезават се по улиците, не спазват знаци направо Ад.Лошото е че и тук полицайте са заспала работа.В града рядко ще видите полицай да следят за спазването на движението те висят и пишат актове за неправилно паркиране.Мен щяха да ме блъснат на пешеходна пътека и зелен сфетофар за мен и един се изсили и профуча с колата, а полицайте бяха на 10 метра видяха всичко и никаква реакция.Честно да си кажа разочерованието ми от полицията, правосъдната ни система, и от всичко в страната е толкова голямо и расте с всеки ден.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 26, 2009, 16:08:42 »

докато чтях текста направо се  cray
аз съм шофьор от 10 години и от толкова не пия. избора ми беше или да ходя на купони и да не пия за да мога да се прибера на 35 км. или да ходя да пия и да търся някой при когото мога да остана или пък изобщо да не ходя. избрах да имамм свободата, да не разчитам на никой и по всяко време да врътна ключа и да ходя където ми трекне.
соред мен манталитета български ни е такъв. да се показваме колко сме велики на пътя. незнам дали ако има по-строги мерки и законите се спазват за ВСИЧКИ ще намалеят "летящите гъзари", изкачащите ненормалници в насрещното.... и всички тези които мислят че са безсмъртни.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 04, 2009, 21:43:57 »

така е, заради небрежността и глупостта на едни, страдат невинните други!
Жестоката действителност. За съжаление тук в Бг е пълно с такива идиоти.
Аз бях свидетелка на една такава ситуация.
Вечеряме ние в един ресторант, при което се чува трясък, чупене, свистене иииии....
когато излязохме навън пред очите ми беше шокиращата гледка на една кола забила се в дърво.
Дървото беше толкова дебело, че колата се беше сгънала до задната седалка, а самото дърво- счупено.
От колата излезе незнайно как и то невредим пияния шофьор а на седалката до него лежеше или по- скоро седеше неподвижно момиче.
Той беше толкова пиян че му нямаше нищо, а момичето остана инвалид. Тя е моя приятелка. Сподели ми че той я е накарал насила да се качи при него. Иначе тя никога нямаше да го направи. В момента приятелката ми е инвалид завинаги, а на него му няма нищо.
Това имах предвид!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 05, 2009, 11:02:59 »

Маги "плевенски голф/голфаджия"  е нарицателно за тоя тип шофьори, гъзарчетата дето ще те блъснат на пешеходната пътека, дето ще ти отнемат предимството и ще профучат покрай теб със стотина км/ч  pleasantry
 blum Поне и в София съм го чла и във Враца съм го чула да го използват за нарицателно на този тип гъзарчета  blum
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 05, 2009, 11:13:02 »

Темата наистина е много тъжна, но това е самата реалност. Понякога животът е много несправедлив и заради малоумността и безотговорността на едни загиват съвсем невинни хора. Мъжът ми обича да казва за такива "камикадзета", че рано или късно ще си намерят майстора, но защо заради тях трябва да умират и хора, които със нищо не са виновни. Аз самата въобще не пия, пък камо ли да карам пила, но познавам много хора, които въобще не се притесняват да се качат зад волана сериозно почерпени. Имам колега на когото редовно му взимат книжката за по 6 месеца заради шофиране в нетрезво състояние, а според мен наказанието трябва да е далеч по тежко. Хванат ли те пил - оставаш без книжка.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 05, 2009, 11:14:31 »

Маги "плевенски голф/голфаджия"  е нарицателно за тоя тип шофьори, гъзарчетата дето ще те блъснат на пешеходната пътека, дето ще ти отнемат предимството и ще профучат покрай теб със стотина км/ч  pleasantry
 blum Поне и в София съм го чла и във Враца съм го чула да го използват за нарицателно на този тип гъзарчета  blum

Аз ги знам Пернишки голфаджия с червен голф 2-ка  beating
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 05, 2009, 11:16:55 »

Аз ги знам Пернишки голфаджия с червен голф 2-ка  beating
Задължително със усилвател и огромни колони в колата, с отворен прозорец/ изкаран лакът отвън/ и дъни " Кой сега до теб заспиииивааааа..." Това в кръга на шегата, но наистина голф двойка с пернишка регистрация е нарицателно...
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 05, 2009, 11:25:46 »

Задължително със усилвател и огромни колони в колата, с отворен прозорец/ изкаран лакът отвън/ и дъни " Кой сега до теб заспиииивааааа..." Това в кръга на шегата, но наистина голф двойка с пернишка регистрация е нарицателно...

Еми във Враца сме на "плевенски"  funnytooth
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines