Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 09:23:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Социални придобивки за младите семейства  (Прочетена 36406 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 10, 2010, 21:20:44 »

Ами ние сме идеалния случай.Едно жилище придобито след брака,единствено жилище е ,и двамата сме под 35 години,жилището ни е ипотекирано,имаме ипотечен кредит и въобще отговаряме на всичко.Направо не мога да повярвам че се вместваме във всики ограничения.Вече сме подготвили почти всички документи.А те са
-бележки за доходите
-заверен договор за кредит
-заверен погасителен план
-извлечение от сметката за платени вноски по кредита
-справка от имотния регистър за двамата
-копие от удостоверение за сключен брак

Ако нямаш глоби парите се възстановяват до 30 дена след подаване на декларацията.
« Последна редакция: февруари 10, 2010, 21:57:26 от gucci » Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #46 -: февруари 10, 2010, 22:58:00 »

Здравейте аз също се интересувам от тези облекчения за младите семейства бих искала да попитам следното:моят бъдещ съпруг вече има един малък заем който изплаща,дали това би било някакъв проблем?Друго,което не ми е съвсем ясно е колко приблизително би ни се намалила една месечна вноска от кредита за жилище? Благодаря предварително за отговорите  smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 10, 2010, 22:59:59 »

Това дали има кредити други не е от значение.А и н се намаля вноската на кредита.Това е данъчно облекчение.
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #48 -: февруари 10, 2010, 23:02:42 »

Ясно благодаря  good
Активен
tonibonboni
Сватбар
***
Публикации: 173



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 15, 2010, 10:44:09 »

 Здравейте,
Искам да попитам къде се подава декларацията за данъчно облекчение? В НАП по адресна регистрация на кредитоискателя?! Съпругът ми в случая е кредитоискател, а аз съм му съдлъжник.  За въпросното жилище няма все още издаден акт образец 16 и все още не е вписан в Кадастъра, но мисля, че тук адресът на имота няма значение. Проблемът е, че аз и съпругът ми имаме различни адресни регистрации, все още адресите на родителите ни и мисля, че декларацията трябва да се подаде по адресна регистрация, на този който ще ползва данъчното облекчение ( в случая мъжът ми)?!
Имам и още два неизяснени казуса. Купихме апартамента, респективно изтеглихме ипотечен кредит през септември 2008г., а сключихме граждански брак през май 2009г. Апартаментът се води на името на двамата. Това, че не сме имали сключен граждански брак към момента на тегленето на кредита ще бъде ли пречка да не можем да подадем декларация?
И последно, съпругът ми е наследник на част от апартамент на единия си починал родител, но там  живеят майка му и брат му, тоест не може да бъде семейно жилище. Дефакто новият ни апартамент, закупен с ипотечен кредит е единственото жилище на семейството. Дали това също ще бъде пречка?!
Единственото неоспоримо нещо е, че и двамата сме под 35г. и сме решили да опитаме да ползваме и без това едно от малкото облекчения предлагащи се на млади семейства (ако не и единственото)!:)
Благодаря Ви предварително!
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 16, 2010, 07:53:38 »

Ето какво прочетох аз вчера в сайта на НАП - http://portal.nap.bg/ospage?id=245. Може да бъде полезно и да отговори на доста въпроси. Според мен първо трябва да е сключен бракът, а после да е теглен кредитът съгласно  т. 2: " Договорът за ипотечния кредит е сключен от лице, което има сключен граждански брак"
Активен
tonibonboni
Сватбар
***
Публикации: 173



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 16, 2010, 13:13:48 »

merilen благодаря ти много за бързата реакция! give_rose Аз също чета там непекъснато. Въпросът е, че все се надявам да има вратичка. Питам и разпитвам сега, защото от банката ни искат 20лв. такса за справката за направените вноски и заверка на погасителния план. От Агенция по вписванията също ще ни вземат такса за справката за имущественото състояние и...тук 20лв., там 20лв. и накрая...нищо angry
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 16, 2010, 13:50:45 »

Току що се обадих в НАП - трябва бракът да е преди кредита, независимо на чие име са кредита и жилището  angry
След като ми отговориха така, не съм питала по другите въпроси - за имотното състояние и т.н., защото при нас поне се обезмисля всичко нататък от това условие.
Дано не са много случаите като нашия, защото облекчението не е никак малко, а е направено така, че възможно най-малко хора да отговарят на условията  huhhuh.gif
Активен
tonibonboni
Сватбар
***
Публикации: 173



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 16, 2010, 16:09:25 »

 Да, точно мислех и аз да ви пиша. Обадих се и аз в НАП и една мацка с голямо удоволствие ми каза: "Ааааа, ами значи не ставате!"
Ами ще си плащаме и няма да ползваме облекчения щом сме решили да се женим толкова късно! Ужас...егати държавата!!! bad
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 16, 2010, 16:19:51 »

Тони, така си е - пълна глупост.
След като говорих и аз с тях, ми хрумна да питам, но вече бях затворила - а не може ли да се ползват облекчения поне за периода, от който сме сключили брак нататък?
Търсих и във форума на lex.bg - не намерих отговор, т.е. пак пише, че трябва да е след брака.
Та сега съм пуснала там горния въпрос - да видим дали ще ми отговори някой.
(Няма да коментирам, че някой там беше писал, че то ако ставало така сума ти хора щели да теглят кредит и после да се женят заради облекченията   crazy )
Аз така или иначе съм решила и с адвокат да се съветвам тези дни, може би другата седмица ще успея, така че ще споделя ако науча нещо различно  good


Такаа, ето и последната статия - само от преди 30мин:
http://money.ibox.bg/news/id_639089224
В нея пък не пише, че трябва да е теглен задължително след брака кредита  crazy
И вече, честно казано, аз се обърках съвсем  pardon
« Последна редакция: февруари 16, 2010, 18:02:29 от bubka » Активен
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines