Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 07:09:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност - 2 част  (Прочетена 135793 пъти)
 
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: септември 24, 2011, 18:30:59 »

Мони, пробвай с различни мазила и дано откриеш своето. Аз съм с 17 кг отгоре и нямам стрии, но съм се мазала по 3, 4 пъти, даже и повече, като усетих че ме сърби и веднага мазане. Този крем на (Kokona and Mother ми го препоръча козметичката ми, тя знаеше че кожата ми е адски суха. Докато доки все ми казваше, че е до тип кожа, "е какво, да не се мажа и да стискам палци да не се появят?"
По въпроса с Mama Dona, на мен ми го подариха, но само при миризмата му и  bad ужас, нещо не ми понесе.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: септември 24, 2011, 18:58:38 »

Подкрепям те Боги за този крем с две ръце! good
Моята леля,която беше наддала с около 25кг,след мазане само с този крем няма и една стрия по себе си!Сега и аз го използвам и се надявам и края да нямам нито една!
Така,че горещо го препоръчвам! good
Активен
steli4ka
Ентусиаст
**
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: октомври 10, 2011, 02:26:02 »

Здравейте и от мен момичета  Victory Бях чела, че маслото от ший е много полезно с цел еластичност на кожата и борба срещу стриите. Купих си такова маслко от био магазина и сега си се мажа всяка вечер след баня. Понеже съм в началото и коремчето има тепърва да расте, мисля по-натам да сменя с каковото масло, което толкова много препоръчват. Ето как изглежда маслото ми от ший: http://www.zdravosloven.com/magazin/naturalna-kozmetika/za-tyalo/maslo-ot-shiy-cattier-s-ekzotichni-tsvetya-bio--100-gr-8358.html  Има ли още някой който вече е ползвал масло от ший?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: октомври 10, 2011, 08:13:03 »

Стеличка,това беше и моя първи избор за козметика през бременността.Аз ползвах масло от ши(карите) на Икаров(,което е няколко пъти по-евтино от това,което показваш) през първия триместър.Самото масло обаче беше трудно за нанасяне заради гъстата си консистенция и го смених с олио на Юсерин.

Нямам нито една стрия,но съм се мазала прекалено оскъдно за да смятам,че е резултат от козметика.
Активен
steli4ka
Ентусиаст
**
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: октомври 11, 2011, 13:02:46 »

 smile Супер! Моето масло се разнася сравнително лесто. То се стопява в ръцете и се нанася после директно на кожата. Вярно, че е малко скъпо, но уж е добро. А и като имам в предвид цената на всички други кремове на скъпите марки, е приемливо...а и изглежда ще ми стигне за дълго време. После ще взема наистина и аз олио. За съжаление от преди си имам малко стрии на краката, та предполагам сега хич няма да ми се размине ако не взема мерки по от рано.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: октомври 11, 2011, 20:14:59 »

За съжаление от преди си имам малко стрии на краката, та предполагам сега хич няма да ми се размине ако не взема мерки по от рано.
И аз така си мислех,но..... smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #261 -: май 04, 2014, 09:30:02 »

Момичета, отдавна не е писано в темата, та да питам вие с какво се мажете против стрий и ползвате ли друга специална козметика? Аз се мажа с олио на Веледа, а за друга козметика, по принцип ми избиха много пъпки на лицето, пробвах доста мазила, но хормоните не се подават на мазила, с течение на времето сами започнаха да изчезват. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: май 04, 2014, 09:44:15 »

Какаовото масл на Пламърс с него се мажех последните месеци от бременността.Преди това с млякото на Пламърс в съвсем първита месеци.а протокола нямам и една стрия.Мажех се от коленете до шията smile Има и наследственост естествено, но според мен това си и помага.И майка ми и сестра ми имат стрии в следствие на бременносттите си.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: май 04, 2014, 11:12:41 »

Виви, аз съм с кожа предразположена към стрии (имам си стари много преди бременността) затова като бях бременна се мажех редовно и резултата: нито една стрия от бременността. Мажех се редовно обаче без пропуск: сутрин, обед и вечер. През деня мажех какаовото мляко за бременни на Палмерс, а вечер мажех Bio Oil, то специално ми беше препоръчано от много познати.  good
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #264 -: май 04, 2014, 12:51:21 »

Благодаря момичета, аз се постреснах тая седмица, че корема ми изведнъж стана много голям, а имам още 3 месеца и не знам колко ще порасне още и въпреки че се мажа още от началото реших да поразпитам, понеже се мажа с 1 марка, може да разнообразя, макар че не знам оттук нататък дали би имало ефект. Аз имам на био ойл олиото, ще започна с него сутрин и вечер с Веледа (то се усеща също много добре като се намаже, доста е приятно и съм нямала сърбеж или дразнене). Аз също имам стари стрий още от ученическите си години по бедрата и майка ми има и за това ми е леко нервно, понеже като четох останах с впечатление, че в моя случай е малко вероятно да се размина, но вие ми вдъхнахте кураж, ще се мажа старателно, да видим. smile
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #265 -: юли 24, 2014, 15:37:28 »

Едно време като е нямало такива мазила .............доколкото знам са се мажели само с свинска мас и е имало ефект някой да се е мазал и да има някакви наблюдения?  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #266 -: юли 25, 2014, 08:15:39 »

Аз не бих ти препоръчала нещо подобно! Мастта не позволява на кожата да диша, защото прави филм отгоре. Другото е, че защитната реакция на свинския организъм е да трупа всичко вредно там. Т.е. ако прасето е лекувано или тъпкано с антибиотици, медикаменти за растеж и наддаване и тн, тези медикаменти се отлагат в мастта. Как си представяш ти да се намажеш с нещо такова?!? Същото се отнася и за бебето - никога не бих си намазала бебето с нещо подобно! Вярно е, че препаратите против стрии са химия, но химия предназначена за бременни!
Последно - мастта е много важно по какъв начин е направена. Не разчитай мастта по магазините да има нещо с домашната такава.
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #267 -: юли 25, 2014, 10:02:54 »

Имах впредвид домашната разбира се не тази по магазините и в никакъв случай не съм споменала мазане на  бебето,изобщо не ми пука ако знам че няма да стана на стрии ще се мажа с каквото и да е. В сферата на козметиката съм и просто не мисля че от тези продукти ще има някакъв ефект  nea ,по склонна съм да използвам натурална козметика (масла.олио и т.н)
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #268 -: юли 25, 2014, 11:27:11 »

 Във връзка с горното на мен много ми помогнаха маслата на "Икаров". Специалното за бременни, както и бадемовото. Дори имаше ефект върху по-стари стрии. Но аз имах малък корем и като цяло не качих много килограми.
 Не знам доколко са им натурални продуктите, ала вършат добра работа - отпускаха ми напрежението от опъването на кожата и я правеха по-мека и еластична.
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #269 -: юли 25, 2014, 11:45:48 »

И аз използвам олиото против стрии на Икаров и на мамма донна серума  засега и аз съм много доволна само то отпуска така добре  кожата когато я чувствам опъната но скоро влизам в 5 тия месец и ми се иска  да добавя още някои натурален продукт просто защото кожата ми е склонна към образуване на стрии  pardon
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines