Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:12:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Обувките или роклята-кое първо?  (Прочетена 111944 пъти)
 
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #150 -: август 09, 2014, 17:47:08 »

В моя случай първа беше роклята. След като избрах роклята купих обувките, които не бяха точно в цвета на роклята, умишлено търсех да има лек контраст. Това, че знаех предварително каква е роклята, доста ме улесни при избора на обувките. До известна степен роклята определя какви обувки да търсим - кокетни сандали или по-строги и затворени, по-ниски или по-високи, в подобен на роклята или контрастен цвят, по спортни или по-елегантни - всичко зависи от виждането на булката и стила на роклята smile
Активен
JustRain
Сватбар
***
Публикации: 187


« Отговор #151 -: август 21, 2014, 23:43:04 »

При мен също първо роклята.   good
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #152 -: октомври 12, 2014, 19:21:11 »

Първо роклята.  good
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #153 -: януари 05, 2015, 00:04:27 »

Ако имаш най-прекрасната рокля, но обувките се окажат неудобни (не всички си показват рогцата веднага, а след час-два носене), тогава става кошмар. Надеждните обувки гарантират усмивка на лицето на булката. Макар и да не се виждат, са ужасно важни.
Активен
Medenka
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #154 -: януари 05, 2015, 18:26:36 »

Никой не гледа обувките, на една сватба най-много внимание обира роклята, било то и къса рокличка  blum
Затова мисля, че най-разумният вариант е: първо рокля, после обувки. Другото ми изглежда малко като да си купиш килим за хола и според него да си избереш апартамента  blush
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #155 -: януари 06, 2015, 00:34:16 »

Никой не гледа обувките, но гарантирано абсолютно всички ще ти видят киселата физиономия, ако ти убиват:) Имам горчив опит с масовия начин на мислене - за абитуриентския бал си направих фантастична рокля, към която успях да намеря едни-единствени обувки, които да ѝ подхождат. Взех ги, естествено. Оказаха се ужасно неудобни. Няма такава болка. Накрая ги свалих. Никога не бих повторила преживяването.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #156 -: януари 06, 2015, 01:54:00 »

 :offtopic:Не зная защо но една от най-често допусканите грешки е носенето на нови и неразтъпкани обувки. Независимо подхождат или не, винаги са твърди и винаги убиват. Бих препоръчал за тази цел носенето им в къщи преди сватбата, както и пръскането със специални шпрейове за омекотяване. Повярвайте ми, над половината от дамите се набутват с твърди обувки на сватбата си.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #157 -: януари 06, 2015, 09:04:20 »

 Offtopic аааа Делийски почти няма булка която да не е разтъпкала обувките си, но на бос крак, високи токчета, на крак цял ден, пак си излизат пришки и болят краката.Мъж си няма да разбереш  blum че най-хубавото чувство на света е когато си събуеш токчетата с които си бил цял ден  Wink Аз пръсках в първите ми токчета спрей такъв, и обувките пожълтяха.С вторите изкарах адски късмет, купих мостри, които бяха много разтъпкани и удобни  girl_wink
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: януари 06, 2015, 09:24:41 »

При мен е първо роклята Girl_hide
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: февруари 09, 2015, 14:33:51 »

Със сигурност първо роклята... Дори да харесам безкрайно дадени обувки, ще се стърпя и ще изчакам  Wink
Активен
orhideq87
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: февруари 09, 2015, 22:50:52 »

Ще кажа от личен опит, че направих грешка като си купих първо роклята и ще обясня защо. Осъзнах, че първо трябва да са обувките, а ако не са, то трябва да си сигурна в две неща:
- да си пробвала много рокли и да си си набелязала коя и в кой магазин е твоята, за да може да потърсиш идеалните обувки, да ги купиш и отидеш с тях, за да ти скъсят роклята според тока (това е най-добрият вариант);
- другия вариант е да си вземеш съвсем изчистени обувки (естествено трябва вече да си преценила дали в бяло или в екрю ще ти е роклята) и след това да обикаляш за рокля, за да ти я скъсят според тока на обувките.
Какво стана в моя случай обаче - обикалях зимата за бели обувки и то моя номер... Не намерих такива. Ходих до Асеновград и си купих рокля без обувки, за това се наложи да ми я скъсяват според пробните и след това търсенето ми стана още по-трудно - хем бели, хем моя номер, хем и дължина на тока според роклята. За мой късмет след 2 седмици търсене и лутане, намерих обувките - съвсем изчистени са, лачени, но какво да се прави като само това намерих и въпреки това можеше да са с още 1-2 см по-високи, но просто нямах избор.... sad  Сега роклята малко дълга ми идва...
Естествено винаги можеш да си купиш рокля и да не я скъсяват в магазина, а после на шивач да я носиш след като си вземеш обувките... и това е вариант. В моя случай не беше така... sad
Активен
Future_Bride
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #161 -: март 23, 2015, 20:33:28 »

Според мен първо роклята, защото тя определя стила на всички останали аксесоари - бижута, обувки, воал, чанта.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: март 26, 2015, 22:52:40 »

Избираш си Рокля , след това со взимаш подходящи обувки и на пробите си с обувките, за да се види дължината на роклята. Честно казано не мога да разбера защо много булки държат да са с много висок ток. Много по важно е да ти е удобно и комфортно цяла вечер. Обувки или сандали с мека кожа и ток максимално 8 см.  аз бях със много меки златни сандали с ток 5 см и ми беше много удобно цяла вечер. Самата подметка от вътре от към крака беше мека и това още повече допринесе за комфорта.
Активен
seli76
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #163 -: септември 04, 2015, 18:42:43 »

Според мен роклята е трябва да е първа и вече по нея да се търсят другите аксесоари.
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #164 -: септември 04, 2015, 21:21:15 »

Аз си купих първо роклята, после знаех, че търся бели обувки с 8-10см ток. Верно търсих месец-два, но намерих точно изчистени бели с блестяща каишка, 10 см. Удобни и се оказаха идеалната височина за роклята. Така че не я рязаха на дължина.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines