Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:50:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Какви цветове ще използвате?
Ярки
Пастелни
Ярки и пастелни
Пастелни с весели/ярки мотиви
Още нямам идея

Страници: [1] 2 3 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детската стая  (Прочетена 226024 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: май 08, 2007, 23:09:23 »

Как според вас трябва да изглежда една детска стая?

Детска стая

Тази на нас много ни хареса. Много семпло, в същото време подредено и красиво.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 09, 2007, 08:25:09 »

10 Правила при обзавеждане на детската стая
При оформянето на интериора на детската стая се налага на взимаме решение за друг човек, пак макар и малък. Така че е почти невъзможно да избегнете грешките. Но за да избегнете най-явните, прочетете някой препоръки и грешки които правят възрастните.

1. Безопасност. Никакви остри и стърчащи детайли, в които детето може да се удари или набоде. Мебелите трябва да бъдат екологични, най добре дървени.

2. Спокойни тонове. В къщи детето почива от активния живот в детската градина или училище, затова стаята му трябва да има такава атмосфера, че тя да го успокой и да овладее неговата нестихваща енергия. Психолозите съветват да се използват топли и светли цветове в нюанси на жълтото, розовото и бледо синьо. Ярките, червени и виолетови отенъци най добре да се избягват.

3 . Достъпност. Ако искате вашето дете да беде самостоятелно. Тогава се постарайте така да поставите предметите в неговата стая, че то да има достъп до всичко.

4. Детските рисунки закачете във вашата спалня. Детските рисунки по стените в детската стая радват много родителите, но не и децата. Те имат нужда да се учат от нещо и да виждат нещо ново. И въбще ограничаването на изображенията, които виждат децата всеки ден не спомагат за тяхното развитие.

5. Купуване на голямо количество вещи и играчки. Когато изобилието достигне критичната си точка, то се трeвръща в хаос. Живеейки в атмосфера на хаос, детето може да се чувства зле и даже да развие невроза.

6. Ревностно пазене на вещите. След като сте се постарали да обзаведете детската стая и да създадете поdходяща атмосфера, пригответе се да понесете факта, че видът на мебелите скоро няма да е същият. Децата обичат да игrаят и техните реакции са спонтанни. Те трябва да се чувстват, като в своя стая, а не като в музей и да се боят за всяка вещ.

7. Не поставяйте странни предмети в детската стая. Често заради икономия на място възрастните оставят на склад в детската стая - дъски за гладене, шевни машини и даже хладилници. По този начин детската стая става като склад. На нито едно дете това не би му харесало.

8. Не отделяйте за детето най-малката стая. Ако условията на живот ви го позволяват, най добре пратете детето в по-голяма стая. Това ще ви избави от много проблеми в бъдеще. Защото детската стая за детето е място за игра, за учене, за почивка, за гости и т.н.

9. Опит в стаята да детето да сбъднат всичките свой несбъднати мечти. Какъвто и да е вашия детски опит недейте да го натрапвате на детето. Всяко дете има свои собствени желания. И вие трябва да се съобразявате с тях.

10. Сляпо следване на статии и книги. Детето не е експериментален проект върху, които може да използвате готови формули и шаблони. То е личност с индивидуални черти и емоции. И затова за да създадете идеяния детски интериор е полезно да изучавате своето дете.
www.napravisam.bg


Абсолютно съм съгласна с тези правила,колко е вярно всичко!На нас съвсем скоро ни предсои обзавеждането на детската стая,не знам как ще се въздържа да не е и тя в любимото ми оранжево tease Другия вариант,естествено е зелено,Тео-"вашата" детска е страхотна!Но има разлика при обзавеждане за тинейджър и за още малко детенце-мебелите са съвсем различни.Ще видим и ние докъде ще я докараме pardon
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #2 -: май 09, 2007, 09:07:04 »

Ние ще нарушим временно правило номер 7 и ще превърнем детската стая в склад.Другото правило което няма как,ще нарушим и то за постоянно е че именно тази стая е най-малка.А колкото до обзавеждането решили сме го така че да освободим стаята от мебели,но да има всичко и да има пространство в стаята.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 09, 2007, 09:11:54 »

Ние ще нарушим временно правило номер 7 и ще превърнем детската стая в склад.
Хе-хе,и при нас в момента точно това правило е нарушено!Тъй като малката още спи в нашата стая в бебешкото си креватче,детската стая е превърната на склад с всевъзможни джунджурийки в нея,които умът ми не побира къде ли ще ги прехвърлим като му дойде времето за обзавеждане star
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #4 -: май 09, 2007, 09:15:11 »

Ето някои от моите фаворити.787_1791_1794_1detska127detska6detska_1-1_885detska_1-3_651lastna6tapop_a4966g0006
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 09, 2007, 09:29:14 »

Видях синичката и ми направи впечатление.
Аз лично не бих използвал този студен цвят за детска стая. Приятно е, но понеже съм експериментирал точно с този цвят в къщи, твърдя че усещането е за студено.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #6 -: май 09, 2007, 09:32:09 »

Ние засега сме избрали зеленото но аз имам и друга идея,всяка стена в различен цвят-зелено,синьо, жълто и оранжево,нещо такова.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 09, 2007, 09:53:58 »

vanis,етърва ми боядиса стаята на децата в различни цветове,но ги преплете някакси по стените,ако открия някоя снимчица ще пусна,доста интересна хрумка е!
А за синьото съм съгласна,дори и да имам момченце сигурно не бих боядисала само в този цвят!Предпочитам слънчевите тонове-оранж,жълто,зелено...като тези
....
Не зная защо не ми излизат,хм crazy ,има ги в галерията ми...
« Последна редакция: май 09, 2007, 09:55:36 от Rossistela » Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #8 -: май 09, 2007, 09:59:57 »

vanis,етърва ми боядиса стаята на децата в различни цветове,но ги преплете някакси по стените,ако открия някоя снимчица ще пусна,доста интересна хрумка е!
Ще чакам снимчици с нетърпение! DANCE
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 09, 2007, 10:50:41 »

Ето трички и от мен!Зелената е страхотна!eka0001_14326097_lgpicture
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 09, 2007, 15:26:58 »

оххххх розовките са сладурски !!! аз както си мечтая за една малка принцеска /дай боже/  !!!! точно такава стая ще и направим с милото !!!!!  smile smile smile smile
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #11 -: май 09, 2007, 15:31:33 »

Много са сладурски,но ние мислим да не правим "бебешко" обзавеждане на стаята а направо "юношеско" или както там се казва.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 09, 2007, 20:36:10 »

anisp влюбих  се в зелената!Божествена е!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 09, 2007, 21:34:35 »

Много е приятна тази зелената. Като изключим няколко елемента, които според мен не са никак практични, а може би и излишни.(зеленото от външната част на леглото).
Но за етажерката - евала!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 11, 2007, 15:38:35 »

Ето ме и с нова тема веднага!!! blush

Е, бъдещи мами (и татковци) как бихте обзавели детската стая на малкото ви човече? Споделете идеи, за да обменим опит!!! Bravo DANCE good
« Последна редакция: май 11, 2007, 15:43:16 от Bulechka_TS » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines