Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 08:08:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше?  (Прочетена 265526 пъти)
 
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: март 27, 2007, 19:00:15 »

доста се постарах да е по-малка сумата.... така за след сватбата ще останат повече средства и ще изкараме една наистина невероятна медена седмица  girl_in_love
да много правилно и на6ата няма да излезе пове4е от 4000
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: март 27, 2007, 21:39:49 »

доста се постарах да е по-малка сумата.... така за след сватбата ще останат повече средства и ще изкараме една наистина невероятна медена седмица  girl_in_love

Браво на вас - и на мен ми се иска да ми излезе по-евтино, но уви с тези надути цени в София!! angry
Вие колко души ще сте?
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: март 27, 2007, 21:51:13 »

Браво на вас - и на мен ми се иска да ми излезе по-евтино, но уви с тези надути цени в София!! angry
Вие колко души ще сте?
на сватбата 60, но в цената съм включила и празненствата след медената ни седница ( бях писала , че на сватбата ще събираме само роднини, а после ще си каним приятели и колеги), така че всички идват някъде около110-120 души (ясно е, че след като се върнем от медената седмица, празненствата ще излязат доста по-евтини, отколкото на самата сватба  girl_wink)
Активен
rosi_ps
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #363 -: март 28, 2007, 07:08:40 »

Vanesa_77, благодаря ти за цените. На мен много ми харесва идеята с гълъбчетата. Но може и аз да пропусна - не ми се мъчат птичките.
Много ми е полезна информацията, която ми предостави!  girl_wink
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: март 28, 2007, 09:03:11 »

на сватбата 60, но в цената съм включила и празненствата след медената ни седница ( бях писала , че на сватбата ще събираме само роднини, а после ще си каним приятели и колеги), така че всички идват някъде около110-120 души (ясно е, че след като се върнем от медената седмица, празненствата ще излязат доста по-евтини, отколкото на самата сватба  girl_wink)

Това е много добра идея, и наистина след това ще ти излезе доста по-евтино с приятелите и колегите.  Bravo
Активен
kakalinka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #365 -: март 28, 2007, 09:16:03 »

Здравейте,
можете ли да ми помогнете с информация  конкретно за Бургас. Прочетох някои публикации по въпроса, но неможах да разбера как вървят кувертите, църковните такси... и т.н., а и незнам дали са актуални цените,които видях. pardon

Благодаря ви предварително!
Активен
rosi_ps
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #366 -: март 28, 2007, 09:26:25 »

Здравей, kakalinka! Нашата сватба ще е в Бургас - на 8-ми септември. Понеже преди седмица обикалях да си търся ресторант мога да ти кажа някои цени на куверти. Ние си избрахме ресторанта на хотел Аква - кувертите там са от 18 до 20 лв, като можеш да си избираш от няколко варианта на менюта. Нашето е 18.80 лв. и е много добро. Сватбата е вечерна и ни казаха че можем да започнем още от 17 часа и да продължим до 24:00. След това ако искаме да останем, таксата е 40 лв на час (според мен това не е много). Освен това плащаме еднократна такса за чупливост, сервиз и тоалетна - 50 лв. Можем да си внасяме каквото и колкото поискаме. Ресторанта ни осигурява безплатно лека украса и калъфите за столовете. Ако искаш да резервираш капарото е 30%. Подаряват ни нощувка в апартамент на хотела. Предлагат ни (ако искаме) питка - 19 лв, кумско пиле - 30 лв и още разни неща, не помня точно.
Така - хотел България - там менюто си го избираш ти, но трябва да е на минимална стойност от 25 лв. Но мога да ти кажа, че вече почти всички дати са резервирани за големия ресторант. Свободни са датите за една зала, в която също правят сватби, но на мен лично тя изобщо не ми хареса. Там таксата за допълнителен час е 60 лв. За нощувка като попитах дали подаряват, управителя ми отговори, че не може да каже отсега, защото сватбата ни била през натоварения сезон и можело и дане ни дадат. Опита се и да ни постави някакви ограничения на алкохола за внасяне.
Хотел Мираж - много е хубав ресторанта, където правят сватбите. Там също куверта е на минимална стойност 25 лв, но ни казаха, че до септември ще се вдигне, така че ще има промяна в цените, но не могат да ни кажат с колко. Но понеже сам си съставяш менюто, цените са доста надути и за 25 лв можеш да си вземеш малко неща. Там също много от датите (съботите) са вече заети. Може да се внася свободно алкохол.
Това мога да ти кажа засега. Ако те интересува нещо конкретно, питай. Насреща съм!  Coffe
« Последна редакция: март 28, 2007, 09:29:57 от rosi_ps » Активен
kakalinka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #367 -: март 28, 2007, 09:42:45 »

Благодаря rosi_ps,
Вие наистина сте намерили страхотна оферта good, а колко души събира ресторанта?
Това, което ми пишеш за останалите ресторанти направо ме хвърля в ужас - на моя приятел все му се струва, че има време и само опипваме почвата , а нещата са сериозни Oh my ....Най - лошото е, че аз живея във Варна, все още , как ще се получи незнам.
 Честно казано нямам идея откъде да започна. Имам приятелка, която скоро се омъжи в Сливен и твърди, че там всичко е много  по - евтино , като започна от роклята,  през поканите и всички джунджурии, а като сметнеш оскъпяването от пътя не е толкова голямо. Чувствам се като объркано пате. Искам да се женя ама направо незнам как ще се справя с организацията, но за това май трябва да се прехвърля в друга тема nea
  Можеш ли да ми кажеш каква колко излиза венчавката в Бургас?Исрено съм благодарна!
Активен
rosi_ps
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #368 -: март 28, 2007, 10:12:35 »

Ами всъщност ние изкарахме голям късмет, че в Аква беше свободна точно нашата дата. Иначе преди седмица и 22 септември беше зает. Така че, моят съвет е - с всичко друго може да изчакате, но бързо си намерете ресторант. В Бургас заведенията не са малко, но явно сватбите са много  DANCE
Нашият ресторант спокойно събира 100 души. Но естествено, може и по-малко. Гостите ни ще са около 80. В хотел Мираж максимума е 80. Може и повече, но ресторанта е малък и незнам как ще се съберат. А за хотел България... малката зала не ми хареса. А в големия ресторант има много място, но там са свободни дати само за дневни сватби.
За това, че живееш във Варна - споко - ние пък живеем в София, и някак си пак вярваме че ще се справим. Още повече - преди два дни разбрах, че скоро заминаваме за чужбина да работим, и ще се върнем седмица преди сватбата - та подготовката ще трябва да я правя и аз незнам как. Но с желание, и с помощта на този форум, всичко се постига  good
За църквата... незнам какви са цените в Бургас. Нашата църква е в Айтос и ще ни излезе 50 лв. Цените за ритуалната зала в Бургас ги има на предната страница, предостави ги Vanesa_77. Но не е скъпо - може да се ожениш за 85 лв с ритуал, което, сравнено с цените в София и Варна си е направо евтиния  Bravo
Вярно е, че в Сливен е по-евтино, но и в Бургас не е много скъпо. Аз съм проучила цените навсякъде, понеже нали казах, и аз не живея в Бургас. Но там цените са разумни и спокойно можеш да си организираш всичко да ти е там. Цялата ми сватба, по предварителни сметки - с куверти, облекла, пътни, нощувки, такси, украси, услуги - ди джей, фото, видео, разни дреболии и всякакви още нещица, ще ни струва около 5500.
Активен
kakalinka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #369 -: март 28, 2007, 10:26:54 »

Здравей отново,
мисля, че най-голямото перо в бюджета ни ще са нощувките на гостите - бургазлии са най-много 20 души, а останалите 40-50 какво ще ги правим незнам. Вие имате ли такъв проблем?
Активен
rosi_ps
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #370 -: март 28, 2007, 10:33:33 »

Да, и ние сме така  smile
В Бургас има много малки симпатични хотелчета. И понеже гостите са много, се прави отстъпка - тя стига до 50 %. Трябва да се отиде на място и да се разговаря, но винаги правят остъпка, така че можете да си намерите цена, която ви устройва. Друг вариант са студентските общежития - още в началото на града, до Метро. Там нощувките за външни лица са по 6.20 лв, за голяма група просто трябва да се говори с управителката - поне месец предварително.
Ние с милото много се чудихме дали да поемем нощувките на гостите или да ги оставим да си ги платят сами. В крайна сметка решихме да им уредим голяма отстъпка, а като наближи сватбата да видим дали ни остават парички и ако имаме -ще ги поемем ние, ако не - гостите ще си платят сами, но няма да им излезе повече от 10 лв на човек.  danceg
Активен
kakalinka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #371 -: март 28, 2007, 10:42:24 »

Цитат
В крайна сметка решихме да им уредим голяма отстъпка, а като наближи сватбата да видим дали ни остават парички и ако имаме -ще ги поемем ние, ако не - гостите ще си платят сами, но няма да им излезе повече от 10 лв на човек.
Май това е най-добрия вариант. Най- близките ще останат в нашия апартамент и у родителите му ,а за другите ще мислим!Благодаря ти отново!
« Последна редакция: март 28, 2007, 10:50:44 от Teo » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: април 06, 2007, 15:10:55 »

какво да ви кажа  pardon pardon pardon pardon pardon

gucci е била на димитровградска сватба, не знам тя спомня ли си го това !!!! беше впечатлена от ритуала !!!  smile
Момичета по красив ритуал от този в Димитровград не бях виждала.Ели истинска късметлийка си.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: април 06, 2007, 15:21:33 »

Последни ценички пресни пресни още парят.
да добавя и да уточня кои цени са от Варна и кои за Смолян
Варна
костюм-52лв
риза-12лв
вратовръзка-15лв
покани с надписване 40*1,10=44лв
бижута-ръчно направени-3лв
чаши-25лв
шампанско 2лв+5лв украса шампанско и чаши/сама си я направих/ и за кошницата и за бутониерите
обувки на милото -25лв
Балони златисти 100бр-6 лв
Халки -230лв
Букет 45 лв
Украса кола 30лв
Свешничета 6*0,6=3,6лв
Материали за украси-6 лв
Бельо за мен -10лв
Бельо за милото -8лв


смолян

рокля-335лв
воал-20лв
куверт ресторант 75*18=1350лв
ритуал-50лв+10лв за камера+10лв за фото=70лв общо
видеооператор 150 лв
хотел 430 лв за 40 човека
фотограф-приятел
прическа-25лв+10лв пробна
торта-80 парчета 96 лв
Грим 15-20 лв

Ами май за сега е това
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: април 06, 2007, 17:19:47 »

 gucci мисля че добре си се справила с бюджета good
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines