Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 15:29:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше?  (Прочетена 279172 пъти)
 
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: март 23, 2007, 14:34:38 »

какво да ви кажа  pardon pardon pardon pardon pardon

gucci е била на димитровградска сватба, не знам тя спомня ли си го това !!!! беше впечатлена от ритуала !!!  smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: март 23, 2007, 14:35:28 »

Ели много добре си се справила!Браво! *THUMBS*А за тоя ритуал със свещите и аз не съм го чувала.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: март 23, 2007, 14:36:22 »

Ритуалът иначе е много интересен и на мен лично ми харесва  good
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: март 23, 2007, 14:41:31 »

и аз не съм го чувала
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #304 -: март 23, 2007, 17:17:18 »



ами едни за църквата и ми искат една свещ на ритуала в гражданството , тъй като има такъв обичай идва едно момиче със запалена свещ и почва да говори на булката: че трябва да става да замесва питка рано сутрин, да се бори с болестите, да се гржи за къщата и т.н. и те пита ще се справиш ли, при което се отговаря да и се приема свеща !!! smile няма ли го другъде това:)

Ау, много е красиво като идея! Само дето това с питката сутрин ще е проблем, разрешено ли е да са пазарим с момичето? Вместо питка - кафенце сутрин? Виж, това го мога...
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: март 23, 2007, 18:46:49 »



ами едни за църквата и ми искат една свещ на ритуала в гражданството , тъй като има такъв обичай идва едно момиче със запалена свещ и почва да говори на булката: че трябва да става да замесва питка рано сутрин, да се бори с болестите, да се гржи за къщата и т.н. и те пита ще се справиш ли, при което се отговаря да и се приема свеща !!! smile няма ли го другъде това:)

Ау, много е красиво като идея! Само дето това с питката сутрин ще е проблем, разрешено ли е да са пазарим с момичето? Вместо питка - кафенце сутрин? Виж, това го мога...

 Blush Blush Blush Blush
Активен
Vanesa_77
Гост
« Отговор #306 -: март 24, 2007, 18:46:28 »

Роси, аз съм от Бургас. Моята сватба е на 16,06,2007. Още нищо не съм започнала да купувам. Само ходя и оглеждам. Имам цена за роклята, която съм избрала да ми ушият. Най-вероятно ще е в Мадам-М. Чувала съм добри отзиви за тях, а и ми дадоха доста сносна цена- 450 лв. За сравнение в Принцес беше 1000-1500 лв.  huhhuh.gif
Проверихме и халките, които сме харесали- излизат ни по 250 лв всяка.
За самото тържество сме решили да е коктейл. И в тази връзка няма да спазим традицията да влезем последни в ресторанта и после да ходим на "оборка" по масите за подаръците. Ще си посрещнем годтите, когато влизат и тогава ще ни ги поднасят. Мисля атмосферата да е разчупена- освен седящи места да има високи маси- разбира се с бели воали и ще е шведска маса.
Между другото чувала съм, че това е по-удачния вариант за ограничен бюджет, защото така не си зависима от точния брой гости и можеш да поканиш повечко. Не се плаща на куверт, а на блюдо.
Лично аз ще пропусна циганския оркестър при излизането у дома, защото никак не ми се нрави. С половинката сме на едно мнение и по отношение на подскачането с тортата и пилето пред кумовете и мислим да си го спетим. За това пък ще организираме игри и смешки, в които да участват всички гости.

Това е идеята ми сватбата  girl_wink
Активен
Vanesa_77
Гост
« Отговор #307 -: март 24, 2007, 18:54:01 »

А, що се отнася до цените в Бургас горе-долу вървят така:
DJ- 150 лв
Оператор- 150 лв
Украса, ако имаш само балони- 100 лв. Цветята са отделно.
Прическа- 50 лв
Грим- 50 лв
Куверт в ресторант мин 25 лв
Изкуствена украса за кола 20-30 лв
Една кошничка с бомбонки, които се хвърлят след ритуала най-евтините са 0,30 лв
Самия ритуал в Бургас също се заплаща. Имам им цените, ако те интересуват ще ти ги дам между 20 лв и 280 лв.

Това е за което се сещам...
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #308 -: март 24, 2007, 19:09:14 »

Аз отново мога да се разпиша, продължаваме да попълваме ценоразписа.
Рокля - 300 лв., шият ми я в "Нели" в Асеновград.
Халки - 260 лв. двете, но свекърва ми ще ни ги осребри  girl_wink
Видеозаснемане - 360 лв. за 8 ч.
Късметчета за хвърляне - 0,15 лв./бр. х 35 бр. = 5,25 (подарък от кумата)
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: март 24, 2007, 19:32:21 »

Видеозаснемане - 360 лв. за 8 ч.

8 часа филм или присъствие на видеооператора?
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #310 -: март 24, 2007, 19:37:15 »

maria_dragieva, 8 ч. е присъствието на оператора. Иначе готовият филм е 3 ч., монтиран, с ефекти и т.н. 8 ч. за готов филм са малко множко, трябваше да го направим сериал  girl_wink
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: март 24, 2007, 19:40:19 »

maria_dragieva, 8 ч. е присъствието на оператора. Иначе готовият филм е 3 ч., монтиран, с ефекти и т.н. 8 ч. за готов филм са малко множко, трябваше да го направим сериал  girl_wink
За това се учудих и аз, защото по принцип май казват колко вземат за заснет материал, а не за присъствие и 8 часа ми сториха доста  crazy
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #312 -: март 24, 2007, 19:43:55 »

Да, то в крайна сметка е важно колко ще е дълъг готовия филм. Но и времето за присъствие на оператора е важно да се уточни, за да не вземе да забегне в разгара на купона примерно  beating
Нашия сме го ангажирали да снима от момента на взимането на моя милост до разрязването на тортата, това го водят горе-долу стандартно време за присъствие.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: март 24, 2007, 19:44:39 »

на нас ни казаха 4е 6те снимат 12 4аса и вси4ко 6те го съберат на 3 4аса
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: март 24, 2007, 19:49:51 »

Ние с нашия видеооператор не сме говорили за часове присъствие, а само за готов материал. Имаше вариант за 3 или 4 часа, като за 4 се оскъпяваше с 50лв. Ние решихме да са 4, но като гледам видеото май са по-малко  Blush
Иначе той започна снимането от младоженеца към 8ч и стоя в ресторанта докато хората започнаха да си тръгват (към 5,30 - 6), т.е. е стоял около 10 часа и ни струваше 250лв. 360 ми се струват малко множко, но всеки се преценя  pardon
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines